PureVPN ve Özel İnternet Erişimi


genel bakış

PureVPN ve Özel İnternet Erişimi'nin (PIA) benzersiz özelliklerinin yanı sıra ortak noktaları da vardır.

Konuşan güvenlik, PureVPN, SHA-1 karma doğrulayıcıya ek olarak RSA-2048 el sıkışması ile çalışan AES-256-CBC şifrelemeye sahiptir. Kötü amaçlı yazılımlardan ve IPS veya IDS'den ek koruma sağlamak için Ozon özellikli sunuculara sahiptir. Desteklenen tünel protokolleri Katman 2 Tünel Protokolü (L2TP), OpenVPN, İnternet Protokolü Güvenliği (IPSec), İnternet Anahtar Değişimi sürüm 2 (IKEv2) ve Güvenli Soket Tünel Protokolü'dür (SSTP). Sadece, varsayılan olarak, PureVPN PPTP protokolünü kullanıyor.

Bu VPN ayrıca, kullanıcıların hangi uygulamaların VPN tüneli dışında kalması gerektiğine karar vermelerine izin veren Bölünmüş Tünel'e sahiptir. Bu, kullanıcıların bant genişliğinden tasarruf etmelerine yardımcı olur. PureVPN'in bir öldürme anahtarı vardır, ancak hatalı olduğu bildirilmektedir. Geçmişte, DNS, IPv6 ve IPv4 sızıntıları ile de sorunları vardı ve sunucularının bazıları sanal, bu da tam gizlilik ve anonimlik ararken bir endişe kaynağı.

Güvenlik

2017'de, VPN'lerin nasıl hile yapabileceğine ışık tutan PureVPN'i içeren bir FBI davası vardı “günlük yok” veya “sıfır günlük” politikaları. FBI, ABD'de VPN hizmetini kullanan bir siber takipçiyi bulmak için PureVPN ile irtibat kurdu. Olumlu cephede, PureVPN aynı anda 5 cihaza bağlanmasına izin vererek çoklu giriş sunar. Ayrıca, çevrimiçi içerik akışı yapmanıza ve favori videolarınızı ve filmlerinizi indirmenize yardımcı olacak çılgın bağlantı hızlarına sahiptir. Eğlenceye rağmen, PureVPN ile Özel İnternet Erişimi'ni karşılaştırırken hangisinin en iyisi olduğunu merak ediyorsanız, güvenlik ve performans özellikleri aralarında net bir çizgi sağlamalıdır..

Sanal Özel Ağlar bazen yüzeyde gördüğümüzden farklıdır - vaatleriyle denize girerler ya da’t Kontrolleri dışındaki durumlara direnmek. Hükümetler ve istihbarat teşkilatları VPN'leri abonelerinin isteklerine karşı harekete geçmeye zorlayabilir. Bunu söyledikten sonra, şimdi’s, Özel İnternet Erişimi anlamına gelen PIA'ya geçer. VPN, hem AES-256 hem de AES-128 şifrelemelerine sahiptir. Bu, PIA için harika bir şey çünkü kullanıcılar ihtiyaçlarına göre iki şifreleme türü arasında geçiş yapabilir.

hız & Verim

Hız istiyorsanız, AES-128 iyi çalışabilir, çünkü bir VPN'de ne kadar çok şifreleme olursa, hızın o kadar yavaş olduğunu biliriz. Özel İnternet Erişimi, kullanıcılarına OpenVPN olan güçlü bir tünel protokolü verir, ancak’t Mobil sürümlerde daha iyi olan IKEv2'yi sağlayın. Güvenlik açısından, PIA’Orada durmak, ayrıca bir ağ öldürme anahtarı sağlamak için ekstra mil gidiyor, çok önemli bir özellik ise çevrimiçi anonim kalmak için. VPN bağlantısında hafif bir aksaklığın göz açıp kapayıncaya kadar sizi açığa çıkarabileceğini unutmayın. Kill switch, bağlantınız düştüğünde bağlantınızı hemen durdurarak bununla ilgilenir. PureVPN'in aksine’s kill switch, ancak bu amaçlandığı gibi çalışır.

Raporlar var olduğunu gösterirken’t PIA ile DNS sızıntısı, birçok VPN ile ilgili bir sorun olan WebRTC sızıntısı vakaları olmuştur. Bir kullanıcı’gerçek IP tarayıcı üzerinden kolayca sızabilir’s WebRTC işlevselliği. Özünde, genel olarak PIA'nın hız ve performans açısından ortalama olduğunu, gizlilik ve güvenlik alanlarında oldukça güçlü olduğunu söyleyebiliriz..

Kurulum & İndir

PIA isn'yi indirme ve yükleme’t zor. Web sitelerine gittiğinizde, “Şimdi başla” buton. Bir hesap oluşturmanız, ödeme yapmanız ve platformunuz için uygulamayı indirmeniz gerekir. Yükleme, tarayıcıdan veya cihazınızdaki İndirilenler dizininden gerçekleştirilir.

PureVPN'i indirme ve yükleme isn’t Sert ya da, sadece fiyatlandırma planı seçin ve ödeme yapmak. Daha sonra platformunuz için PureVPN'i indirirsiniz.

Kullanım kolaylığı

PureVPN’kullanıcı arayüzü profesyonel görünmeyebilir, ancak kullanıcılarla etkileşimi açıktır. İstemciyi başlattığınızda, hesabınıza giriş yaparsınız. Giriş yaptığınızda farklı kullanım modları görürsünüz - örneğin, Özel IP, Dosya paylaşımı veya P2P, Güvenlik ve Gizlilik, Akış veya İnternet Özgürlüğü.

