Torrent yasadışı mı? Torrent için en güvenli ülkeler


Torrentin yasa dışı olup olmadığını tam olarak anlamak, dosya paylaşmak için torrent kullanmaktan kaynaklanan yasal sorunlardan kaçınmanıza yardımcı olacaktır..

Torrent, dünyanın her yerinde yasadışı mı? Bu, en sık sorulan sorulardan biridir. Maalesef orada’Bu sorunun basit bir cevabı yok. Onun yerine neye bağlı’ve hangi ülkede yaşıyorsanız.

İlk olarak, torrentin kendisi yasadışı değildir.

Dosyaları eşler arası (P2P) sunucu üzerinden paylaşmak yasaldır ve her zaman haklarınız dahilindedir. Ancak, paylaşılan dosyalar filmler ve müzik gibi telif hakkıyla korunan bilgiler içerdiğinde olası sorunlar ortaya çıkar. Bu, korsanlığın devreye girdiği ve bir sorunun cevabının yanı sıra işler biraz daha karmaşık hale geliyor “sel yasadışı mı ya da ne”.

Torrent yaparken güvende olun Torrent için en iyi VPN'lerden birini kullanmaya başlayın: ExpressVPN ▸

Piyasadaki en güçlü VPN tüm torrentleri kapsar’s hız ve güvenlik ihtiyaçları.

NordVPN ▸

Şu anda sadece en hızlı VPN değil, aynı zamanda kullanıcılar için harika fırsatlar sunan bir VPN.

CyberGhost ▸

Ucuz ve kullanıcı dostu - CyberGhost harika bir sunucu listesi ve iyi P2P özellikleri sunar.

Kelime ‘korsanlık’ ilk olarak 18. yüzyılda ortaya çıktı. Telif hakkı yasalarını ihlal eden kişiler, Korsan Yasası uyarınca suçlandı. Bugün torrent yapmak yakından ilişkili bir kavram olduğundan, insanlar torrentin de yasadışı olduğuna inanıyor. Bununla birlikte, korsanlık genellikle finansal nedenlerle işlenir ve en sevdiğiniz dosyalardan birini internette paylaştığınızda, büyük olasılıkla finansal kazanç için yapmazsınız. Ama izin ver’bu soruyu kazıyorum “yasal değil” biraz daha derin.

Güvenli bir şekilde nasıl kullanılır

Gizlilik neredeyse bir lüks haline geldi ve hafife almanız gereken bir şey değil. Çoğu torrent, internet etkinliklerini internet servis sağlayıcılarından (ISS) gizleyen Sanal Özel Ağlar (VPN) kullanır.

Eğer yapmazsan’ISS'nizin etkinliklerinize bakmasını istemiyorsanız, torrent için en uygun VPN'i seçmelisiniz.

Etkinliğinizi günlüğe kaydetmemeli ve bu indirmeleri gerçekleştirecek kadar hızlı olmalıdır.

Torrent, korsanlıkla aynı mı??

Torrent, korsanlıkla aynı mıdır?

Yine, cevap ‘Hayır’. Bu teknik olmayan terimler kullanılarak detaylandırılabilir. Torrent işleminin temelleri eşler arası dosya paylaşımı olarak açıklanabilir. Bu, birisi ağdaki diğer kişiler tarafından erişilebilen ve eş olarak adlandırılan bir dosya yüklediğinde veya indirdiğinde olur.

Flash diske bir şey yüklemek ve arkadaşınızla paylaşmak yasadışı değildir; temelde torrent işte budur.

Bununla birlikte, internetten indirilen telif hakkıyla korunan materyalleri finansal kazanç için dağıtırsanız, yasalarla ilgili sorunlara neden olabilirsiniz.

Torrent ile korsanlık arasındaki fark budur. Diğerlerinden daha yumuşak olan ve hem torrent hem de korsanlığa izin veren birkaç ülke olsa da, gerçek şu ki korsan her zaman kaşlarını çatacaktır. Bölgenizdeki gerekli gereksinimleri anladığınızdan emin olun..

Torrent için en güvenli ülkeler

torrent için en güvenli ülkeler

Dijital dosya paylaşımı, müziğin, filmlerin ve diğer birçok eğlence biçiminin keyfini çıkarmanın daha geleneksel yollarını aştığından, torrent kullanımının popülaritesi patladı. Bazı eski okul içerik sahipleri henüz yeni iş yapma biçimine adapte olmaya hazır olmadığından, sektörde bir karışıklığa neden oldu. Ancak, sel kullanımı söz konusu olduğunda, kucaklayan ya da en azından başka yöne bakan birkaç ülke var..

