VyprVPN ve Özel İnternet Erişimi


Şüphesiz, Özel İnternet Erişimi için en büyük satış noktası, son derece ucuz fiyatlandırmasıdır. Bununla birlikte, premium VPN hizmetleri perspektifinden, Özel İnternet Erişimi biraz ezici. Çok sınırlı bir destek kanalının yanı sıra, PIA da nispeten yavaştır.

Elbette, VyprVPN'in bu incelemede vurgulanacak kusurları da var, ancak sundukları güvenlik seviyesi ve geliştiricilerinin konumu bizimle bazı ekstra puanlar kazandı. İzin Vermek’İkisinin birbirlerine karşı nasıl eşleştiğini öğrenir.

Hangisi daha güvenli?

PIA’Güvenlik bilgileri oldukça iyidir. AES-128'den AES-256'ya ve hatta Blowfish'in yanı sıra yazılım tarafından kullanılan el sıkışma ve kimlik doğrulama standardı gibi tercih ettiğiniz şifreleme ayarlarını seçebilirsiniz. Birincil protokolleri OpenVPN'dir, ancak mobil cihazlar için IKEv2 ve L2TP'yi de kullanabilirsiniz. Ayrıca, Özel İnternet Erişimi'nde bir ağ kill anahtarı, Firefox ve Chrome uzantıları aracılığıyla kullanabileceğiniz bir proxy hizmeti ve ayrı bir SOCKS5 proxy'si bulunur. Yapamadık’t PIA kullanırken herhangi bir DNS veya WebRTC / IPv6 sızıntısını tespit etmeyin veya müşterilerinin bu tür ihlallerine dair herhangi bir rapor yok.

Özel İnternet Erişimi'ne benzer şekilde VyprVPN, RSA-2048 el sıkışması olan AES-256 şifreleme şeklinde şifreleme sunar. Tünel protokolleri açısından, yazılımları aynı zamanda OpenVPN, L2TP / IPsec ve güvenli olmayan PPTP'yi de kullanır. Bunların yanı sıra, hükümetlerin derin paket denetimi (DPI) yoluyla VPN trafiğini engelleme ve engelleme girişimlerine yanıt olarak Chameleon adında özel bir protokol geliştirdiler. Bukalemun, meta verilerinizi karıştırmak konusunda oldukça yeteneklidir, bu yüzden üzerinde satıldık.

Konumları açısından, VyprVPN'e Özel İnternet Erişimi'nden daha fazla güvenme eğilimindeyiz. PIA olsa da’s Açık kayıt tutma politikası birkaç kez teste tabi tutuldu ve yaralanmadan çıktı, bunlar hala DMC'yi, hükümeti ve kurumsal gözetimi ve kötü şöhretli Beş Göz İttifakını akla getiren ABD'de bulunuyor..

Alternatif olarak, VyprVPN, veri saklama yasalarına sahip olmayan ve Gözlerin hiçbirine veya ilgili istihbarat paylaşım gruplarına katılmayan İsviçre'de bulunmaktadır. Yine de, “küçük dezavantaj” Vypr'a’VPN, geçmişte askıya alınmış hesaplara yol açan ihlal iddialarına karşı sıfır tolerans politikasına sahip olmalarıdır. Bununla birlikte, yeni kayıt tutmama politikaları bir BitTorrent istemcisi kurmaktan korkanları güvence altına almalıdır..

Bir yarışta kim kazanır??

Eğer sen’VyprVPN vs Özel İnternet Erişimi drag yarışında kimin kazanacağını merak ediyorsanız,’şans eseri. İkisini de test ettik ve sonuçlar açığa çıktı. İlk bağlantı hızları her durumda farklı olduğundan,’her ölçüm için bir yüzde de içerecektir. İngiltere'deki bir sunucu için VyprVPN bize 21 Mbps yükleme (VPN olmayan bağlantıların yaklaşık% 53'ü ve% 50'si) ile 26 Mbps indirirken, Özel İnternet Erişimi 231 Mbps (110% ve 82%) ile 110 Mbps dl ile geldi. ).

New York sunucuları için VyprVPN, 27 Mbps indirme ve sadece 3 Mbps yükleme (% 57 ve% 8) ile utangaç bir performans sergilerken, Özel İnternet Erişimi 57 Mbps yükleme (% 28 ve% 20 daha yavaş) ile 77 Mbps indirmeyi başardı. Ortalama olarak, bu VPN hizmetlerinin her ikisi de size İngiltere ve ABD'de ve ayrıca Tokyo veya Sydney gibi daha uzak sunucularda benzer bağlantı hızları sağlayacaktır. PIA, VyprVPN'in kullandığı sunucu sayısının dört katını kullandığından, bu sizi başlangıçta şaşırtıcı kılabilir..

Ancak, VyprVPN'in VPN ağlarındaki her bir düğüme sahip olma avantajına sahip olduğunu düşündüğünüzde her şey mantıklıdır. Bu, daha iyi hızlar elde etmek için her bir konumun donanım mimarisini doğrudan optimize edebilecekleri anlamına gelir.

