Avira Phantom VPN İncelemesi


Herkes Opera'nın Hayaleti olamaz, ancak herkes çevrimiçi bir hayaletten daha fazlası olamaz. Avira bu rol için en iyi seçim mi? Eğilim, eski okul cybersec şirketlerinin sadece korkunç VPN'ler yapabileceği görünse de, Avira aslında pazarın en üst noktası için kesinlikle ortalama.

Ekibimiz bu Avira Phantom VPN incelemesinde kırıyor.

Avira Phantom

Güvenlik özellikleri

Avira Phantom VPN, kilit güç olarak güvenliğe odaklanır. Özellikleri şunlardır:

 • SHA-512 kimlik doğrulaması ile sağlam AES-256 veri şifreleme
 • Tünel protokollerinin iyi bir seçimi: Windows için OpenVPN, macOS için L2TP / IPSec, iOS için IKEv2
 • Kill switch (Pro sürümü)
 • IPv6'yı destekler
 • Kendi DNS sunucuları

Bu, temel bilgileri kapsar ve hizmeti, ezici çoğunluk için yeterince güvenli hale getirir.

Avira Phantom VPN'de bazı sızıntı testleri yaptık ve IPv6 sızıntısı, DNS sızıntısı veya WebRTC sızıntısı bulamadık. Bu arada kill anahtarı, VPN bağlantılarının düşmesi nedeniyle IP sızıntılarına karşı koruma sağlar.

Avira Phantom VPN, piyasadaki en iyi isimlerin daha gelişmiş güvenlik özelliklerinden bazılarına sahip değildir. Birkaç örnek, çoklu sekme, Tor entegrasyonu veya gizli bir protokoldür. Yine de’bunu servise karşı tutmayın - açıkça,’orada en talepkar kullanıcıları hedeflemiyor.

Avira Phantom VPN günlük tutuyor mu??

Kısa cevap: biraz, ama endişe için yeterli değil

Avira Gizlilik Politikası, şirketin ziyaret ettiğiniz siteleri, sanal veya gerçek IP'lerinizi veya “sizi dosya indirme veya belirli bir web sitesini ziyaret etme gibi herhangi bir eyleme bağlayabilecek bilgiler.” Ama takip ediyorlar “teşhis verileri,” Bu gibi hataları kapatabilirsiniz. bunlara ek olarak, kullanılan veri hacmini (Ücretsiz sürüm için sınırlamak zorunda oldukları) ve zaman damgalarını kaydederler.

VPN'nin kendisi’t o kadar fazla veriyi günlüğe kaydet, Avira, yasal olarak sizinle ilgili muhasebe belgeleri gibi diğer bilgileri toplamakla yükümlüdür. Gizlilik Politikasından bir alıntı:

Bununla birlikte, yasal olarak belirli verileri daha uzun süre saklamak zorunda olduğumuzu belirtmek isteriz (örneğin, muhasebe belgelerinin saklama süreleri şu anda 10 yıldır (Almanya Mali Kodu)).

Konuşan, Almanya 14 Göz izleme ittifakının üyesi ve Avira VPN'den 21'i’s 38 sunucu konumu 14 Göz ülkesinde. Katıldığınız etkinliklere bağlı olarak, bu bir gizlilik endişesi olabilir.

Hız ve performans

Avira Phantom VPN, bağlantı hızı bölümünde kesinlikle vasat. İşte ayrıntılar.

Sunucu kapsamı

Ücretli kullanıcılar 38 sunucu konumuna erişebilir (ABD'de 12). o’Toplam 27 ülke ve belirsiz sayıda sunucu. Mekanlar iyi yayılmış ve Amerika, Avrupa, Asya ve Avustralya'yı kapsıyor - bu bölgelerdeki kullanıcılar için hızlar iyi olmalıdır. Orada’Ancak, Orta Doğu veya Afrika'da çok az veya hiç kapsama alanı yok, bu nedenle bu bölgelerdeki kullanıcılar Avira'ya bir geçiş yapmak isteyebilir.

