PureVPN ve NordVPN

Şüphesiz, NordVPN dünya çapındaki en iyi VPN sağlayıcılarının en tepesinde yer almaktadır, bu yüzden PureVPN'in bu karşılaştırmanın üstünde çıkma ihtimali nedir? Yalnızca performansa bakarsanız, mücadele adil olmaktan daha fazlasıdır, ancak PureVPN'i düşünmelisiniz’nin nihai kararını vermeden önce ABD güvenlik kurumlarıyla kariyerinde üstün işbirliği.


Bu hizmetlerin her ikisi ve VPN'deki her şeyde birbirlerine karşı nasıl biriktikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Güvenlik ve gizlilik açısından bir heyelan

kazanan: NordVPN

PureVPN'in çevrimiçi güvenlik ve gizlilik açısından üstün olduğu birçok şey var. Hizmet, RSA-2048 el sıkışma ve SHA-1 karma kimlik doğrulayıcı ile neredeyse aşılmaz bir AES-256-CBC şifrelemesine sahiptir. Dünya çapında 140'tan fazla ülkede 2000'den fazla sunucu, bağlantı noktası yönlendirme ve mükemmel Wi-Fi güvenliği sunar ve OpenVPN ve IPSec (İnternet Protokolü Güvenliği) dahil olmak üzere çeşitli VPN protokollerini destekler.

Büyük no-no, yanlışlıkla PureVPN'in kaymasını sağlayan tartışmalı sonbahar 2017 FBI davası’sıkı “günlük yok” politika temelde sahte idi. Evet, ABD merkezli siber tacir eski oda arkadaşını taciz ediyor FBI tarafından yakalandı, ancak bu VPN sağlayıcısı için büyük bir maliyetle gerçekleşti. Birdenbire, gürültülü olmasına rağmen “günlük yok” PureVPN, günlükleri açık tutan ve yasadışı faaliyetler hizmetleri yoluyla yönlendirildiğinde bunları devlet kurumlarıyla paylaşmaya istekli olan VPN sağlayıcısı oldu..

Buna PureVPN'in IPv4, IPv6 ve DNS isteklerini sızdırdığı bildirildiğini ve kill anahtarlarının bazen hatalı olduğunu ve’PureVPN vs NordVPN yarışmasının çevrimiçi güvenlik konusundaki neden NordVPN lehine kolayca değerlendirilebileceğini hemen anlayacağım.

Aslında, güçlü güvenlik, 2048 bit el sıkışma ve 256 bit veri şifrelemesinin yanı sıra mevcut birkaç güvenlik protokolü ve gerçekten kusursuz çalışan bir kill switch ile NordVPN'in en iyi yaptığı şeylerden biridir. Ayrıca, en azından şimdiye kadar, NordVPN'in sadece sorunsuz bir şekilde çalışması için yeterli günlük tuttuğunu biliyoruz, bu da PureVPN'den farklı olarak, bu hizmetin öncelikle ve her şeyden önce yapmak istediklerini yaptığını gösteriyor - çevrimiçi etkinliğinizi gizli tutuyor.

Hız, hız, hız

kazanan: PureVPN

PureVPN çevrimiçi güvenlik açısından en iyisi olmayabilir, ancak tüm VPN kullanıcıları bununla ilgilenmiyor. Aslında, dünyadaki birçok insan Netflix'i geçmek gibi çok daha hafif uygulamalar için bir VPN kullanıyor’s coğrafi engelleme. Bu nedenle, hız ve uyumluluk öncelik verdikleri en önemli özelliklerdir. PureVPN vs NordVPN karşılaştırması bu açıdan çok değişiyor mu??

Açıkçası, biraz değişiyor. PureVPN kesinlikle türünün en hızlı servislerinden biri olarak pazarlanmaktadır ve bazı aşırı yavaş bağlantılar birkaç kullanıcı tarafından bildirilirken, testlerimiz Avrupa'da ortalama 200 Mbps indirme / yükleme hızı, ABD'de 150 Mbps, ve Japonya'da 60 Mbps.

