Google Haritalar için en iyi 4 alternatif


Google Haritalar, seyahat hakkında düşünme şeklimizi değiştirdi. İlk kez, sokak düzeyinde görüntüler ve işletmeler hakkında bilgi içeren küresel bir atlasa erişebildik - derinlemesine yol tarifleri ve incelemeler ekledik. Ancak buna rağmen, Google Haritalar'a alternatif bulmak için gerçekten iyi nedenler olabilir.

Kullanılabilirlik sorunlarından hıza ve güvenlikle ilgili önemli soru işaretlerine kadar Google Haritalar,’t Mükemmel. Öyleyse bırak’Google Haritalar'a favori alternatiflerimizi önermeden önce, naysayers tarafından yapılan en önemli eleştirilerden bazılarını araştırıyoruz.

Çevrimiçi güvenliğinizi kontrol altında tutun Web trafiğinizi, en yüksek puanlı bir VPN ile bilgisayar korsanlarının, şirketlerin ve hükümetlerin meraklı gözlerinden koruyun. NordVPN'i ziyaret edin

Google Haritalar'a en iyi 4 alternatif

Bu sebepleri bir araya getirdiğinizde,’orada belli ki’Google Haritalar alternatifini seçmek için yapılması gereken bir durumdur. Ama gerçek bir rakibin gelmesi yavaştı.

Dünyayı doğru bir şekilde haritalamak ve bu haritaları GPS teknolojisi veya web içeriği ile entegre etmekle ilgili teknik sorunlar’t minör. o’Google'ın şu anda haritalama dünyasının kralı olduğunu.

Ancak iyi haber şu ki, alternatifler geliyor ve bazıları oldukça etkileyici. İzin Vermek’s doğru yönde olan bazılarına göz atın.

1. Apple Haritaları

Apple HaritalarıBunun en belirgin alternatifi bir iPhone almak ve Apple Maps'i başlatmak. elma’Google Haritalar alternatifi, doğrudan Google'ın yerini aldığı 2012 yılından bu yana kullanılmaktadır.’Apple cihazlarındaki sürümü.

Ancak, ilk birkaç yılı’t Kolay, çok sayıda eleştirmen ile yönlerin devam ettiğini koruyor’t doğru. Yine de, 3D Geçiş Modu oldukça temizdi.

Doğru haritalar ve birçok özellik ile 2017'den beri işler gelişti. Örneğin, Apple Maps, Londra'daki Santander gibi bisiklet paylaşım düzenleriyle senkronize olarak şehri pedal gücüyle görmeyi kolaylaştırıyor. Ve büyük bir güncelleme ufukta, Apple'ı getiriyor’görsel ayrıntısını Google ile uyumlu.

2. MapQuest

  • İndir Android veya iOS için MapQuest

Google Haritalar için en iyi 4 alternatifAmerikan şirketi MapQuest 1960'lardan beri var ve başarılı bir şekilde web'e geçiş yaptı. Yıllar boyunca, Google Haritalar tarzı dinamik bir işlevden yoksun iken, farklı şehirlerin ve bölgelerin atlaslarını sipariş etmenin kolay bir yolunu sundu.

Ancak, MapQuest artık çok daha fazlasını sunuyor. O’uzun mesafe yönleri bulmak, çok hızlı bir şekilde birden fazla rota getirmek ve bunları SatNav dostu biçimde sunmak için özellikle iyi bir uygulama.

Dahası, rotanızı yemek yerlerinde, kahvehanelerde ve - özellikle sürücüler için - benzin istasyonlarında çizebilirsiniz. Dolayısıyla, Google Haritalar'a göre en iyi alternatif olabilir.’yeniden bir yolculuğa çıktık.

3. İşletim Sistemi Haritaları

  • İndir Android veya iOS için İşletim Sistemi Haritaları

İşletim Sistemi HaritalarıMülakat Anketi İngiltere’s resmi haritalama hizmeti ve tüm ülke kapsayan bir dizi katlama harita üretir. Bununla birlikte, daha az insan dijital uygulamalarının neler yapabileceğinin farkındadır ve aslında oldukça güçlüdür.

