IPVanish ve Özel İnternet Erişimi


genel bakış

IPVanish ve Özel İnternet Erişimi, kendileri için ve kendileri için geçerli argümanları olan ilk 10 VPN'dir. Onları genel olarak eşit olarak görüyoruz, ancak hiçbir şekilde benzer değil. Buraya’nasıl istiflenir.

Güvenlik & anonimlik

Buna karşılık, IPVanish ve Özel İnternet Erişimi'nin güvenlik bilgileri karşılaştırılabilir. Her ikisi de güçlü şifrelemeye sahiptir ve OpenVPN güvenlik protokolünü sunar, her ikisi de dünya sahnesindeki en büyük gizlilik arkadaşı olmayan Amerika Birleşik Devletleri'nde kayıtlıdır. IPVanish ve PIA, hiçbir kayıt tutmadıklarını iddia ediyor ve her ikisi de mahkemede test edildi. Burası, bu iki VPN arasındaki temel farkı görüyoruz. IPVanish'ten gelen bilgiler ABD'deki bir kişiyi mahkum etmede etkili iken, PIA'dan gelen bilgiler kolluk kuvvetleri için yararsızdı.

Güven değerlendirilirken güven önemli bir faktördür. Orada’Bu VPN veri merkezlerinde neler olup bittiğini bilmenin hiçbir yolu yoktur, bu nedenle bunlar gibi durumlar son derece önemlidir. Özel İnternet Erişimi daha güvenli bir üründür.

hız & Verim

IPVanish hız için PIA'dan daha iyi konumlandırılmıştır. Daha az sunucuları olmasına rağmen (3.000+ ile karşılaştırıldığında 1.000'den fazla), dünyanın dört bir yanına yayılmıştır (30'dan fazla ülkeye kıyasla 60+ ülke). Bu, IPVanish'in çeşitli konumlarda benzer bir performans sunma olasılığının daha yüksek olduğu anlamına gelir. Buna ek olarak, IPVanish tüm sunucularına sahiptir ve bu sunucuları yöneterek VPN'nin arkasındaki şirketin daha azıyla daha fazlasını optimize etmesini ve daha fazlasını başarmasını sağlar. Sonuç olarak, IPVanish piyasadaki en hızlı VPN'lerden biridir ve PIA en iyi ihtimalle ortalama.

Kullanım kolaylığı

Bu iki VPN'nin uygulamaları çok farklı. Her ikisi de kullanımı kolaydır, ancak IPVanish, Ayarlarını açıklamak için daha iyi bir iş çıkarır. Orada’Ayrıca seçim için daha fazla, böylece IPVanish kullanıcıya daha fazla güç verdiğini söyleyebiliriz.

Destek açısından, kazanan çok daha net. IPVanish'in canlı sohbet işlevi vardır, PIA ise yoktur. Orada’ayrıca PIA desteğinin tepkisiz olduğunu ve standart cevaplar vermeye eğilimli olduğunu gösteren birçok anekdot kanıtı.

O’s 1-1 IPVanish vs PIA mücadelesinde.

Torrenting ve P2P

IPVanish ve Özel İnternet Erişimi, torrentler için ince seçimlerdir. Sen’İlki ile daha fazla hız elde edeceğiz, ancak ikincisiyle daha güvenli hissedeceğiz.
Bu nedenle, torrent için PIA'yı tercih ediyoruz.

Netflix ve Çin

Bunlar, her iki aracın da iyi olmadığı alanlardır. Netflix tüm ABD sunucularını engelledi, böylece’bakmaya devam etmeliyim.

Çin'e gelince, yine, her iki VPN de aşağı yukarı eşit ve ikisi de harika. O’Çin'deki VPN sağlayıcıları için hükümete karşı bir yarış. Çin hükümetinin hayatı zorlaştırmak için kullandığı birçok farklı yöntem var. Sunucu IP'lerini engeller, anahtar kelimeleri DNS engeller, belirli şifreli trafiği öldürmek için DPI kullanırlar vb. Hem IPVanish hem de Özel İnternet Erişimi sorunları vardı ve her ikisi de düzensiz çalışacak. Bu IPVanish ve PIA rauntlarını kimse kazanamaz!

uygunluk

IPVanish ve PIA'nın tüm ana platformlar (Windows, Mac, iOS, Android, Linux) için özel uygulamaları vardır, ancak IPVanish'in ayrıca bir Router istemcisi, bir Windows Phone uygulaması, bir Chromebook uygulaması ve bir Fire TV uygulaması vardır. Bu ona bu alanda avantaj sağlıyor.

Fiyatlandırma

Özel İnternet Erişimi piyasadaki en ucuz VPN'lerden biridir - orada’burada rekabet yok. 1 aylık (6,95 $), 12 aylık (12 ayda bir 5,99 $ / ay) veya 24 ayda (24 ayda bir 3,33 $ / ay) PIA alabilirsiniz. IPVanish biraz daha pahalıdır: 1 ay (10,00 $), 3 ay (3 ayda bir 8,99 $) veya 12 ayda (12 ayda bir 6,49 $ faturalandırılır).

IPVanish ve Özel İnternet Erişimi - hangisi daha iyi?

IPVanish VS Özel İnternet Erişimi savaşı sona erdi ve kazananı ilan etmeye hazırız.

Her ikisi de geçerli seçimler, ancak burada’s bizim almak:

O’IPVanish'in daha cilalı ürün olduğu anlaşılıyor. Ama, biz’PIA'ya daha çok güvenme eğilimindeler’s mahremiyete saygı. Ayrıca o’biraz daha ucuz. Eğer sen’en hızlı, en güvenli VPN'i arıyorsunuz - orada daha iyi seçenekler var. PIA'da başka bir iyi VPN bulmak’s fiyatı çok daha zor olabilir.

Tüm incelemelerimizi okuyun:

IPVanish İncelemesi

PIA Değerlendirmesi

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + 3 =