Cyberghost vs Özel İnternet Erişimi


CyberGhost ve Özel İnternet Erişimi çoğu yerde bulunabilir “en iyi 10 VPN” listeleri. Eğer sen’hangisinin daha iyi olduğunu merak ediyorsanız,’biz şanslıyız’bu iki hizmeti çeşitli kategorilerde karşılaştırarak öğreneceğiz.

Biz’güvenlik, hız, kullanım kolaylığı, fiyatlandırma ve destek alanlarında hangi hizmetin ortaya çıktığını öğreneceklerdir. Daha fazla uzatmadan,’başlar.

Güvenlik ve gizlilik

Kazanan: Özel İnternet Erişimi

İlk bakışta, CyberGhost gerçekten güvenli bir VPN hizmeti gibi görünüyor. Güvenlik özellikleri arasında AES-256 şifreleme ve otomatik öldürme anahtarı bulunur. Ancak, CyberGhost VPN'nin geçmişte çeşitli güvenlik ve gizlilik sorunları vardı. Ayrıca Android sürümünde biraz endişe verici bir kök sertifika kullanıyor.

Buna ek olarak, CyberGhost, bazıları daha önce CrossRider olan Kape Technologies'e (önceden Crossrider) aittir. “karanlık geçmiş.” Panama Belgeleri'ne göre, bu şirketin arkasındaki kişilerden biri, en az 16 açık deniz hesabına bağlantısı olan suçlu bir suçlu. Kape'ye ait olmak aynı zamanda’İngiltere'nin, Five Eyes üyesi ve çevrimiçi özgürlüğün düşmanı yetkisi altındaysanız.

Özel İnternet Erişimi, bir ABD şirketi olan London Trust Media tarafından yönetilir - gizlilik açısından da büyük değildir. Artı tarafta, PIA kanıtlanmış bir kayıt tutmama politikası sunar ve gerekli tüm güvenlik özelliklerine sahiptir: AES-128 ve AES-256 şifreleme, bir ağ kill anahtarı ve bir SOCKS5 proxy. Hizmet çalışmıyor’DNS veya IPv6 / WebRTC sızıntıları yok.

Bu seçeneklerin hiçbiri en iyi güvenlik veya gizlilik kimlik bilgilerine sahip olmasa da, PIA çoğunlukla daha iyi bir seçenektir.

Hız ve performans

Kazanan: CyberGhost

Sunucu kapsamı söz konusu olduğunda, her iki VPN sağlayıcısının da dünya çapında binlerce sunucusu vardır. Sayılar 60+ ülkede 3.600+ ve CyberGhost ve PIA için 33 ülkede 3.275+. Bununla birlikte, bu sunucuların dağıtımı Asya, Afrika ve hatta Güney Amerika'da çok az sunucuya sahip olan PIA için arzulanan bir şey bırakıyor.

Her iki sağlayıcı da dünya çapında iyi hızlar sunuyor, ancak CyberGhost bunu daha tutarlı bir şekilde yapıyor.

Kullanım ve uyumluluk kolaylığı

Kazanan: CyberGhost

CyberGhost'un Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire TV (Fire Stick) ve Android TV için istemcileri vardır. Ayrıca Linux, yönlendiriciler, Chromebook'ları tamamen destekler ve Firefox ve Chrome için tarayıcı uzantıları sunar. Bu uygulamaları ve uzantıları ayarlamak ve kullanmak oldukça kolaydır.

PIA'nın Windows, macOS, Linux, iOS ve Android için kullanımı kolay özel uygulamaları vardır. Orada’s şu anda yönlendirici uygulaması yok, ancak hizmeti yönlendiriciler üzerinde çalıştırabilirsiniz. PIA ayrıca Chrome, Firefox ve Opera için uzantılar sunar.

Torrenting ve P2P

Kazanan: Özel İnternet Erişimi

CyberGhost, bazı sunuculardaki P2P trafiğini destekler, bu harika. Bununla birlikte, PIA torrent'i de destekler ve torrentler için ücretsiz bir SOCKS5 proxy ve port yönlendirme gibi bazı güzel özellikler sunar. Buna ek olarak, herhangi bir sunucuda torrent yapabilirsiniz ve PIA da torrent amaçları için daha iyi hale getiren daha güvenli bir seçenektir.

