TorGuard vs Özel İnternet Erişimi


genel bakış

En iyinin arayışı genellikle zordur; yapamadı’t En yüksek gizlilik ve güvenlik özellikleri, en yüksek bağlantı hızları, mümkün olan en düşük fiyata en kolay VPN yazılımı ile en iyi VPN için daha doğru olun.

Karşılaştırmalar, belirli bir VPN çözümünün neden diğerinden ve hangi alanlarda daha iyi olabileceğini daha net görmenize yardımcı olabilir. O’Bir VPN gizlilik açısından mükemmel, diğeri indirme ve yükleme hızlarında mükemmel olabileceğinden dolayı zor bir şey. O’İster hızda gizlilik ister özellik zenginliği tercih edip edemeyeceğinizi her zaman kişisel ihtiyaçlarınıza göre belirleyin.

TorGuard vs Özel İnternet Erişimi (PIA) yarışını yavaş yavaş kucaklayarak turumuzu takip edin. Bu, izlemek için ilginç bir yarış olacak bazı turların kafa kafaya kavgalarla beklenmedik sonuçları olabilir. Önce hangi VPN yazılımı bitiş çizgisini geçecek? İzin Vermek’öğrenir… hazır, ayarla, git!

Güvenlik & Gizlilik

Bir VPN hizmetinin kaderini birçok kez belirleyen kötü şöhretli ilk tur, yani bir VPN'nin ne kadar güvenli ve özel olduğunu.

Başlangıç ​​çizgisinden ayrıldıktan birkaç saniye sonra, hem TorGuard'ın hem de PIA'nın sadece çıplak metal sunucuları kullandıklarını iddia ettikleri gibi aynı ivmeyi kazandıkları, yani sanal konumlar olmadığı görülüyor. Bu gerçek onların genel güvenlik seviyelerine değer katar.

Ne yazık ki, bu momentum bir sonraki virajda biraz kayboluyor her iki VPN de ABD'nin yetki alanı altında işletildiklerini açıklarken. ABD'nin dünyadaki en gözetim dostu ülke olduğunu düşünürseniz, bu akla gelebilecek en kötü şey. İnternet iletişiminizi gözeten Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası (DMCA), istekli teknoloji ve telekomünikasyon şirketleri, NSA ve diğer devlet kurumları bir VPN sağlayıcısı için en ideal ortam değildir.

TorGuard vs PIA yarışının mahkum edilebileceği bir diğer önemli nokta da kütük sorunu. Neyse ki, her iki VPN çözümü de hiçbir günlük ilkesi olmadığını iddia ediyor, bu da kullanım veya bağlantı günlüklerini kaydetmedikleri anlamına geliyor. Ancak, yine de bir tür günlük olması gerektiğinden bahsetmeliyiz çünkü aksi halde’Tek bir lisansla kullanılan eşzamanlı cihaz sayısı gibi sınırlama getirmenin bir yolu yok.

Bu turun bir çekiliş olabileceğini düşünmeden önce, TorGuard VPN bitiş çizgisinden birkaç metre daha fazla hız eklemeyi başarıyor. İlki, PIA yapmaz’t IKEv2 protokolünü destekleme, ki bu kesinlikle mobil kullanıcılar için bir dezavantaj. WebRTC sızıntısı sorunları var bir öldürme anahtarı ve diğer sızıntı korumaları olmasına rağmen.

Sonuç olarak, güvenlik ve gizlilik özellikleri söz konusu olduğunda, TorGuard vs Özel İnternet Erişimi yarışının bu turunun bitmesi gerektiğini söylemeliyiz Önde gelen TorGuard çünkü sadece en iyi protokollere ve güvenlik özelliklerine sahip değil, aynı zamanda Derin Paket Denetimlerini (DPI) atlamak için Stealth VPN özelliği var, Çin gibi sansürü seven ülkelerde çok önemli olan.

hız

Muhtemelen, bu PIA vs TorGuard yarışında ikinci en önemli tur bağlantı hızları ile ilgilidir. Hız hakkında konuştuğumuzda, önce VPN sunucularının sayısına ve yayılımına bakmamız gerekir. Tabii ki, bu tam bir bilim olmadığı için gri bir alandır ve tüm kullanıcılar için taşa oyulmuş ve genel olarak hiçbir hız testi yapılamaz.

