NordVPN veri madenciliği skandalı neden sahte


Birkaç gün önce, VPN endüstrisi köpekbalıkları suda kan hissetti: NordVPN, veri madenciliği teknolojisi ile ilgili bir davada isimlendirilmişti. Yaz yağmuru gibi, denenmemiş Twitter ve Reddit hesapları, köpüklü beyanları spam etmeye başladı ve endüstri liderini lekeleme şansı ile sevindi’sağlam bir üne sahiptir. Dirgenler toplandıkça, ‘Bunun için bir şey var mı?’ çabucak sonradan düşünüldü. Biz de’bir sonraki adam kadar dramın bir parçası olarak’bunun nedeni.

Bu durumda, dava sadece ilgisiz bir noktayı göstermek için NordVPN'den bahsediyor. Ve VPN, söz konusu yazılımda yer alan yazılım parçaları arasında listelenmiyor. ‘veri madenciliği skandalı’. Öyleyse izin ver’Bu karışıklığı çözmek için zaman ayırın, olur mu?

Dava ve teknoloji

Söz konusu yasal belge, bazı çevrelerde aşağıdaki gibi bilinen Teksas'ın Doğu Bölge Mahkemesine Luminati Networks Ltd. “Patent Troll Mahkemesi”. Temel olarak, bu bölge, patent sahiplerinin, davalarının gücü ne olursa olsun, genellikle dava açma ve para kazanmalarını kolaylaştıran yerel patent kuralları ile ün kazandı.. Dava, Litvanya şirketi UAB Tesonet'in sahip olduğu şirketlerden biri olan OxyLabs'in Luminati'yi ihlal ettiğini iddia ediyor’s patentleri. NordVPN'in tüm bunlarla ne ilgisi var? Luminati Networks Ltd. bir zamanlar Hola (Hola VPN şöhretinden) olarak biliniyordu ve daha önce Tesonet ile NordVPN ile ilgili olarak bazı işlerde çalışmıştı - iddiaya göre Litvanya şirketi’s ürünü.

Dava, Litvanya şirketi UAB Tesonet'in sahip olduğu şirketlerden biri olan OxyLabs'in Luminati'yi ihlal ettiğini iddia ediyor’s patentleri.

Bağlantı yavaş gibi görünüyorsa,’s çünkü öyle. Luminati ve Tesonet temsilcilerinin NordVPN nedeniyle birbirlerini tanıdıkları gerçeğinin yanı sıra, dava VPN hizmeti hakkında ilgili gerçekler sunmuyor. Birçoğunun NordVPN'i sorgulamak için bu fırsatı kullanmasının asıl nedeni patentli teknolojidir.

Bazıları, hizmetlerinin kullanıcı sattığı ortaya çıktığında Hola VPN'in bir zamanlar çok fazla flack yakaladığını hatırlayacak’ üçüncü taraflara göre boş bant genişliği. Basitçe söylemek gerekirse,’Bilgisayarınızda Hola VPN var ve onunla hiçbir şey yapmıyorsanız, internet bağlantınız bunun yerine isimsiz üçüncü taraflar tarafından kullanılıyor. Muhtemelen’eğer olsaydım ondan da kurtuldum’t 8chan'a botnet saldırısı başlatmak için söz konusu bant genişliğini kullanan karışık bilgisayar korsanları için.

Şey, Luminati’patentleri bunun olmasına izin veren teknolojiyi ifade eder. Temelde yaptığı şey, ev bilgisayarınızı bir “konut vekili” Bu, ağı kazımak için kullanacak olan veri madencilerinin kaprisinde duruyor. Söylemeye gerek yok, bu değil’t NordVPN gibi birinci sınıf bir gizlilik / güvenlik aracından tam olarak beklediğimiz şey. Tek sorun bunun NordVPN ile çok az ilgisi var.