Netflix gibi coğrafi kısıtlamalı medyanın engelini kaldırıyorlar mı??

Her iki VPN ile de’ABD Netflix kütüphanesinin Avrupa'dan kaldırılmasını uygun hızlarda başardılar. Bununla birlikte, iki hizmet en büyük medya ve eğlence şirketinin kara listeye alma girişimleriyle mücadele ediyor gibi görünüyor. Özel İnternet Erişimi bizi Hollandalı Netflix'e sokarken, VyprVPN yapamadı’t. İkincisi de Alman sınırlarını aştı, ancak hızımız herhangi bir şeyi aktaramayacak kadar düşüktü. Daha iyi bir bağlantı olmuş olabilir.

Girişimlerimizde, Özel İnternet Erişimi İngiliz, Kanada, Japon veya Alman Netflix'in engellemesini kaldıramadı, bu yüzden mimarileri Amerikan organizasyonu tarafından büyük ölçüde hedefleniyor. VyprVPN, henüz, telif hakkı ikilemiyle başa çıkmak istemiyor olsa da, politikaları bu arada, diğer birçok hizmette olduğu gibi değişebilir. İyi haber şu ki, PIA geliştiricileri, kullanıcıların Netflix ve coğrafi olarak kısıtlanmış diğer içeriklerin engellemesini kaldırabilmeleri için sunucu ağlarını sürekli yenilemeye kararlılar..

Müşteri hizmetlerinde nasıl ücret alıyorlar??

PIA'nın en büyük dezavantajlarından biri’s teklifi, müşteri desteği veya daha ziyade eksikliğidir. Özel İnternet Erişimi'nde haberleri ve rehberleri bulabileceğiniz bir bilgi veritabanı ve soru sorabileceğiniz bir forum olsa da,’canlı sohbet seçeneği yok. Biletleme sistemleri çok yavaş, o kadar ki forumdaki başka bir kullanıcı kesinlikle şirketten daha hızlı cevap verecektir. İhtiyacın var’t Reddit ve web bu VPN ile ilgili şikayetlerle dolu olduğundan bize bu konuda güvenme’s müşteri hizmetleri.

VyprVPN farklı bir hikaye anlatıyor. Web sitelerindeki talimatlar, SSS'ler ve sorun giderme kılavuzları oldukça kapsamlı ve kolayca taranabilir. Eğer varsa’yapabileceğin bir şey’t Yalnız işlemek, onların 7/24 canlı sohbetleri en alt seviyeye ulaşmanıza yardımcı olabilir. Ne yazık ki imajları için 7/24’t Kelimenin tam anlamıyla her zaman demek. Temas ettiğimizde, bir cevap için biraz beklemek zorunda kaldık, bu yüzden 7/24 büyük olasılıkla “mesai saatleri içinde” onlar için. Bununla birlikte, sonunda bir temsilciye ulaşmayı başardık ve sorunumuz profesyonel ve zamanında ele alındı..

Çin, Kuzey Kore veya Vietnam gibi kısıtlı ülkeler için güvenli midirler??

İyi haber, VyperVPN'in kısıtlı içeriğe erişmek için kullanabileceğiniz en iyi hizmetlerden biri olmasıdır. Kurucu felsefeleri ve mevcut misyonu, konuşma özgürlüğünü ve kullanıcıların anonimliklerini koruyabilecekleri dijital bir ortamı kolaylaştırmaya yardımcı olmaktır. Yine de, bazı kullanıcılar tarafından bazı DNS sızıntıları bildirildiğinden, kayıt işlemleri anonim değildir ve’t Bitcoin cüzdanları gibi anonim bir yöntemle ödeme yapma.

Ancak PIA, örneğin Çin'in Büyük Güvenlik Duvarı'nın arkasında kullanılacak yeterli şifreleme sağlamaz. Tünel protokollerinin bu koşullarda o kadar etkili olmadığını kabul ettiler. Ayrıca, Özel İnternet Erişimi, Derin Paket İncelemesini atlayabilecek gizli bir süreçten yoksundur, böylece yetkililer size söyleyebilir’daha büyük bir sorun olabilecek bir VPN kullanıyorsunuz.

VyprVPN ve Özel İnternet Erişimi: Fotoğraf Sonu

Yakın bir karara rağmen, VyprVPN karşılaştırmamızda hafif bir avantaj sağlıyor. Bizim açımızdan, ek birkaç dolar’d Özel İnternet Erişimi kullanarak tasarruf etmek, subpar desteklerine, Netflix'teki yaygın sorunlara ve çevrimiçi sansüre karşı karmaşık güvenlik özelliklerinin eksikliğine değmez.

Bu VyprVPN'in kusurları olmadığını söylemek değil,’d ikincisini seç.

Önerilen okumalar:

Özel İnternet Erişimi incelemesi

VyprVPN incelemesi

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 4