Windscribe ve Özel İnternet Erişimi


Windscribe VPN hizmeti, şüphesiz daha düşük bütçeli kullanıcılar için özelliğine iyi bir değer sunar. Nispeten üstün özellikler için ucuz bir yıllık fiyat sağlar. Özel İnternet Erişimi ise fiyatla karşılaştırıldığında sunduğu özellikler ve işlevsellik açısından ortalama kabul edilebilir.

PIA'nın Windscribe VPN ile karşılaştırıldığında daha ucuz olmasına rağmen, hizmet bir dizi önemli özellikte yetersiz kalıyor. Bu, Windscribe VPN vs Özel İnternet Erişimi incelemesinin ikisi arasında bir karşılaştırma yapacağı diğerlerine ek olarak faktörlerden biridir..

Tüm incelemelerimizi okuyun:

Windscribe incelemesi

Özel İnternet Erişimi incelemesi

Güvenlik ve gizlilik

Düşündüğümüz ilk özellik kullanıcıların güvenliği ve gizliliğidir. Windscribe güvenlik özellikleri açısından yürüyüş yapabilir mi yoksa PIA onu gölgede bırakacak mı??

Windscribe, askeri sınıf AES 256 bit şifreleme, DNS, IPv6 ve WebRTC sızıntılarını önleyen bir güvenlik duvarı ve izlemeyi engelleyen R.O.B.E.R.T özelliği sağlar. Ayrıca, kullanıcıların sistemlerine uzaktan güvenli bir şekilde erişebilmeleri için bağlantı noktası iletmeyi de destekler. Tarayıcı uzantısının ayrıca üçüncü taraf reklamlarını engelleyen bir Adblocker'ı var.

Özel İnternet Erişimi hem AES-128-bit şifreleme hem de AES-256-bit şifreleme şifreleme kullanır. Orada’s OpenVPN ve IKEv2 protokollerini de destekler. Bağlantı kesintilerine karşı koruma sağlamak için bir kill switch özelliği de mevcuttur.

Tüm bunlar, ciddi bir VPN servis sağlayıcısının standart pakete dahil etmesi gereken standart özelliklerdir.

Gizlilik konusunda PIA için anlaşma kırıcı ABD merkezli konumudur. Amerika Birleşik Devletleri ‘Beş Göz’ güçlü bir istihbarat paylaşım ağı oluşturan ülke grupları. Dahası, ABD'de hükümet gözetimi, VPN çevrelerinde büyük bir dezavantajdır. Bu nedenle, çevrimiçi güvenlik ve gizlilik açısından Windscribe, PIA'dan daha iyi bir iş çıkarıyor.

Hız ve performans

Bu, Windscribe ve PIA incelemesinde önemli bir faktördür. İndirme ve yükleme hızları, başarılı VPN hizmetlerinin temel sürüş özelliklerinden bazılarıdır.

Windscribe bu faktörü çok iyi anlıyor ve bu nedenle 55'ten fazla ülkeye yayılmış 540+ sunucuya yatırım yaptı. Bu rakamlar yeterli gibi görünüyor çünkü hızları NordVPN, TorGuard ve ExpressVPN gibi devlerin üstünde.

Özel İnternet Erişimi'ne gelince, Asya, Güney Amerika ve Afrika merkezli kullanıcıların Kuzey Amerika ve Avrupa'daki benzerlerine kıyasla daha düşük hızlar yaşaması muhtemeldir. Bu, hizmetin dünyada eşit olmayan bir sunucu dağıtımına sahip olmasından kaynaklanmaktadır. 3275'den fazla sunucu Avrupa ve Amerika'da yoğunlaşmış ve Asyalı ve Afrikalı kullanıcıları daha yüksek hızlardan mahrum bırakmıştır.

Ancak, PIA’s hızları ortalama bir VPN servisi için hala iyi, ancak Windscribe ile karşılaştırıldığında,’İki hizmetin eşleşmesi için hâlâ yapılacak çok sayıda adalet var.

