AirVPN İncelemesi

Bir hacktivist projeden çok daha fazlası olan AirVPN, sağlam güvenlik ve torrent hayranları için mükemmel işlevsellik ile kolay özelleştirilebilir, etkili bir VPN sunar.


Hepsi bu bilgisayar korsanları konfederasyonunun internet özgürlüğünü desteklemek için bir araç oluşturmaya karar verdiği 2010 yılında başladı. Grup, İtalya, ABD ve Meksika'nın katılımıyla AirVPN olarak piyasaya sürülen ürüne uluslararası bir lezzet getirdi.

AirVPN başından beri girişimciler değil aktivistler tarafından yönetiliyor ve Web'i açma ve baskıcı yetki alanlarını koruma misyonu.

Günümüzde, mütevazi kökenlerinden genişleyerek, 19 ülkede ve 3 kıtada 220'den fazla sunucu. Yine de, kullanıcıların gerçek zamanlı sunucu izleme verilerine ve diğer yenilikçi özelliklere erişmesine izin vererek açıklık ruhu içinde çalışmaya devam ediyorlar. O’Android ve iOS cihazların yanı sıra masaüstü bilgisayarlar ve popüler yönlendiriciler için kullanılabilen çok platformlu bir proje haline geldi.

Peki ticari rakipleriyle nasıl eşleşiyor? Öğrenmek için AirVPN incelememizi okuyun.

Güvenlik özellikleri

AirVPN aşağıdaki ana güvenlik özelliklerini sunar:

 • Güvenli OpenVPN tünel protokolü
 • Tor entegrasyonu
 • 4096 bit Diffie-Hellman anahtarlarıyla AES-256 veri şifreleme
 • Son derece özelleştirilebilir kill anahtarı
 • DNS ve IPv6 sızıntı koruması
 • Bölünmüş tünel açma
 • Deep Packet Inspection'dan OpenVPN trafiğini gizleme özelliği

Güvenlik, AirVPN'in temkinli ve bilgili bir yaklaşım benimsemesine güvenilebileceği bir alandır. Örneğin, L2TP / IPSec veya PPTP gibi güvenliği ihlal edilmiş protokolleri kullanmaktan kaçınırlar. Bunun yerine, onlar sadece üzerinden çalış OpenVPN - Çağdaş VPN'ler için altın standart olarak görülüyor. Gördüğünüz gibi, AirVPN genellikle güvenlik özellikleri bakımından zengindir. Nitekim, bu bugün piyasadaki VPN'lerin ezici çoğunluğu tarafından sunulandan daha su geçirmez bir hizmettir.

AirVPN günlük tutuyor mu??

Cevap öyle görünüyor “Hayır.”

Peki, bu incelemede bahsedilecek herhangi bir güvenlik dezavantajı var mı? Çok değil, ortaya çıkıyor. Bazı insanlar endişe duyabilir AirVPN İtalya merkezli, 14 Göz izleme ittifakının bir parçası. Bu ideal olmasa da, AirVPN'in diğer tüm konularda gizlilik uygulamaları kusursuz görünmektedir.

Örneğin,’t Web sitelerinde üçüncü taraf izleyiciler bile yok. Bu o kadar büyük bir anlaşma gibi görünse de, aslında, VPN gibi gizlilik bilincine sahip bir alanda bile süper nadirdir. Resmi web sitesindeki Gizlilik Bildirimi'nin daha ayrıntılı olmasını istiyoruz, ancak aynı zamanda VPN'nin çok fazla / herhangi bir günlük kaydı yapmasını önerecek hiçbir şey bulamadık.

Hız ve performans

AirVPN'in promosyon malzemelerinden yola çıkarak, hizmetin hızdan ziyade güvenlik ve gizlilikle çok daha ilgili olduğu görülüyor. İzin Vermek’Bakalım bu’sayılara yansıyan s.

Sunucu kapsamı

AirVPN'in 21 ülkeye yayılmış 220'den fazla sunucusu var. o’Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya'nın büyük bölgelerini kapsayan sağlam bir sunucu listesi. Resmi web sitesi, sunucu yükü hakkında bilgi içerir ve sunucuların genellikle maksimum kapasitenin çok altında olduğunu güvenle söyleyebiliriz..

Bununla birlikte, 21 ülke değil’t Daha öne çıkan bazı VPN hizmetlerine kıyasla çok fazla. Bundan muzdarip bölgeler arasında Avustralya, Orta Doğu, Afrika ve daha az ölçüde Güney Amerika bulunmaktadır..

