Kişisel bilgiler Google’dan nasıl kaldırılır


Google herkesin bir parçası oldu’ancak büyümesi bazı gizlilik sorunlarına yol açtı. Kurbanlarını takip eden takipçilerden olası çalışanlar hakkında araştırma yapan şirketlere kadar, Google arama sonuçlarında yer alan bilgiler çok zararlı olabilir.

Bu nedenle, arama devi, Google veritabanından veri kaldırmanın çeşitli yollarını tanıttı. Bu blog merak eden herkese yardımcı olacak ‘adımı Google'dan nasıl kaldırabilirim’ - arama sonuçlarındaki tüm kanıtlardan kurtulma konusunda açık tavsiyelerle.

Adımı neden Google arama sonuçlarından kaldırmak isteyeyim??

Kendinizle ilgili bilgileri Google sonuçlarından kaldırmanız için birçok neden vardır. Bir kere, insanlar bazen web üzerinde doğrudan yanlış bilgi yayınlarlar ve insanların yanlış anlamaları önlemek için bunları silmeleri gerekir..

Diğer durumlarda, insanlar’t Kişisel bilgilerinin web'de dolaşmasını sevmiyorum. Posta adreslerimiz, cep telefonu numaralarımız, e-postalarımız ve diğer önemli snippet'lerimiz genel aramalarda kolayca sonuçlanabilir. Bu, kimliğimizi üstlenmek isteyen suçlular için büyük bir yardımcı olabilir.

Diğer durumlarda, kişisel geçmişinizin farkındalığını azaltmak isteyebilirsiniz. Hepimiz pişman olduğumuz şeyleri yapıyoruz ve’Hayatınızın geri kalanı boyunca bu hatalara bağlı damgalamayı taşımak haksızlık. Kişisel bilgilerin internet kaynaklarından nasıl kaldırılacağını öğrenerek, listeyi silebilir ve devam edebilirsiniz..

Son olarak, daha önce de belirttiğimiz gibi, bazı şirketler başvuranların derinlemesine denetlenmesini sever. Yani eğer sen’geçmişte tartışmalı fikirleri dile getirdiyseniz, bunları arama sonuçlarından kaldırmak isteyebilirsiniz.

Ve muhtemelen adımı Google'dan kaldırmanın başka birçok kişisel nedeni var. Motivasyon ne olursa olsun, kişisel verilerinizin işlenme şeklini kontrol edebilirsiniz. İzin Vermek’nasıl olduğunu öğrenir.

Kişisel bilgiler Google sonuçlarından nasıl kaldırılır

Kişisel verilerin Google'dan kaldırılması hakkında konuşurken, düşünülmesi gereken birkaç nokta var. İlk olarak, gerçek web sitelerini (veya URL'leri) kaldırmak isteyebilirsiniz. İkincisi, sen’büyük olasılıkla Google'ın arama geçmişinizle ilgili sahip olduğu bilgileri silmek isteyeceksiniz. Bunlar iki ayrı zorluktur, ancak ikisiyle de başa çıkmak mantıklıdır.

1. Eski URL'leri internetten kaldırın

İzin Vermek’Diyelim ki hayatınız hakkında bilgi tutan bir site biliyorsunuz ve’Google kullanıcıları tarafından erişilemez olmasını istiyorum. Çoğu durumda, aslında arama devine başvurabilirsiniz ve site şu şekilde kaldırılabilir: “modası geçmiş.”

Bu değil’t şu anda etkin olan siteler için geçerli değildir, ancak Google aramalarında görünen çok sayıda URL için geçerlidir. Buraya’s nasıl yapılır:

 1. Google kullan’eski veya yanlış olduğunu düşündüğünüz sitenin URL'sini (web sitesi adresi) bulmak için arama motoru.
 2. Site adresini eski olarak bildirmek için bu URL kaldırma aracını kullanın
 3. Google daha sonra isteği değerlendirecektir. Site önbelleğe alınmışsa ve şu anda görünen web'in bir parçası değilse, gelecekteki arama sonuçlarından kaldırılacaktır.

Ancak, bu kazandı’t birçok insanı çözemez’ sorunları. Kişisel bilgilerin Google aramalarından nasıl tamamen kaldırılacağını bilmek istiyorsanız,’başka bir araç kullanmalıyım.