Hız testi sonuçları

Avira Phantom VPN hız testi 75 Mbps VPN'siz bağlantı ile Avrupa'dan yapıldı.

İşte üç farklı lokasyondaki hızlar:

Almanya

Almanya'da Avira Phantom VPN Hızı

 • İndir: 52 Mbps (% 31 düşüş)
 • Yükle: 56 Mbps (% 25 düşüş)

Amerika Birleşik Devletleri

ABD'de Avira Phantom VPN Hızı

 • İndir: 27 Mbps (% 64 düşüş)
 • Yükle: 12 Mbps (% 84 düşüş)

Singapur

Türkiye'de Avira Phantom VPN Hızı

 • İndir: 28 Mbps (% 63 düşüş)
 • Yükle: 5 Mbps (% 99,33 düşüş)

Bırakma yüzdeleri’yukarıda gördüğünüz gibi çok paket ortasında. Ancak, önemli olan tutarlı olmalarıdır: hızlar ve ping, sunucu ile aramızdaki mesafe arttıkça uygun şekilde değişir. Bu, kullanıcıların bölgeleri nedeniyle hayal kırıklığına uğraması olası olmadığı anlamına gelir (’birkaç sunucunun bulunduğu bir tane).

Kullanım kolaylığı ve çoklu platform desteği

Ne yazık ki, Avira Phantom VPN, gerçekten bloatware gibi davranan genel bir Avira Yazılım Yöneticisi yükler. Don’şaşırmayın - sen’şimdi de mutlu bir Kimlik Tarayıcı sahibi ol, asla reddetme seçeneği verilmedi.

avira phantom vpn yükleyin

Avira web sitesi kullanıcı dostudur ve’t Teknik mumbo-jumbo ile ziyaretçiye saldırmak. Bu aynı zamanda ileri düzey kullanıcıların teknik cevapları almak için daha derine inmeleri gerekeceği anlamına gelir’yeniden arıyorum.

Buraya’Avira Phantom VPN uygulamalarının listesi:

 • Windows 7 ve üzeri
 • Android (4.1, yapmaz’TV'ler için geçerli değildir)
 • macOS 10.11 (El Capitan) veya üstü
 • iOS 8 ve üstü
 • Chrome (proxy görevi gören tarayıcı eklentisi)

Yönlendiriciler ve Akıllı TV'ler veya oyun konsolları gibi diğer ağ aygıtları’t özel uygulamalarınız var ve desteklenmiyor. ancak cihaz Android'i bazı TV'lerde yaptığı gibi çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Orada’s Linux uygulaması da yok.

Artı tarafta, Avira Phantom VPN abonelik başına sınırsız sayıda eşzamanlı bağlantıya izin verir.

Windows ve Mac sürümleri arasındaki en önemli fark kullanılan protokoldür. Windows ve Android'de OpenVPN bulunurken, Mac tercih edilen IKEv2 / IPSec (iOS'ta görülen) yerine L2TP / IPSec sunar.

Avira uygulamalarının kullanımı kolaydır. Seçim, öldürme anahtarını değiştirmek ve bağlanmak için VPN sunucusunu seçmekle aşağı yukarı sınırlıdır.

Avira vpn nasıl kullanılır

Netflix ve diğer akış platformlarının engellemesini kaldırma

Avira Phantom VPN artık Netflix'in engellemesini kaldırmıyor (ABD, Avustralya, Japonya, İngiltere, Hollanda, Almanya).

Avira hiçbir garanti vermez ve istediğiniz içeriği alıp almadığınızı görmek için önce ücretsiz sürümü denemenizi önerir. 2018 sonu-2019 başı itibariyle, Avira Phantom VPN artık Netflix'in engellemesini kaldırmıyor (ABD, Avustralya, Japonya, İngiltere, Hollanda, Almanya).

BBC iPlayer da engellendi ve’t Diğer akış platformlarında da büyük başarılar bekliyoruz. Basitçe söylemek gerekirse, Avira Phantom VPN değil’t Coğrafi kısıtlı akışların kilidini açmak için bir araç olarak değerli.

