Google Cloud VPN’ye Genel Bakış


Google'ın 20. yüzyılın sonraki aşamalarında sahneye çıktığı için önemli ölçüde büyüdüğünü inkar etmek zordur. Sonuçta, sadece bir arama motoru olmaktan, dünyadan birine ek olarak YouTube ve Google Mail gibi yaygın olarak kullanılan hizmetler ve ürünler sunmaya kadar gitti’s Android şeklinde en popüler mobil işletim sistemleri. Yani,’Google’ın’s ürünleri son birkaç on yıl içinde dünyayı fırtına aldı.

Google Cloud Platform'un 2008 yılında piyasaya sürülmesi üzerine, teknoloji devi bilgisayar kaynaklarının bir koleksiyonunu sağlamaya başladı - bu da onları genel halkın tam olarak yararlanabileceği bir genel bulut teklifi olarak kullanılabilir hale getirdi. Google 2017'ye kadar 22 bölge ve 8 haber bölgesi 6 bölgede 18 bölgenin orijinal teklifini genişleten mevcut. Buna Oregon, Iowa, Belçika, Tayvan, Tokyo ve Güney Carolina dahil.

Google Cloud Platform tarafından sağlanan en popüler hizmetlerden biri şüphesiz Google Cloud VPN hizmetidir - tesislerinizdeki ağı Google Cloud Platform Sanal Özel Bulut (VPC) ağınıza bağlamanızı sağlar. Bu güvenli bir IPsec VPN tünel protokolü iki ağ arasındaki trafiği bir ağ geçidi ile şifreleyen, diğer VPN ağ geçidi tarafından şifresi çözülür.

Sonraki makalede, biz’Google Cloud VPN'nin neyle ilgili olduğunu ve özel ağların ve ağ üzerinden aktarılan verilerin güvenliğinin nasıl sağlanabileceğini daha ayrıntılı bir şekilde inceleyeceğiz. Yani, daha fazla uzatmadan,’anladım!

Google Cloud VPN nedir ve ne işe yarar?

Google Cloud VPN'in nasıl çalıştığına geçmeden önce tam olarak ne olduğunu açıklamak uygun olur, değil mi ?! Aslında, mevcut altyapınızı, GCP olarak bilinen, yaygın olarak kullanılan Google Cloud Platform'a bağlamanızı sağlayan bir hizmettir..

YouTube ve Google Arama da dahil olmak üzere son kullanıcı ürünleri için kullanılan altyapıyı kullanan Google Cloud Platform, kullanıcı tabanının 50'den fazla hizmetten yararlanmasına olanak tanıdığı için güçlendi. Buna yalnızca Google Cloud VPN dahil değil, aynı zamanda Depolama ve Veritabanları, Ağ ve Kimlik, Yönetim ve Geliştirici araçları, ve çok daha fazlası.

Google Cloud Platform'un her özelliği ayrı ayrı veya hatta birlikte kullanılabilir. Yani, eğer’Google Cloud VPN hizmetini başka bir hizmetle birlikte kullanmak istiyorsanız, tam olarak istediğiniz gibi yapma olanağına sahipsiniz..

Şimdi sen’Google Cloud VPN ve size sunabileceği hizmet hakkında biraz bilgi edindim,’tam olarak nasıl çalıştığını ve ağınız üzerinden aktarılan verilerinizin güvenliğini nasıl sağlayabileceğinizi keşfetme zamanı. Buraya’bilmen gereken her şey.

Google Cloud VPN nasıl çalışır?

Eğer sen’Google Cloud VPN'den yararlanmak istiyorsanız, önceden bilmeniz gereken bazı şeyler var. Bunu göz önünde bulundurarak, aşağıdaki bölüm, başlamak için ihtiyacınız olan her şeye sahip olduğunuzda Google Cloud VPN'in neler yapabileceğini daha iyi anlayacak tüm temel bilgileri kapsayacaktır..

Google Cloud Platform'a kaydolduktan sonra, hizmet aracılığıyla kullanılabilen her bir kaynaktan tam olarak yararlanabileceksiniz. Elbette Google Cloud VPN, hizmetinizdeki hizmetlerden yalnızca biridir - özel, şirket içi ağınızı inanılmaz derecede güçlü ve güvenli Google Cloud Platform'daki güvenli kaynaklara bağlamanızı sağlar.

Üzerinde çalışan IPsec paylaşılan bir el sıkışma kullanarak bağlantı (ya IKEv1 veya IKEv2), Google Cloud VPN, bir Bulut Yönlendirici kullanırken hem statik hem de dinamik yolları destekler. Bununla birlikte, hatırlanması gereken önemli şey Google Cloud VPN'nin yalnızca yönlendiriciden yönlendiriciye VPN bağlantıları için, istemciden siteye bağlantılar değil. Bu, bilgisayar veya tablet cihaz gibi bir cihazı kullanarak bağlanırsanız yapacağınız bir şeydir..

VPN bağlantılarını ayarlama konusunda uzman olan herkes için tüm kurulum süreci nispeten basit ve basit olmalıdır. İşleri başlatmak ve çalıştırmak için Google Cloud Platform web arayüzündeki ayarlarınızı gözden geçirmeniz gerekir. Tam olarak bunu yaptıktan sonra, kişisel bilgilerinizi ve verilerinizi her zaman güvende tutan doğrulanmış ve şifrelenmiş bağlantıdan tam olarak yararlanarak mevcut altyapınızı internet üzerinden güvenli Google Cloud Platform'a bağlayabileceksiniz..

Ancak, siteden siteye VPN% 99 hizmet kullanılabilirliği SLA'sı ile desteklenirken, istemci tarafında özel bir fiziksel veya sanal VPN ağ geçidine ihtiyacınız olacağını unutmayın. Bu nedenle, her şeyi ayarlamaya çalışmadan önce bunu aklınızda bulundurun..

Son düşünceler

Yani, işte burada! Bu, Google Cloud VPN'ye genel bakışımızı tamamlıyor! O’Ağ üzerinden aktarılan tüm verilerin güvenli ve meraklı gözlerden uzak tutulmasını sağlarken, özel ağınızı şifrelenmiş bir bağlantıyla korumanıza izin verdiğini açıkça görüyoruz..

Bu, verilerinin yetkisiz erişime maruz kalmasını önlemek isteyen şirketler için mükemmel bir seçimdir ve bir VPN (Sanal Özel Ağ) üzerinden özel ağınıza bağlayarak Google Cloud Platform (GCP) kaynaklarınızdan yararlanmanıza olanak tanır. VPN nedir?.

Sonuçta, bu’Kişisel bilgilerinizin dijital çağda korunmasını sağlamak için elinizden gelen her şeyi yapmanız gerektiğini hatırlamak çok önemlidir. Sonuçta, dünyada giderek artan sayıda siber saldırı var. Bu nedenle, gerekli önlemleri almazsanız, kendiniz kurban olabilirsiniz. Neyse ki, VPN sadece verilerinizi korumakla kalmaz, aynı zamanda web trafiğinizi de şifreler ve ayrıca güvenli ve anonim gezinmenin keyfini çıkarmanıza izin verdiği için mükemmel bir çözümdür..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

59 − 55 =