NordVPN ve VyprVPN

NordVPN ve VyprVPN eşleşmesine karar vermek oldukça kolaydır. VyprVPN geliştiricileri Golden Frog, ister çevrimiçi gizlilik için eksiksiz bir çözüm olarak pazarlanıyor, ister’oyuncu, işletme veya normal kullanıcıysanız, ancak biz’ve NordVPN'in’s fiyat ve genel faydalar açıkça en üstte. Performansları, güvenlikleri, platformlar arası uyumluluğu ve satın alınabilirlikleri NordVPN'in VPN endüstrisinin trend belirleyicilerinden biri olmasının temel nedenleridir..


Tüm incelemelerimizi okuyun:

NordVPN incelemesi

VyprVPN incelemesi

Ancak, sonuç bizim için açık olduğu için’demek istemiyoruz’her zaman haklısın. Nedenleri’İlk etapta bir VPN aramak, bu iki hizmetten hangisinin özel ihtiyaçlarınıza daha uygun olduğunu etkileyebilir. VyprVPN'in kitleleriyle etkileşim kurmanın dürüst ve anlaşılır bir yolu var ve tanıtımlarının arkasındaki iyi ürün temel olarak VPN pazarının onlar için önemli bir payını garantiledi.

Sonunda, maliyet-fayda analizi NordVPN'in daha sık olmamakta olduğunu göstermektedir. İzin Vermek’nedenini öğrenir.

Kişisel bilgilerinizi korumak için hangi sağlayıcı daha uygundur??

Bir bakışta, NordVPN vs VyprVPN güvenlik ve gizlilik açısından bir kravat olabilir. Her iki hizmet de asimetrik bir şifreleme RSA 2048 bit el sıkışması ile premium, AES-256 şifreleme sunar. Kimse AES-256 şifreleme algoritmasını kırmadı ve’kimsenin kuantum hesaplama bir şey haline gelene kadar denemesi pek olası değildir.

NordVPN'deki Profesyoneller’tarafı, IKEv2, OpenVPN ve SSTP, güvenli bağlantınız kesildiğinde ve özel verileriniz açığa çıktığında bir öldürme anahtarı ve Çift VPN, CyberSec ve Soğan gibi birkaç özel güvenlik özelliği içeren güvenlik protokolleridir. VPN üzerinden özelliği. İkincisi hem NordVPN'den yararlanır’İnternet trafiğinizin engellenmesini ve deşifre edilmesini önlemek için teknolojisi ve Tor ağının yapısı, size maksimum düzeyde çevrimiçi güvenlik ve gizlilik sunar.

VyprVPN aynı zamanda NordVPN'e OpenVPN, L2TP / IPsec ve PPTP gibi benzer protokolleri kullanarak Chameleon olarak adlandırılan ekibi tarafından geliştirilen özel bir protokol ekledi. İkincisi’amacı, derin paket denetimi (DPI) kullanarak üçüncü tarafların VPN bağlantılarını engelleme girişimlerine karşı sizi korumaktır. Her ne kadar’ona mutlaka bir teknoloji diyebiliriz, VyprVPNS’Bukalemun, meta verilerinizi maskelemede kesinlikle etkilidir, böylece hiçbir otorite veya üçüncü taraf size’VPN kullanıyorsunuz. NordVPN, Gizli Sunucularda kendi gizlilik özelliğine sahiptir.

VyprVPN için bir diğer ayırt edici özellik ise tüm sunucularına sahip olmalarıdır. Buna rağmen, bazı VyprVPN tarafından WebRTC sızıntılarına ilişkin endişeler dile getirildi’s kullanıcıları. Her iki hizmet de Beş Göz ve On Dört Göz ittifakının dışındaki ülkelerde bulunmasına rağmen, VyprVPN'in önemli bir dezavantajı olan NordVPN için Panama ve Golden Frog için İsviçre’s hizmeti, kayıt işlemi sırasında anonimlik olmamasıdır. Bu, hesabınıza eklenmiş bazı bilgilerin olacağı anlamına gelir.

Ne kadar hızlı gidiyorlar?

Kağıt üzerinde, NordVPN vs VyprVPN, 60'tan fazla ülkedeki 5.300'den fazla sunucusunun 70'ten fazla konumda 700 sunucuyla rekabet ettiği için VyprVPN'in güçlü bir çıkışı var. Nitekim, hız testlerimiz VyprVPN'in biraz da olsa daha iyi bağlantı hızlarına sahip olduğunu göstermektedir..

Destek ve kullanım kolaylığı

Hem VyprVPN hem de NordVPN web sitelerinde yıldız sorun giderme, SSS ve talimat kılavuzlarına sahip olsa da, her şey kendi kendine yardım kaynakları ile çözülemez. Her ikisi de 7/24 canlı sohbet özelliğine ve yıldız destek personeline sahiptir. Bu iki hizmetin müşteri desteği açısından VPN pazarının liderleri olduğunu düşünüyoruz

Aynı şey kullanım kolaylığı için de geçerlidir: hem VyprVPN hem de NordVPN istemcileri son derece sezgiseldir. Taze, canlı ve profesyonel hissediyorlar. Bu raunt berabere.

P2P / torrent ve Netflix

VyprVPN, telif hakkıyla korunan içeriği paylaşmak konusunda zorlu bir tutum aldıkları için torrent için en iyi VPN olmayabilir. Geçmişte, bazı kullanıcılar kendilerine yönelik ilgili iddialar nedeniyle aboneliklerini iptal etmişlerdi. Bununla birlikte, kayıt tutmayan bir politikaya geçmeleri, bu konuyu en azından teoride dinlendirmelidir..

Öte yandan, VyprVPN coğrafi engelleme kısıtlamalarını aşmakta oldukça beceriklidir. Ve NordVPN ile karşılaştırıldığında daha düşük hızlarına rağmen, Vypr'ın şu anda yalnızca Kuzey Amerika ve İngiliz içerik kitaplıklarının engelini kaldırabileceği uyarısı ile sorunsuz bir Netflix, Amazon veya BBC iPlayer akış deneyiminin tadını çıkaracaksınız..

Daha fazla oku: Netflix için VyprVPN

NordVPN, başka bir ülkeden ABD Netflix içeriği yayınlamaya çalışırken de yeterlidir. Bu kategoride NordVPN'i gerçekten ayıran şey, torrent yetenekleridir. Hizmetin özel P2P sunucuları vardır ve hatta maksimum güvenlik ve esneklik için ücretsiz bir SOCKS5 proxy sunar.

Daha fazla oku: Torrenting için NordVPN

NordVPN ve VyprVPN: Kararımız

Her ikisi de harika seçimler olsa da, NordVPN'i daha iyi VPN hizmeti olarak görüyoruz, çünkü çok yönlülük bölümünde kazanıyor.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

16 − 8 =