Bullguard VPN İncelemesi

BullGuard VPN, şimdi NordVPN ile ortak olan, aynı adlı antivirüs getiren ince insanlar tarafından sunulmaktadır. Sonuç? İnternetteki şüpheli durumlar için basit, sağlam, hızlı, güvenli bir çözüm.


Bu BullGuard VPN incelemesinde,’diğer ürünlere karşı nasıl istifleneceğine odaklanacağım. Kimler için iyidir ve kim daha iyi alternatiflere gitmelidir? Genel olarak, BullGuard çok dik olmayan bir fiyat için bir dizi çözüm sunan iyi tanınmış bir VPN başlattı.

Güvenlik ve gizlilik

NordVPN ile birlikte çalıştıktan sonra BullGuard VPN'nin en iyi güvenlik protokollerinden bazılarına sahip olacağından emin olabilirsiniz:

 • İçin destek IKEv2 / IPSec ve OpenVPN (TCP / UDP) protokolleri
 • AES-256 şifreleme
 • Kayıt tutmama politikası
 • Kill switch özelliği

Tüm bunlar teoride kulağa iyi geliyor ve kağıt üzerinde iyi görünüyor, bu yüzden onları test ettik.

Herhangi bir DNS sızıntısını tespit edemedik - kendi DNS sunucularını kullandığından - NordVPN sorunu devam ediyor’s sunucusu, 2018'in sonlarında keşfedilen WebRTC sızıntılarına sahip. NordVPN bunu tarayıcı eklentileri ile düzeltti, ancak BullGuard VPN kullanmıyor’Bunlara sahip değiliz, yani biz’burada ilerlerken dikkatli ol.

BullGuard VPN verilerinizi kaydediyor mu??

Hemen hemen tüm VPN'ler kendilerini şu şekilde pazarlıyor: “sıfır günlük,” bu yüzden reklam ve sosyal medyalarının her tarafına sıvanmış olduğunu görmek, özellikle bir inceleme için araştırma yaparken çok can sıkıcı.

Ancak, BullGuard VPN’s Gizlilik Politikası çok net. Çoğu VPN, genellikle bağlantı günlükleri gibi bazı günlükleri tutar, ancak BullGuard VPN’t bile ödeme bilgilerini saklamayı seçerek.

BullGuard VPN hakkında bazı doğal endişeler olacağı düşünüldüğünde, bu özellikle iyidir’yetki alanı Five Eyes veri paylaşım ittifaklarının üyesi olan İngiltere'dir. Bu durumda, orada’s paylaşılacak veri yok, başlangıç ​​olarak.

Hız ve performans

Bir VPN için hız testleri yürütürken üç şeye bakarız: bağlantı hızı, indirme hızı ve yükleme hızı.

BullGuard VPN, tüm bu konularda beklentimizi aştı, ancak yapmamalıyız’NordVPN göz önüne alındığında çok şaşırmayın’işteki en hızlı sunuculardan bazılarına sahip olmak.

Maksimum VPN hızını% 20 olarak kaydettik..

Bunun büyük bir kısmı elbette sunucular tarafından oynanıyor, ama orada’BullGuard'ın içinde sunucu değiştirmek için gerçek bir yol yok’sizi otomatik olarak en hızlı olana bağlayacağım.

Kullanım kolaylığı ve çoklu platform desteği

BullGuard VPN tüm “büyük dört” işletim yazılımı cihazlarının listesi:

 • pencereler
 • Mac os işletim sistemi
 • iOS
 • Android

Ne yazık ki, VPN'i bir yönlendiriciye veya tarayıcılar veya Kodi ve Amazon Fire için herhangi bir özel uygulama üzerine yüklemenin bir yolu yoktur. Bununla birlikte, düzen basit ve sezgiseldir ve NordVPN'in şık tasarımını akla getiriyor.

İki ana menü vardır: Sunucular ve Ayarlar. Sunucular menüsü istediğiniz ülkeyi seçmenizi sağlar (ancak sunucuyu seçmez). o esnada, Ayarlar sizi öldürme anahtarı ve bunun için özelleştirme gibi belirli uygulamalara ekleme ve diğerlerini hariç tutma, esasen bölünmüş tünelleme mekanizması olarak çalışma gibi şeylere götürür.

Netflix ve diğer akış hizmetlerinin engellemesini kaldırma

Kötü şöhretli Netflix proxy yasağını zaten biliyor olabilirsiniz. Sizi hangi TV şovundan veya filminden ayırdığınız sinir bozucu hataya neden olan şey budur’VPN kullandığınızda Netflix'te izliyorsunuz. Evet, Netflix, VPN'leri ve proxy'leri kendileri tespit etme ve engelleme konusunda beceriklidir.

