VPN Sınırsız ve Özel İnternet Erişimi


Bugün mevcut olan çok sayıda VPN hizmeti ile ihtiyaçlarınıza en uygun olanı bulmak gerçek bir zorluk olabilir. Eğer sen’İdeal VPN'i bulmak için biraz araştırma yaparken VPN Sınırsız ve Özel İnternet Erişimi ile karşılaşırsanız, daha iyi seçeneğin ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz..

Bu VPN Sınırsız ve Özel İnternet Erişimi karşılaştırmasında,’bu ürünlerin birkaç alanda ne kadar iyi performans gösterdiğini göreceksiniz. Hangi hizmetin her açıdan daha iyi olduğunu ve hangisinin genel kazanan olarak ortaya çıktığını öğrenmek için okumaya devam edin.

Güvenlik ve gizlilik

kazanan: PIA

Hem PIA hem de VPN Unlimited, AES-256 şifrelemeyi destekler ve bir kill anahtarına sahiptir. Ayrıca OpenVPN, IKEv2 ve L2TP gibi standart VPN protokollerini de desteklerler.

Gizlilik, her iki seçeneğin de azalmaya başladığı yerdir. Her şeyden önce, her iki hizmetin arkasındaki şirketler, 5 Göz gözetim grubunun kurucusu olan ABD'de bulunuyor. Artı tarafta, PIA'nın geçmiş mahkeme davaları tarafından güvenilir olduğu kanıtlanmış katı bir kayıt tutmama politikası var.

VPN Unlimited, diğerlerinin yanı sıra IP adresleri, bağlantı türleri, işletim sistemi türleri ve tarayıcı türleri de dahil olmak üzere birçok kişisel verinin kaydını tutar. Daha da kötüsü, bu verileri üçüncü taraflarla paylaşır ve web'deki anonimlik konusunda ciddi olan herkes için gerçekten kötü bir seçimdir..

Her iki seçenek de güvenlik alanında iyi performans gösterirken ve gizlilik açısından oldukça zayıf olsa da, VPN Unlimited, günlük tutma etkinlikleri ile bu kategoriyi PIA'ya teslim eder

Hız ve performans

kazanan: her ikisi de

VPN Unlimited, dünyanın 52 ülkesinde 400'den fazla sunucuyla PIA'ya kıyasla çok daha az sunucuya sahip’33 ülkede 3.275+ sunucunun filosu. Bununla birlikte, her ikisi de birçok yerde akış, oyun oynama ve web'de sörf için uygun hızlar sunar.

Avrupa ve Kuzey Amerika'da PIA kullanıcıları, dünyadaki birçok sunucusunun eşit olmayan dağılımı nedeniyle Asya, Afrika ve Güney Amerika'dakilere göre çok daha yüksek hızlar ve daha güvenilir bağlantılar yaşayacaklar.

Kullanım ve destek kolaylığı

kazanan: VPN Sınırsız

Kullanım kolaylığı söz konusu olduğunda, her iki seçenek de sezgisel arayüzlere sahip basit bir yazılıma sahiptir. Bununla birlikte, PIA müşteri desteği arzulanan çok şey bırakmaktadır. Orada’7/24 canlı sohbet yok, destek bilet sistemi yavaş ve kendi kendine yardım bölümü vasat.

VPN Unlimited desteklemezken’t Teknik olarak 7/24 canlı sohbet imkanı sunar, hızlı ve faydalı yanıtlarla 24 saat e-posta desteği sunar. Web sitesinde ayrıca iyi yazılmış kendi kendine yardım kılavuzları ve SSS bölümü bulunmaktadır. VPN Unlimited, bu açıdan kesinlikle daha iyi bir seçenektir.

Torrenting ve P2P

kazanan: PIA

VPN Sınırsız ve Özel İnternet Erişimi - torrent ve P2P için hangi VPN hizmeti daha iyidir? Bir kez daha, her iki hizmet de’t torrent için kötü ve P2P dosya paylaşımını destekliyor.

VPN Sınırsız, ancak’t PIA'nın yaptığı gibi tüm sunucularda P2P'ye izin ver. o’Yine de bir anlaşma kırıcı değil ve yetenekleri ve hızları PIA'nınki gibi oldukça iyi.

