INinja VPN İncelemesi

2017 yılında piyasaya sürülen iNinja VPN, sahneye çıktığı günden bu yana oldukça fazla sayıda kullanıcı topladı. Android uygulaması veya Chrome web tarayıcısı uzantısı olarak sunulan bu özel VPN, tamamen ücretsiz bir seçenektir.


İndirme ve yükleme açısından herhangi bir sınırlama olmaksızın YouTube gibi web sitelerinde engellenen içeriğe erişim sağlamayı vaat eden iNinja, çevrimiçi gizliliklerini tamamen yeni bir seviyeye taşımanın bir yolunu arayan herkes için ilk çağrı limanı haline geldi. bir abonelik için ödeme yapmak zorunda kalmadan.

Ama aslında iddialarına uygun mu yoksa sadece kaçınılması gereken başka bir VPN hizmeti mi? Tamamen iNinja VPN incelememizde gerekli tüm bilgileri sağladığımızdan, bu sorunun cevabını bulabilirsiniz..

Güvenlik ve gizlilik

INinja VPN, 256 bit şifreleme desteği, bir öldürme anahtarı, VPN üzerinden Tor desteği, çevrimiçi sansürü atlamak için gizli bir protokol ve diğer güvenlik özellikleri olmadığı için güvenlik özelliklerinde muhtemelen spektrumun alt ucuna doğru sıralanır..

İNinja VPN'nin gerçekten sahip olduğu tek yöntem güvenlik önlemleri şunlardır:

  • 128 bit SSL şifrelemesi
  • DNS sızıntısı ve IP sızıntısı koruması

Hizmetin vermediği göz önüne alındığında sızıntı koruması kesinlikle şaşırtıcı’t Katı şifreleme ve özellikler açısından tam olarak iyi sıralanıyor.

İNinja VPN günlük tutuyor mu??

Bu özel VPN'nin en büyük dezavantajlarından biri, kullanıcıları hakkında çoğu insanın rahat edeceğinden çok daha fazla veri kaydetmesidir. Bu, bağlantı günlüklerini, kişisel bilgileri, çevrimiçi etkinliklerinizle ilgili verileri ve daha fazlasını içerir. Bu görünüşte hizmetleri iyileştirmek ve güvenliği sağlamak için kullanılırken, kesinlikle büyük bir kırmızı bayrak olarak ele alınmalıdır..

Endişelenmenin bir başka nedeni, iNinja'nın Birleşik Krallık'ta kayıtlı olmasıdır. Dolayısıyla bu, 5 Göz ittifakının mevzuatına girdiği anlamına gelir. Torrent gibi amaçlar için bu belirli VPN'i kullanıyorsanız bunun potansiyel olarak ciddi sonuçları olabilir..

En İyi VPN Günlük Yok listemize göz atın

Hız ve performans

Muhtemelen en güçlü özelliklerinden biri olan iNinja VPN ile indirme veya yükleme sınırı yoktur. Tunnelbear gibi diğer birçok ücretsiz VPN'i, kullanıcıları tam hizmete yükseltmeye ikna etmek için kullanımı büyük ölçüde kısıtlamak göz önünde bulundurulduğunda harika bir şeydir;’t iNinja VPN ile durum.

Hızın ve performansın’t Ağdaki her bir sunucudaki tüm bu kötü. Yani,’bunun kazanılan bir hizmet için çok etkileyici olduğunu söyleyebilirim’t Kullanmak için bir kuruşa mal oldu.

Sunucu kapsamı

5 ülke ve 9 lokasyon ile ABD, İngiltere, Rusya ve Hollanda'nın iNinja VPN'in’s sunucuları temel alınmıştır. Bu gerçekten değil’t ExpressVPN ve NordVPN gibi alternatifler sunan binlerce sunucuya kıyasla çok seçenek sunar.

Ancak yine de, hepsi olmasa da, ücretsiz VPN'lerin çoğunun birden fazla şekilde sınırlı olduğu göz önüne alındığında bu şaşırtıcı değildir..

Kullanım kolaylığı ve çoklu platform desteği

Kullanımı son derece basit, iNinja VPN'i aşağıdaki iki platformda kurabilir ve kullanabilirsiniz:

  • Android
  • Chrome tarayıcı

Ancak bu, hizmeti Windows, Mac, Linux ve diğer cihazlar için desteği olmadığı için yukarıda belirtilen platformlardan herhangi birinde kullanmakla sınırlı olduğunuz anlamına gelir.

