Kusursuz bir deneyim için kontrol etmeniz gereken 10 Plex alternatifi


Multimedya içerik tüketimi artık tüm zamanların en yüksek seviyesinde ve trend her geçen gün hızla artmaya devam ediyor. Bu, bilgisayar sisteminde depolanan medya dosyaları ile ev sinema sistemi arasındaki boşluğu doldurabilecek bir çözüme sahip olmayı gerekli kılmıştır..

Sezgisel bir arayüze sahip Plex Media Server, Netflix, Hulu, YouTube, HBO Now, Sling TV ve çok daha fazlası dahil olmak üzere çevrimiçi medya portallarının yanı sıra çok çeşitli medya dosyalarına anında erişim sağlar. Kullanıcılar ayrıca Plex aracılığıyla kendi canlı programlarını, spor etkinliklerini ve müzik dosyalarını akışa alabilir.

Çok yönlü kütüphane özelliği, medyanızı farklı kütüphanelerde organize etmenizi sağlar

Plex kullanmanın bir diğer büyük avantajı, çok yönlü kütüphane özelliğidir. Medyanızı farklı kütüphaneler halinde organize etmenize, internetten meta verileri otomatik olarak almanıza ve kolay erişim için kütüphaneleri görsel olarak çekici bir şekilde görüntülemenize olanak tanır. Plex mobil uygulamasıyla, akıllı telefonunuza kablosuz olarak müzik ve video akışı yapabilirsiniz. Ayrıca akıllı telefonunuzu ev sinema sisteminiz için uzaktan kumanda olarak kullanmanızı sağlar.

Medya yazılımını kullanırken güvenliği uygulayın

Çoğunlukla,’Plex veya bu 10 parlak Plex alternatifinden herhangi birini kullanırken güvenliği uygulamak önemlidir. Birçok kullanıcı resmi olmayan üçüncü taraf eklentileri veya uygulamaları kullanarak canlı spor yayınlayabilir, film ve TV şovları izleyebilir veya ücretsiz olarak müzik dinleyebilirler.

Bulunduğunuz yere bağlı olarak, bu kaşlarını çatmış veya tamamen yasadışı olabilir. Bu durumda, sen’Sizi güvende tutmak için bir Sanal Özel Ağa (VPN) ihtiyacınız olacak. Sonuçta, VPN'ler verilerinizi şifreleyecek (böylece kimse ne yaptığınızı göremez)’trafiğinizi sunucuları üzerinden yönlendirin (böylece hiç kimse bunu yaptığınızı bilmeyecektir). Bu, çevrimiçi ortamda anonimleştirmenize yardımcı olur, böylece içeriğinizin keyfini güvenle çıkarabilirsiniz.

Bu arada,’Coğrafi olarak engellenen içeriğe ulaşmak için de harika. ABD dışındaysanız, Netflix veya Hulu'nun ABD sürümüne erişmek için bir VPN kullanabilirsiniz. Kazanılan yüksek kaliteli VPN'ler için’sizi hayal kırıklığına uğratmak için, iki üst düzey sağlayıcı - NordVPN ve ExpressVPN'i tavsiye ediyoruz. Eğer sen’daha fazla seçenek gibi, en iyi VPN'ler listemize gidin.

Neden Plex alternatifleri aramalı??

Plex şüphesiz yetkili bir medya merkezi çözümü olmakla birlikte, kullanıcıları engelleyebilecek ve onları Plex alternatiflerine geçmeye zorlayabilecek belirgin dezavantajlar vardır. Örneğin, bir kullanıcı mobil senkronizasyon ve ebeveyn kontrolü gibi tüm harika özelliklerin kilidini açmak için premium sürüme gitmelidir - bu da maliyetlidir.

Temel ücretsiz sürüm belirli bir dereceye kadar sulanır

Temel ücretsiz sürüm belirli bir dereceye kadar sulanır. Ateşli bir multimedya tüketicisiyseniz,’t Ücretli sürüm olmadan veya ek ücret ödemeden bu gelişmiş özellikleri sunan başka bir Plex alternatif bulana kadar tamamen memnun kalmazsınız..

