AirVPN ve Özel İnternet Erişimi


AirVPN ve Özel İnternet Erişimi bugün piyasadaki en iyi VPN servis sağlayıcılarından ikisidir. Bu iki VPN çözümünün ortak noktası nedir ve nerede farklılık gösterir? Daha da önemlisi, hangisi daha iyi?

Bu AirVPN ve Özel İnternet Erişimi karşılaştırmasında öğrendiğimiz gibi bize katılın. Biz’güvenlik, performans, kullanım kolaylığı ve fiyatlandırma gibi farklı alanlarda bu ürünlerin ne kadar iyi performans gösterdiğine bakacağız. Bu karşılaştırmanın sonunda,’İhtiyaçlarınıza bağlı olarak hangisinin daha iyi bir seçim olduğunu söyleyeceğim.

İzin Vermek’s sağa atla.

Güvenlik ve gizlilik

Eğer sen’iyi bir VPN hizmeti arıyoruz,’çünkü çevrimiçi gizliliğinizi korumak ve internette güvende kalmak istiyorsunuz. Peki bu iki çözümden hangisi bu açıdan daha iyidir? Her ikisi de aslında iyi güvenlik özellikleri sunuyor. Şifreleme açısından, AirVPN ve PIA AES-256 şifreleme sunar.

Tünel protokolleri söz konusu olduğunda, her ikisi de OpenVPN kullanır. Ancak PIA, IKEv2 ve L2TP'yi de destekler. Her iki hizmet de bir ağ kill anahtarı ve DNS sızıntı korumasına sahiptir. Buna ek olarak, AirVPN Tor ağının ek güvenliğini isteyenler için Tor tabanlı bir hizmet sunar.

Gizlilik alanında, PIA endişe kaynağı olarak’ABD merkezli bir şirket olan London Trust Media tarafından yönetilmektedir. ABD 5 Eyes ülke grubunun bir üyesidir ve ABD'deki şirketler devlet gözetimine tabi tutulabilir. Artı tarafta, PIA'nın sıkı bir kayıt tutmama politikası var.

AirVPN ise İtalya'dadır. İtalya “14 Göz ittifakı” gizlilik konusunda bilinçli bazı kullanıcılara duraklama da verebilir. Ayrıca kayıt tutmama politikası da var.

Güvenlik ve gizlilik söz konusu olduğunda, her iki çözüm de oldukça eşit görünüyor. Bununla birlikte, AirVPN daha iyi bir güvenlik sağladığı ve daha az endişe verici bir yere dayandığı için biraz daha iyi bir seçenektir.

Hız ve performans

AirVPN güvenlik ve gizlilik açısından biraz daha iyi olsa da, ortalama hızların altında sunduğu için hız ve performans alanında kesinlikle yetersiz kalır. AirVPN, 33 ülkede PIA tarafından işletilen 3.275'den fazla sunucuya kıyasla 220'den fazla sayıdaki nispeten küçük bir sunucu filosu işletmektedir. Böylece, PIA birçok yerde daha yüksek hızlar ve daha güvenilir performans sunar.

Ancak, PIA’Birçok sunucu Avrupa ve Kuzey Amerika'da yoğunlaşmıştır ve çok azı Asya, Afrika ve Güney Amerika'da bulunmaktadır. Dolayısıyla, bu bölgelerde yaşıyorsanız, daha düşük hızlarla ve vasat performansla uğraşmanız gerekebilir..

Kullanım ve uyumluluk kolaylığı

AirVPN'in yetersiz kaldığı bir diğer alan kullanım kolaylığıdır. Bu n’t Kurulumu ve kullanımı en zor şey ama acemilerin cihazlarında çalışmasını sağlamak zor olabilir.

AirVPN istemcisi Windows, Linux, macOS ve hatta Chrome OS için kullanılabilir. Bununla birlikte, Android ve iOS için bağımsız bir uygulama yoktur, yani akıllı telefon kullanıcılarının AirVPN'e erişmeden önce cihazlarında manuel olarak OpenVPN'yi kurmaları gerekir. Büyük tarayıcıların hiçbiri için tarayıcı uzantısı da yoktur. Artı tarafta, AsusWRT, Tomato ve DD-WRT yönlendiriciler için AirVPN istemcileri var.

Öte yandan PIA, kurulumu ve kullanımı çok kolay olan basit ve zarif uygulamalara sahiptir. Tüm büyük masaüstü ve mobil platformlar için özel uygulamalar vardır. Chrome, Firefox ve Opera için uzantılar da indirebilirsiniz. Oradayken’Hiçbir yönlendirici uygulaması yok, web sitelerindeki talimatları izleyerek yönlendiriciler üzerinde PIA çalıştırabilirsiniz.

