DotVPN İncelemesi

genel bakış

DotVPN hem VPN hem de proxy olduğunu iddia ediyor, ancak başarılı mı? İzin Vermek’bak bu bir esnaf jackes veya hiçbiri ustası.


DotVPN: Hong Kong merkezli, bu mükemmel, çünkü bu onları Five Eyes ve diğer çevrimiçi gözetim ağlarının meraklı gözlerinden uzak tutuyor. Yüzeyde, işler iyiye oldukça iyi görünüyor: DotVPN kullanımları OpenVPN, en iyi VPN protokolü ve bir teklif HTTPS proxy'si. Şifreleme seviyeleri yüksek ve hiçbir kayıt politikası üstte kiraz gibi görünüyor.

Geniş bir ağa sahip olmalarına rağmen 700 sunucu, ama tüm bu sunucuların yayıldığını hayal kırıklığına uğrattık sadece 12 ülke. Kullanıcılar istedikleri zaman ve konumlar arasında geçiş yapabilirler. Buna ek olarak, DotVPN aynı anda bağlanmak için beş cihaz, düz paylaşım senaryosunda yaşayan aileler veya üniversite öğrencileri için harika.

Tüm bunları sadece Yıllık faturalandırıldığında ayda 2,99 ABD doları. Harika görünüyor, ancak daha derine baktığınızda ve bu uygun fiyatı açıklamanın bir nedeni olabileceğini fark ettiğinizde işler aşağı doğru dönüyor. Daha fazla bilgi için DotVPN incelememizi okumaya devam edin.

DotVPN'in kullanımı güvenli mi??

DotVPN, yaygın olarak kabul edilen ve çok güvenli kabul edilen OpenVPN tünel protokolünü kullanır. Proxy sunucularının çoğu Güvenli Yuva Katmanı (SSL) tünel protokolü ve DotVPN, bu güvenlik özelliğini 4096 bit şifreleme. Bununla birlikte, DotVPN tarafından sunulan şifreleme AES-128, AES-256 şifrelemesi kadar güvenli olmayabilir.

Çünkü DotVPN Hong Kong merkezli bir şirket ve bu nedenle Fourteen Eyes istihbarat ittifakının dışında. Bu gözetim grubunda çalışan VPN hizmetlerinde kullanıcılarını koruma konusunda sorunlar var’ kooperatif veri saklama yasaları nedeniyle gizlilik güvenliği.

DotVPN'in sakladığı tek bilgi kullanıcı’s e-posta ve bu değil’t kişiyi tanımlamak’s özel bilgileri.

DotVPN ayrıca katı bir kayıt politikası izlemediklerini belirtiyor. VPN hizmeti, kendi DNS sunucuları, DNS sorgularınızın güvenliğini sağlamak. DotVPN'in sakladığı tek bilgi kullanıcı’s e-posta ve bu değil’t kişiyi tanımlamak’s özel bilgileri. Buna ek olarak, kullanıcıları da kaydederler’ IP adresleri (kullanıcılardan 24 saat boyunca saklarlar)’ en son bağlantı).

DotVPN bazı var DNS sızıntılarında sorun. Bu ifade, tarayıcınızın ISS tarafından sağlanan DNS sunucunuzu kullanarak erişmek istediğiniz sitelerin IP adreslerini arayacağı bir durumu belirtir. Bu olduğunda, tarayıcınız temelde ‘söylüyorum’ ISS'nize çevrimiçi olarak ne yaptığınızı - tam olarak önlemek istediğiniz bir şey.

Benzer şekilde, WebRTC sızıntıları rapor edildi.

WebRTC, etkili gerçek zamanlı iletişim sunarak tarayıcılara yardımcı olur, ancak tehditleri de sunabilir. Bu durumda, tehlike IP adresinizin WebRTC sitesini çalıştıran herkese açık olması.

