Teamviewer VPN özelliği: nasıl çalışır


Dünyanın dört bir yanına dağılmış ofisleriniz varsa ve ofis masaüstünüzdeki dosyalara erişmek için bir VPN'e ihtiyacınız varsa, bu büyük bir masrafa neden olabilir. Teamviewer VPN, bir VPN'yi sürdürmenin fiyatının bir kısmıyla Windows bilgisayarları için hepsi bir arada bir çözüm sunar.

Sadece maliyetinizi yarıya indirmekle kalmaz, aynı zamanda inanılmaz özellikler sunar. Peki, Teamviewer VPN nedir?

Teamviewer VPN Kurulumu

İzin Vermek’TeamViewer'ın nasıl çalıştığını açıklayarak başlayın. İki bilgisayar arasındaki bağlantıdır. Teamviewer bilgilerinizi iş arkadaşlarınızdan veya arkadaşlarınızdan biriyle paylaşırsanız, bilgisayarınıza uzaktan erişebilirler. Teamviewer VPN kurulumu oldukça basittir. Kuruluma şu şekilde başlayabilirsiniz: Ekstralar->Seçenekler->ileri->Gelişmiş ayarları göster->Gelişmiş Ağ Ayarları->VPN Sürücüsünü yükleyin ve Yükle'ye tıklayın. O’bu kadar kolay. Kurulumu uzaktan kurulum işlemi sırasında da başlatabilirsiniz, bu da daha da kullanışlı hale getirir.

TeamViewer VPN nasıl kullanılır?

TeamViewer VPN'i başarıyla kurduktan sonra, bir sonraki adım nasıl kullanılacağını anlamaktır. İlk olarak, VPN için IP adresini almanız gerekir. VPN bağdaştırıcısını Ağ Paylaşım Merkezi. Üzerine tıklarsanız, VPN bağlantısını başlatmak için uzak bilgisayarın kimliğini girme seçeneğiniz olacaktır. Ayrıca TeamViewer hesabınıza giriş yaptıysanız uzaktaki PC'yi tıklayıp VPN'yi de seçebilirsiniz..

TeamViewer VPN Özellikleri

TeamViewer VPN, şirketinizi geliştirecek birçok parlak özelliğe sahiptir’s üretkenliği. TeamViewer her iki cihaza da yüklüyse, herhangi bir mobil cihaza veya bilgisayara (cihazlar güvenlik duvarının arkasında olsa bile) bağlanabilirsiniz. Dosya paylaşımının aktarım hızı önemlidir ve dosya boyutları sınırsızdır. Diğer harika özellik, Mac'ten PC'ye ve diğer yollardan ve diğer birçok cihaz kombinasyonundan erişim oluşturabilmenizdir..

Dahası da var. Sen’VPN'yi bir sistem hizmeti olarak yüklerseniz ihtiyacınız olduğunda sunucularınıza erişebileceksiniz. Ardından, Wake-on-Lan özelliği de var. Bu özellik, uyku modunda olan cihazları uyandırmanıza izin verir, bu da bunlar üzerinde çalışmanıza olanak tanır. Ayrıca, eğer’t Herkesin masaüstünüzde uzaktan çalıştığınızı bilmesini istemiyorsanız, siyah ekran özelliğini kullanabilirsiniz. İnanılmaz derecede kullanışlı.

TeamViewer VPN nasıl çalışır?

Tam olarak nasıl çalıştığını merak ediyor olabilirsiniz. TeamViewer, IP adreslerine sahip bir VPN bulmak için uzaktan bağlantı olarak kontrol edilen bire bir bağlantı kullanır. Bu IP adresleri TeamViewer kimliklerine eklenir. Bu VPN özelliği, örneğin PIA (Özel İnternet Erişimi) gibi olağan VPN'iniz değildir. TeamViewer VPN neredeyse VLAN gibidir, çünkü bağlı tüm bilgisayarlar bir VPN'nin bir parçasını oluşturur. Bu olduğunda, bilgisayarlar hepsinin aynı ağda olduklarına inanır.

