TunnelBear ve Özel İnternet Erişimi


Son güncelleme: 07.17.2019

TunnelBear ile Özel İnternet Erişimi (PIA) karşılaştırılırken, her ikisinin de en gelişmiş VPN hizmetleri olduğunu, ancak benzersiz özelliklerinin olduğunu unutmayın. Her ikisi de çok popüler.

İzin Vermek’birbirlerine karşı nasıl istiflendiklerine bakın.

TunnelBear vs PIA: genel bakış

TunnelBear TunnelBear VPNpro derecelendirmesi: 7,2 / 10

TunnelBear, ücretsiz sürümü ve harika markalaması nedeniyle milyonlarca kullanıcıya sahiptir. Aksi takdirde, satış teklifi güvenlik ve anonimlik sağlamak için kullandıkları teknolojinin yanı sıra kendi sunucularını çalıştırıyor olmaları etrafında döner.

TunnelBear'ın mülkiyeti yakın zamanda el değiştirdi ve bugün siber güvenlik alanında ünlü McAfee'ye ait. Bununla birlikte bunun anlamı, VPN'in Beş Göz istihbarat ittifakının yetkisi altında olması.

TunnelBear sıfır günlük uygulaması olduğunu iddia ediyor, ancak potansiyel olarak gözle görülenden daha fazlası var. Santa Clara'ya ait olan California merkezli şirket, TunnelBear'ın tam veri koruması sağlama sözünü tutup tutmayacağı konusunda birçok soruyu cevapsız bırakıyor.

TunnelBear yüksek hıza sahip olduklarını belirtebilir, ancak bu servis sağlayıcılar asla sunucu hızlarının düşük olduğunu söylemez. Sonuçta, bu’sadece 20 ülkede faaliyet göstermesine rağmen oldukça hızlı bir ağ.

Özel İnternet Erişimi Özel İnternet Erişimi VPNpro derecesi: 8,0 / 10

Özel İnternet Erişimi (PIA), kendi iniş çıkışları ile tartışmalı bir VPN'dir. Değişken veri şifreleme seviyeleri, çeşitli el sıkışmalar ve kimlik doğrulayıcılarla birlikte gelir. Çoğu kullanıcı için bunlar yeterlidir. PIA'nın kendi DNS sunucuları olduğundan, sızıntıların oluşma olasılığını azaltır.

Yargı yetkisi sizin için bir endişe kaynağıysa, PIA’t Seçiminiz. ABD merkezli bir şirket, yani çevrimiçi gizliliğiniz değil’t tamamen korunuyor.

Genel olarak, Özel İnternet Erişimi’t Coğrafi olarak engellenen içeriği atlamak için en güvenilir. Daha kısa abonelikleri çok ucuz, 1 aylık planın maliyeti 6,95 $.

Sunucu sayısı çok yüksektir, ancak birçok yere dağılmamıştır. Bağlantı hızları ortalama, ancak bazı konumlar kötü bağlantılara sahip olma eğilimindedir.

PIA yapmaz’t canlı sohbet üzerinden destek almazsanız bunlara yalnızca e-posta ile ulaşabilirsiniz.

Güvenlik özellikleri Güvenlik özellikleri

TunnelBear

Buraya’ne’s TunnelBear'a dahildir’s güvenlik paketi:

 • Güçlü şifreleme (AES-256)
 • Katı tünel protokolleri (IKEv2 ve OpenVPN)
 • Öldürme anahtarı

Özel İnternet Erişimi

Bu PIA’s TunnelBear'a nispeten benzeyen güvenlik özellik seti’s:

 • Değiştirilebilir şifreleme standartları (AES-128 ve AES-256)
 • OpenVPN tünel protokolü
 • Öldürme anahtarı

AES-128 şifrelemesi kullanmak daha fazla hız ancak daha az güvenlik anlamına gelir. PIA yapmaz’t Mobil cihazlarda OpenVPN'den daha iyi çalışan IKEv2'ye sahip olmak. Bir ağ kill anahtarı her iki VPN için de harika bir ektir. PIA yapmaz’DNS sızıntıları yok, ancak WebRTC sızıntılarıyla ilgili sorunları var.

