CactusVPN İncelemesi

En üst düzey güvenlik ve tam anonimlik vaat eden CactusVPN, giderek kalabalıklaşan bir VPN pazarında yarışmacı olmayı hedefliyor.


Moldova'da başlatılan ve şimdi veri saklama yasaları olmayan VPN dostu bir ülke olan Romanya'da bulunan CactusVPN'in yaratıcıları 2011'den beri projelerinde çalışıyorlar. Bazı büyük sağlayıcıların aksine, CactusVPN ekibi yüzlerini göstermekten korkmuyor - siz web sitelerinde çekirdek grupla tanışabilir.

Ancak bu VPN, tüm anonim tarama ihtiyaçlarınız için gerçekten yeterince keskin mi, yoksa aslında ölümsüz bir ev bitkisine daha mı yakın? Öğrenmek için CactusVPN incelememizi okuyun.

CactusVPN'in kullanımı güvenli mi??

CactusVPN altı farklı şifreleme protokolünü destekler:

 • SSTP
 • OpenVPN
 • L2TP
 • PPTP
 • IKEs2
 • SoftEther

SSTP'yi varsayılan protokol olarak bulmak biraz şaşırdık, ancak Öte yandan, Microsoft'un bu protokolü oluşturduğu Windows'u kullanarak muhtemelen bununla bir ilgisi vardı. Ne yazık ki, Microsoft, hassas bilgileri işlemek için bir VPN bağlantısına ihtiyaç duyan herkes için kırmızı bir bayrak olması gereken NSA ve FBI ile işbirliği yaptığını iddia etti..

CactusVPN istemci protokolü ayarları

Ne’daha fazla, yapabilirsin’t Kutudan çıkarken SoftEther protokolünü seçin. Ücretsiz olarak indirilebilen ayrı bir SoftEther VPN istemcisi gerektirir. Bu daha az bilinen protokol OpenSSL'ye dayanır ve ortadaki adam saldırılarının ve Derin Paket İncelemesinin (DPI) bunu algılamasını önlemek için tasarlanmıştır. O’s hızlı ve güvenli, bu yüzden gerekli ekstra çaba rağmen kesinlikle kontrol etmelisiniz.

Protokole ve işletim sisteminize bağlı olarak CactusVPN, AES-256 veya AES-128 şifresini kullanır. Belirsiz teknik kısaltmaların hayranı değil misiniz? Daha basit terimlerle,’s kırılmaz kalması gereken bir şifreleme düzeyi kuantum hesaplama icadına kadar (biraz zaman almalı).

CactusVPN'in bir öldürme düğmesi var adlı “VPN bağlantısı kesilirse internet trafiğini durdurma” müşteri. Ayrıca VPN arızası durumunda belirli uygulamaları öldürme seçeneği sunar. Torrent istemcisi, seçici kill switch özelliği için muhtemelen listenizde en üstte olmalıdır..

CactusVPN günlük tutuyor mu??

Bu VPN hizmeti doesn’günlük tutmamak çevrimiçi etkinlikleriniz:

Tek bir kişiye kadar izlenebilecek hiçbir IP adresi, trafik kaydı, bağlantı zaman damgası, kullanılmış bant genişliği veya oturum süresi bilgisi saklamıyoruz

Adınız veya e-posta adresiniz gibi sizinle ilgili tek bilgi, yalnızca web sitesi hesabınızı oluşturmak ve korumak için toplanır ve saklanır. Bu aynı zamanda üçüncü taraflara hiçbir şey iletilmeyeceği anlamına gelir.

Başka bir deyişle, şirket’t VPN size IP adresinizin İSS'nize veya diğer taraflara sızmasını önlerken, size geri dönebilecek veya sizi bireysel olarak tanımlayabilecek verileri depolamaz..

CactusVPN sızdırmaz mı??

2018'deki ilk testimiz IP, DNS veya WebRTC sızıntısı bulamadı, ancak bu sefer daha da kötüye gitti. CactusVPN'in DNS sızıntıları vardı üç farklı teste göre. DNS sızıntı koruma ayarını açsanız bile’yardım et.

Biz’Testlerimizi Temmuz 2019'da tekrarladık ve bu hizmetin şimdi yine sızdırmaz. Bununla birlikte, Haziran ayında ne olursa olsun, VPN'inizi kullanmadan önce iyi çalıştığından emin olmak için bir hatırlatma görevi görmelidir. Bir VPN hizmeti gerçek IP adresinizi sızdırıyorsa,’Tüm eylemleriniz kolayca izlenebildiğinden, onu kullanmanın pek bir anlamı yok.