Şirketler, şirketler ve TL; DR

İddiaya göre, Luminati'yi ihlal eden şirket’nin patentleri OxyLabs'dir. Davaya göre OxyLabs, dünya çapında çok çeşitli işletmelerle çalışan ve birçok farklı hizmet türü sunan büyük bir Litvanya şirketi olan Tesonet'in bir parçasıdır. Böyle bir iş / hizmet Panama merkezli NordVPN'dir.. OxyLabs ve NordVPN arasında nasıl bir ilişki var? Tamamen onu gördüğümüz için bazen merhaba dediğimiz bir ahbapla ilişkimiz gibi görünüyor.

Yine de, tüm bu korkutucuların ve sosyal medya trollerinin söylediklerinin özü, gerçeklerin ötesine ve doğrudan saçma aleme doğru gidiyor. Bu OxyLabs botnet kodu NordVPN tarafından mı enjekte edildi? Ne onaylayabiliyoruz ne de reddediyoruz, ha?

Aslında, öyle değil’t NordVPN'in sisteminizde gölgeli şeyler yapıp yapmadığını kontrol etmek çok zor - sadece talep edenleri kontrol edin’s gönderiyor. Ancak, kontrol eksik olsa bile, sadece davaya bakmamız gerekiyor - kodu içerdiği iddia edilen bazı uygulamaları listeliyor:

“Bilgi ve inanç üzerine, yukarıdaki OxyLabs gömülü kodu, İnternet erişimi olan herhangi bir yerde bulunan herhangi bir kullanıcı tarafından indirilebilen en azından aşağıdaki yazılım uygulamalarına entegre edilmiştir: AppAspect Technologies’ “EMI Hesaplayıcı” ve “Otomatik Çağrı Kaydedici”; Birrastorming Fikirleri, S.L’s “VL için IPTV Yöneticisi;” CC Yumuşak’s “Instagram için Takipçiler Aracı;” Glidesoft Teknolojileri’ “Rota Bulucu;” ImaTechInnovations’ “3D Duvar Kağıdı Paralaks 2018;” ve Softmate a / k / a Toolbarstudio Inc.’s “AppGeyser” ve “ToolbarStudio.”

Bizi delirtin ama yazılımın sorumlu olduğuna dair herhangi bir kanıt varsa NordVPN'in bu listeye gireceğini düşünüyoruz. Davacı bile böyle bir iddiada bulunmaz! Ama biz yapmadık’Bunun için sözlerini almayın - sonuçta bunlar patent trolleridir. Yerine, NordVPN uygulamasını tcpdump (bu makalenin okuyucuları için ücretsiz olarak kullanılabilir) kullanarak kontrol ettik ve hiçbir şüpheli istek bulamadık.

NordVPN’Hizmet Şartları aşağıdakileri belirtir:

NordVPN Hizmet Şartları

Her yarışmacı bu kadar uzun iddialara saldırmanın yollarını arayacak, ancak pek çoğu başarılı olamadı. Şimdilik bu farklı görünmüyor.

Her şey yolunda mı ve züppe mi?

NordVPN bugün bir ay önce olduğu gibi tavsiye edildiği gibi geliyor. O’s çok az karşı karşıya olan bir yıldız ürünü.

Bütün söylenenlerle, ‘züppe’ biraz abartıyor olabilir. Çevrimiçi alanda etik hayranları olarak,’kelimeleri söylememizin kesinlikle bir yolu olmamasını istiyorum “NordVPN” ve “veri madenciliği” aynı cümlede. Şu anda olduğu gibi, ne kadar önemsiz olursa olsun, bu şirketler arasında bir tür bağlantı var gibi görünüyor. Bu nedenle’NordVPN'in hizmetlerinin bağımsız bir denetimini yapmak için bağımsız bir şirket tutmaya karar verdiğini duymak güzel. Biz’sonuçları bekleyeceğim!

Önerilen okuma

NordVPN incelemesi

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

28 + = 31