Bununla birlikte, uygulamaları yaratıcı ama işlevsel bir kullanıcı arayüzünden yararlanır, bu da tam bir aceminin bile’t Kavramak çok zor değil.

Netflix ve diğer akış platformlarının engellemesini kaldırma

Netflix ve Hulu gibi hizmetler, coğrafi konumunuza göre içeriğe erişmenizi engelleyen coğrafi kısıtlamalar getirmiştir. Bu nedenle, birçok kişi kısıtlamaları etkili bir şekilde aşmak için bir VPN'e yöneliyor.

İNinja'yı bu amaç için test ettik, sadece bir VPN kullandığımızı tespit edebildiklerini bulmak için. Yani,’dünyadaki çeşitli web sitelerinde ve hizmetlerde mevcut olan coğrafi engelleme uygulamalarını ele almak istiyorsanız alternatif bir VPN aramanız gerekeceğini açıkça görüyoruz..

P2P ve torrent

Torrentleri indiren herkes büyük olasılıkla yetkililerle ne kadar sorun yaşayabileceğinizin farkında olacaktır - eğer’t Gerekli önlemleri almayın. Bir VPN, meraklı gözleri uzak tutmanıza izin vermesi için mükemmel bir çözümdür.

Ancak, iNinja gerekir’t Sahiplerin istek üzerine yetkililere bilgi vermek zorunda oldukları ve her bir kullanıcısı hakkında çok fazla veri topladıkları bilindiği için P2P amaçları için kullanılmamalıdır..

Çin'de ve başka yerlerde çevrimiçi sansür

Çin gibi ülkeler, çevrimiçi sansür söz konusu olduğunda son derece katıdır, yani’yürürlükte olan kısıtlamaların üstesinden gelmek için sağlam bir VPN kullanmanız gerekecek.

Bununla birlikte, iNinja'nın 5 Eyes ittifakı içinde bulunduğu, kullanıcıları hakkında çok fazla veri topladığı ve Netflix gibi engelleme hizmetleri açısından başarısız olduğu göz önüne alındığında, çalıştığı kanıtlanmış alternatif bir VPN aramaktan çok daha iyi olurdu çevrimiçi gözetimi ciddiye alan ülkelerde etkili bir şekilde.

Müşteri desteği

İNinja VPN ile ilgili sorun yaşıyorsanız ve her şeyin çözülmesini istiyorsanız, önemli bir süre bekleyebilirsiniz. Yalnızca aşağıdaki destek seçeneklerine sahipsiniz:

  • E-posta
  • web sitelerinde iletişim formu
  • Bilgi tabanı

Canlı sohbet servisi yok. Neyse ki, resmi web sitesinde bir bilgi tabanı var. Bununla birlikte, son derece sınırlıdır ve özellikle yararlı bilgiler yoktur. Yani, hizmetlerini kullanırken herhangi bir sorunla karşılaşırsanız kendi cihazlarınıza bırakılırsınız.

Fiyatlandırma

INinja VPN, sadece ücretsiz bir sürümü olması bakımından diğer birçok hizmetten farklı bir hizmettir. Bu kazandığı anlamına gelir’t Bu hizmetten faydalanmak için bir kuruşa mal olun - sadece ilgili uygulama mağazasına gidin, yükle'yi tıklayın ve gittiğinizde.

Sen yine de’Muhtemelen merak ediyorum - bir yakalama var mı? Eh, öyle olur. Sınırsız bant genişliğinden yararlanabilirsiniz, ancak süreçte yıkıcı reklamlara katlanmak zorundasınız. Bu, birçok insan için son derece rahatsız edici olabilir. Yani,’iNinja VPN kullanmayı düşünüyorsanız bunu akılda tutmaya değer.

İNinja VPN incelememizin alt satırı

Tam iNinja VPN incelememizi okuyarak toplamış olabileceğiniz için, bu VPN'yi birden fazla nedenden dolayı önermemiz zor. Hizmetini sağlamak için gerekenden çok daha fazla bilgi günlüğe kaydeder, 5 Gözlü yetki alanına kaydedilir ve mevcut en güvenli olandan çok uzak olan bir şifreleme yöntemini kullanır.

Ücretsiz bir VPN hizmeti genellikle ücretli alternatiflerle karşılaştırıldığında sınırlıdır ve bu belirli sağlayıcı bir istisna değildir. Bununla birlikte, hala iyi hızlardan yararlanabilir ve tam bir acemi için bile basit ve kullanımı kolay uygulamalarının tadını çıkarabilirsiniz..

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

10 + = 15