Hız ve performans

Sunucu kapsamı

CactusVPN teklifleri 16 ülkede bulunan 28 sunucu, Bu, bloktaki daha büyük VPN markalarına kıyasla düşük bir sayıdır. Şirket bu sorunu, Akıllı DNS hizmeti. O’İnternet bağlantı trafiğinizi bir VPN sunucusu üzerinden yeniden yönlendirmek yerine DNS ayarlarınızı yerel olarak görünecek şekilde değiştirerek coğrafi olarak kısıtlanmış bir web sitesini kandırma yöntemidir.

Ne yazık ki, bu değil’t ABD, İngiltere, Almanya, Polonya, Kanada, Fransa, İsveç, İsviçre veya Avustralya dışındaki ülkelerin engellemesini kaldırmak istiyorsanız yardım edin.

Hız testi sonuçları

Avrupa'dan gelen bu CactusVPN incelemesi için 263 Mbps'lik bir temel hız ile bir bağlantı hızı testi gerçekleştirdik. Mümkün olduğunda tüm testlerimiz için seçtiğimiz OpenVPN (TCP) protokolünü kullandık. Son olarak, VPN açıkken farklı konumlardan hız düşüşünü saydık.

Temel hız, Avrupa

CactusVPN hız testi taban çizgisi

 • İndir: 263 Mb / sn
 • Yükle: 260 Mb / sn

Yakındaki konum (Almanya)

CactusVPN hız testi yakın konum

 • İndir: 72 Mb / sn (% 73 düşüş)
 • Yükle: 84 Mbps (% 68 düşüş)

Büyük Britanya, Londra

İngiltere'de CactusVPN hız testi

 • İndir: 68 Mb / sn (% 74 düşüş)
 • Yükle: 122 Mbps (% 53 düşüş)

Amerika Birleşik Devletleri, Manassas

ABD'de Cactus VPN hız testi, Manassas

 • İndir: 21 Mbps (% 92 düşüş)
 • Yükle: 27 Mbps (% 90 düşüş)

Amerika Birleşik Devletleri, Los Angeles

ABD'de CactusVPN hız testi, Los Angeles

 • İndir: 18 Mb / sn (% 93 düşüş)
 • Yükle: 12 Mb / sn (% 95 düşüş)

Avustralya, Sydney

Avustralya'da CactusVPN hız testi

 • İndir: 7 Mb / sn (% 97 düşüş)
 • Yükle: 1 Mb / sn (% 99 düşüş)

Japonya, Tokyo

Japonya'da CactusVPN hız testi

 • İndir: 11 Mbps (% 96 düşüş)
 • Yükle: 1 Mb / sn (% 99 düşüş)

Sonuç olarak, CactusVPN şunları sunar: yakındaki konumlarda iyi hızlar ve diğer kıtalardaki konumlardan ortalama veya ortalamanın altında sonuçlar. Temel hızlarımızın oldukça yüksek olduğunu göz önünde bulundurarak, hangi kombinasyonun sizin için en uygun olduğunu görmek için farklı sunucular ve protokollerle denediğinizden emin olun..

Kullanım kolaylığı ve çoklu platform desteği

kullanılabilir Kaktüs VPN

CactusVPN aşağıdaki cihazlarda ve platformlarda mevcuttur:

 • pencereler
 • Mac os işletim sistemi
 • iOS
 • Android
 • Android TV
 • Amazon Fire TV
 • Chrome (uzantı)
 • Firefox (uzantı)

Windows Phone, Ubuntu, Chromebook, Boxee Box ve birden fazla yönlendirici modelinde manuel olarak da ayarlayabilirsiniz. Akıllı DNS ve Proxy seçenekleri daha da fazla işletim sistemi ve cihazı destekler.

Bağlanabilirsiniz aynı anda beş cihaz, ancak ayrı sunucular kullanmaları gerekir. Bu olmaz’t CactusVPN daha büyük bir sunucu listesi önermişse önemli bir şey değildir. Ancak, CactusVPN'i bir yönlendirici üzerinde kullanabilirsiniz,’sadece tek bir cihaz kullanarak.

CactusVPN istemcisini indirmek ve yüklemek kolaydır.

CactusVPN'i yükleyin

En zor kısım, kurulum bitmeden İleri düğmesine birkaç kez tıklamak olacaktır..

İstemciyi başlattığınızda,’VPN veya Akıllı DNS hizmetini kullanmak için oturum açmak isteyip istemediğinizi seçmenizi isteyen bir pencere göreceksiniz. Arasından seçim yapın “VPN” ve “Akıllı DNS” sekmeleri. Yalnızca VPN sürümünü satın aldıysanız, “VPN” giriş bilgilerinizi girin.