Fiyatlandırma

Birçok kişisel kullanıcı, kendi başına harika olan ücretsiz sürümü seçer, ancak kurumsal bir ortamda kullanıldığında, işletme kullanıcılarının yıllık lisans ücretleri ödemesi gerekir. Ancak, iş kullanıcıları herhangi bir pakete başlamadan önce ücretsiz deneme sürümünün tadını çıkarabilirler. TeamViewer Business, Premium ve Corporate olmak üzere üç paket sunmaktadır. Mevcut tüm özellikleri dikkate alırsanız fiyatlandırma çok makul. * İş Paketi - 749 $ * Premium Paket - 1499 $ Kurumsal Paket - 2839 $. Para için gerçek değerdir.

VPN neden önemlidir??

Bir VPN kişisel bilgilerinizi internet üzerinden sızdırılmaya karşı korur. VPN, veri gönderirken ve alırken şirket ağı ile uzak kullanıcı arasında şifreli bir güvenli tünel sağlar. Hem açık ağ (uzak kullanıcının bağlandığı) hem de şirket ağı güvenli olduğundan, bu ağın dışındaki hiç kimse iki taraf arasında paylaşılan bilgileri görüntüleyemez. Bir VPN ayrıca WiFi gibi genel ağlar için ekstra bir koruma katmanı ekler.

VPN'ler ilk kullanıma sunulduğunda, büyük şirket şirketleri tarafından genel ağlar üzerinden veri, sesli not ve video paylaşmak için kullanıldılar, ancak zaman ilerledikçe VPN'lerin avantajları sadece büyük şirketler dışındaki kullanıcılar tarafından daha fazla takdir edildi. Bireyler artık Netflix ve diğerleri gibi akış platformlarının keyfini çıkarırken ekstra koruma katmanı ekleyebilirler. VPN'ler, uluslararası ofisleri olan şirketler ve uzak çalışanlar için de harika bir çözümdür.

Mobilden mobil işlevlere

TeamViewer, Windows, iOS ve Android mobil cihazlarla uzaktan ekran paylaşımına izin verir. Tüm platformları destekleme taahhüdü gösteren Windows 10 cep telefonlarında uzaktan erişim desteği sunan ilk şirketti. İnanılmaz optimizasyonları nedeniyle bu cihazlardaki aktarım hızı yüksektir. Güvenlik ve şeffaflık politikalarını da geliştirdiler ve yapışkan notlar yöneticiler tarafından kolay iletişim için kullanılabilir.

TeamViewer ayrıca BT personelinin yeni uzak cihaz panellerinde gerektiğinde şarj alabilmesini sağladı. Yeni entegrasyonla, görevlerin daha verimli bir şekilde devredilmesine yol açan e-posta ve pop-up bildirimleri de başlattılar. TeamViewer yazılımının rahatlığını artıran canlı bir sohbet seçeneği eklediler. Kullanıcılara sadece hayal edilebilecek herhangi bir cihazda mükemmel çözümler sunmakla kalmaz, aynı zamanda kişisel verilerinin güvenli bir şekilde korunmasını sağlayan hepsi bir arada pakettir.

Müşteri memnuniyeti ve desteği

Genel müşteri memnuniyeti her işletmenin en önemli unsurlarından biridir. Biz’sonsuz sayıda inceleme okudum ve TeamViewer'ın bu testi uçan renklerle geçtiğini olumlu bir şekilde söyleyebiliriz. 96 Olumlu yorum ve ne yaptıklarını bildiğinin açık bir göstergesi olan sadece 6 olumsuz yorum bulduk. Evet, dolandırıcılar geçmişte TeamViewer kullanmıştı, ancak çoğu yazılım şirketi bu tür davranışlarla karşılaştı. TeamViewer e-posta ve telefon desteği sunar ve tüm sorguları profesyonel bir şekilde ele alır.