Karar: o’TunnelBear vs Private Internet Access mücadelesinde s 1-1.

Gizlilik Gizlilik

TunnelBear

TunnelBear, şu anda bir Amerikan şirketine ait olmakla birlikte, Kanada'da bulunmaktadır. Ne yazık ki, bu değil’Kanada da 5 Göz istihbarat ittifakının bir üyesi olduğu için daha da iyisi. Bu Kanada'nın İngiltere ve ABD gibi ülkelerle istihbarat verilerini paylaştığı anlamına geliyor.

Özel İnternet Erişimi

PIA, çevrimiçi gizliliği ihlal etmede tanındığı bilinen ABD'de bulunmaktadır. VPN'nin sıfır günlük politikası olabilir, ancak ABD istihbarat kuruluşlarının agresif doğasını göz önünde bulundurarak kontrol edemeyecekleri veri güvenliği durumları olabilir..

Karar: TunnelBear vs Özel İnternet Erişimi turunu kimse kazanmıyor gibi görünüyor.

Hız ve performans Hız ve performans

Bir VPN hızını belirleme’t Kullanılan donanımdan, bağlanmakta olan sunucudan uzaklığa kadar birçok faktörün devreye girmesi kolaydır.

TunnelBear

TunnelBear oldukça hızlıdır, ancak sunucu konumlarına bağlı olarak hızlar değişebilir. Örneğin, ABD, Avrupa ve Kanada'daki kullanıcılar yüksek hızların tadını çıkarabilirler. 100Mbs'lik bir internet hızı karşılaştırmasıyla, yüzde 50'ye kadar düşüş yaşayan alanlarda bile, kullanıcılar çevrimiçi içerik yayınlamaya devam edebilir.

Ancak, bir sunucu kullanıyorsanız’Bulunduğunuz yerden binlerce kilometre uzakta, yavaş bağlantı gerçekten baş ağrısı olabilir.

Özel İnternet Erişimi

PIA'nın birçok sunucusu vardır, ancak yalnızca belirli bölgelerde bulunurlar. Çoğunlukla Avrupa ve Kuzey Amerika'da bulunduğundan, bu bölgelerdeki kullanıcıların hızlı hızları olabilir. Asya, Güney Amerika ve Afrika gibi diğer yerlerdeki kullanıcılar düşük hızlara sahip olabilir. Basitçe söylemek gerekirse, PIA bağlantı hızları sadece ortalama.

Karar: PIA her zamankinden daha az kazandı.

Kullanım kolaylığı Kullanım kolaylığı

TunnelBear

TunnelBear'ın kullanımı kolaydır ve kullanıcılar için oldukça eğlencelidir. Eğlenceli hale getiren karikatürize bir teması var. Kullanıcı arayüzünde, “Genel”, “Güvenlik”, “hesap”, ve “Güvenilir Ağlar.” Genel sekmesine dokunarak TunnelBear'ı başlatabilir ve bağlayabilirsiniz. Güvenlik sekmesi GhostBear ve VigilantBear özelliklerini açıp kapatmanızı sağlar. VigilantBear, TunnelBear ağı için kill anahtarıdır. Güvenilir Ağ sekmesi, ileride bunlara kolayca bağlanabilmeniz için güvendiğiniz ağları eklemenize olanak tanır.

Özel İnternet Erişimi

PIA Windows istemcisi zarif ve basit bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Ayarlar menüsünde, otomatik olarak bağlanacak ülke ve bölgelerin listesini yönetebilirsiniz. Ayrıca masaüstü bildirimlerini ve otomatik bağlantıları da etkinleştirir ve devre dışı bırakırsınız. Gelişmiş Ayarlar menüsünde OpenVPN ile kullanılacak protokolü (örneğin, UDP veya TCP) seçebilirsiniz. Bir kullanıcı, PIA Mac istemcisini izleyici, reklam engelleyici ve kötü amaçlı yazılımdan koruma özelliklerini etkinleştirmek ve devre dışı bırakmak için kullanabilir.

Karar: Her iki istemci de kötü olmasa da, uygulamasının eğlenceli tasarımı için TunnelBear'ı biraz tercih ediyoruz.

