ExpressVPN vs PIA (Özel İnternet Erişimi)


İhtiyaçlarınız için doğru VPN hizmetini bulmak zor olabilir. Orada farklı alanlarda mükemmel ve çok çılgınca farklı fiyatlara sahip çok sayıda VPN hizmeti var.

Akıllıca bir karar vermenizi sağlamak için,’bugün mevcut olan en popüler seçeneklerden ikisini karşılaştıracağız. Bu ExpressVPN ve Özel İnternet Erişimi karşılaştırmasında,’bu iki çözümün güvenlik, gizlilik, hız, destek ve uyumluluk alanlarında nasıl bir araya geldiğini ve hangisinin en üstte ortaya çıktığını öğrenecekler.

Güvenlik ve Gizlilik

Güvenlik söz konusu olduğunda, ExpressVPN kesinlikle yenilecek VPN hizmetidir. Kapsamlı bir güvenlik protokolleri yelpazesi ve sızıntıları önlemeye yardımcı olan bir öldürme anahtarı özelliği sunar.

ExpressVPN ayrıca gizlilik alanında da mükemmel bir performans sergiliyor. Şirket, 5, 9 veya 14 göz istihbarat ülkesi grubundan erişilemeyen İngiliz Virgin Adaları'na kayıtlıdır. Ayrıca, denenmiş ve test edilmiş bir kayıt tutmama politikası vardır, bu da onu kullanmak için en güvenli VPN hizmetlerinden biri haline getirir.

PIA bu alanlarda nasıl bir performans sergiliyor? PIA güvenlik alanında da iyi bir iş çıkarıyor. Kimlik doğrulama standardını, el sıkışmasını ve şifreleme düzeyini seçmenizi sağlayan bir dizi şifreleme seçeneği sunar. Aynı zamanda bir ağ kill anahtarına sahiptir ve’DNS veya IPv6 / WebRTC sızıntıları yok.

Bununla birlikte, gizlilik alanında, PIA, 5 göz ülke grubunun bir parçası olan ABD'de kayıtlı olduğu için bir dizi puan kaybeder. Bununla birlikte, artı tarafta, PIA'nın geçemediği geçmiş mahkeme davaları tarafından güvenilir olduğu kanıtlanmış katı bir kayıt tutmama politikası vardır.’t Kullanışlı herhangi bir kullanıcı bilgisi üretmek.

ExpressVPN bu rauntta öne çıkıyor.

hız

94 ülkede 3.000'den fazla sunucuyla ExpressVPN çoğu yerde sürekli olarak yüksek hızlar sunar. Buna karşılık PIA, 33 ülkede 3.300'den fazla sunucuya sahip bir slouch değil. Ne yazık ki, bu sunucuların eşit olmayan dağılımı, Asya, Güney Amerika veya Afrika'da yaşıyorsanız,’orada olduğu gibi vasat bağlantı hızları alacak’t bu alanlarda çok sayıda sunucu.

Bununla birlikte, Avrupa veya Kuzey Amerika'da yaşıyorsanız, PIA mükemmel yükleme / indirme hızları sunar. Bununla birlikte, bu tur çok daha fazla bölgede hızlı hızlar sunan ExpressVPN tarafından rahatça kazanılmaktadır..

Kullanım kolaylığı

Bir VPN çözümü için kullanım kolaylığı, olmazsa olmazlar listenizde en üstte bulunuyorsa, bu hizmetlerden biri mükemmel bir seçimdir. Her ikisinin de kurulumu ve kurulumu çok kolaydır. PIA, hem ileri hem de yeni başlayan kullanıcılara uygun zarif, sezgisel bir arayüz sağlar. ExpressVPN, minimalist bir tasarım sunar.’tüm önemli özelliklere erişim sağlarken kullanımı kolay ölü.

Torrenting ve P2P

ExpressVPN, PIA gibi torrent ve P2P trafiğini destekler. Hızlar (en azından Kuzey Amerika ve Avrupa'da, PIA durumunda) ve her ikisinin de güvenlik özellikleri mükemmeldir, bu da onları torrent için mükemmel kılar. Her ikisi de P2P trafiğini sınırlandırmaz, böylece herhangi bir sunucuda torrent oluşturmanıza olanak tanır. PIA, ExpressVPN'in bulunmadığı ücretsiz bir SOCKS5 proxy'sini desteklemek için ekstra bir puan alır. Yine de, bu VPN çözümlerinden herhangi biri torrent ve P2P ihtiyaçlarınızı iyi karşılayacak.