CactusVPN istemci ana menüsü

CactusVPN istemcisinin ana menüsü yalnızca bir konum seçmek ve istenen sunucuya bağlanmak içindir, bu da muhtemelen gecikmeye dönüşen hıza göre sıralanabilir. İkinci sekme, onu içeren bir plan satın aldıysanız Akıllı DNS'ye bağlanmak içindir.

CactusVPN istemci ayarları

Ayarlar sekmesi, bir protokol seçme, kill anahtarını veya DNS sızıntı korumasını açma veya kapatma ve CactusVPN başladığında geçiş yapma gibi bazı temel seçenekler sunar. Daha az yaygın olan Uygulama Katili çözüm, hangi programları seçmenize izin verir’VPN bağlantınız kesilirse kapanacaktır. Bu, örneğin,’bulunduğu ülkede’işletim sisteminiz için büyük bir güncelleme indirirken yasadışı.

Netflix ve diğer akış platformlarının engellemesini kaldırma

Düzinelerce VPN sunucusu arasında bisiklet sürmekten kaçınmak isteyen akışlı meraklılar için, CactusVPN birinci sınıf bir seçenek sunar: Akıllı DNS. Akıllı DNS, çeşitli bölgelerdeki web sitelerinin engellemesini aynı anda engelleyebilir. Akıllı DNS uygulamasının bir örneği olarak, arka planda başka bir tarayıcı sekmesinde çalışan BBC iPlayer'da canlı bir haber raporu tutarken Netflix'te ABD'ye özel bir şov yayınlayabilirsiniz..

Dahası, Akış için Akıllı DNS kullanmak genellikle daha hızlıdır, trafiğiniz VPN'lerde olduğu gibi sunucular üzerinden yönlendirilmediğinden. Ayrıca, Akıllı DNS'nin kurulumu ve yapılandırması kolaydır ve’Bunu yapmak için derinlemesine teknik bilgiye sahip olmak zorunda.

Netflix ve diğer akış platformlarının engellemesini CactusVPN ile de kaldırabilirsiniz, ancak sonuçlar cesaret verici olmaktan uzaktı. Filmimizi ABD sunucularından birinde yayınlamayı başardık, diğer tüm girişimlerimiz Netflix'in bizi başka bir ülkeden gizlice yakalamasını sağladı.

CactusVPN ile Akış Terminatörü açık

UHD'de Netflix'i yayınlamak için hız yeterliydi (4K) çünkü hizmet en az 25 Mbps gerektirir ve CactusVPN bize 34 Mbps verdi.

CactusVPN ABD sunucu hızı test sonuçları

Diğer sunucuların sonuçları da oldukça iyi. En uzak Avustralya'da bile 18 Mbps'yi yönetti, bu da Full HD için hala yeterince iyi, çoğu kullanıcı için hala yeterince iyi.

P2P ve torrent

Senin gibi’muhtemelen zaten farkındayız, torrentler en iyi dosya paylaşım seçeneklerinden biridir. Ancak, CactusVPN ile torrent kullanmak yalnızca Avrupa sunucularında izin verilir. Bu demektir ki’diğer kıtalarda iyi indirme hızlarına sahip olmak için iyi bir internet bağlantısına ihtiyacınız olacak.

CactusVPN ile torrent kullanırken güvende hissedebilirsiniz çünkü öldürme anahtarı, bir kayıt tutmama politikası ve orada’o yetkililere verilebilecek hiçbir kişisel veri yok. Daha önce sahip olduğumuz tek endişe, DNS sızıntılarıydı, şimdi düzeltilmiş gibi görünen bir sorun.

Çin'deki kullanıcılar için iyi mi?

Çin, sakinleri için internet faaliyetlerine sıkı kısıtlamalar getiren az sayıda ülkeden biridir. Eğer sen’Çin'i ziyaret etmeyi planlıyorsanız, oranlar sizsiniz’gizliliğinizi ve anonimliğinizi korurken istediğiniz tüm sitelere ve hizmetlere erişmenize yardımcı olacak harika bir VPN isteyeceksiniz.

İşin garibi, CactusVPN web sitesinde Çin hakkında herhangi bir özel bilgi bulmayı başaramadık. Bu kasıtlı belirsizlik, CactusVPN'in Çin'i atlayamayacağını gösterebilir’s “Büyük Güvenlik Duvarı.” Ancak,’t CactusVPN incelememizi yazarken bunu olumlu bir şekilde tespit edin.

Teorik olarak, eksikliği “gizli protokol” bu sağlayıcının, sonuçta engellenen bir hizmete yol açan Derin Paket İncelemesinden (DPI) kaçınmakta sorun yaşaması gerektiği anlamına gelir. Bu nedenle, Çin'de CactusVPN kullanılmasını tavsiye edemeyiz.