Torrenting ve P2P Torrenting ve P2P

TunnelBear

TunnelBear tüm P2P trafiğini engeller, bu da torrent için kullanılamaz hale getirir.

Özel İnternet Erişimi

PIA torrent göndermeye izin verir, ancak bağlantı noktası yönlendirmeyi kullanıyorsanız dikkatli olmalısınız - sizi savunmasız hale getirebilir.

Karar: PIA torrent için bir noktaya geliyor.

Eğlence platformlarına erişim Eğlence platformlarına erişim

TunnelBear

TunnelBear, Netflix'i izlemek için kullanılabilir, ancak BBC iPlayer'da şovları aktaramaz. Ücretsiz sürümün ayda yalnızca 500 MB veri sağladığını unutmayın.’t Akış içeriği ile sizi her yere götürür.

Özel İnternet Erişimi

PIA'lar’Netflix gibi coğrafi olarak engellenen siteleri atlıyor gibi görünüyor ve ayrıca’t BBC iPlayer ile çalışma.

Karar: Söylemeye gerek yok, TunnelBear akış bölümünde savaşı kazandı.

Çin'de kullanım Çin'de kullanım

TunnelBear

TunnelBear'ın Hong Kong'da sunucuları vardır ve bunu Büyük Güvenlik Duvarını atlamak için kullanabilirsiniz. VPN, GhostBear adını verdikleri ve VPN trafiğinizin normal internet trafiği olarak görünmesini sağlayan, güvenlik duvarının sizi algılamasını önleyen bir araç kullanıyor.

Özel İnternet Erişimi

PIA'nın Büyük Güvenlik Duvarı ile ilgili sorunları var, kullanıcılarına OpenVPN kullanmak yerine L2TP / IPSec protokolüne geçmelerini söylüyor, ancak bu değil’t güvenli. Ayrıca manuel olarak ayarlamanız gerekir.

Karar: TunnelBear Çin'de kazandı.

Uygulamalar ve uzantılar Uygulamalar ve uzantılar

TunnelBear

TunnelBear'ın aşağıdakiler için özel müşterileri vardır:

 • pencereler
 • Mac os işletim sistemi
 • iOS
 • Android

Opera ve Chrome gibi tarayıcıları da destekler.

Özel İnternet Erişimi

PIA aşağıdakiler için uygulamalar sunar:

 • pencereler
 • Mac os işletim sistemi
 • iOS
 • Android
 • Linux

Firefox ve Chrome gibi tarayıcı uzantılarını destekler. Özel İnternet Erişimi mobil istemcisi, masaüstünün özellikleriyle aynı özelliklere sahiptir. Bir öldürme anahtarı da var.

Karar: PIA, çoklu platform desteği konusunu ele alıyor.

Fiyatlandırma Fiyatlandırma

TunnelBear

 • Ücretsiz sürüm - 500mb / ay ile sınırlı
 • 1 ay - 9,99 ABD doları
 • 1 yıl - 59,99 ABD doları (aylık 5 ABD doları)
 • Para iade garantisi yok

Özel İnternet Erişimi

 • 1 ay - 6,95 dolar
 • 1 yıl - 71,88 $ (aylık 5,99 $)
 • 2 yıl - 83.87 $ (aylık 3.33 $)
 • 7 günlük para iade garantisi

Karar: TunnelBear daha uygun fiyatlı 1 yıllık bir plan sunarken, PIA’nin daha ucuz 2 yıllık planı ve para iade garantisi fiyatlandırma savaşını kazanıyor.

Özel İnternet Erişimi vs TunnelBear: hangisi daha iyi?

TunnelBear vs PIA savaşı sona erdi. Her ikisi de iyi VPN'ler çünkü en azından ihtiyacınız olan gizliliği ve şifrelemeyi sunuyorlar. Ancak, her ikisi de Five Eyes ülkelerinde kayıtlı. PIA ile coğrafi blokları aşamazsınız, bu nedenle Netflix veya BBC iPlayer'a erişemezsiniz. Ancak, TunnelBear’torrent kullanımına izin verme.

Sonuçta, bu araçlar birbirine oldukça yakın, bu yüzden seçim tamamen tercih ile ilgili.

TunnelBear İncelemesi

PIA Değerlendirmesi

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 49 = 56