Sunucu sayısı’t Geçtiğimiz yarım yıl boyunca çok değişti ve SSS, bunun neden olabileceğinin olası bir nedenini ima ediyor - AirVPN ağındaki sunucular için katı gereksinimler. Bununla birlikte, biz’bir tahminde bulunacağım’etik bir VPN hizmeti çalıştırmak için kısa vadede çok karlı değil.

Hız testleri

Hızlara gelince, testlerimiz hiçbir şekilde muhteşem olmayan iyi sonuçlar verdi. İlk olarak, VPN bağlantısı olmadan bir hız testi yaptık:

airvpn testleri sırasında başlangıç ​​hızı

 • İndir: 228 Mb / sn
 • Yükle: 180 Mb / sn

Daha sonra, dünyanın çeşitli yerlerindeki birkaç sunucu konumuna bağlandık ve hız testini tekrar gerçekleştirdik.

Frankfurt, Almanya

airvpn hız testi frankfurt

 • İndir: 72 Mbps (% 68 düşüş)
 • Yükle: 93 Mbps (% 48 düşüş)

Londra, Birleşik Krallık

airvpn hız testi londra

 • İndir: 15 Mbps (% 93 düşüş)
 • Yükle: 7 Mbps (% 96 düşüş)

New York, Amerika Birleşik Devletleri

airvpn hız testi new york

 • İndir: 37 Mbps (% 84 düşüş)
 • Yükle: 52 Mbps (% 71 düşüş)

Singapur, Singapur

airvpn hız testi singapur

 • İndir: 38 Mbps (% 83 düşüş)
 • Yükle: 26 Mbps (% 86 düşüş)

Sonuçta, AirVPN’s hızları korkunç değil, ama orada’burada kesinlikle iyileştirme için yer var. Mbps sayıları kabul edilebilir olsa da, bırakma yüzdesi biraz yüksektir. Bu özellikle İngiltere gibi yakındaki bir konum için geçerlidir.

Dikkat edilmesi gereken bir nokta: yakındaki bir AirVPN sunucusuna bağlanırsanız ve aren’t Hızdan memnun, aynı kıtada başkalarını deneyin. Hızlar öngörülemeyen şekillerde değişir. O’büyük bir eleştiri değil, ancak giriş seviyesi kullanıcılar için işleri karmaşık hale getiriyor.

Kullanım kolaylığı ve çoklu platform desteği

AirVPN destekli platformlar

AirVPN kurulumu değil’t tam bir angarya: AirVPN web sitesine gidin ve AirVPN'i al düğmesi.

AirVPN istemcisi (sevgiyle Eddie adlı) şu adresten edinilebilir:

 • pencereler
 • Linux
 • Mac os işletim sistemi
 • Android

Ancak AirVPN'i başka yazılımlarla da kullanabilirsiniz. Bu şekilde sen’Aşağıdaki hizmetlerden yararlanabileceksiniz:

 • iOS
 • Chrome OS
 • Yönlendiriciler: DD-WRT, Domates, AsusWRT, pfSense

Tam olarak kullanımı zor olmasa da, Eddie kesinlikle yeni kullanıcılara yönelik olduğundan daha ileri düzey kullanıcılara yöneliktir. Tercihler menüsünü açmak bunu çok açık hale getirmelidir: yeni kullanıcıların büyük olasılıkla bunalmış olacağı geçiş yapmak için çok fazla ayar var.

airvpn gelişmiş ayarları

Bunu söyledikten sonra, bir sunucu seçmek ve bağlanmak herkes için yeterince basit olmalıdır. Sunucu listesi, her sunucunun gecikmesini ve yükünü bile rahatça gösterir.

airvpn sunucu menüsünü seçin

O’s iOS için AirVPN kurulumu Android, PC veya Mac için olduğundan biraz daha zor. Eddie’t burada bir seçenek ve kullanıcıların OpenVPN kurması gerekecek ve uygulamayı yapılandırın. Gerekli tüm bilgi ve dosyalar web sitesinde bulunabilir.

Netflix ve diğer akış platformlarının engellemesini kaldırma

AirVPN, Netflix ile gerçekten iyi çalışıyor ve birden fazla coğrafi bölgenin kütüphanelerinin engelini kaldırma yeteneğine sahip. Onun sayesinde “çift ​​sekmeli” DNS yönlendirme kurulumu, AirVPN nispeten küçük sunucu seçenekleri etrafında da çalışabilir.

airvpn netflix bize akışı

West Coast AirVPN sunucularına bağlandığında Netflix'te daha iyi performans gördük. Bu beklenmedik bir durumdu, ancak diğer Avrupalı ​​kullanıcılar da.