P2P ve torrent

Avira değil’Hizmetin kendisi yasadışı olmasa ve VPN P2P dosya paylaşımına izin verse de, Phantom VPN sunumlarında bir anahtar kelime olarak torrentden bahsetmiyorum. Bir süre önce forumlarında bir soru yayınlandı, düz bir cevap istedi - Avira Phantom VPN'de torrent kullanımına izin verildi?

Avira Phantom VPN Torrenting

Cevap “Evet.” o’iyi bir ilk adım çünkü diğer özellikler bunu torrent için iyi bir seçim haline getiriyor: güvenlik özellikleri sağlam ve hızları iyi. Belki de bizi durduracak tek faktör, Almanya'nın telif haklarını oldukça sıkı bir şekilde uyguladığı için bilinmesidir. Bununla birlikte, Avira’s minimum günlük kaydı riskleri oldukça küçük hale getirir.

Bu arada, kullanıcılar aynı zamanda Netflix gibi akış hizmetleri yerine Avira Phantom VPN'i Kodi veya Popcorn Time ile birlikte kullanabiliyorlar.

Çin'de ve başka yerlerde çevrimiçi sansür

Forum görüşlerine ve kullanıcı incelemelerine dayanarak, Phantom bazen Çin'de çalışıyor, daha sık değil’bir hayal kırıklığı.

Avira bile Pro sürümünü Çin'de size iyi bir bağlantı garanti eden bir araç olarak pazarlamıyor ve son kullanıcı Phantom hakkındaki bilgi tabanı sorusuna cevap veriyor’Çin'deki performansı hiçbir şeyin işe yaramadığını belirtir.

çin'de avira vpn

Avira değil’sözde “gizli protokol” Çin'den kaçmak’Derin Paket Denetimi kullanımı. Sonuç olarak, yetkililerin tünel protokollerini belirleyerek Avira trafiğini kapatabilmeleri muhtemeldir. Temel olarak, Çin ve diğer kısıtlı ülkelerde kullanım için daha iyi araçlar var. Bunun yerine Çin için en iyi VPN'lerimizi kontrol edin.

Müşteri desteği

Avira Phantom VPN aşağıdaki sorun giderme seçeneklerini sunar:

 • E-posta desteği
 • Ücretsiz telefon numarası
 • Bilgi tabanı
 • SSS
 • Videolar ve eğitimler
 • Forum

Orada’canlı sohbet seçeneği yok. E-posta desteği iyi çalışıyor ve kullanıcılar 1-2 gün içinde sorgulara yanıt almayı bekleyebilir.

Fiyatlandırma

avira phantom vpn fiyatları

Avira Phantom ile hemen hemen her şeyi ücretsiz olarak test edebilirsiniz (öldürme anahtarı ve desteği için kaydet) ve’para harcamaya hazırız.

Avira üç fiyatlandırma planı sunuyor:

 • Tüm cihazlar için 1 aylık plan: 10 $
 • İOS ve Android için 1 aylık plan: $ 5.99
 • Tüm cihazlar için 1 yıllık plan: 78 $ (6,50 $ / ay)

En iyi VPN'lerin ortalama fiyatları ile karşılaştırıldığında, Avira oldukça rekabetçi değildir, çünkü aynı fiyat için ExpressVPN veya NordVPN gibi çok daha güçlü ve güvenli bir yazılım alabilirsiniz..

Ne yazık ki, orada’Bitcoin gibi anonim bir ödeme seçeneği yok. Kullanıcılar yalnızca kartla veya PayPal ile ödeme yapabilir; bunların ikisi de yüksek bahisli durumlarda insanlar için ideal değildir.

Sonuç olarak

Avira Phantom VPN, çoğu anti-virüs şirketinin sunduğundan çok daha iyi. Bu aslında çok iyi bir araç, güvenlik ve torrent gibi aktiviteler için iyi. Netflix veya diğer akış içeriği için bir şey istiyorsanız - başka bir yere bakın.

Avira Phantom hala zihninizin içindeyse, devam edin ve cömert ücretsiz sürümlerini alın.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + 2 =