YouTube Alternatifleri: En iyi 6 video platformu


Çevrimiçi içeriği seviyorsanız,’YouTube'daki en yeni videoları kontrol etmek için kullanılacaktır. Ancak, küresel içerik paylaşımı web sitesi bir zamanlar üstünlüğü sağlasa da, diğer video içerik platformları artık yetişiyor.

İster reklamsız YouTube alternatifleri, ister’t değerini değiştir’s ve C’Bir gecede ve uyarı yapmadan, YouTube'a bu alternatifleri dikkate almaya değer olabilir.

1. Dailymotion: bariz olan

Bu, iyi bilinen bir alternatiftir ve YouTube alternatifleri arayan kullanıcılar arasında yüksek puan almıştır. Düzen neredeyse aynıdır ve kategoriler de tanıdıktır - bu da onu büyük marka rakipten kolay bir geçiş haline getirir. Sen’Neredeyse hemen Dailymotion'a alışabileceğinizi göreceksiniz.

Bununla birlikte, yalnızca profesyonel kullanıcıların HD Kalitesinde film yükleyebileceğini ve yükleme başına 60 dakikaya kadar video süresine izin veren 4GB'lık bir sınırın mevcut olduğunu unutmayın. Bu, sitenin daha uzun ve daha ayrıntılı öğretici veya eğitim türü videolar için iyi çalışmayabileceği anlamına gelir.

Bilmeniz gereken diğer şeyler:

  • İçerik kaldırma ile ilgili kurallar laxer - ki bu’t Görüntüleyenler için her zaman iyi bir şey, yükleyiciler istediklerini eklemek için daha özgür
  • Birçok profesyonel kalitede video mevcut
  • Kolay gezinme ve harika UX
  • ABD'de daha az olmasına rağmen Avrupa'da popüler
  • Video çözünürlüğü için 1080p kapak.

Yine de YouTube alternatifleri arayan çoğu kişi için, bu sorunsuz bir geçiş olacaktır.

2. Vimeo: büyük olan

YouTube'a alternatiflere bakarken bu bizim ikinci tavsiyemiz olurdu.

Platform çalışmıyor’YouTube'a doğrudan rakip olmayı hedeflemesine karşın, çalışmalarını sergilemek için onu seçen çok sayıda harika içerik sağlayıcısına sahip harika bir akış hizmetidir. Ana sayfanın kendisi gerçekten çekici ve tasarıma ve UX'e çok fazla düşünce girdi.

Daha da iyisi, video izleme deneyimi temiz ve rahatsız edici arka plan öğeleri içermez. Odağınız tamamen izlemeyi seçtiğiniz içerikte kalabilir. Bu nedenini açıklamaya yardımcı olur’video çalışmalarını sergilemek isteyen reklam öğeleri için tercih edilen platform haline geldi.

Bununla birlikte, 500 MB ile sınırlanan yüklemeler için haftalık bir sınırlama vardır. Bunu, en ciddi kullanıcıların şüphesiz yapmak isteyeceği bir ücret karşılığında 5GB'a yükseltme şansı var. Gerçekten yapabilirsin’t Artık 500 MB ile uzaklaş.

3. Metakafe: kısa olan

Dolayısıyla, videolara 90 saniyelik bir sınır uygulandığı için, bu site topluluk kullanımı için popülerdir ve kısa klipler ve saçma, temiz ve sorunsuz bir deneyim için harika.

Platformun kullanımı kolaydır ve yaklaşık 40 milyon izleyiciye sahiptir, bu da sitede çok az cüruf içeriğinin bulunduğunu hatırladığınızda iyi olur.

90 saniyelik kapak,’daha ayrıntılı ve kapsamlı görüntüleyenler için uygun değildir ve üye tabanı YouTube'dan çok daha küçüktür’s.

4. Seğirme: oyuncu’seçim

Bu aslında bir konsept siteydi, ama’şimdi oyun video hayranları için ilk tercihtir. Evet, canlı yayın videolarını da görebilirsiniz, ancak sitenin ana noktası çok fazla oyun.

Twitch artık kendi topluluğunu arayan oyuncular arasında büyük bir üne sahip, içerik yükleyicileri büyük miktarlarda mevcut olan oyunla ilgili içerik için YouTube alternatiflerinin en iyisi olarak seçiyor. Oyun eğiticilerinden canlı oyun videolarına kadar her şeyi izlemek için göz atın.

Dikkat edilmesi gerekenler - performans açısından, akış hızı diğer YouTube alternatiflerinin biraz gerisinde kalıyor ve şunları yapabilirsiniz:’t sitedeki videoları geri sarar. İçerik yükleyiciler ayrıca YouTube'dan daha düşük bir ödeme bulur.

5. İnternet Arşivi: kütüphane

Dışarıdaki YouTube alternatiflerinden İnternet Arşivi aslında bir dijital kütüphane, yani TV dizileri, belgeseller, filmler ve daha fazlası ile dolu.

İçeriğin arka kataloğu muazzam ve çeşitlilik de harika. Kullanıcılar kendi içeriklerini özgürce yükleyebilirler. Burada bulduğunuz şeyler, bazı akış sitelerinde olduğundan biraz daha yaşlı olma eğilimindedir, ancak’Daha uzman aramalar ve konu alanı için mutlak bir altın madeni..

6. 9Gag TV: komik olan

Sosyal medya kullanıcılarına aşina olan bu kanal, eğlence GIF'leri, resimler, memler ve daha fazlası ile doludur. Bazıları aile izlemesi için tamamen uygun değildir, ancak kesinlikle çok komik içerikler vardır, bu da bu platformu kıkırdamak istediğiniz zamanlar için ideal hale getirir.!

Komedilere, şakalara ve yapmadığınız diğer içeriğe girerken zamanınızın sonsuz parçalarını görmeye hazır olun.’Patronun görmesini istemiyorum… ve evdeki en yeni videoların çevresinde avlanmak için cihazlarınızı açmaya eğilimli küçük çocuklarınız varsa bunu kilitlemeyi düşünün!

Özetle

Araştırmanızı yapmaya hazırsanız, çevrimiçi olarak mükemmel YouTube alternatifleri mevcuttur. Gördüğünüz gibi, bunlardan bazıları özel ilgi gruplarına veya temalara dayanma eğilimindedir, bu da topluluk açısını arıyorsanız harika.

Bu sitelerin birçoğunu kullanmak ücretsizdir ancak ücretli seçenekleri veya gelir modeli olarak reklamları kullanacaktır. Sen’Videolara erişim sunması ve daha tanıdık fotoğrafçılık platformu amacı için şaşırtıcı olan Flickr gibi başka alternatifler de bulacağız..

Korunmaya devam edin

Video içerik sitelerinde özgürce gezinmek istiyorsanız - özellikle Çin veya Rusya'nın büyük güvenlik duvarının arkasından coğrafi olarak engellenen YouTube içeriğine erişiyorsanız veya yurtdışındayken ve eve geri içerik ararken, bir VPN kullanabileceğinizi unutmayın. video platformu içeriğine özel ve güvenli erişim sağlamak için - hemen ve eksiksiz.

YouTube'a bu alternatiflerle internetten en iyi şekilde yararlanın ve istediğiniz içeriği özgürce ve istilacı reklamlar olmadan deneyimi bozmadan görün!

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

19 − = 16