CrypticVPN İncelemesi

Para ile olanlara iyi şeyler geldiğini söylemek hiç bu kadar doğru olmamıştı! CrypticVPN şu anda piyasadaki en ucuz VPN'lerden biri olabilirken, aynı zamanda son derece düşük fiyatına kadar yaşayamaz.


CrypticVPN en azından hizmetleri hakkında son derece şifreli oldukları ve’bununla ilgili bir çok gerçeği tespit etmek çok zor.

Uzun bir hikaye kısaca anlatmak için, CrypticVPN birçok farklı şey tarafından geri tutulur. ABD'de kayıtlı bir şirkete ait olması ya da para iade garantisi almamanız, CrypticVPN kesinlikle gizlilikleri konusunda ciddi olan herhangi bir kullanıcı için iyi bir seçim gibi görünmüyor. Diğer bölümlerde de CrypticVPN için işler iyi gitmiyor.

CrypticVPN tüm bunları nasıl haklı çıkarır? Hizmeti için anormal derecede düşük bir fiyat talep ederek.

Ancak CrypticVPN bu fiyata bile değer mi? İzin Vermek’güvenliğinden başlayarak bir göz atın.

CrypticVPN'in kullanımı güvenli midir??

İzin Vermek’s protokoller veya eksikliği ile başlar. CrypticVPN kullanırken sahip olduğunuz tek protokol OpenVPN'dir. OpenVPN 2048 bit şifrelemeye sahip çok iyi bir protokol olsa da, VPN'nizde sadece bir protokolün olmasının birçok dezavantajı var.

Birincisi, OpenVPN dışında herhangi bir protokole sahip olmamak esasen CrypticVPN'in Çin'de çalışmayacağını garanti eder. Bunun üzerine, iPhone'unuzda CrypticVPN kullanmak istiyorsanız OpenVPN iOS uygulamasını kullanmanız gerekecektir..

İşler daha iyi olamaz. Öldürme anahtarı da yok, yani Cryptic'in merhametinde olacaksınız’sunucusunun aniden kesilmemesi. On dört sunucusunun beşinin ilk ziyaretimizde olduğunu tespit ettiğimiz göz önüne alındığında, Cryptic'e bağlandığında çok fazla kesinti yaşayacağınızı söylemek güvenli bir bahis..

CrypticVPN verilerinizi günlüğe kaydediyor mu??

CrypticVPN sağlam bir kayıt tutmama politikası olduğunu iddia etse de, Gizlilik Politikalarına bakmak, aşağıdaki durumlarda kullanıcı verilerini kaydedebileceklerini ortaya koymaktadır “şüpheli aktivite.” Şüpheli faaliyetler o kadar geniş bir terimdir ki şirket istedikleri zaman verilerinizi hemen kaydedebilir.

Kişisel olarak, CrypticVPN'in VPN'lerin günlüğe kaydetmesi için yaygın olandan daha fazla veri kaydettiğine inanmıyoruz (örn. Anonim bant genişliği istatistikleri). Ancak,’eğer dikkatli olman önemli’Hizmetlerini kullanıyorsunuz, çünkü bunu yapmayı tercih ederlerse verilerinizi günlüğe kaydetme seçeneği var.

Bunun üzerine, CrypticVPN, beş gözlü bir ülke olan Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunmaktadır. ABD genellikle çok gizlilikle mücadele olarak bilinir ve ABD merkezli bir VPN kullandığınızda özel bilgilerinizin tehdit altında olması mümkündür.

Genel olarak, CrypticVPN herhangi bir şekilde güvenli web taraması için iyi bir VPN gibi görünmüyor. Öyleyse izin ver’Netflix'e erişmek ve torrent indirmek gibi başka amaçlarla kullanılıp kullanılamayacağına bir göz atın.

Hız ve performans

Hız açısından, sadece ABD sunucularının iyi hızları vardı (Normal hızlarımızın% 75-85'i) ve diğer tüm sunucular düşük performansa sahipti. Neredeyse yarısı çevrimdışı olduğu için platformdaki her bir sunucuyu test edemedik, ancak test ettiklerimiz normal hızlarımızın sadece% 10-20'sine sahipti ve bu da onları son derece sinir bozucu hale getirdi..

Sonunda, ABD'ye yakın değilseniz CrypticVPN kullanarak kötü bir zaman geçireceksiniz gibi görünüyor. Asya, Afrika ve Avustralya'daki insanlar CrypticVPN'den kaçınmalı ve bunun yerine PrivateVPN gibi bir şeye gitmelidir..

Sunucu kapsamı

CrypticVPN'in 14 konumda sunucusu vardır. Bu konumların çoğunun yalnızca tek bir sunucusu vardır, yani bağlanabileceğiniz ülkeler açısından çok fazla seçeneğiniz olmaz..

Sunucular birden fazla kıtaya yayılmıştır ve Güney Amerika veya Afrika'da olmadığınız sürece size yakın bir sunucu bulmakta sorun yaşamamanız gerekir. Ancak, fark ettiğimiz tek şey, sunucularının çoğu zaman kapalı olmasıdır, bu da her yerde tek bir sunucu olduğundan ve bir sunucunun kapalı olması, başka bir ülkeden bağlanmanız gerektiği anlamına gelir..

