NordVPN ve ProtonVPN Karşılaştırması

Şu anda NordVPN siber güvenlik endüstrisinin ön saflarında yer almaktadır. Kusursuz hizmetlerinin birleşimi ve geliştiriciler Teiscom S.A. adına akıllı bir yargılama seçiminden kaynaklanan sıfır veri günlükleri politikası, son zamanlarda bağımsız bir denetim tarafından doğrulandı..


Buna ek olarak, PC Magazine'den CNET ve TechAdvisor'a kadar çok sayıda gözden geçiren tarafından en iyi hizmetlerden biri olarak derecelendirilirken, uzun süreli aboneliği ayda 3.49 $ 'a kadar düşebilir.

NordVPN'e kadar daha iyi koşuculardan biri ProtonVPN'dir. Proton biraz daha pahalı olsa da, güvenilir bir kaynaktan, yani ProtonMail'i geliştiren aynı şirketten geliyor. Proton Technologies AG'deki ekip, eğer’Biliyorum, doğrudan CERN'deki parçacık fiziği laboratuvarına aittir. Bununla birlikte, mükemmel bir genel güvenlik sunsalar da, sunucu aralıkları, sunucu hızları ve küresel erişim NordVPN'den oldukça düşüktür’teklif.

İlk önce - daha özel ve güvenli?

Güvenlik açısından, NordVPN vs ProtonVPN çatışması oldukça eşit şartlarda yer almaktadır. Her iki sağlayıcı da askeri ve diplomatik trafik için endüstri standardı olan AES-256 şifrelemesini kullanmaktadır. Kullanıcıdaki insan hatasını hariç tutma’tarafında, orada’Bu VPN'lerden biri etkinken verilerinizi herkesin şifresini çözemez.

Güvenliğin sağlanması açısından, son zamanlarda ProtonVPN daha özel ve güvenli tarama deneyimi sağlama konusunda büyük bir adım daha attı. Şirket tüm uygulamalarını% 100 açık kaynak yaptı. Bu oldukça etkileyici, değil mi??

Proton, 2048 bit RSA el sıkışma ve HMAC SHA-256 kimlik doğrulaması sunarak rekabetin üzerine çıkmak için ekstra yol kat ediyor. Bu, Proton geliştiricilerinin şifreleme meraklıları olduğunu gösterse de, el sıkışma ve simetrik imza için bir neden yok gibi görünüyor.

Son dört yıl içinde ProtonMail'i düşüren çok sayıda DDoS saldırısını ele alırsak, verilerinizi kendi güvenlik açıklarından korumak için ek anahtar yönetim sistemi ve asimetrik şifreleme mevcut olabilir. Aslında, kriptografik en iyi uygulamaları düşünürsek, SHA-256 kimlik doğrulaması belirli şifreleme kitaplıklarıyla sorunlu olabilir.

Dahası, bu özel kriptografik ilkel, geriye dönük uyumluluk sorunlarına ve daha fazlasına saldırmak için kaydedilen ilerleme dahil olmak üzere bir RSA el sıkışması ile ilgili çeşitli sorunlar vardır. Nord’Çift şifrelemeye erişmenizi sağlayan Çift VPN seçeneği, çok daha zarif, güçlü ve kusursuz bir çözüm gibi görünüyor.

Şirket olarak Nord’geliştiricileri güvenlik ihlallerine hiç rastlamadı. Bu üst elden başka, sıfır günlük politikaları PricewaterhouseCoopers tarafından yapılan ve Proton için geçerli olmayan bağımsız bir inceleme ile doğrulandı..

Öte yandan, her ikisinin de istemcileri DNS sızıntılarına maruz bıraktığına dair hiçbir kanıt bulunamamıştır, her ikisi de size Tor ağını kullanma olanağı vermektedir ve ana şirketleri, Proton için İsviçre ve NordVPN için Panama, önyükleme için küresel gözetim çabalarının bir parçası olmayan (5 veya 14 Göz ittifakı gibi).

NordVPN ve ProtonVPN'in güvenlik başlığında, gizlilik politikalarının koşulları objektif bir denetim tarafından doğrulandığından, eskisine daha fazla güvenme eğilimindeyiz.