Ayrıca, sınırlı dosya paylaşımı geçerli başka bir sorun olabilir. Coğrafi kısıtlamalar bazı kanalların akışında geçerlidir - bu da tatmin edici olmayan kullanıcı deneyimine yol açabilir. Linux tabanlı sistemle zahmetli entegrasyon, bazı kullanıcıların Plex alternatiflerinden birini kullanmaya eğilimli olmasının bir başka nedenidir..

En iyi 10 Plex alternatifi

Eğer sen’Plex'e zengin özellikli bir alternatif arıyoruz, burada’seçim için 10 etkileyici seçenek listesi. Hem açık kaynaklı hem de premium Plex alternatiflerini içerir.

Stremio logosu

Stremio

O’Windows ve Android cihazlar için tek kaynaklı lisanslama altında gelen basit bir multimedya oynatıcı uygulamasıdır. Bu ücretsiz yazılım, birden fazla çevrimiçi kaynaktan film ve TV şovu akışı için kullanılabilir. Ücretli bir abonelik gerektiren resmi eklentiler vardır, ancak her zaman harika resmi olmayan eklentiler oluşturan üçüncü taraf geliştiricilere güvenebilirsiniz. Birincil hedefiniz iyi bir çevrimiçi video akışı havuzunun tadını çıkarırken medya kitaplığınızı düzenli tutmaksa, Stremio amaca iyi hizmet edebilir.

Kodi logosu

Kodi

Kodi bir süredir pazarda ve sadık bir kullanıcı tabanına sahip. Bu inanılmaz medya sunucusu, herhangi bir ücretli abonelik olmadan sınırsız akışın keyfini çıkarmanızı sağlayan açık kaynaklı bir Plex alternatifidir. Kodi, en yeni filmler ve TV şovları için en popüler çevrimiçi akış kaynaklarından bazılarına erişmenizi sağlayabilir. Ayrıca tüm formatlardaki müzik dosyalarını destekler.

Mezzmo logosu

Mezzmo

Mezzmo, Avustralya merkezli Conceiva tarafından geliştirilmiş ve pazarlanmıştır. Temel olarak Plex gibi bir freemium modeline dayanır, ancak temel ücretsiz sürüm oldukça gelişmiş özelliklere sahiptir - bu da onu zorlu bir Plex alternatifi haline getirir. Çoğunlukla Windows kullanıcılarına hitap eder, ancak ücretli bir Android sürümü için yakın zamanda piyasaya sürülmüştür. Online film ve TV şovlarını izlemenin yanı sıra Mezzmo’s tümleşik dijital medya sunucusu (DMS), kullanıcıların aygıtın kendisinde depolanan yerel dosyaları akışına izin verir.

MediaPortal

MediaPortal

MediaPortal, Plex'e yetkin bir alternatif olarak yavaş yavaş ivme kazanan GPL lisanslı bir açık kaynak programıdır. Buna ek olarak, birden fazla çevrimiçi kaynaktan canlı akışlı medya içeriği sağlamak için MediaPortal, TV programlarını destekleyerek televizyon programlarını doğrudan medya merkezinizden izlemenizi sağlar.

Bunun da ötesinde, bu ücretsiz Plex alternatifi FM ve internet radyo istasyonlarını çalmak için kullanılabilir. Ayrıca, sezgisel bir kullanıcı arayüzü aracılığıyla medya dosyalarınızı organize etme olanağı sunar. Eklenti geliştirme için topluluk işbirliği, daha fazla erişime ve daha yeni kaynaklara sahip harika eklenti özelliklerine dönüşür.

MediaPortal yalnızca Windows kullanıcılarını destekler ve Android veya iOS için desteklenen bir uygulama yoktur - bu, aksi takdirde kapsamlı medya merkezi çözümünde bulabileceğimiz tek dezavantajdır.

