Avast SecureLine VPN ve Özel İnternet Erişimi


İnternet sayesinde, dünya çapında giderek daha fazla insan sosyal medya, çok oyunculu oyun, fotoğraf ve video paylaşım siteleri ve daha fazlası aracılığıyla birbirine bağlanıyor. Kesinlikle şaşırtıcı, ama sadece kişisel bilgileriniz ve web üzerinden yolculuk yanlış ellere düşmezse.

Çevrimiçi ortamda güvenli kalmanın bir yolu da Sanal Özel Ağ (VPN) kullanmaktır. Kullanılabilir VPN sayısı artıyor, ancak hepsi aynı özellikleri sunmuyor. VPN dünyasında yeniyseniz, hangisinin sizin için doğru olduğunu nasıl seçersiniz??

Bu derlemede, yeni başlayan Avast SecureLine VPN (Avast VPN) için çok kolay olan ve bütçeye uygun, Özel İnternet Erişimi (PIA) olanlara daha yakından bakacağız. Kafa kafaya Avast VPN ve PIA karşılaştırmamız, her ikisinin de sizin için doğru olup olmayacağına karar vermenize yardımcı olacak bir dizi temel özelliği kapsayacaktır..

Avast markası uzun yıllardır antivirüs ve kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma yazılımı sağlayıcısı olarak tanınmakta ve saygı duyulmaktadır ve bu da itibar açısından PIA üzerinde hafif bir avantaj sağlamaktadır..

Daha yakın zamanlarda, bu Çek merkezli şirket, Avast SecureLine VPN'in lansmanı ile siber güvenlik ürün serisine ekledi. Bununla birlikte, alarm zilleri zaten çalıyor, çünkü Avrupa merkezli olmak Avast VPN'nin sıkı veri saklama düzenlemeleri oluşturan yeni Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) politikasına tabi olduğu anlamına geliyor.

Bununla birlikte, bu kadar prestijli bir markanın parçası olarak, Avast VPN'den, özellikle çevrimiçi güvenlik açısından harika şeyler beklerdik.

Buna karşılık PIA, 5 Göz gözetim ittifakının kurucularından biri olan ve çevrimiçi gizlilik koruması açısından en kötü ülkelerden biri olan ABD'den yönetilmektedir. PIA, müşterilere sıfır günlük kaydı sözü veriyor ve sızıntı yok, bu da bu yarışta otomatik olarak öne çıkıyor.

Gizlilik ve güvenlik çok önemli olsa da, bir VPN seçerken göz önünde bulundurulması gereken diğer birçok özellik vardır. Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin, bu Avast Secureline VPN ile Özel İnternet Erişimi karşılaştırmasında.

Güvenlik ve gizlilik

Avast VPN, 256 bitlik askeri düzeyde şifrelemenin yanı sıra Açık VPN ve IPSec protokolleri sunar. Şaşırtıcı bir şekilde,’t Müşterilere daha fazla seçenek sunar, ancak bu iki protokol hem hız hem de güvenlik için en iyisidir.

Bununla birlikte, PIA varsayılan olarak 128 bit şifreleme sunar, ancak kullanıcıların gerekirse ayarları 256 bite yükselterek ayarlarını kişiselleştirmelerini sağlar. Mevcut protokoller Açık VPN, IPSec / L2TP, PPTP ve bir Socks5 proxy'si.

Sadece PIA'nın bir öldürme anahtarı var - Avast için büyük bir dezavantaj.

Hız ve performans

PIA, sadece NordVPN'den ikincisi olmak üzere 3.533 sunucuya sahiptir..

Bununla birlikte, sadece 33 ülkede, çoğunlukla Avrupa ve Kuzey Amerika'da bulunurlar. Bağlantı hızı sunucuya olan uzaklığa bağlı olduğundan, Avrupa ve ABD'deki kullanıcılar en iyi hizmeti alacaktır. Ayrıca, PIA en popüler VPN hizmetlerinden biridir, bu nedenle sunucuların aşırı kalabalıklaşması yaygındır - yine daha düşük hızlara yol açar.

Buna karşılık, Avast SecureLine VPN'in şu anda sadece 54 sunucusu var, ancak bunlar Çin, Güney Kore ve Rusya dahil 34 ülkeye etkileyici bir şekilde yayıldı. Şirket, sunucu ağını genişletmek için çok çalışıyor.

Kullanıcı incelemeleri genellikle mevcut hızlardan memnun kaldı, ancak bazı sunucuların bağlanmak neredeyse imkansız olduğu bildirildi. Genel olarak, PIA hem hız hem de performans için Avast'ı kazandı.

Kullanım ve destek kolaylığı

Hem Avast'ın hem de PIA'nın web sitelerinde SSS var, ancak ikisi de canlı sohbet veya e-posta bağlantısı sunmuyor. Bununla birlikte, Avast 7/24 telefon yardım hattı ve destek bilet sistemi sunarken, PIA sadece bir sorunla karşılaşırsanız bir destek bileti sunar’t Kendi kendine yardım bilgisinden çözülemez.

