Bitdefender VPN İncelemesi


genel bakış

2001 yılında Romanya'da kurulan Bitdefender, ürün yelpazesinde çok sayıda katı ürün barındıran son derece saygın bir internet güvenlik yazılımı şirketidir. Daha önce, ana odakları sadece internet güvenlik paketlerine yerleştirilmişti. Ama şimdi Bitdefender VPN'in tanıtımı ile yeni bir alana adım attılar.

Ancak, Bitdefender Total Security gibi bir Bitdefender güvenlik çözümü satın almadan Bitdefender Premium VPN kullanamayacağınızı belirtmek gerekir. Ancak, yine de internet güvenlik yazılımı satın almayı planlıyorsanız,’bu paketle yanlış gitme.

Bitdefender Total Security'nin ek avantajı, VPN'lerinin ücretsiz sürümünü kullanabilmenizdir. Bu, zor kazanılan paranızın daha fazlasıyla ayrılmadan önce hizmet hakkında bir fikir edinmenizi sağlayacaktır..

Aşağıdaki inceleme, devam etmeden ve Bitdefender VPN satın almadan önce bekleyebileceğiniz şeyleri daha derinlemesine inceleyecek.

Bitdefender VPN'in kullanımı güvenli mi??

Bitdefender VPN aşağıdaki güvenlik özelliklerini kullanır:

 • L2TP / IPsec
 • IKEs2
 • OpenVPN
 • Sıcak Nokta Kalkanı’s Mancınık Hydra
 • AES-256 bit şifreleme

Bu, IP adresinizin maskeleneceği ve kişisel bilgilerinizin potansiyel bilgisayar korsanlarının erişemeyeceği bir yerde saklanacağı anlamına gelir.

Bitdefender VPN günlükleri tutar mı??

Web sitelerindeki SSS bölümünde günlüklerin bulunmadığı belirtiliyor’t saklanan ve IP adresinizin ve kişisel bilgilerinizin kazandığı’t herhangi bir üçüncü tarafla paylaşılmaz:

“…Bitdefender VPN ile gizliliğiniz% 100 güvenlidir. Hiç kimse (reklam ajansları, İSS’s, sigorta şirketleri vb.) çevrimiçi günlüklerinize erişebilecek.”

Bu nedenle, gizli verilerinize kendinizden başka kimse erişemez.

Hız ve performans

Bitdefender VPN piyasada nispeten yeni olduğundan, sağlayabileceği sunucu sayısı açısından oldukça sınırlıdır. Bu, dünyanın neresinde bulunduğunuza bağlı olarak, belirli bir sunucuya bağlandığınızda düşük bir bağlantı hızı yaşayabileceğiniz anlamına gelir. Diğer bir dezavantaj, aynı sunucuya aynı anda bağlı birçok kişi olabileceğinden internet hızlarının düşebilmesidir..

Buna rağmen,’Bitdefender'ın hizmetinde bulunan sunucu sayısını giderek artırdığını görmek şaşırtıcı değildir. Öncelik listenizde bağlantı hızı ve sunucu seçimi yüksekse, NordVPN gibi birçok uygun seçenek vardır. Bu, karşılaştırılabilir bir aylık ücret karşılığında çok daha fazla sayıda sunucu sunar.

Kullanım kolaylığı ve çoklu platform desteği

Bitdefender VPN kullanmaya gelince,’tüm ana platformlarda kullanılabileceğini göreceksiniz:

 • pencereler
 • Mac os işletim sistemi
 • Android
 • iOS

Ancak, Bitdefender VPN OpenVPN kullansa bile,’yönlendirici gibi ikincil platformlara yüklenemeyeceğini göreceksiniz. Bu, bazı cihazlarınız için uygun olmayabilecek tüm cihazlarınıza ayrı olarak yüklemeniz gerekeceği anlamına gelir..

Her uygulamanın gezinmesi kolaydır ve okunması kolay modern bir temaya sahiptir. Ayrı olarak kolayca kurulabilir veya Bitdefender paketinizle otomatik olarak eklenebilir. Bu nedenle, örneğin Bitdefender Total Security satın alırsanız, standart olarak yükleneceğinden VPN'nin ücretsiz sürümünü kullanabilirsiniz..

Alternatif olarak, güvenlik paketinizden de erişilebilen premium sürüme yükseltme seçeneğiniz vardır. Bu daha sonra incelemede daha ayrıntılı olarak tartışılacaktır..

Netflix için Bitdefender VPN

Birçok kişi, Netflix gibi gerçek zamanlı aktarım hizmetleri aracılığıyla kullanılabilen içerik açısından sınırlı bir ülkede bulunmaktadır. Bu nedenle, herhangi bir coğrafi kısıtlama uygulamasını atlamak için birisinin VPN kullanması giderek yaygınlaştı.