TeamViewer Avantajları

TeamViewer kişisel kullanıcılar için daha yaygın hale geldi. TeamViewer yazılımının birçok avantajı vardır, bunun başlıca avantajı% 100 ücretsiz olmasıdır. Yazılımı birden fazla cihaz arasında dosya aktarımı için kullanabilirsiniz ve ayrıca görüntülü sohbet ve ses seçenekleri sunar. İhtiyacınız olan tek şey sağlam bir internet bağlantısı. Mil uzaktaki bir cihazda bir dosyaya ihtiyacınız varsa, dosyaya yazılımla kolayca erişebilirsiniz ve arkadaşınız teknik desteğe ihtiyaç duyuyorsa, kolayca yardımcı olabilirsiniz..

Diğer büyük avantajlardan biri, kişisel bilgilerinizi ve verilerinizi her zaman koruyan verimli bir güvenlik sistemine güvenebilmenizdir. Yazılımı kurmak için yönlendiriciler üzerinde yapılandırma gerekmez ve güncellemeler hızlı ve kolaydır, böylece’Yazılımı yüklemek ve keyfini çıkarmak için bir BT dehası olması gerekmez. Ayrıca, pakete harika, profesyonel ve hızlı müşteri desteği eklerseniz, TeamViewer ve TeamViewer VPN'nin tüm paketi sunduğu açıktır.

TeamViewer neden RDP'den daha iyi?

Birçoğu RDP (Uzak Masaüstü Protokolü) ve TeamViewer'ın aynı şey olduğuna inanıyor, ancak gerçek şu ki TeamViewer, Uzak Masaüstü Protokolü'nün işlevselliğinin ötesinde inkar edilemez özellikler sunuyor. TeamViewer uzak kullanıcının ekranındaki her şeyi görmesine izin verirken RDP’t. Bu özellik, hem iş arkadaşlarınıza hem de müşterilerinize uzaktan destek sağlamak için çok önemlidir. Belirtildiği gibi, TeamViewer birçok platformu destekler, bu da RDP'nin sunmadığı bir şeydir. Kullanıcılar istedikleri zaman herhangi bir cihaza erişebilir.

TeamViewer'ı kullandığınızda,’t Bağlantı noktası iletme veya güvenlik duvarlarının yapılandırması konusunda endişelenmeniz gerekmez ve bu harikadır çünkü RDP kullanıyorsanız, uzak bilgisayarın yönlendiricisinde veya güvenlik duvarında bağlantı noktası iletme gerekir. TeamViewer her RDP oturumu için bir Windows sunucusunda çalıştığında benzersiz bir Kullanıcı Kimliği oluşturulur. Bu, uzaktaki kullanıcıya yardımcı olmak için RDP oturumuna bağlanmanıza olanak tanır. TeamViewer ayrıca doğrudan sunucu üzerinde çalışmanıza izin veren bir Sunucu Kimliği oluşturur.

TeamViewer VPN'i öneriyor muyuz?

İçinde yaşadığımız dünya hızlandı ve ışık hızında büyüyen teknoloji ile güvenli bir VPN çözümü seçmek önemlidir. Eğer yapmazsan’t Kişisel bilgilerinizi ve verilerinizi her zaman güvende tutarsanız, yanlış ellere geçebilir. TeamViewer, VPN İstemci Yazılımlarının kurulumu ve kullanımı kolay olanağını sunarken rakipsiz özellikler sunar. Sürekli yeni çözümler sunmayı taahhüt ettikleri açıktır ve bu sadece onlara bir şans vermek için yeterli sebeptir.

Artıları

  1. Bir makinenin proaktif olarak izlenmesi
  2. Katılımsız erişim

Eksileri

  1. Bazen uzak TeamViewer İstemcisi’t Windows başladığında başla.
  2. Çok fazla güncelleme
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 75 = 80