Netflix ve diğer akış platformlarının kilidini açma

Kazanan: CyberGhost

Netflix'in engellemesini kaldırmak söz konusu olduğunda, her iki VPN de’t En iyi seçenekler. Ancak CyberGhost, kullanıcıların Netflix ABD'ye özel sunucular üzerinden erişmesine izin verir. Hızlar vasat ama çoğunlukla amaç için yeterince iyi. PIA'nın çoğu’s sunucuları engellendi ve Netflix görüntüleme için kötü bir seçim oldu.

Aynısı, diğer akış hizmetlerinin birçoğu için de geçerlidir.’erişmek istiyorum - CyberGhost sadece daha güvenilir bir seçenektir.

Çin'de ve başka yerlerde sansürü atlamak

Kazanan: CyberGhost

Çin ve diğer kısıtlı ülkelerde kullanımla ilgili olarak, yine hiçbir VPN iyi değildir. Ne CyberGhost ne de PIA herhangi bir çeşit “gizlilik” örneğin Derin Paket Denetimini atlamak için işlev. Bununla birlikte, PIA ayrıca’t Bu sansür ülkelerinin çoğunun bulunduğu Asya bölgesi için harika bir sunucu listesine sahip olmak. Bunun ışığında, CyberGhost iki kötülükten daha azıdır.

Destek

Kazanan: CyberGhost

Müşteri desteği, PIA'nın CyberGhost'a kolay bir kazanç sağladığı başka bir alandır. PIA'nın sınırlı destek seçenekleri vardır ve canlı sohbet seçeneği yoktur. Biletleme sistemi yavaştır ve web, memnun olmayan müşterilerin yorumlarıyla yanıtlandığı için yanıtlar genellikle robotik ve yararsızdır..

Bu arada, CyberGhost makul miktarda kendi kendine yardım kaynağı ve 7/24 canlı sohbet seçeneği sunar. Canlı sohbet aracıları hızlı bir şekilde yanıt verir ve yararlı yanıtlar verir. Ek yardıma ihtiyacınız olursa sitede istek formu da gönderebilirsiniz..

Fiyatlandırma

Kazanan: Özel İnternet Erişimi

Her iki hizmet de kripto para ödemeyi teklif ediyor, bu harika. PIA, bulabileceğiniz en düşük fiyatlardan bazılarını sunmaktadır. Planlar aylık plan için 6,95 $ / ay'dan başlar ve 2 yıllık planı satın alırsanız 3,33 $ / ay'a kadar düşer. Bu planları aynı anda 5 cihaza kadar kullanabilirsiniz. Orada’ücretsiz deneme yok ama tüm planlar için 7 günlük para iade garantisi alıyorsunuz.

Öte yandan, aylık 12,99 $ / ay için bir plan alırsanız, CyberGhost'un maliyeti neredeyse iki katına çıkar. Ancak, 3 yıllık planı satın alırsanız fiyat 2,75 $ / ay'a kadar düşer. Bu planlar aynı anda 7 cihaza kadar kullanılabilir ve CyberGhost 45 günlük para iade garantisi sunar (aylık plan için 14 gün). Herhangi bir kişisel bilgi vermeden 1 günlük ücretsiz denemeden de yararlanabilirsiniz..

Sadece fiyata göre, PIA'yı biraz daha iyi görüyoruz.

Cyberghost vs Özel İnternet Erişimi - hangisi daha iyi?

Her iki seçeneği de bu temel yönlerle karşılaştırarak, burada’bizim kararımız: değil’En güçlü gizlilik bilgilerine sahip olan CyberGhost, iyi hızlar sunar, Netflix ile çalışır ve torrentleri destekler. Bu nedenle, PIA'dan biraz daha iyi bir seçenek olduğunu düşünüyoruz.

Bununla birlikte, bu ikisinden birine başlamadan önce kendi araştırmanızı yapmaktan hoşlanıyorsanız, CyberGhost incelememizden ve PIA inceleme analizimizden başlamanız.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + 1 =