Ancak, tüm VPN hizmetleri Netflix'te gezinme yeteneğine sahip değildir’s coğrafi engelleme uygulamaları. Deneyimlerimize göre, Bitdefender VPN bir istisna değildir. Netflix'i atlamak için yapılan herhangi bir girişimin’nin coğrafi kısıtlamaları başarısız oldu.

Torrent için Bitdefender VPN

Bitdefender VPN katı VPN protokollerini kullandığından ve iyi şifreleme yöntemleri sunduğundan, torrent kullanırken kullanım için güvenli olması büyük olasılıktır.

Yapmadıkları gerçeği’t IP adresinizi veya herhangi bir günlüğü üçüncü taraflarla paylaşmak da çok güven vericidir.

Bitdefender VPN Çin'deki kullanıcılar için iyi mi??

Şirket, içerikten bağımsız olarak içeriğe tam sınırsız erişime sahip olabileceğinizi belirtirken,’İnternet sansürü uygulayan bir ülkede, Çin'de kullanım için kullanılamaz hale getirmeye karar verdiler:

VPN hizmetimizi herkese sunmak istiyoruz, ancak maalesef bazı bölgelerde böyle bir hizmetin kullanımıyla ilgili kısıtlamalar var. Güvenliğiniz için biz’ve bu ülkelerde sınırlı bağlantı:

1. Çin: Çin'de VPN kullanımı yasa dışıdır. VPN sağlayıcıları hükümetten lisans alırlarsa yine de çalışabilirler, ancak tüm amacı basitçe yenmek için kabul etmeleri gereken şart ve koşullar.

Aslında, VPN servisinin olmadığı 7 ülkeyi listeliyorlar’t Rusya, Belarus, İran, BAE, Türkiye, Umman ve Irak dahil.

Destek

Bitdefender aşağıdaki destek seçeneklerine sahiptir:

 • canlı sohbet
 • telefon
 • e-posta destek bileti
 • SSS
 • forum

Bu, ev ve iş kullanıcılarının benzer şekilde aradıkları yanıtları bulmayı bekleyebileceği anlamına gelir - özel teknoloji personelinin izniyle. Sorgunuza geri dönmek için belirtilen bir zaman dilimi yok. Ancak, bilgili teknisyenlerinin 7/24 hazır olduğunu belirtiyorlar.

Ne’daha fazla, sen’Ayrıca çeşitli platformlar için bir dizi özel kurulum kılavuzu olduğunu göreceksiniz. Bu,’Cihazınızın çalıştığı işletim sistemine bakılmaksızın VPN'yi nasıl çalıştıracağınızı tam olarak bileceksiniz.

Fiyatlandırma

İncelememizde daha önce de belirtildiği gibi,’Bitdefender VPN'den yararlanabilmek için bir Bitdefender güvenlik ürününün kurulu olması gerekir. Bu nedenle, VPN'nin maliyeti, İnternet güvenlik paketlerinden hangisini tercih etmeye karar verdiğinize ve kaç cihazı korumak istediğinize bağlıdır..

 • Yıllık Premium VPN: 39,99 ABD doları veya ayda 3,33 ABD doları
 • Aylık Premium VPN: 6,99 $ aylık.

Genel Bitdefender deneyimimiz genellikle güvenilirlik ve hız açısından olumlu olsa da, Bitdefender VPN'yi aynı anda yalnızca bir bağlantıda kullanabileceğinizi belirtmek gerekir. Benzer bir fiyat noktasında bir VPN tercih edebileceğiniz ve aynı anda birden fazla cihazda kullanabileceğiniz göz önüne alındığında, bu biraz hayal kırıklığı yaratıyor..

Temel kullanıcılar için’Bitdefender VPN'nin ücretsiz bir sürümü olduğunu göreceksiniz. Bu standart olarak Bitdefender Total Security paketi ile birlikte gelir. Diğer birçok ücretsiz VPN hizmetinde olduğu gibi, sizi premium hizmetlerine yükseltmeye ikna eden sınırlamalar vardır. Bu, günlük 200 MB'lık bir sınırı içerir ve çeşitli farklı sunucular seçme olanağına sahip değildir.

Sonuç olarak

Bitdefender VPN'nin maliyetinin sadece ilk aşamalarında olduğu göz önüne alındığında nispeten yüksek olduğunu söylemek güvenlidir. Bu, halihazırda sahip oldukları sınırlı sayıda sunucunun yanı sıra sunucularının zaman zaman düşük hızı göz önüne alındığında açıkça görülmektedir..

Bunun yanı sıra, Premium VPN hizmetine yükseltmek için bir Bitdefender internet güvenlik paketi satın almaktan başka seçeneğiniz yoktur. Bu nedenle, bunu bütçenize katmanız gerekir.

Benzer bir maliyetle, daha fazla sayıda sunucuya erişim sağlayan ve üstün sunucu hızlarına sahip daha köklü bir VPN sağlayıcısını tercih edebilirsiniz. Bu nedenle, özel ihtiyaçlarınıza en uygun VPN'i bulmak için alışverişe değer.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

61 − 54 =