Tabuttaki son çivi bir öldürme anahtarının olmaması. Kill switch özelliği ‘öldürür’ VPN bağlantınız kesildiğinde internet bağlantınız. Herhangi bir VPN hizmetinin ayrılmaz bir parçası olarak kabul edilirse, yukarıda belirtilen sızıntılarla birlikte yokluğu, bu VPN'yi yüksek oranda derecelendirmemize yardımcı olmaz..

hız & Verim

Birçok VPN, İnternet bağlantı hızınızı yavaşlatır ve maalesef DotVPN ile durum böyle değildir’t Daha iyi. Aslında, DotVPN en kötülerinden biridir. Bu DotVPN incelemesi için testlerimiz çok düşük hızlar keşfetti.

Bazı durumlarda, normal aralığın 20 katı olan gecikme ile karşılaştık.

İndirme hızı normal hızların% 10'una kadar düştü. Ne zaman daha uzak bir sunucuya bağlanırsak, 10 Mbps'ye bile (normal bağlantımız genellikle 75 Mbps indirme hızındadır) büyük bir sorundu.

Nasıl indirilir ve yüklenir

DotVPN'i kurmak istediğinizde, kullandığınız cihazı veya tarayıcıyı seçmeniz gereken resmi indirme sayfalarına gidebilirsiniz. Şu anda sundukları iOS ve Android için özel uygulamaların yanı sıra Chrome, Firefox ve Opera için uzantılar. Web sitesine göre, bir Windows uygulamasının ‘2017 ortalarında satışa sunulacak’, hangi - izin ver’Onunla yüzleşmek - bir yıldan daha önceydi. Biz’ne olduğundan emin değilim’endişe verici: orada gerçeği’hala uygulama yok veya sahip oldukları gerçeği’t Bu sitedeki bilgileri bu kadar uzun süre güncellemeyi başaramadı.

Her iki durumda da, tercih ettiğiniz platformu seçmek sizi doğru pazara götürür ve doğru sayfayı açar.

Kazandı’t Chrome kullanarak yüklemeniz uzun sürüyor; kurulum sadece otuz saniyeydi. Bu prosedür, “Chrome'a ​​ekle” ya sen’uzatma için parlak, temiz açılış sayfasına kabul edilecektir.

DotVPN nasıl kullanılır

Bir kere sen’VPN'yi yükledikten sonra, bağlanmak istediğiniz ülkeye tıklamak bir sonraki adımdır. Bu, inanılmaz derecede kolay bir şekilde yapılır, her ülke ünlü bir dönüm noktasının düzgün küçük bir resmiyle görüntülenir. Ping de yanında gösterilir, böylece bağlantınızın ne kadar hızlı olacağını bilirsiniz.

Ülkeyi seçtiğinizde indirme hızı, ping ve oturum süreniz açılacaktır. Sen’hızın uçsuz bucaksız olduğu halde, farklı sunucular arasında ileri ve geri geçişin sorunsuz ve zorlukla bir aksama ile gerçekleştiğini bilmek de memnun olacaktır..

Netflix için DotVPN

Birçok kişi Netflix aracılığıyla film ve video akışı yapmak ve izlemek için VPN kullanmak ister’s platformu. Ancak Netflix bundan hoşlanmıyor ve VPN kullanma uygulamasını yasakladı. DotVPN doesn’t Netflix üzerindeki engellemeyi kaldır herhangi bir sunucu üzerinden’Bu özelliği arıyoruz, farklı bir VPN kontrol etmenizi öneririz. Ya da belki bir şans daha vermeliyiz? Eski dostumun torrentine izin verip vermediğini öğrenmek için DotVPN incelememizi okuyun.

Torrenting için DotVPN

VPN hizmetlerini kullanan çoğu kişi torrent istemek isteyecektir. P2P, büyük dosyaları indirmenizi veya yüksek hızda video akışı yapmanızı sağlar. Bununla birlikte, torrent ile ilgili sorun, kullanıcıları tehditlere, özellikle yasal tehditlere maruz bırakmasıdır. Bu nedenle, kişisel verilerinizin telif hakkı savaşçılarının eline geçmesini önlemek için bir VPN kullanmak çok önemlidir.