Netflix'te yalnızca en iyi VPN'ler (veya buna özel olarak atanmış olanlar) dolaşabilir’Coğrafi engelleme sınırlamalarını içeriklerinden korur ve kaldırır. Neyse ki bizim için BullGuard VPN bunlardan biri, Netflix, Hulu, HBO ve benzeri ülkelerdeki coğrafi kısıtlamaları deviriyor.

Ancak, sunucular sizin için seçildiğinden ve orada’t Bunun için adanmış sunucular, bazen aniden akış yapamayacağınız ve yeniden bağlanmak zorunda kalacağınız şekilde olabileceğini gördük. Bu özellikle BBC iPlayer'da içerik izlemek için geçerliydi.

P2P ve torrent

İyi bir VPN, bu gün ve yaygın korsanlık çağında, P2P bağlantılarına izin vererek ve torrent indirmelerinizin don olduğundan emin olarak güvenli torrent ile size yardımcı olabilmelidir.’t Gerçek IP adresiniz üzerinden size geri dönme.

Evet, bazı VPN'ler hala gerçek IP adresinizi torrent istemcisinde görüntülüyor, burada film stüdyolarından baskıya kadar yasal bildirimlere kadar her şeye maruz kalabilirsiniz.

Yine, BullGuard VPN huzurlu olmanızı sağlar ve’P2P bağlantılarına izin verilmesi ve askeri düzeyde koruma sayesinde bunlardan herhangi biri için endişelenmenize gerek yok.

Çin'de ve başka yerlerde çevrimiçi sansür

Çin Seddi hakkında bilgi sahibi olsanız da, Çin nüfusunun sansür ve çevrimiçi gözetimde modern bir harikası olan Büyük Güvenlik Duvarı'nı bilmiyor olabilirsiniz.’çevrimiçi olmayan herhangi bir şeye erişemez’t VPN'lerin kendileri de dahil olmak üzere devletin onayladığı.

VPN'ler, güvenlik protokollerini işe yaramaz hale getiren Deep Packet Inspection olarak bilinen bir şey tarafından engellenir. O’s OpenVPN'in en çok hedef alındığını bildirdi. Hedef pazarda Çin'e sahip olan VPN'ler, bunları çözmek için gizli mod ve protokoller kullanır.

Ancak BullGuard VPN'nin Çin'i hedef pazarında dikkate almadığı bildiriliyor.

Müşteri desteği

Canlandırıcı olarak, BullGuard VPN, mükemmel müşteri desteği, hatta canlı destek olan birkaç VPN'den biridir. BullGuard VPN şunları sağlar:

 • 7/24 ücretsiz canlı sohbet
 • SSS ve Yardım
 • forum
 • Kurulum Kılavuzları
 • E-posta ve destek biletleri
 • Fiziksel adresler (bölgesel)

Servisleri hızlı, duyarlı ve saygılıdır ve kılavuzlar sorun giderme ve kullanıcılara yardımcı olma konusunda önleyici ve proaktiftir..

Ürünün kendisi çok sayıda dilde mevcut olduğundan, destek de öyle. Orada’Fransızca, Almanca, İsveççe vb. canlı sohbet.

Fiyatlandırma

BullGuard VPN, her bir, iki ve üç yılda bir ödeme yapan üç abonelik modeline sahiptir:

 • 1 Yıl: 85 $ (yaklaşık 7,00 $ / ay)
 • 2 Yıl: 136 $ (yaklaşık 5,66 $ / ay)
 • 3 Yıl: 171 $ (yaklaşık 4,75 $ / ay)

Düzenli okuyucularımız bunları sektör ortalaması ve sunulan hizmetler için makul olandan daha fazla olarak kabul edebilir.

Kullanıcılar kredi kartları ve PayPal ile ödeme yapabilir ve’Herhangi bir kripto para birimi seçeneği görmemek biraz hayal kırıklığı yaratıyor. Ancak, orada’s ayrıca benzersiz bir havale seçeneği.

Ödeme güvence altındadır ve geri ödeme politikası, 30 günlük para iade garantisi şeklini alır.

Sonuç olarak

BullGuard VPN, antivirüsle benzer benzer VPN'lerin aksine,’t Antivirüsün kendisini de almaya zorlar. Sonuçta,’kendini NordVPN'den ayırmak için biraz çalışma yapmalıyız, ama şimdilik’sağlam bir hizmet s’t Özellikle güvenlik söz konusu olduğunda, arzulanan çok şey bırakmayın.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

50 − = 41