VyprVPN’in bağımsız kayıt tutmama politikası denetimi


Kesinlikle piyasadaki daha eski VPN oynatıcılarından biri olan VyprVPN, kayıt dışı politikasını Leviathan Security tarafından denetledi. Bu büyük bir başarı ve genel olarak VPN endüstrisinde kesinlikle umduğumuz bir başarı.

2009 yılında kurulan Golden Frog (VyprVPN'in yaratıcısı) kayıt dışı politikasıyla ilginç bir tarihe sahiptir. Aslında yoktu’t ile başlamak için gerçekten kayıt tutmayan bir politika.

VyprVPN’s evet günlük kaydı politikası

Son zamanlara kadar - 2018 yazında - politikası, en iyi hizmetleri sunmak için ihtiyaç duyduğu belirli kullanıcı verilerini kaydetmekti. Soruyu sorduğumuzda: VyprVPN günlükleri tutuyor mu, cevap her zaman: evet, evet.

Bu veriler 30 gün boyunca günlüğe kaydedildi ve aşağıdaki bilgileri içeriyordu:

  • Kullanıcı’gerçek IP adresi
  • kullanıcıya atanan VyperVPN IP adresi
  • bağlantı başlangıç ​​ve bitiş zamanları
  • kullanılan toplam bayt sayısı

Bu, VyprVPN'in gerçekte hangi kullanıcı verilerinin günlüğe kaydettiğine oldukça şeffaf bir bakış olsa da, çoğu vahiy tarafından geri alındı. Onlar için herhangi bir günlük kaydı kötüydü ve bu politika VyprVPN'e düzenli bir eleştiri getirdi.

Aslında, blog gönderilerinde log olmayan politika denetimlerini açıklayan Vypr’s Pazar Yokubaitis, Wirecutter'da kaçırılan bir yeri listeler’Vypr nedeniyle favori VPN hizmetlerinin sıralaması’s metadata saklama politikası.

Orada’onlardan hoşlanacak çok şey var, ancak metadata tutmaları’t Kriterlerimiz için ideal. Muhtemelen gizlilik politikalarının en basit kapsamı bu incelemede: https://t.co/gBwoakaXcc

- Mark Smirniotis (@marksmirniotis) 30 Nisan 2018

Bu son saman gibi görünüyordu ve Vypr daha sonra Leviathan Security'ye katıldı’günlüğe kaydetme ilkelerini denetlemedeki hizmeti.

VyprVPN günlük tutuyor mu? Şimdi hayır

NordVPN topuklarında çok taze’s PwC tarafından kendi log olmayan politika denetimi, VyprVPN Leviathan Güvenlik kontrol etti “VyprVPN hizmetinin kullanımı ile ilgili Kişisel Kimlik Bilgilerinin (PII) toplanmadığından emin olun.”

Leviathan VyprVPN ile çalıştı’Denetim ekibi sırasında tespit edilen hataları ele almak ve düzeltmek için bir mühendis ekibi. Tam denetime göre [pdf],

“Uygulama sürecini tamamlamak için günlük tutmaya karşı dikkatli olmak gerekirken “Günlük Yok”, bu değerlendirmenin Golden Frog'daki zayıf noktaları ortaya çıkarma hedefine ulaştığını düşünüyoruz’s uygulaması. Proje, Golden Frog'un hızla çözdüğü sınırlı sayıda sorunu ortaya çıkardı. Sonuç olarak, VyprVPN kullanıcılarına şirketin VPN etkinliklerini kaydetmediği konusunda güvence verebilir.”

o’Bağımsız bir kuruluştan VyprVPN'in kullanıcıları kaydetmediğine dair büyük güvence’ VPN etkinliği. Leviathan, düzeltmelerin gerçekte hataları düzelttiğinden emin olmak için çalışmaya devam etti. Rapor devam ediyor,

“Golden Frog, log ile ilgili olmayan tüm bulguları değerlendirme ile eş zamanlı olarak düzeltmeye çalıştı. Bunu tamamladıktan sonra, bir yeniden test gerçekleştirdik ve tüm düzeltmelerin etkili olduğunu doğruladık..”

Kayıt tutmayan politika denetimi neden önemlidir??

VPN endüstrisindeki yeni trend hakkında ne kadar heyecanlı olduğumuzu daha önce belirtmiştik: VyprVPN günlükleri denetimi dahil bağımsız denetim.

Bu noktaya kadar, sadece 5 bağımsız denetim yapıldı ve bunların sadece 2'si - NordVPN ve VyprVPN - kayıt dışı politikalarını yapmıştı.

Yine de bu büyük bir trend, çünkü bağımsız denetimler her VPN şirketinin her zaman ne dediğini doğrulamamıza izin veriyor:’güvende, güvenli, özel ve kazandık’t Kişisel verilerinizi satmak veya vermek.

Bu arada’hepsi güzel, yapabiliriz’bunun gerçekten olup olmadığını bilmiyorum’doğru - ve ne yazık ki yapabiliriz’Şirketlerin bize mutlak gerçeği söylemelerine gerçekten güvenmemesi, özellikle bu mutlak gerçeğin karlarını derinden etkileyebilmesi durumunda.

Bu nedenle, VyprVPN'in sadece minimum günlük kayıtlarından yeni günlük kayıt dışı politikalarına değişmekle kalmayıp, aynı zamanda devam etti ve bunu bağımsız olarak doğruladı..

Birçok diğer VPN hizmetinin.

Bağımsız denetimlerin yükselişi hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Önerilen okumalar

VyprVPN İncelemesi

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 3