Eğer sen’engellemesini kaldırmak için bir VPN arıyor BBC iPlayer, ancak, aramaya devam et. AirVPN, ne kadar çok denediğimiz önemli değil, İngiliz akış hizmetinin engellemesini kaldırmayı başaramadı.

P2P ve torrent

AirVPN'in en çekici yönlerinden biri torrentlere liberal yaklaşım. P2P trafiği ağda kabul edilir ve kullanıcılar garanti edilir sınırsız indirme. Bu nedenle, teoride, torrent için AirVPN kullanmak mükemmel bir seçenektir.

AirVPN torrent için iyidir.

Servis ayrıca fazlasıyla güvenlik sunar ve özellik bakımından zengindir. Port yönlendirme gibi şeylerin mevcudiyeti torrent için çok değer katıyor. Bizim tek rezervasyon hızları kesinlikle daha iyi olabilir.

Çin'de ve başka yerlerde çevrimiçi sansür

AirVPN Çin'de çalışmalı

Buradaki en önemli özellik AirVPN’s yeteneği web trafiğini 443 numaralı TCP bağlantı noktası üzerinden yönlendirin. Bu, güvenli web verileri tarafından kullanılan geleneksel SSL bağlantı noktasıdır ve tüm trafiğinizi Bağlantı Noktası 443'e yönlendirerek AirVPN bunu çoğu sansür önleminden etkili bir şekilde koruyabilir.

Büyük Güvenlik Duvarı'na tırmanmanın ötesinde, AirVPN kesinlikle yeterince güvenlidir ve Çin'de oldukça iyi hızlara sahip olmalıdır.

Bilgi özgürlüğünün kısıtlandığı diğer ülkelere gelince, AirVPN Çin'de olduğundan daha iyi bir seçimdir. Sadece sunucuların bulunduğu ülkelerin listesine baktığınızdan emin olun - eğer varsa’Konumunuza yakın bir şey yok, hızlar kötü olabilir.

Müşteri desteği

Bazen teknik yapısı ve çok çeşitli kişiselleştirme seçenekleri nedeniyle, AirVPN kullanıcıları genellikle desteğe ihtiyaç duyar ve bu alanda mükemmelliği umarsınız. Resim karışık. Buraya’s sağlayıcının sunduğu:

 • Forum
 • SSS
 • Destek biletleri

airvpn forumu

Elbette - SSS ayrıntılı ve AirVPN forumları gizlilik sorunları ve VPN kullanımı hakkında bilgi edinmek için web'deki en iyi yerlerden biridir. Gerçi personelden yardım almaya geldiğinde, tepki süreleri yavaştı, ve AirVPN temsilcilerinin tavrı daha sıcak olabilirdi. O’Soruları kolayca cevaplansa bile, yeni başlayanların bununla nasıl kapatılabileceğini görmek kolaydır.

Fiyatlandırma

7 fiyatlandırma planı vardır:

AirVPN Fiyatlandırma Planları - VPNpro

 • Üç gün: 2 €
 • Bir ay: € 7
 • Üç ay: 15 € (ayda 5 € 'ya eşittir)
 • Altı ay: 29 € (ayda 4,83 €)
 • Bir yıl: 49 € (ayda 4,08 € 'ya eşittir)
 • İki yıl: 79 € (ayda 3,29 € 'ya eşittir)
 • Üç yıl: 99 € (ayda 2,75 € 'ya eşittir)

AirVPN Ücretsiz Deneme Sürümü - VPNpro

Ölçeği büyütürken, AirVPN fiyat seçenekleri 1 ay boyunca 7 € 'dan üç yıl boyunca 99 €' ya kadar değişmektedir. Bu n’t en ucuz seçenek, ama’s uygun fiyatlı, ve orada’burada kar kazma yok.

Müşteriler ayrıca çok çeşitli ödeme yöntemleri arasından seçim yapabilir. Bitcoin ve diğer 24 kripto para birimi Hediye çeklerine PayPal ve kredi kartları. En önemlisi, bu hizmet için tamamen anonim olarak ödeme yapabileceğiniz anlamına gelir.

Sonuç olarak

Bir hacktivist projesi olarak kurulan AirVPN dünyadan biri haline geldi’s önde gelen VPN'leri. O’Piyasadaki en kullanıcı dostu veya şık VPN değil, güvenlik özellikleri, fiyatı ve torrent işlevselliği AirVPN'i kalabalığın dışında tutuyor. Dolayısıyla, sürekli güncellemeler ve tutkulu, yararlı bir takip ile güvenilir bir VPN istiyorsanız - AirVPN mükemmel bir seçimdir.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 36 = 40

map