IPTV nedir? IPTV açıkladı


Yüzyılın başında sen’d Tüm favori filmlerinizi ve kutu setlerinizi kiralamak veya satın almak istiyorsanız yerel video mağazanıza gidin. Ancak, çevrimiçi akış olan harika yaratım nedeniyle, geçmişin bir parçası olan her şey var.

İzleyici davranışındaki değişim sayesinde, Netflix ve Amazon Prime Video gibi abonelik tabanlı hizmetler kesinlikle ödülleri topladı - yukarıda adı geçen şirketlerin her biri son yıllarda önemli ölçüde büyüdü. Gerçekten değil’t En sevdiğiniz filmleri ve TV şovlarını tek bir tıklamayla izlemenin hızlı, kolay ve rahat bir yolunu sunduklarını görmek zor. Ne’daha fazla, yapmıyorsun’Evinizin rahatlığını bile bırakmanıza gerek yok!

İsteğe bağlı hizmetlerin anıtsal büyümesinin yanı sıra, IPTV hizmetlerinin popülaritesinde de büyük bir artış olmuştur. Grand View Research tarafından yapılan çalışmalar, piyasanın 2025 yılına kadar şaşırtıcı bir şekilde 117 milyar dolar değerinde olabileceğini tahmin etti..

Ancak, IPTV'yi bu kadar popüler yapan nedir? IPTV nasıl çalışır? IPTV yasal mı? Bunlar, web'de en sık sorulan sorulardan bazılarıdır. Bu makalede,’bu soruların cevaplarını ve daha fazlasını bulacaksınız.

IPTV nedir?

Eğer sen’Bu makaleyi okurken, şansın’IPTV'nin ne olduğunun farkında değilsiniz. Eğer’size, o zaman bu bölüm temel konuları ele alacaktır. IPTV kısaltması ‘İnternet Protokol Televizyonu’. Toplamda, seçebileceğiniz üç farklı IPTV türü vardır:

  • VOD (İstek Üzerine Video) - Netflix gibi film seçiminizi seçip orada izlemenizi sağlayan hizmetler.
  • Zaman Kaydırmalı IPTV - hafta boyunca kaçırdığınız programları takip etmenizi sağlayan ITV Hub ve BBC iPlayer gibi hizmetler.
  • Canlı IPTV - yayınlanırken canlı TV izlemenizi sağlayan akışlar.

IPTV ile ilgili en iyi şeylerden biri, en sevdiğiniz TV şovlarına ve filmlerine bir dizi platform üzerinden erişmek için uygun bir yöntem sunmasıdır. Buna Windows, MacOS, Android ve Amazon Fire TV gibi cihazlar dahildir.

Sen yine de’IPTV hizmetlerinin geleneksel uydu veya kablolu TV paketlerine kıyasla çok daha az çalıştığını da göreceksiniz. Bunu göz önünde bulundurarak, izleyici davranışı gelişmeye devam ettikçe neden bu kadar popüler olduklarını görmek kolaydır.

Bir sonraki bölüm IPTV'nin tam olarak nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi verecektir. Bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için okumaya devam edin.

IPTV Nasıl Çalışır?

Özellikle de’Bu kadar teknik olarak düşünülmüşse, sadece kendinize merak ediyor olabilirsiniz - IPTV nasıl çalışır? Eğer’sen sen’Aşağıdaki bölümün tam olarak daha derinlemesine araştırılacağını bilmek mutlu olacak.

IPTV, internette gezinmeye benzer şekilde çalışır. Temel olarak, video içeriği standart bir geniş bant internet bağlantısı üzerinden aktarılır. Bu demek ki’t Geleneksel programlamada olduğu gibi bir uydu çanağı, çatı anteni veya fiber optik kabloya ihtiyacınız yoktur.

İsteğe bağlı ve zaman içinde değişen IPTV hizmetleri, içerik bir sunucuda depolandığından ve yalnızca sınırlı miktarda malzemeye erişiminiz olduğundan genellikle daha güvenilirdir. Bununla birlikte, herhangi bir akış sorununun olasılığını azaltmak için her zaman iyi bir internet bağlantısına sahip olmak faydalıdır..