Emby logosu

Emby

Eskiden Medya Tarayıcı olarak bilinen Emby, Plex'in en eski ve en popüler alternatiflerinden biridir. O’temel olarak bir dizi çevrimiçi akış kaynağına erişmenizi sağlayan bir ortam toplayıcı çözümdür. Kullanımı kolay, dinamik bir arayüze sahiptir ve Windows, Android ve iOS dahil çoklu platform desteği sunar. Bu açık kaynaklı bir medya sunucusudur ancak tüm işlevselliği kullanmak için bir abonelik gerektirir.

Patlamış mısır zaman logosu

Patlamış Mısır Zamanı

O’hiçbir gizli masraf ile tamamen ücretsiz bir uygulama s. Çeşitli çevrimiçi kaynaklardan medya içeriği almak için Netflix'e benzer şekilde basit bir arayüz sunar. Popcorn Time üzerinden yayınladığınız her şey ücretsizdir ve abonelik gerekmez. Mevcut medya içeriğini HD kalitesinde indirmenize ve akışa almanıza olanak tanır.

GMediaServer logosu

GMediaServer

O’Linux'a özgü bir Plex alternatifidir. GMediaServer, UPnP uyumlu medya oynatıcıların bir deposu olarak işlev görür. Video içeriği akışının yanı sıra, bu yazılım aracılığıyla çevrimiçi olarak en sevdiğiniz müzik kitaplıklarını da dinleyebilirsiniz. NETGEAR Kablosuz Dijital Müzik Çalar ve Linksys Kablosuz-B Müzik Sistemi gibi popüler Linux tabanlı çevrimiçi medya oynatıcılarla uyumludur.

Madsonic logosu

Madsonic

Plex alternatifleri söz konusu olduğunda,’Madsonic'ten bahsetmemek suçtur. O’Windows, Mac, Linux ve Android cihazlarını destekleyen platformlar arası uyumlu bir medya merkezi çözümüdür. Bu, jukebox işlevselliğine sahip açık kaynaklı medya kitaplığı sunan Plex'e en çok aranan alternatifler arasında derecelendirilmiştir. Abonelik ücreti olarak bir kuruş harcamadan çoklu ücretsiz kaynaklardan filmlerin ve TV şovlarının canlı akışını yakalamak için kullanılabilir.

MythTV logosu

MythTV

Öncelikle bir dijital video kayıt ve akış çözümü ile ilgileniyorsanız, MythTV size iyi hizmet edebilir. Kendi medya dosyalarınızı akışının yanı sıra, bu program kullanıcıların birden fazla kaynaktan canlı TV akışı almalarını sağlar. O’s açık kaynak kodlu bir program’Ücretli aboneliğiniz yok.

TVersity logosu

TVersity

O’Ücretli bir abonelik satın almanızı gerektiren premium bir Plex alternatifidir. TVersity medya sunucusu DNLA / UPnP teknolojisini kullanarak kullanıcıların kendi cihazlarından içerik akışı yapmasını sağlar.

Bu Plex alternatifini, çeşitli çevrimiçi kaynaklardan ücretsiz video akışları, RSS yayınları ve podcast'leri almak için kullanabilirsiniz. Performans olağanüstü ve gerçek HD görüntüleme deneyimi yaşarsınız. TVersity aynı zamanda çok yetenekli bir medya düzenleyicisidir. Fotoğrafları, müzik ve video dosyalarını arka planda otomatik olarak dizine ekleyerek koleksiyonunuzun her zaman güncel kalmasını sağlar.

Sonuç

Plex gereksinimlerinizi yeterince karşılamıyorsa, yukarıda bahsettiğimiz Plex alternatiflerinin yardımıyla tüm akış ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz..

Peki, hangisi senin en iyi seçimin? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Önerilen okuma:

Plex için En İyi VPN

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 56 = 57