Netflix ve Çin

ExpressVPN ile birçok Netflix kütüphanesinin kilidini açabilirsiniz. ABD ve Hollanda gibi bölgelerdeki sunucular güvenilir bir şekilde çalışır ve yüksek kaliteli akışlar sunar. Öte yandan PIA, Netflix VPN algılamasını atlayabilir, ancak daha az kataloğa erişim sağlar.

Her iki VPN çözümü de Çin'de çalışırken, raporlara göre ExpressVPN daha güvenilir bir seçim. PIA'nın Asya'da çok az sunucusu var, yani Çin merkezli kullanıcılar düşük hızlarla ve aşırı kalabalık sunucularla uğraşmak zorunda kalabilir.

uygunluk

Her iki VPN çözümü de ana masaüstü ve mobil platformlarda çalışır: macOS, Windows, Linux, Android ve iOS. ExpressVPN'in ayrıca PlayStation, Apple TV, Xbox, Blackberry ve Amazon Fire TV gibi yönlendiriciler ve diğer platformlar için bir istemcisi vardır. PIA yapmıyorken’Bir yönlendirici uygulamanız varsa, sitelerindeki talimatları izleyerek yönlendirici cihazlarda çalışmasını sağlayabilirsiniz. Her iki hizmet de büyük tarayıcılar için tarayıcı uzantıları sunar.

Destek

Müşteri desteği söz konusu olduğunda,’ExpressVPN'in birinci sınıf destek sistemi ile PIA'yı açıkça sudan çıkardığı hiçbir yarışma yok. Ayrıca, bilet, e-posta ve sorun giderme kılavuzlarının listesi ve internet gizliliğiyle ilgili Nasıl yapılır kılavuzu sayfası gibi kendi kendine yardım kaynaklarını desteklemek için ExpressVPN 7/24 canlı sohbet sunar.

PIA buna cevap vermiyor.’canlı sohbet seçeneği bile sunmuyor. Destek bileti sistemi küçük sorunlara destek sağlamanın yavaş bir yoludur ve internet PIA tarafından sağlanan zayıf destek seviyesine ilişkin öfkeli yorumlar ile doludur..

Fiyatlandırma

ExpressVPN ile karşılaştırıldığında PIA'nın tüm eksiklikleri ile’PIA'nın rakibinden çok daha düşük bir maliyete sahip olması şaşırtıcı değildir. Hizmetlerin hiçbiri ücretsiz bir plan ya da ücretsiz bir deneme sunmaz, bu da bazılarının daha pahalı çözümü seçmesini zorlaştırabilir. Bununla birlikte, ExpressVPN PIA'ya kıyasla 30 günlük para iade garantisi sunuyor’s 7 günlük bir.

Yine de, satın alınabilirlik sizin için önemliyse, PIA orada en düşük fiyatlardan bazılarında iyi bir deneyim sunar. Bununla birlikte, daha güvenli, daha hızlı, daha çok yönlü ve özelliklerle dolu bir çözüm istiyorsanız, daha pahalı ExpressVPN büyük bir pazarlıktır.

ExpressVPN ve Özel İnternet Erişimi - hangisi daha iyi?

Bu iki sağlam seçeneği, dikkate değer çeşitli önemli yönlerle karşılaştırarak, ExpressVPN'in daha iyi bir seçenek olduğu sonucuna varıyoruz. Bununla birlikte, PIA birkaç alanda iyi sonuçlar veriyor ve fiyatlandırma ana endişenizse, Amerikan VPN'sini tercih edebilirsiniz..

Bu ExpressVPN ve Özel İnternet Erişimi karşılaştırmasının size bilinçli bir karar vermeniz için yeterli bilgi sağladığını umuyoruz. Bu VPN hizmetleri hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz devam edin ve tam ExpressVPN incelememizi ve Özel İnternet Erişimi incelememizi okuyun.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + 1 =