Eğer sen’bisiklet veya yürüyüş tatil için bir Milli Parkı ziyaret ettiğinizde, hiçbir uygulama patikaları takip etmek veya dağlara tırmanmak için daha uygun olmayacaktır. OS Landranger haritalarının yakınlaştırılabilir sürümlerini çağırabilir, önerilen rotaları üst üste binebilir, otopark ve barları seçebilir ve arazinin güzel 3D görüntülerini de getirebilirsiniz..

O’şehirlerde gezinmek için Google Haritalar'a en iyi alternatif değil’kullanımı eğlenceli ve açık peşinde için mükemmel.

4. Waze

  • İndir Android veya iOS için Waze

WazeMuhtemelen Google Haritalar'a en iyi mobil uyumlu alternatif olan Waze hızla gelişiyor ve süper hızlı. O’Google'dan da oldukça farklı’bilgi toplama yolu s uygulaması.

Waze ile topluluk kullanıcıların gördüklerini üretir. Gerçek zamanlı gezginlerin verileri anlık trafik güncellemelerine, polis barikatları veya yol işleriyle ilgili bilgilere aktarılır.

Haritalar bile topluluk tarafından düzenlenir - teorik olarak, Google'ın sunduğu yavaş değişen, ancak tuhaf haritalardan çok daha dinamik hale getirir.

Uygulama harika olsa da, devam eden bir çalışma gibi hissettiriyor, ancak Waze yolunu buluyor ve büyük vaat ediyor. Bu yüzden kesinlikle listemizde bir yeri hak ediyor.

Ne’Haritalar'daki sorun nedir? Değişmeyi düşünmek için nedenler

Google Haritalar alternatifine geçme olasılığı birçok kişiyi biraz şaşırtacak. o’anlaşılır. Haritalar, on yıldan uzun bir süredir haritaya çıkma uygulaması olarak kültürümüze yerleşti ve hepimizin güvendiği Google evreninin bir parçası olmaktan faydalandı.

Ancak, kullanıcıların bir sonraki yol tariflerini sormadan önce düşünmeleri gereken bazı şeyler vardır.

  • Haritalar akıllı telefon izlemede yer almaktadır - Google Haritalar söz konusu olduğunda gizlilik büyük bir sorundur. 2018 yılında Google'ın, Google konsollarında gizlilik ayarlarını seçmesine rağmen cep telefonu kullanıcılarını gittikleri her yerde izlemek için harita uygulamasını kullandıkları bildirildi. Haritalar'ı açmanız, mevcut konumunuzun anlık görüntüsünün kaydedilmesine neden olur ve’Ayarlarınızı değiştirmeyi düşünmüyorsanız, tüm bilgiler Google tarafından saklanır’snoopers.
  • Bu n’Aslında o kadar doğru -’Google Haritalar'ı iyi bildiğiniz bir şehirde dolaşmak için kullandınız,’Muhtemelen ciddi doğruluk sorunları olduğunu fark etmiş olacaksınız. İşletmeleri yürüyerek aradığınızda,’Hedefinizden birkaç yüz metre uzakta oldukça yaygındır. Bu değil’daha geniş bir perspektiften çok görünmese de, bir Google Haritalar alternatifinden yararlanabilecek günlük kullanıcılar için önemlidir.
  • Google Haritalar gerçekten, gerçekten yavaş olabilir - Eski akıllı telefonlarda ve zayıf internet bağlantılarında, Haritalar'ı kullanmak bazen alışılmışın içinden geçiyormuş gibi hissedebilir. Yakınlaştırma veya uzaklaştırma, grafik güncellenirken siz’Yeterince vardı ve yoldan geçen bir kişi için yön sormaya karar verdiniz.
  • Sen’Google'ı destekliyoruz - Daha genel olarak konuşmak gerekirse, Google Haritalar'ı kullandığınızda - Google'ın kârlılığını artırmasına yardımcı olursunuz. Eğer sen’Google'ın verileri kötüye kullanma ve çevrimiçi dünyaya hükmetme biçiminden nefret eden birçok kişiden biriyseniz, en kısa zamanda Google Haritalar'a en iyi alternatifi bulmak mantıklıdır.
  • Dünya düz değil (son olarak (tamamen ciddi değil)) 2018'de Google Haritalar, dünyayı düz bir projeksiyon değil, bir küre olarak tasvir etmeye geçiş yaptı. Yani eğer sen’şaşırtıcı derecede çok sayıda düz kulaktan birisiniz,’bir alternatif aramalıyım.
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 3 = 4