Kullanım kolaylığı ve müşteri desteği

Hem Özel İnternet Erişimi hem de Windscribe aşağıdaki platformlarda kullanılabilir:

  • Mac os işletim sistemi
  • pencereler
  • Android
  • iOS
  • Linux
  • Yönlendiriciler
  • Chrome, Firefox ve Opera gibi tarayıcı uzantıları

Kullanılabilirlik söz konusu olduğunda, Windscribe desteklenen tüm platformlar için daha kullanıcı dostu bir arayüz sunar. Masaüstü istemcisi, kullanıcıların uygulamayı ihtiyaçlarına göre ayarlamasına yardımcı olmak için kişiselleştirilmiş ayar özellikleri sunar.

Destek açısından,’t Daha az talepkar kullanıcı sorgularını işleyebilen bir chatbot özelliğine sahip olmasına rağmen özel bir destek aracısı. Windscribe, kullanıcıların herhangi bir destek sorununu gönderebilecekleri bir bilet sistemine sahiptir. Açıkçası, her iki VPN hizmeti de müşteri desteği açısından pek bir şey yapmadı..

Torrenting ve P2P

Windscribe, hızı nedeniyle Özel İnternet Erişimi'nden daha fazla torrent dostu. PIA'nın Avrupa ve Amerika'da yoğunlaşan çok sayıda sunucusu vardır, bu da torrent hızları ve eşler arası dosya aktarımı söz konusu olduğunda oldukça olumsuzdur..

Bununla birlikte, Özel İnternet Erişimi, sağlam güvenlik özellikleri nedeniyle güvenli bir torrent ve dosya paylaşım ortamı sağlar.

Bu Windscribe ve Özel İnternet Erişimi incelemesi için PIA, P2P dosya paylaşımı söz konusu olduğunda günü taşır.

Netflix ve diğer eğlence platformlarının engellemesini kaldırma

Netflix’Bazı telif hakkı sorunları nedeniyle içeriğinin bir kısmını engelleme girişimleri Windscribe kullanıcılarının yapmadığı bir şeydir’Endişelenmenize gerek yok. Bunun nedeni, VPN hizmetinin NetFlix ile mükemmel çalışan WindFlix US ve WindFlix UK adında özel sunucular sağlamasıdır. Bu sunucular trafiğinizi şifrelemez ve size daha yüksek akış hızları sağlar. Windscribe, kullanıcılara kaliteli Netflix akışı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda BBC iPlayer, NBC ve Amazon Prime'ı da sunar.

Özel İnternet Erişimi ise bu sınırda daha az başarılı olduğu için’t İngiltere, Kanada, Japonya ve Almanya gibi bazı yerlerde Netflix'in engellemesini kaldırın. ABD ve Hollanda gibi birçok ülkede, PIA sorunsuz bir şekilde çalışıyor gibi görünüyor.

Sonuç olarak, Windscribe, Netflix ve diğer eğlence platformlarını akış için daha iyi fırsatlar sunar.

Sonuç olarak

Biz’VPN kullanıcıları için önemli olan ve bu VPN hizmetlerinin her ikisini de bu yönlere göre ağırlıklandıran özellikler tartışıldı. Güvenlik birdir ve hiçbir kayıt politikası olmadığı için Windscribe en üst sırada yer alır. Kanada'da bulunmasına rağmen; kayıt tutmama politikasını korumuş görünüyorlar.

Windscribe, Netflix ve diğer akış hizmetlerini destekleme konusunda Özel İnternet Erişimi'nden daha iyi performans gösterir. Buna ek olarak, Windscribe P2P dosya paylaşımı ve torrent dosyalaması için daha iyidir.

Kullanım kolaylığı açısından, her iki VPN hizmeti de günü çok platformlu cihazlar için destekle taşır. Ancak, ikisi de canlı sohbet desteğinden yoksundur ve bir bilet sistemi kullanır.

Tüm bu faktörlerin bir sonucu olarak, Windscribe ikisi arasında daha iyi bir seçim olarak ortaya çıkıyor.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 58 = 61