Müşteri desteği

CactusVPN aboneleri şu destek seçeneklerine sahiptir:

 • Kurulum eğiticileri
 • SSS
 • Bilet gönderme
 • Öğrenim Merkezi
 • Kılavuz nasıl başlatılır

CactusVPN, genellikle 7/24 çalışan bir bilet sistemi ile çalışan müşteri hizmetleri sunmaktadır. Bir bilet gönderdikten sonra, sorgunuza hızlı bir cevap beklemelisiniz - eğer CactusVPN'e ulaşmanız gerekiyorsa’personel, yani. Bu CactusVPN incelemesi için yanıt masasına başvurduğumuzda, çok yardımcı olduklarını gördük.

Cactus VPN Desteği

Ne yazık ki, onların canlı sohbet 7/24 hizmet değildir. Ancak onlara Pazartesi'den Cuma'ya günde 16 saat ve hafta sonları günde 8 saat ulaşabilirsiniz..

Önce kendi araştırmanızı yapmayı tercih ederseniz, resmi web sitelerinde özel kullanıcı yardım bölümleri vardır. Bunlar, farklı platformlarda CactusVPN uygulamalarını kurmak için öğreticiler, eksiksiz bir SSS bölümü ve çevrimiçi güvenlik hakkında kendilerini eğitmek isteyenler için resmi bir Öğrenme Merkezi'ni içerir..

Fiyatlandırma & planları

CactusVPN fiyatlandırma planları

CactusVPN, her biri için üç fiyatlandırma seçeneğiyle dört farklı plan sunar:

 • ABD VPN, İngiltere VPN veya Akıllı DNS 4,99 $ / ay
 • ABD VPN, İngiltere VPN veya Akıllı DNS $ 12.99 / üç aylık (% 14 tasarruf edin)
 • ABD VPN, İngiltere VPN veya Akıllı DNS $ 38.99 / yıl (% 35 tasarruf edin)
 • İçin VPN + Akıllı DNS $ 6.99 / ay
 • İçin VPN + Akıllı DNS $ 17.99 / üç aylık (% 14 tasarruf edin)
 • İçin VPN + Akıllı DNS $ 54.99 / yıl (% 35 tasarruf edin)

Tasarruflar övünecek bir şey olmasa da, VPN + Akıllı DNS planının fiyatı yeterli.

Akıllı DNS planı açıklayıcı olmasına rağmen, ABD ve İngiltere VPN'leri size yalnızca o ülkedeki sunucuları sunar. ABD'nin beş ve İngiltere'nin dört tane olduğunu akılda tutmak, bu kadarını ödemek saçma bir fikirdir. VPN + Akıllı DNS planını almanızı veya başka bir sağlayıcı seçmenizi öneririz iyi bir sunucu filosu ile.

Tüm planlar 30-gün para iade garantisi. Gerçekten güzel bir ek 24 saat ücretsiz deneme kısıtlama içermeyen, hem Akıllı DNS'yi hem de VPN hizmetini bant genişliği sınırları olmadan sınamaya izin verir. Sen yapma’abone olmaya karar verene kadar ödeme bilgilerinizi girmeniz gerekmez.

Paranızla ayrılma söz konusu olduğunda, bir abonelik için şu şekilde ödeme yapabilirsiniz:

 • Kredi kartı veya banka kartı
 • PayPal
 • Bitcoin ve diğer kripto para birimleri
 • Qiwi'nin
 • İnternet parası
 • Boleto Bancario
 • Yandex Money
 • Alipay

Liste, bu kalibreli bir VPN için oldukça etkileyici. Ne’Dahası, ödemelerinizi tamamen takip edilemez olarak tercih ederseniz, CactusVPN size BitPay ile anonim ödeme seçeneği.

Bu sağlayıcı en fazla 5 farklı cihaz zamanında. Ancak, aynı sunucuya aynı anda bağlanamazsınız.

Sonuç olarak

Peki bu VPN, “ev bitkisine karşı keskinlik” CactusVPN incelememizin giriş bölümünden test? Sonuçta, bu’arasında bir yer var.

Bu hizmet iyi gizlilik yeteneklerine ve iyi bir fiyatlandırma politikasına sahiptir. Şirket ayrıca bağlantı hızı ve engelleme akış platformları için VPN'ye hoş bir alternatif olan Akıllı DNS'yi de sunuyor. Ayrıca, samimi bir müşteri destek ekibine ve anonim bir ekip de dahil olmak üzere çeşitli ödeme seçeneklerine sahiptir..

En göze çarpan sorun, sunucuların ve konumların eksikliği olmaya devam ediyor, bu da torrent'i bazıları için bir sorun haline getiriyor. o’şu anda bu sağlayıcıyı yalnızca Avrupalı ​​kullanıcılara önerebiliriz.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

70 − = 66