Ancak, canlı IPTV akışları söz konusu olduğunda, kullanıcıların sıklıkla sorunlarla karşılaşabileceğini söylemek güvenlidir. Özellikle birden fazla kullanıcı aynı akışı aynı anda kullanıyorsa bu, akışın barındırıldığı sunucuya bir yük getirebilir. Bu nedenle, gecikmeler ve arabelleğe alma, kullanıcıların sıklıkla uğraşması gereken sorunlardır.

IPTV Yasal mı?

IPTV yasal mı? - o’çevrimiçi akış söz konusu olduğunda en sık sorulan sorulardan biridir. Ancak, her şey eriştiğiniz içeriğin türüne bağlıdır. Örneğin, Hulu veya Now TV gibi akışları kullanıyorsanız, bunlar resmi hizmetlerdir ve böylece’yetkililerle sorun yaşama konusunda endişelenmenize gerek yok.

Bununla birlikte, eBay gibi çevrimiçi pazarlara göz atarken, yüksek kaliteli ve indirimli paketler sunan IPTV hizmetleri ile karşılaşabilirsiniz. Ancak, bu hizmetlerin büyük çoğunluğunun’t yasal. Bunun nedeni, IPTV sağlayıcılarının genellikle dijital yayınları yeniden akışa alan ve daha sonra
aboneler.

Yaş söyleyen “gerçek olamayacak kadar iyi geliyorsa, muhtemelen” kesinlikle burada devreye giriyor. Sonuçta, bir uydu veya kablo TV paketi satın almaya kıyasla ne kadar tasarruf ettiğinizi düşünün -’büyük bir fark olması muhtemel, değil mi?

IPTV için bir VPN'ye ihtiyacım var mı?

Orada’hayır “Evet” veya “Hayır” ancak IPTV ve VPN mükemmel yoldaşlardır. Neden? Birkaç sebep var:

  • Bazı IPTV hizmetlerinin, belirli ülkelere (telif hakkı sözleşmeleri nedeniyle) erişimi sınırlamak için coğrafi kısıtlamaları vardır. Bunun en popüler örneği Netflix'in ABD kütüphanesi, bugüne kadarki en büyük kütüphanedir ve bu nedenle dünyadaki izleyiciler buna erişmeyi beklemektedir. Ne yazık ki Netflix kazandı’izin vermedim ve bu’VPN servislerinin devreye girdiği yerler. Bir VPN, ABD'deki bir sunucuya bağlanmanıza ve ABD tabanlı bir kullanıcı gibi görünmenize izin vererek Netflix ABD'ye erişmeye uygun hale gelir. o’sadece bir örnek, ancak IPTV alanında coğrafi kısıtlamalar yaygın.
  • İkinci neden yasallık ile ilgilidir: bazı IPTV hizmetleri kullanıcılara korsan içeriklere erişim sağlar. Bir örnek Kodi'nin resmi olmayan eklentileri olabilir, ancak daha fazlası var. Bu durumda, bir VPN yararlıdır, çünkü kimliğinizi ISS'nizden gizler ve böylece para cezalarından ve hatta hapis cezasından kaçınmanıza izin verir.

Bu sebeplerden herhangi biri sizin için geçerliyse, “için bir VPN'e ihtiyacım var?” kocaman bir evet. Aksi takdirde,’muhtemelen onsuz iyiyim.

Sonuç

IPTV hizmetlerinin saflığı gerçekten yadsınamaz ve’s son on yıl içinde popülerlik kazanmasının başlıca nedenlerinden biridir. Uydu veya kablolu TV paketlerine kıyasla kendinize çok para kazandırabilirsiniz.’IPTV hizmetlerinin neden artmakta olduğunu görmek kolay.

Bununla birlikte, belirli IPTV hizmetlerini kullanırken dikkatli olmanız gerektiğine dikkat etmek gerekir. Bunun nedeni, telif hakkıyla korunan malzemeye erişim sağlamanızdır.’d genellikle erişim için prim ödemek zorundadır.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 26 = 35