2. Kişisel verileri silmek için yasal bir kaldırma isteği yapın

Google yapmaz’t Her kullanıcının kişisel veriler içeren URL'leri kaldırmak için başvurmasını istemek. Ve her talebin uygulanmasına izin vermemek için kamu yararı nedenleri vardır. Ancak son yıllarda, arama şirketi “unutulma hakkı.”

Buraya’kaldırma işlemine nasıl başlanacağı:

 1. URL'lerin bir listesini oluşturun’kaldırmak isterim.
 2. Şuraya gidin: “İçeriği Google'dan Kaldırma” burada bulunan bir araç.
 3. Seç “internette arama” menüden.
 4. Seç “Kişisel bilgileri Google arama sonuçlarından kaldırmak istiyorum.”
 5. Şimdi sen’bir dizi seçenek var. En kapsamlı eylem şekli, “ayrıntılı bilgi” Avrupa Birliği GDPR düzenlemelerine göre.
 6. Şimdi, “burada devam et” sayfanın altındaki bağlantı.
 7. Yapmak için (kapsamlı) yasal formu doldurun. “unutulma hakkı” istek. Bu biraz zaman alacak, ama’Google'ın her siteyi dizininden kaldırmasını sağlamak için gereklidir.
 8. Kontrol etmeyi unutmayın “ben’robot değilim” kutusuna basın ve “Sunmak.” İsteğiniz işleme koyulacak ve Google, silme işlemlerinin kapsamı hakkında hızlı bir geri bildirim sağlamalıdır.

Bu işlem, kişisel bilgilerin tamamen kaldırılmasını sağlamalıdır. Ancak, kullanıcılar birden çok isme girerse bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Bu durumda, aynı işlemle iki istek göndermeniz gerekebilir.

Ve bazı durumlarda, tam kaldırma kabul edilmez. Bu durumlarda, kullanıcıların Google'ı uymaya zorlamak için yerel veri koruma kuruluşlarına başvurmaları gerekir. Ancak genel olarak, kişisel bilgilerin Google'dan nasıl kaldırılacağını bilmek istiyorsanız, burası başlangıç ​​noktasıdır.

3. Google'ın sizinle ilgili tuttuğu kişisel bilgiler nasıl kaldırılır

Kişisel verilerin korunmasında kullanılan paranın diğer tarafı, Google tarafından kimliğiniz hakkında tutulan verileri istemektir. Ve eğer sen’kişisel bilgilerin internet kaynaklarından nasıl kaldırılacağını bilmek konusunda ciddi iseniz, bu kesinlikle gereklidir. Buraya’s nasıl yapılır:

 1. Gidilecek yere MyActivity denir - Google’s kişisel veri merkezi.
 2. Sol taraftaki “Etkinliği sil” seçenek.
 3. Seç “tarihe göre sil” ve sonra “her zaman.”
 4. Şimdi seçin “tüm ürünler tarafından sil” ve basın “silmek” buton.

Bu basit işlem, web arama alışkanlıklarınız ve kimliğinizle ilgili büyük miktarda veriyi silecektir. Google, bu bilgileri her bir kullanıcıdan düzenli olarak, genellikle bilgimiz veya açık rızamız olmadan toplar. Ancak kolayca silebilirsiniz (ve herkes muhtemelen düzenli olarak yapmalıdır).

Kişisel veri sorunlarından kaçınmak için gelecekte daha güçlü güvenlik uygulamalarını benimseyin

Biz’Gördüğünüz gibi, zaman alıcıysa kişisel bilgilerin Google'dan silinmesi mümkündür. Ancak geçmişinizi ve verilerinizi kötüye kullanan kişilerle ilgili endişeleriniz varsa,’bunu nasıl yapacağınızı bilmeniz önemlidir.

Ancak, Google'ın’t İnternet. Google sonuçlarından veri kaldırdığınızda, web sayfaları çevrimiçi ve erişilebilir durumda kalabilir. Yani% 100 güvence için’web sitesi sahiplerinin rahatsız edici sayfaları almasını istemek gerekir.

Ve daha da fazla güvence için, gelecekte daha güçlü güvenlik davranışları benimsemek mantıklıdır. Sosyal medya veya yorum panolarında kişisel bilgiler sunmaktan kaçının, gönderdiğiniz verileri şifrelemek için VPN kullanın ve teknoloji devleri tarafından hakkınızda tutulan verileri silmeye özen gösterin. Bu şekilde, web'in keyfini çıkarabilirsiniz, ancak kişisel verilerinizle ilgili endişelerden uzak durun.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + 1 =