Kullanım kolaylığı açısından, Avast muhtemelen eksiksiz bir acemi için PIA'nın aksine basit bir kurulum sunan en kolay VPN'dir. Sonunda Avast için bir galibiyet!

Torrenting ve P2P

PIA burada açık kazanıyor.

Her iki VPN sağlayıcısı ile hızlar kabul edilebilir, ancak PIA'nın çok daha iyi güvenlik özellikleri vardır ve torrent oluşturma riski size ait olduğundan, bu ekstra özellikler kötü bir şey değildir.

Avast SecureLine VPN, torrentin sadece sınırlı sayıda sunucuda gerçekleşmesine izin verir. PIA'ya gelince, bir dizi güvenlik özelliği varken,’engellenen IP adresleri ile de uğraşmak zorunda kalacaksınız.

Netflix ve diğer eğlence platformlarının engellemesini kaldırma

PIA, Netflix'in engellemesini kaldırmak için iyi çalışır,’dünyanın sağ tarafındayız. Bu örnekte’Bazı bağlantılar hala biraz yavaş olmasına rağmen, Avrupa ve Kuzey Amerika bölgelerinde en iyisi - Kanada belirli bir hayal kırıklığıydı.

Eğer sen’başka bir yerde, Netflix'e erişmeyi unutun.

Öte yandan Avast, Netflix ile iyi anlaşıyor gibi görünüyor ve kullanıcıların bu alandaki önceki sorunların üstesinden gelebilmeleri için iyi erişilebilirlik sağlıyor.

Diğer coğrafi kısıtlı sitelere erişim söz konusu olduğunda Avast iyi çalışır. Tüm iyi hızlara sahip Kodi ve Hulu'nun beğenilerine erişim var. Bununla birlikte, bu gibi bağlantılar yasadışı olarak kabul edildiğinden, size Avast'ı hatırlatmaya değer’s çok sıkışmış önce kayıt politikası.

PIA, Kodi ve diğer eğlence platformlarına erişmesine rağmen, coğrafi olarak engellenen sitelere erişmek için mükemmel değildir. Ayrıca, denemeye karar verirseniz iyi güvenlik özelliklerine sahiptir..

Çin ve diğer kısıtlı ülkeler

Avast, Çin gibi ülkelerde güçlü güvenlik duvarlarını atlamak için gelişmiş özellikleri olmayan basit bir VPN hizmetidir. Avast, müşterilerine özel reklam blokları ve IP adresleri sağlıyor.

Avast VPN'den farklı olarak, PIA VPN Çin'de çalışır, ancak birkaç kısıtlamayla. VPN, Çin'in bazı bölgelerine bağlanır; ancak, giderek zorlaşmaktadır ve kullanıcıların en iyi sonuçlar için bir L2TP bağlantısıyla denemesi önerilir.

Uyumluluk ve fiyatlandırma

Her iki VPN de Android, iOS, Mac, Linux ve Windows dahil olmak üzere çeşitli cihazlarla uyumludur.

İstemcilerden içerik akışı için yüksek bir talep vardır, bu nedenle PIA VPN kullanıcılarına DD-WRT, Merlin, Tomato, ASUSWRT ve Lede gibi yönlendirici desteği sağlar. Öte yandan Avast VPN, istemcilere yönlendiriciler için herhangi bir destek sağlamaz. Bu nedenle hizmetleri yalnızca mobil ve PC kullanıcıları için görünüyor.

PIA'nın kullanıcıları için üç katmanlı bir ödeme planı vardır. Buna aylık 6,95 $, yıllık 5,99 $ / aylık (yıllık 71,88 $) abonelik ve iki yıllık 3,33 $ / aylık abonelik dahildir.

dur’s fiyatlandırma politikası, her biri için benzer paketler sunulan müşterilerin hangi cihaz kullanmak istediğine bağlıdır. PC veya Mac için 5 cihaza erişim 79,99 $ / ay ve 1 yıl için 1,66 $ bir pazarlık’s mobil servis.

Avast Secureline VPN vs Özel İnternet Erişimi: Hangisi daha iyi?

Her iki VPN'in de çok şeyleri olmasına rağmen,’Bu savaşı kazanan PIA.

PIA, daha ucuz ve çok yönlü daha iyi bir anlaşma olarak öne çıkıyor. Güvenilir ve istikrarlı hizmetler sunmalarıyla dikkat çekiyorlar, Avast'ın rekabet edemeyeceği bir şey olan kullanımı kolay bir hizmet sunuyorlar..

Bir VPN'nin gerçek testi, sizi ne kadar anonim hale getirdiğine ve Avast'ın günlükleri tuttuğu gerçeğine anında ulaşır. Öte yandan PIA,’t Günlük tutmak ve torrent ve akış sırasında kullanım için bir dizi güvenlik özelliği sağlar.

Avast, WebRTC sızıntıları, bir öldürme anahtarı eksikliği ve pahalı fiyat etiketi ile karşılaştırıldığında.

Paramız ve sizinki PIA'da olmalı.

Tüm incelemelerimizi okuyun:

Avast SecureLine VPN İncelemesi

Özel İnternet Erişimi İncelemesi

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

31 + = 35