Ne yazık ki, DotVPN doesn’t izin ver kullanıcılar torrent kullanarak dosya indirme. Başka bir dezavantaja ihtiyaç duyduğu gibi değil, ama işte buradayız.

Çin'deki kullanıcılar için iyi mi?

DotVPN yapmaz’VPN'lerinin Çin'in Büyük Güvenlik Duvarı'na sızma yeteneğine sahip olup olmadığını belirtmekle birlikte, umut şüpheli görünüyor. DotVPN yapmaz’t Genellikle sansürlenmiş ülkeler için iyi bir VPN'de aradığımız araçlara sahip olmak. Dahası,’Çin'in göz ardı edebileceği kadar küçük değil.

DotVPN yapmaz’t Çok sansürlenmiş ülkeler için genellikle iyi bir VPN'de aradığımız araçlara sahip olmak.

Destek

Bir noktada VPN kullanıcıları, teknik ve diğer konularla ilgili soruları ile müşteri hizmetleri temsilcilerine ulaşmak isteyeceklerdir. VPN hizmeti, kullanıcılarla iletişim kurmak için bilet tabanlı bir destek sistemi kullanır. Kullanıcıların sorgulamalarıyla ilgili ayrıntıları doldurabilecekleri bir müşteri hizmet formu sağlar. o’s müşteri hizmetleri ekibi ile iletişim kurmak için iyi bir yol; ancak, 7/24 canlı sohbet etmek gibi daha iyi yollar vardır.

Müşteri destek don değerlendirmeleri’t Çok ümit verici bir resim çizin. İletişimde gecikmeler var ya da hiç iletişim yok.

Fiyatlandırma: Bir dizi uygun fiyatlı plan

DotVPN hizmeti ücretsiz ve ücretli seçenekler sunar. VPN hizmetinin ücretsiz sürümünün hızı sınırlıdır ve’t video veya ses akışı sağlama.

Ücretli sürüm:
● Yıllık faturalandırma ile aylık 2,99 ABD doları
● Aylık 4.99 $ aylık fatura

DotVPN premium sürümü daha hızlı bir ağ, sıfır içerik kısıtlaması, 4096 bit şifreleme anahtarı, video ve ses akışı ve Bulut güvenlik duvarı koruması sunar. Genel olarak, ücretsiz sürümü kullanan kullanıcılar kadar güvenli değildir ve sınırları vardır, ancak daha az avantaj olsa bile,’ücretsiz.

Ödeme seçenekleriyle ilgili olarak DotVPN, kullanıcılarının ödeme yapmalarını sağlar PayPal, kredi kartları, banka kartları ve yerel ödeme sistemleri. Birçok VPN hizmeti’t kripto para ödemelerine izin verir, ancak DotVPN bu gücü verir.

Aboneliğinizi 30 gün içinde iptal ederseniz tam bir geri ödeme alabilirsiniz.

O’büyük bir artı çünkü bu ek bir güvenlik katmanı. Yapmadığına karar vermen durumunda’VPN kullanmaya devam etmek istemiyorsanız, aboneliğinizi 30 gün içinde iptal ederseniz tam bir geri ödeme alabilirsiniz.

DotVPN incelemesinin sonucu

Bu DotVPN incelemesi için araştırma yaparken, diğer gözden geçirenlerin belirttiği aynı sorunların çoğunu gördük. Hız ve güvenlik ile ilgili özelliklerin yanı sıra özellik eksiklikleri nedeniyle popüler VPN'lerin çoğunun gerisinde kalıyor.

Bununla birlikte, şirketin GCHQ ve NSA gibi güvenlik gözetim ajanslarının verilerinize erişebileceği 14 gözlü ittifakın dışında bulunması bazı olumsuzluklara sahiptir. Müşteri desteği ne yazık ki sinir bozucu. Ayrıca, fiyatlar makul olmakla birlikte, kullanıcı deneyimi sızıntılar ve bir öldürme anahtarının olmaması gibi güvenlik sorunları nedeniyle göze çarpmaktadır. Sonunda, sadece çok daha iyi VPN'ler değil, bazıları rekabetçi bir fiyat noktasında da mevcut.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

96 − = 93