Torrenting ve P2P

Eğer sen’bir VPN hizmeti arıyoruz’Torrent için harika, her iki çözüm de size iyi hizmet edecek. AirVPN, P2P dosya aktarımlarını destekler ve sunucularında sınırsız indirme olanağı sunar. Hızlar harika ve her şey sorunsuz çalışıyor.

PIA ayrıca iyi hızlar sunar ve’t Ağındaki P2P trafiğini sınırlar. Ayrıca, kullanıcıların potansiyel olarak bazı bant genişliğinden tasarruf etmelerine yardımcı olabilecek ücretsiz bir SOCKS5 proxy'si de sağlar..

Netflix ve Çin

Netflix'e erişim söz konusu olduğunda, AirVPN birçok coğrafi yerde Netflix'in engellemesini kaldırmak konusunda gerçekten iyi bir iş çıkarır. AirVPN’s ‘çift ​​sekmeli’ DNS yönlendirme kurulumu, gerçekten akıllı olan küçük sunucu seçenekleri etrafında çalışmasını sağlar. Ancak, kullanıcılar bazı alanlarda Netflix sunucularıyla karışık performans yaşayabilir.

Ancak PIA, Kanada, Almanya, İngiltere ve Japonya da dahil olmak üzere birçok bölgede Netflix'in engellemesini kaldırmakla mücadele ediyor. Aynı zamanda değil’t Çin merkezli kullanıcılar için mükemmel bir seçim. Uzak Doğu'da çok az sunucusu var ve Çin'i atlamak için gizli bir protokole sahip değil’s Derin Paket Denetimi.

AirVPN ise, 443 numaralı TCP bağlantı noktası üzerinden web trafiğini yönlendirebildiği ve hükümet sansüründen kaçınmak için SSL tüneli ve şifreleme kullandığından Çin'de kullanım için yeterince iyi. Ayrıca gizli bir protokolden yoksun olsa da,’Netflix ve Çin ile kullanım için daha iyi bir seçenek.

Müşteri desteği

AirVPN olmadığı için’t Kullanım kolaylığı söz konusu olduğunda tam olarak bir şampiyon, sağlam destek seçeneklerine sahip olmalıdır. Sitedeki forumlar mükemmel olsa da, acemilere ihtiyaç duyabilecek birçok yararlı bilgi içerirken, AirVPN müşteri destek temsilcileri iletişim formlarından gönderilen sorgulara yanıt vermek için biraz zaman ayırıyor ve yanıtları daha sıcak olabilir.

PIA da bu açıdan bir kazanan değil. Müşteri destek seçenekleri oldukça sınırlıdır ve internet, PIA müşterilerinin tepkisiz destek ve yararsız cevaplarla ilgili şikayetleriyle doludur. Her iki hizmet de canlı sohbet seçeneği sunmuyor.

Fiyatlandırma

PIA'nın gerçekten bir şeyleri varsa,’s fiyatları bulabileceğiniz en uygun fiyatlı bazılarıdır. 5 cihaza kadar 1 aylık bir planın maliyeti 6,95 $ / ay'dır ve 2 yıllık plana giderseniz 3,33 $ / ay'a düşer. 7 günlük para iade garantisi sunuyorlar, ancak ücretsiz deneme yok.

AirVPN, iki gün için 2 € 'dan başlayan ve aylık 7,99 $ / ay olan iki marjinal olarak daha pahalı bir seçenektir. 1 yıllık planın maliyeti 5.14 $ / ay. Her iki hizmet de sundukları özellikler için çok makul fiyatlı ama PIA’s rakipsiz fiyatlar daha iyi bir anlaşma yapmak.

AirVPN ve Özel İnternet Erişimi - hangisi daha iyi?

Bu iki VPN çözümünü birkaç alanda karşılaştırdığımızda,’Her ikisinin de sıradan kullanıcı için iyi seçenekler olduğu açıktır. Yani, hangisi daha iyi? AirVPN sağlam güvenlik, torrent ve P2P desteği sağlar ve Çin'de kullanılabilir. Bununla birlikte, kullanım kolaylığı, uyumluluk, hız ve performans alanlarında puan kaybeder.

Öte yandan PIA,’t Gizlilik, Netflix ve Çin için en iyi seçenek. Ancak, iyi güvenlik bilgileri, daha fazla sunucu ve çok düşük fiyatlar sunar. Çok fazla olmasa da, PIA AirVPN'den önce çıkıyor ve çoğu insan için daha iyi bir seçim olacak.

Bu AirVPN ve Özel İnternet Erişimi karşılaştırmasını beğendiyseniz, aşağıda her iki ürünle ilgili incelemelerimize göz atmayı unutmayın..

Özel İnternet Erişimi İncelemesi

AirVPN İncelemesi

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

40 + = 42