Netflix ve Çin

kazanan: VPN Sınırsız

Eğer sen’Netflix'i izlemenizi sağlayan bir VPN hizmeti arıyorsanız, bu seçeneklerden herhangi biri yeterli olacaktır. Netflix görüntüleme için ikisi de mükemmel olmasa da, VPN sınırsız, bağlantınıza bağlı olarak HD ve hatta UHD akışı için Netflix ABD'ye yeterince iyi hızlarla erişmenizi sağlar.

PIA ayrıca Netflix ABD'ye daha da yüksek hızlarda erişmenizi sağlar. Ancak, İngiltere, Hollanda, Almanya, Avustralya veya Japonya gibi diğer bölgelere bağlanmak istiyorsanız,’onlar don gibi her iki seçenek ile şans tükendi’t Netflix bölgelerinin engellemesini kaldırın.

Çin'de kullanıma gelince, VPN Unlimited'in PIA'ya göre büyük bir avantajı var. Çin'den VPN trafiğinizi gizlemeye yardımcı olan KeepSolid Wise adlı bir gizleme özelliğine sahiptir.’Derin Paket Denetimi. Öte yandan PIA, Çin ile başa çıkmak için herhangi bir yöntemden yoksundur’s DPI. Aynı zamanda Çin'i atlamakla da mücadele ediyor’s Büyük Güvenlik Duvarı ve o bölgede aşırı kalabalık sorunları var.

uygunluk

kazanan: her ikisi de

VPN Unlimited, Android, iOS, Windows, Mac OS ve Linux dahil olmak üzere büyük mobil ve masaüstü platformları için istemcilere sahiptir. Ayrıca Chrome ve Firefox için tarayıcı uzantıları var.

PIA neredeyse aynı platform setini destekler ve bunlar arasında tutarlı bir dizi özellik sunar.

Fiyatlandırma

kazanan: PIA

Eğer sen’gerçekten uygun fiyatlarla bir VPN hizmeti arıyorsanız, PIA size en iyi fiyatlandırma planlarından bazılarını sunar’bulacağım. Aylık bir plan seçerseniz PIA'yı 6,95 $ / ay veya önerilen 2 yıllık planıyla giderseniz aylık 3,33 $ kadar düşük bir fiyattan alabilirsiniz. Ücretsiz deneme veya ücretsiz bir plan olmasa da, abonelik planlarından herhangi biri için 7 günlük para iade garantisi alırsınız. Tüm planlar aynı anda 5 cihaza kadar kullanıma izin verir.

Öte yandan VPN Unlimited, aylık bir plan için size ve 3 yıllık planları için 2.78 $ / ay'a kadar düşük bir maliyete mal olacak. Temel planlar, servisi aynı anda 5 cihaza kadar kullanmanızı sağlar.

Ancak, küçük bir ek ücret karşılığında eşzamanlı bağlantı sayısını artırabilirsiniz. VPN Unlimited ayrıca 7 günlük para iade garantisi ve 7 günlük ücretsiz deneme sunar.

Karar: VPN Sınırsız ve Özel İnternet Erişimi

Bu iki VPN hizmeti arasında kesinlikle yakın bir yarışma oldu. Ancak, VPN Sınırsız’s gizlilik uygulamaları çevrimiçi gizlilik konusunda ciddi herkese ciddi endişe kaynağı verecektir. PIA da parlayan bir yıldız olmasa da’ABD merkezli, en azından kanıtlanmış bir kayıt tutmama politikası var.

VPN Unlimited, kullanım kolaylığı ve destek gibi diğer bazı alanlarda daha iyi bir iş çıkarır ve Çin'de kullanım için daha iyi bir seçenektir. Her şeye rağmen, PIA, bu VPN Unlimited ve PIA karşılaştırmasının galibi olarak ortaya çıkıyor, çok olmasa bile.

Bu iki VPN hizmeti hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum?

VPN Sınırsız İncelememizin tamamını okuyun

Özel İnternet Erişimi İncelememizin tamamını okuyun

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

16 + = 24