Bir kez daha, hem TorGuard hem de Özel İnternet Erişimi VPN bu turu benzer bir momentumla başlatıyor. TorGuard 50'den fazla ülkede 3.000'den fazla sunucuya sahiptir küresel olarak PIA, 30'dan fazla ülkede yaklaşık 3.800 sunucuya sahip olarak biraz daha hız kazanıyor. PIA'nın daha fazla sunucusu olsa bile, küresel kapsamı daha az veya çok az sunucuyla dünyanın büyük bölgelerini terk etmek daha kötü.

Bu, gerçek konum ile seçilen VPN sunucuları arasındaki fiziksel mesafeler nedeniyle hızların oldukça düşük olabileceği Afrika ve Güney Amerika'daki kullanıcıları engelleyebilir.

Bu tur yine sessiz gibi görünse de, sonunda, TorGuard, 2018'deki en hızlı VPN hizmetlerinden biri olduğu için hızlanıyor. Evet, bu tur TorGuard tarafından güvenle kazanılır. Ancak TorGuard'a karşı Özel İnternet Erişimi yarışının geri kalanı bize bazı sürprizler getirebilir.

Kullanım kolaylığı

Üçüncü tur da heyecan verici görünüyor, çünkü şimdiye kadar lider TorGuard VPN başlangıç ​​çizgisinde sıkıştı, çünkü PIA hız değiştirdi ve yanlış vites değişimi gibi görünen şeylerden faydalandı.

PIA VPN, müşterileri kullanıcı dostu bir arayüz ve kullanımı kolay sezgisel ayarlar sunduğu için bu turu sonuna kadar yönlendirir. Öte yandan TorGuard, acemi VPN kullanıcılarını engelleyebilecek, kullanıcı dostu olmayan bir arayüzde özellikler ve daha gelişmiş ayarlarla doludur.

Özetle, TorGuard vs Özel İnternet Erişimi yarışı, PIA'nın rakibinin önünde bu turu kazanmasıyla bizi şaşırtıyor.

Torrenting ve P2P

Bu tur, web üzerinden büyük dosya alışverişi yapan BitTorrent ve uTorrent kullanıcıları için çok önemli olabilir. Bu kullanıcılardan biriyseniz, torrent için en iyi VPN'i seçmek için gizlilik ve hız turu sonuçlarını da dikkate almanız gerekir; en azından bu ikisinden.

Bu yarışı daha da heyecan verici kılan başka bir kafa kafaya kucak. TorGuard ve Özel İnternet Erişimi, torrent ve diğer P2P dosya paylaşımı için kullanılabilir. Bu gerçek tek başına iki kazananla bir tur anlamına gelir.

Bununla birlikte, bir P2P adanmış VPN hizmeti ile birlikte hız ve gizlilik özellikleri söz konusu olduğunda, TorGuard sonunda PIA öncesinde bu önemli turu kazanır.

Netflix ve Çin

O’Şaşırtıcı bir şekilde, her iki VPN de Netflix VPN algılamasını atlayabilir. Bununla birlikte, bunun tüm sunucularla her zaman çalışmayabileceğini aklınızda bulundurmanız gerekir. O’büyük olasılıkla sen’yalnızca Netflix ABD'yi veya Hollanda gibi bir Avrupa kataloğunu yayınlayacağım.

TorGuard satın almak için özel akışlı IP adresleri sunduğundan (ayda 7,99 $), Netflix turunun galibi olduğunu düşünüyoruz.

Çin'e gelince, Özel İnternet Erişimi kesinlikle kurulum için oldukça karmaşık olduğu için en iyi seçim değildir - acemi kullanıcılar için rahatsız edici olabilecek manuel yapılandırmayı içerir. TorGuard VPN ise Stealth VPN özelliğine sahiptir ve “Asya dostu” Çin Büyük Güvenlik Duvarı'nı atlamak için kullanabileceğiniz sunucular.

PIA'nın Asya'da sınırlı sayıda sunucusu olduğundan, aşırı kalabalık ve daha düşük hızlarla karşılaşabilirsiniz. Tüm bunlar göz önünde bulundurularak, TorGuard bu turu rakiplerinden önce bitirir. Ancak bu, TorGuard vs PIA yarışının sonundan uzak.

uygunluk

İlk bakışta, uyumluluk turu her iki VPN'in de aynı anda bitiş çizgisine ulaşmasıyla beraberlik gibi görünebilir. Ancak, bitiş çizgisi fotoğraflarını kontrol edersek, TorGuard'ın aslında biraz daha hızlı olabileceğini anlıyoruz.

temel olarak, bu VPN çözümlerinin her ikisi de büyük platformları destekler, Windows, Mac OS, iOS, Android ve birkaç ana tarayıcı dahil. Fakat, TorGuard ayrıca yönlendiricileri de destekler, İnternete bağlı bir dizi IoT (Nesnelerin İnterneti) cihazınız varsa çok kullanışlıdır.