Bu arada, NordVPN dünyanın 62 ülkesinde 5.100'den fazla sunucuya sahip olsa da, hizmetleri de daha düşük hızların dezavantajı ile birlikte çok daha güvenlidir. NordVPN'i test ederken, Avrupa'da 140 Mbps, ABD'de 80 Mbps ve Singapur'da 40 Mbps ortalama indirme / yükleme hızlarına ulaştık..

Kısaca söylemek gerekirse, bir VPN sağlayıcısı seçtiğinizde hız önceliğinizse, PureVPN vs NordVPN karşılaştırması kesinlikle PureVPN lehine eğilir. Öte yandan, bu muhtemelen PureVPN'in zirveye çıkabileceği tek kategoridir.

Netflix ve torrent

kazanan: NordVPN

Netflix'i atlamak için PureVPN kullanımlarıyla ilgili müşteri yorumları’s coğrafi engelleme sonuçsuz. Bazı kullanıcılar, PureVPN kullanarak Netflix'e erişebileceklerini söylerken, diğerleri yapamayacaklarını söylüyor. Biz’PureVPN'i kendimiz denedik ve Netflix için ABD kütüphanesine erişip Kodi için PureVPN'i kullanabilirken, Hulu, BBC iPlayer veya Amazon Prime'ın engellemesini kaldıramadık.

Genel olarak, NordVPN bir kez daha çok daha güvenilirdir. NordVPN kullanarak,’Netflix, BBC iPlayer ve Kodi için birkaç ABD sunucusuna eriştik.

Torrent konusunda durum tanıdık geliyor. PureVPN, sadece Kazakistan, Kenya ve diğer birkaç sunucudaki P2P dosya paylaşımına izin verir ve hizmet, P2P dosya paylaşımı için en hızlı ve en güvenli VPN protokolü olan OpenVPN açısından da en güvenilir değildir..

Öte yandan NordVPN torrent için en iyi hizmetlerden biridir. Optimize edilmiş P2P sunucuları, uygun hızları, sınırsız bant genişliği, mükemmel şifreleme ve ücretsiz SOCKS5 proxy'si ile bu hizmet güvenli bir şekilde torrent almanız için gereken tüm araçları kullanımınıza sunar. Netflix, diğer eğlence platformları ve torrentler için PureVPN vs NordVPN bir kez daha net bir kazananla sonuçlanıyor.

Müşteri desteği

kazanan: NordVPN

Müşteri desteği açısından, PureVPN vs NordVPN bir “olabilir” vs 7/24 canlı sohbet destek servisi. O’PureVPN'in yapmadığı değil’t Hızlı müşteri desteği sağlamak - öyle. Ancak PureVPN ile iletişime geçtiğinizde sorununuzu düzeltmek için ihtiyacınız olanı gerçekten alabilir misiniz??

Birçok müşteri söylemeye meyilli “pek sayılmaz” ve bazıları canlı destekten tamamen vazgeçti.

Sorununuzu çözecek insanlarla 7/24 canlı sohbet desteği sunan NordVPN'de durum böyle değil. Her gün 3.000'den fazla kullanıcı sorgusu sunduğunu iddia ediyorlar ve onlarla ilgili deneyimlerimizden en azından aşırı kalabalık veya acele gibi görünmüyorlar..

Ve kazanan… NordVPN

PureVPN vs NordVPN, yakın olmayan bir karşılaştırmadır.’t Düşünce için fazla yiyecek sunmaz. Her iki hizmet de piyasa ortalamaları altında eşit derecede cazip fiyatlar ile geliyor, ancak NordVPN hemen hemen her açıdan bir heyelanla kazanıyor. PureVPN için günün sözü “kontrollü” veya “belirsiz,” NordVPN güvenilirlik ve destek için endüstri standardını belirliyor.

Tabii, PureVPN'in kendi kullanımları var, sadece Netflix coğrafi eskrimini atlamak için bir VPN hizmeti kullanmak istiyorsanız, ancak genel olarak, NordVPN size daha iyi hizmet edecektir. Sonuçta, çevrimiçi güvenliğiniz ve gizliliğinizle VPN sağlayıcınıza güvenirsiniz. PureVPN bu noktada hala bu güvene layık mı? Biz öyle düşünmüyoruz. Ama NordVPN kesinlikle.

Önerilen okumalar

NordVPN incelemesi

PureVPN incelemesi

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

59 + = 64