Özellikle Çin'in Büyük Güvenlik Duvarı'nın arkasında seyahat edenler için, Proton'u önermiyoruz, çünkü anti DPI protokolleri kullanmıyorlar ya da NordVPN'in yaptığı gibi gizlenmiş sunucular sağlamıyorlar. Bu nedenle, Çin'de ProtonVPN kullanırken şifrelenmiş içeriği engelleme yeteneği (derin paket denetimi) göz önüne alındığında sorunlu olabilecek daha büyük risklere maruz kalıyorsunuz..

Hız ve performans

Bu bölümde, NordVPN'in Proton üzerinde net bir üst eli var’s hizmeti. İsviçreli’ 31 ülkede 347 sunucu Nord tarafından utanıyor’Dünyanın 60'ı aşkın ülkesine yayılmış 5.359 sunucunun sürekli genişleyen listesi.

Sanal bir özel ağın kazandığını düşünebilirsiniz.’eğer çok farklı olmaz’daha büyük, ama sen’d yanlış olur. Daha fazla sunucu size daha fazla küresel erişim noktası verir, bu da’her zaman bulunduğunuz yere yakın bir sunucudur. Bu coğrafi yakınlık, temelde’nerede olursanız olun en uygun İnternet hızlarını elde edersiniz.

Ortalama olarak, NordVPN size ProtonVPN'in iki katı hız verecektir, ancak bazı İsviçreli’ sunucular NordVPN'den altı kat daha yavaş olabilir. Proton varken’s performansı hiçbir şekilde kötü değil, endüstri ortalamasını iyileştirmek için çok az şey yapıyor.

Bağlantı hızı bölümünde de’s NordVPN vs ProtonVPN arasında hiçbir yarışma yok. NordVPN tamamen kazanır ve Netflix akış deneyiminizde bu fark edilir. Her ikisi de size Netflix'e sınırsız erişim izni verse de’ dünya çapında içerik, NordVPN’Özellikle HD ve Ultra HD içerik izlemek istiyorsanız, üstün indirme hızları fark yaratacaktır.

Daha da önemlisi, ProtonVPN'deki birçok sunucu’Temel planı zaten kara listeye alındı, yani’ABD'de bulunanlar gibi belirli bölgesel içeriğe erişmekte zorlanacaklar, sunucularının eksikliği de subpar torrent ve P2P trafiği anlamına geliyor. Bir sunucuya yakın olursanız,’Proton ile iyi hızlar elde edersiniz, ama aksi halde’temelde kilobaytları sayacağım.

NordVPN, sunucu tabanları ve SOCKS5 proxy sunucuları şaşırtıcı ve son derece güvenli torrent deneyimini telafi ettiği için bu sorunlardan hiçbirine sahip değil.

Hizmet kalitesi ve müşteri desteği

O’maç zor NordVPN’7/24 canlı sohbet servisi. ProtonVPN bu performansa ulaşma yolunda olsa da, canlı sohbetleri 7/24 mevcut değildir. Dahası, NordVPN’s uygulamaları Proton'dan daha sezgisel ve kullanımı daha kolaydır’s yazılımı.

ProtonVPN’Android yazılımı, diğer sürümlerinin sahip olduğu özelliklerle birlikte gelmiyor, bu da İsviçre ekibinin hala çözmeye çalıştığı bazı platformlar arası uyumluluk sorunları olduğunu gösteriyor. Son olarak, her ikisi de, kullanıcıların çoğunluğunun karşılaştığı komplikasyonların çoğuyla başa çıkmanıza yardımcı olacak bol miktarda kendi kendine yardım kaynağı sunar..

NordVPN vs ProtonVPN: Sonuçlar

ProtonVPN’s abonelik planları giderek daha iyi sunuculara erişmenizi sağlar, bu da NordVPN'de geçerli değildir. NordVPN'e kaydolduğunuzda, ne kadar süreyle kullanmayı planladığınıza bakılmaksızın hizmetlerinin tüm avantajlarından faydalanırsınız. Daha uzun süre abone olursanız her iki hizmet de daha ucuz olurken, NordVPN’nin teklifi finansal ve niteliksel olarak üstündür.

Ayrıca NordVPN, Çin, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri ve İnternet erişimini kısıtlayabilecek ve / veya izleyebilecek herhangi bir bölgede seyahat edenleri korumak için daha donanımlıdır. Performans açısından’Küresel sunucu ağları, sektördeki ortalama bağlantı hızlarının çok üzerinde çıktı verdiği için NordVPN ile de daha mutlu olacaklar..

Önerilen okumalar

NordVPN incelemesi

ProtonVPN incelemesi

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 25 = 34