Meksika selleri kör etti

Meksika hükümetinin torrent göndermeyi yasaklayan kuralları ve yasaları olmasına rağmen, bu yasalar henüz yürürlüğe girmedi. Son çalışmalar gösteriyor ki Meksika'daki tüm internet kullanıcılarının% 90'ından fazlası her gün torrent kullanarak müzik indiriyor. Torrent için tutuklama vakası bildirilmemesine rağmen,’teknik olarak yasadışı olduğunu hatırlamaya değer.

İspanya yasayı koydu

İspanya'nın torrent kullanarak dosya indirmeye veya paylaşmaya çalışanların internet erişimini keseceğine inanılan bir zaman vardı.

Mahkemeler 2006 yılında herhangi bir mali kazanımın olmadığı sürece İspanyolların yasal olarak dosya indirme ve paylaşma lüksünün tadını çıkarma özgürlüğüne karar verdiler.

Bunun da ötesinde, IP adresleri yalnızca kolluk kuvvetleri tarafından elde edilebilir. İspanya ağaçların ormanını gördü ve aslında tamamen yasallaştırılmış torrent. Ancak, korsanlığın meydana geldiği durumlarda yasanın ilerleyeceğini kabul ettiler. Yani, istediğiniz kadar veri paylaşabilirsiniz, ancak bundan hiç para kazanamazsınız. İtirazlar olmasına rağmen, artık yasal ve istediğiniz kadar torrent yapabilirsiniz.

İsviçreli torrentlere izin

İsviçrelerin daha liberal olduğu biliniyor, bu nedenle torrentin İsviçre'de% 100 yasal olması şaşırtıcı değil.

Sürece bir şey indirmek tamamen normal ve kabul edilebilir kesinlikle kişisel nedenlerle kullanın. İndirdiğiniz işi satmayı planlamıyorsanız, istediğiniz kadar torrent kullanmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Hollanda sanat eserlerini paylaşıyor

Hollanda'nın yasadışı olup olmadığının anlaşılmasını zorlaştıran ilginç bir yaklaşımı var. Ülke karar verdi herkesin sanat eserlerini paylaşmak için torrent kullanmasına izin ver. İnsanların kişisel kullanım için sanat eserlerini torrent kullanmalarına izin verilir (kişisel kazanç değil).

Ancak, bu yasa yazılım gibi diğer şeyler için geçerli değildir..

Hollandalılar sanat indir, ancak paylaşmama. Hollanda'da bir dahaki sefere, torrent kullanarak bir şey yüklemenin yasadışı olduğunu unutmayın. Ancak, diğer ülkelerden torrentleri indirebilirsiniz. Oldukça kafa karıştırıcı olan şey Hollandalı yetkililerin sanatı tanımlama biçimidir. Aren’t filmler, müzik ve kitaplar da sanat eserleri?

ABD'de torrent yasadışı mı?

Amerika Birleşik Devletleri'nde Torrent telif hakkı kapsamındaki materyalleri indirmediğiniz sürece teknik açıdan yasa dışı değildir—Ama hükümet hâlâ elinden geleni yapmak için elinden geleni yapıyor.

İSS'lerin çoğu, ağlarında algılanan tüm torrent trafiğini kısıtlar.

Başka bir deyişle, insanların bunu yapmasını caydırmak için indirmeyi çok yavaş hale getiriyorlar. İyi bir VPN kullanarak ve ABD dışındaki sunuculara bağlanarak bu sorunu çözebilirsiniz..

Torrent kullanmak güvenli midir??

İsviçre'yi örnek olarak alırsanız, istediğinizi istediğiniz zaman, torrentle göndermek konusunda özgür olduğunuzu söylemek güvenlidir. Bununla birlikte, yukarıda belirtilen diğer ülkelerden birindeyseniz, güvenliğiniz çok daha düşük olabilir. Hollanda'da, bir şeyi paylaşır paylaşmaz güvenliğiniz bir sorun haline gelebilir; Meksika'da gizliliğiniz etkilenebilir ve bu tek başına bir sorun olabilir.

İsviçre, üçüncü tarafların torrent indiren kişilerin IP adreslerini gözetlemelerini yasadışı hale getiren gizlilik yasalarına sahiptir. Ama hepimiz böyle avantajlardan zevk alacak kadar şanslı değiliz.

Burada tekrar kendimize yasadışı olup olmadığını soruyoruz ve işte hepimizin çok keyif aldığı cevap - buna bağlı. Anonim kalmak ve gizliliğinizi her zaman korumak istiyorsanız, torrent için Sanal Özel Ağ kullanımına yatırım yapmayı düşünmelisiniz. Bunu yaparsanız, telif hakkıyla korunan materyalleri paylaşmanın bir sonucu olarak herhangi bir saldırı veya olası yasal işlemi önleme olasılığınız vardır..

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

34 − 27 =