PIA’s müşteri oldukça iyi görünüyor. Ayarlar menüsünde masaüstü bildirimleri, ülkeye veya bölgeye göre bağlantı ve başlatma sırasında otomatik bağlanma seçenekleri bulunur. UDP / TCP gibi bağlantı türünü de seçebilirsiniz. PIA MACE'de izleyici, reklam engelleyici ve kötü amaçlı yazılımdan koruma özelliği bulunur - bu araçlar ekstra bir koruma katmanı ekler. Gelişmiş ayarlarda, kullanıcılar kill anahtarını ve DNS / IPv6 sızıntı korumasını etkinleştirebilir ve devre dışı bırakabilir.

Uygulamalar & Uzantıları

PIA istemcisi Android, Linux, MacOS, Windows ve iOS gibi farklı platformları destekler. VPN, PIA görevi gören Firefox ve Chrome gibi tarayıcı uzantılarını destekler’s proxy hizmetleri. Bu eklentileri kullandığınızda, tarayıcılardan gelen trafik bir HTTPS proxy'si aracılığıyla kanalize edilir.

PureVPN, Android, iOS, Windows, Mac OS, Android TV, yönlendiriciler, Amazon Firestick TV ve Android TV gibi platformlarla çalışır. Ayrıca Kodi eklentisini, Firefox ve Chrome uzantılarını destekler.

Netflix ve diğer eğlence platformları

PureVPN kullanıcılara Netflix'e erişim sağlar ve coğrafi olarak engellenen içeriğin engellemesini kaldırır. PureVPN'i Kodi ile de kullanabilirsiniz. Kodi'yi kullanmak, iTV, BBC, HBO, Fox ve ESPN gibi TV kanallarından medya içeriği yayınlamanızı sağlar.

Öte yandan PIA, bu akış hizmetleriyle uyumlu değildir ve’Netflix veya BBC iPlayer ile çalışıyor gibi görünüyor.

Torrent'lerin & P2P dosya paylaşımı

PureVPN ile P2P web sitelerine dosya paylaşmak için bir başka etkileyici özellik daha var. Torrent ve P2P dosya paylaşımı söz konusu olduğunda PureVPN ile yaşanan bir dezavantaj, kullanıcıların Kanada, İngiltere ve ABD gibi ana konumlardaki sunucuları kullanmasına izin verilmemesidir..

PIA değil’Torrent konusunda kötü, en azından Amerika ve Avrupa'daki kullanıcılar için iyi hızlara sahip. Daha da önemlisi,’t paylaşın PureVPN’s güvenlik sorunları, torrent kullanırken dikkat edilmesi gereken çok önemli.

PureVPN ve Özel İnternet Erişimi: Çin'de coğrafi kapsam ve kullanım

PIA, 30 ülkeye dağılmış toplam 3.533'ün üzerinde çok sayıda sunucuya sahiptir. Pekin ve Şanghay'da sunucuları var, ancak Çin OpenVPN tünelini engellediğinden, aboneler L2TP / IPSec gibi alternatif protokolleri kullanmaya zorlanabilir. PureVPN'in 140'tan fazla ülkede dağıtılan 2000'den fazla sunucusu var ve eğer olmasaydı Çin'deki kullanıcılar için iyi olurdu’t Korkunç güvenlik durumu için.

Fiyatlandırma & Para iade garantisi

Özel İnternet Erişimi (PIA)

 • 1 ay - 6,95 dolar
 • 1 yıl - 71,88 $ (5,99 $ / ay)
 • 2 yıl - 83.87 $ (3.33 $ / ay)
 • 7 günlük para iade garantisi

PureVPN

 • 1 ay - $ 10,95
 • 1 yıl - 64,95 $ (5,41 $ / ay)
 • 2 yıl - 84,95 $ (3,54 $ / ay)
 • 31 günlük para iade garantisi

PureVPN vs PIA: Artıları ve eksileri

Herhangi bir VPN'de olduğu gibi, iyi ve kötü.

PIA Artıları

 • *Çok ucuz
 • Uygun güvenlik bilgileri
 • Torrentleri tanır

PIA Eksileri

 • ABD merkezli
 • Netflix için ideal değil
 • Özellikle OpenVPN kullanırken Çin'deki kullanıcılar için sorunlar
 • ABD ve Avrupa dışında daha az sunucuya sahip

PureVPN Artıları

 • 140'tan fazla ülkenin geniş coğrafi kapsamı
 • Oldukça düşük fiyatlar
 • Birçok platform
 • Bölünmüş Tünel Açma

PureVPN Dezavantajları

 • IPv4 ve IPv6 sızıntıları ile ilgili endişeler
 • Sanal sunucu konumları
 • Hatalı öldürme anahtarı
 • Kolluk kuvvetleri ile işbirliği tarihi

Özel İnternet Erişimi ve PureVPN: Sarma

PureVPN'in güçlü şifreleme ve iyi hızlara sahip olmasına rağmen, güvenlik bölümünde başarısız oluyor. Özel İnternet Erişimi gelince,’Oldukça ucuz ve çoğu kullanıcıya uygun sağlam bir hizmet sunuyor. Özel İnternet Erişimi bunu kazanır!

PureVPN İncelemesi

PIA Değerlendirmesi

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 4