TorGuard VPN'i biraz yavaşlatan tek gerçek, Anonim Proxy'sinin, yani Firefox ve Chrome uzantılarının belirli bir fiyata sunulmasıdır. PIA ve diğer VPN hizmetlerinde ücretsiz tarayıcı uzantıları vardır.

Tamamen adil olmak istiyorsak, aslında bu turun’t ve yapamadım’t Teorik bitiş çizgisi fotoğrafı ne olursa olsun TorGuard vs Özel İnternet Erişimi yarışının galibini belirlemek.

Destek

İyi ve arkadaş canlısı 7/24 canlı sohbet desteği olmayan bir VPN hizmeti, iki ayaklı bir tabure gibidir; çok kararlı değil, değil mi?

PIA'nın neden başlangıç ​​çizgisine takıldığını ve TorGuard'ın uzaktan kaybolmak için hızlandığını merak etmeyin. İlki, Özel İnternet Erişimi'nin canlı sohbet desteği yok. İkincisi, kullanıcıları için sağladığı destek ne olursa olsun, web üzerindeki öfkeli yorumların kanıtladığı gibi arzulanan bir çok şey bırakıyor.

TorGuard üç tür destek sunar. 7/24 canlı sohbet desteğini kullanabilir, bir destek bileti gönderebilir, hatta ücretsiz bir telefon numarası arayabilirsiniz. Bu sağlayıcı, “Dünya standartlarında” TorGuard vs Özel İnternet Erişimi yarışında bu önemli turu kazanmasına kesinlikle katkıda bulunan destek.

Fiyatlandırma

Son olarak, son vuruş olabilecek son turu deneyimlemek üzereyiz. Ama olacak mı? TorGuard'ın rakibini bu turda da yenip yenemeyeceğini görmek için midemiz kelebekler ile dolu.

Gerçek şu ki, bu sefer PIA başlangıçtan itibaren hızlanıyor gibi görünüyor. Hata! Bu nasıl mümkün olabilir? Bakın, PIA VPN, TorGuard'ın satılan ürünlerin yaklaşık üçte ikisi olan çok düşük fiyatlar sunuyor.

Tabii ki, bu fiyatlar için hangi özellikleri ve hangi gizlilik ve güvenlik düzeyini aldığınızı da düşünürseniz, biraz daha pahalı bir seçim yapabilirsiniz, yani TorGuard.

Bu VPN çözümlerinin her ikisi de gizliliğinizi ciddiye alırsanız hayati önem taşıyan anonim ödeme seçenekleri sunar.

Sonuçta, bu final turunun galibi olarak PIA VPN'i duyurmalıyız. Ancak, bunun PIA'nın TorGuard'a karşı Özel İnternet Erişimi yarışının genel kazananı olduğu anlamına gelmeyebileceğini unutmayın. Öyleyse izin ver’sonuçlara bakın.

TorGuard vs PIA - hangisi daha iyi?

Bu kesinlikle en iyi VPN hizmetleri arasında zorlu ve heyecan verici bir yarış oldu. Yine de, her turun galibini düşünürsek, TorGuard bu teorik motor yarışının galibi gibi görünüyor.

Genel sonuçlara baktığımızda, TorGuard daha iyi performans gösterir ve daha yüksek düzeyde gizlilik ve güvenlik sağlar. ancak, bu bir bedeli var ve kelimenin tam anlamıyla; bu VPN'in PIA'dan daha yüksek fiyatları var.

Bu yarışın özetinde, TorGuard VPN'i ikisinin galibi olarak görsek de ihtiyaçlarınızın ve tercihlerinizin üzerine yazabileceğini söyleyebiliriz. O’Örneğin, biraz daha riskli anonimlik veya daha düşük bağlantı hızları pahasına olsa bile daha ucuz VPN yazılımını tercih edebilirsiniz..

İnşallah, TorGuard vs Özel İnternet Erişimi karşılaştırmamız kararınızda size yardımcı olabilir. Bununla birlikte, daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa ve bu VPN hizmetleri hakkında başka neler keşfettiğimizi öğrenmek istiyorsanız, lütfen aşağıdaki incelemelerin tümüne göz atın..

Tüm incelemelerimizi okuyun:

TorGuard İncelemesi

Özel İnternet Erişimi İncelemesi

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

26 + = 32