Çoklu platform desteği

CrypticVPN'in şu anda hem PC hem de Android için bir uygulaması var. Ancak, OpenVPN protokolünü kullanmanıza izin veren herhangi bir cihazda kullanabilirsiniz.

Bu, gerekli tüm programları ve bilgileri indirmek istediğiniz sürece CrypticVPN'i MacOS, Linux ve iOS ile kullanabileceğiniz anlamına gelir..

CrypticVPN'in anaakım işletim sistemlerinin birçoğu için özel müşterileri olmaması, şirketin küçük boyutunun bir kanıtıdır ve onları son derece profesyonelce görünmemesini sağlar..

Engellemeyi kaldır Netflix

Web sitesi, Netflix'in ana sayfada nasıl engelleneceğini gururla görüntülediğinden, Netflix'te CrypticVPN'i test etmekten oldukça heyecan duyduk. CrypticVPN'in Netflix'te çalışmadığını öğrendiğimizde hayal kırıklığımızı hayal edin.

Testlerimiz sırasında, Netflix sunucularına tek bir konum bağlanamadı. CrypticVPN, Netflix'in engellemesini kaldırmak için sadece bir VPN'e ihtiyaç duyan biri için son derece ucuz bir seçenek olabileceğinden utanç verici..

P2P ve torrent

CrypticVPN'in şu anda kullanılabileceği tek şey budur. CrypticVPN ile bağlıyken dosyaları kolayca dosyalayabildik ve hızlar web taraması için olanlarla hemen hemen aynıydı.

Torrent için son derece ucuz bir VPN çözümü isteyen biriyseniz, CrypticVPN sizin için çalışabilir. Yine de, TorGuard gibi biraz daha fazla para çekebilmeniz koşuluyla torrent için çok daha iyi olacak çok sayıda seçenek var..

Çin ve çevrimiçi sansür

VPN'lerin çalışma şekli hakkında herhangi bir bilginiz varsa, bunun cevabını zaten bileceksiniz. CrypticVPN, Çin'de uzun zamandır yasaklanmış olan OpenVPN protokolünü kullanıyor.

Diğer VPN'lerin aksine, CrypticVPN herhangi bir alternatif protokol sunmaz, yani Çin'de veya hiç çalışmayacaktır.

Müşteri desteği

İzin Vermek’CrypticVPN'in mağaza desteklerinde neler olduğunu görün:

  • E-posta desteği
  • Bilgi tabanı
  • SSS sayfası

…Ve şu’hemen hemen. Var canlı sohbet özelliği yok, ama orada’Web sitesinde, oldukça uzun bir SSS sayfası da dahil olmak üzere iyi bir bilgi tabanı var.

Destek ile olan ilişkilerimiz oldukça normaldi. Tüm sorularımız birkaç saat içinde cevaplandı ve insanlar genellikle yardımcı oldular. Bununla birlikte, çeşitli kullanıcılar tarafından destekleri ve sahip oldukları sorunları çözmenin ne sıklıkla başarısız olduğu hakkında çok sayıda farklı şikayet duyduk..

Görünüşe göre CrypticVPN geçmiş hatalardan öğrenerek müşteri desteğini geliştirmek için çalışıyor ve’s doğru yönde bir adım. Ama orada’hala çok ileride.

Fiyatlandırma

CrypticVPN şu anda toplam dört farklı plan sunmaktadır:

  • 0,99 $ karşılığında tam özelliklerle iki günlük erişim
  • Aylık 3,49 ABD doları tutarında 1 aylık plan
  • 1,25 $ / ay için 1 yıllık abonelik
  • Toplam 49 ABD doları ömür boyu abonelik (19 $ 'a kadar düşük bir indirim yapıyorlar)

Hatırlanması gereken bir şey var ki ücretsiz deneme yok CrypticVPN için ve para iade garantisi yoktur. 2 günlük deneme süresiyle bunu telafi etmeye çalışıyorlar.

Ödeme yöntemlerine gelince, PayPal, Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve PerfectMoney. Ancak, PayPal'ın 2 günlük deneme seçeneği için çalışmadığını unutmayın.

Sonuç olarak

CrypticVPN hiçbir şekilde iyi bir VPN değildir. Sadece yeterince iyi bir güvenlik sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bir öldürme anahtarı, Netflix'in engellemesini kaldırma ve Çin'de çalışma yeteneği de dahil olmak üzere özelliklerde oldukça kısadır..

Eğer sen’web sitelerinin engelini kaldırmak veya torrent indirmek için son derece ucuz bir yol arıyorsanız, CrypticVPN sizin için çalışabilir. Ancak, çevrimiçi anonimliklerini ve gizliliklerini korumak isteyenler kesinlikle mümkün olduğunca uzak durmalıdır. 10 birinci sınıf VPN listemiz, güvenilir bir VPN bulmak için iyi bir yerdir.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + 5 =