IPVanish İncelemesi

IPVanish, dünyadaki tüm harika özelliklerin nasıl kazandığının mükemmel bir örneğidir’t Her zaman kararmış bir şöhretten daha ağır basar.


IPVanish'i çevreleyen tüm geçmiş tartışmalarla, bu sağlayıcının yeni yönetim altına alındıktan sonra mükemmel bir VPN hizmeti yapmak için yeterli olumlu değişiklikler yapıp yapmadığını görmeye karar verdim.

Birçok acil soru var’IPVanish'i ve mevcut durumunu bir VPN sağlayıcısı olarak göreceğiz. IPVanish'i kullanmak güvenli midir? Kayıt tutmama politikası var mı? Ne kadar hızlı? IPVanish torrent için iyi midir? Ve son olarak, IPVanish paranıza değer mi?

ben’IPVanish'in VPN ihtiyaçlarınız için doğru seçim olup olmadığına karar vermenize yardımcı olacak bu soruları ve daha fazlasını yanıtlamaya çalışacağım.

genel bakış

Sıra: # 19
Temeli: Amerika
Sunucular ve konumlar: 50'den fazla ülkede 1300+ sunucu
Kütükler: minimal veri toplama
Şifreleme ve protokoller: ana protokoller OpenVPN ve IKEv2, askeri düzeyde şifreleme (AES-256)
Netflix: Evet
torrenting: Evet, tüm sunucularda P2P kullanımına izin verilir
Uygulamalar: Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Amazon FireTV, Chromebook, Windows Phone, Yönlendiriciler
Destek: 7/24 canlı sohbet, e-posta, bilgi tabanı
Fiyat: 6,49 ABD doları / ay
Ücretsiz sürüm veya deneme: Evet, ancak yalnızca iOS'ta
İnternet sitesi: ipvanish.com

Güvenlik ve gizlilik özellikleri

IPVanish mükemmel çevrimiçi güvenlik ve gizlilik sunar. Özellikleri, ABD merkezli bir IPVanish'e kör göz atabilirseniz, genel VPN ihtiyaçlarınız için (çevrimiçi videolar, torrent, oyun, dosya paylaşımı, coğrafi olarak engellenen içeriğin engellemesini kaldırma vb.) Güvenli bir çevrimiçi deneyim sağlayabilir. VPN hizmeti.

Şifreleme ve tünel protokolleri

IPVanish, dünyadaki finansal ve askeri kurumlar tarafından kullanılan en güvenli şifreleme yöntemlerinden biri olan askeri sınıf AES-256 şifrelemeye sahiptir..

IPVanish şu anda aşağıdaki VPN protokollerini sunmaktadır:

 • OpenVPN TCP
 • OpenVPN UDP
 • IKEs2 / IPSec
 • L2TP / IPSec
 • SSTP
 • PPTP

Bu, VPN geçici görevlileri ve uzmanlar için birçok seçenek içeren mükemmel bir tünel protokolleri dizisidir..

Sadece emin olun PPTP seçeneğinden kaçının ne olduğunu gerçekten bilmiyorsan’yapıyoruz. PPTP, ciddi güvenlik açıkları tarafından desteklenen eski bir protokoldür ve yalnızca deneyimli VPN kullanıcıları tarafından son çare seçeneği olarak kullanılmalıdır..

Öldürme anahtarı

IPVanish'te, beklenmedik bir VPN bağlantısının kesilmesi durumunda tüm internet trafiğinizi kapatacak bir kill anahtarı vardır. Bu, her VPN için önemli bir özelliktir. Bir kill switch etkinken,’VPN hizmetini her kullandığınızda bağlantınızı her zaman şifreli tutacak ve gizliliğinizi koruyacak.

Şu anda, IPVanish yalnızca Windows, macOS ve Android (8.0+) uygulamalarında kill switch özelliğini sunuyor. Bu, Linux veya iPhone kullanıyorsanız IPVanish'ten uzak durmanız gerektiği anlamına gelir.

ben’Windows masaüstümdeki IPVanish kill anahtarını test ettim ve VPN bağlantısını kestiğimde sürekli çalıştığını buldum.

IP veya DNS sızıntısı yok

ben’IPVanish'i sızıntılar açısından test etti ve kesinlikle DNS / WebRTC / IPv6 sızıntısı sorunu bulamadı.

IPVanish IP leak ekran görüntüsü

Gördüğünüz gibi, hizmet güvenilir DNS, WebRTC ve IPv6 sızıntı korumasına sahiptir, bu da IPVanish'in IP adresinizi maskelemek için güvenle kullanılabileceği anlamına gelir.

Gizlilikle dost olmayan konum: ABD

ABD merkezli VPN sağlayıcı Stackpath'in sahibi olduğu IPVanish, VPN endüstrisinde tanınmış bir oyuncu. IPVanish Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunduğundan, özel bilgi almak söz konusu olduğunda veri saklama, kurumsal gözetim ve ciddi gizlilik endişeleri anlamına gelebilir.

ABD, Beş Göz ittifakının kurucularından biri ve bu da onu küresel gözetim ülkelerinden biri haline getiriyor. Ve bu dokunaçlar çok geniş.

Bu nedenle, ben’sözde hakkında şüpheci m “maksimum güvenlik” ABD gibi gözetim dostu ülkelerde bulunan VPN sağlayıcıları.

Kayıt tutmama politikası

IPVanish iddia ettiği kadar güvenli ve gizlilik dostu mudur? Anlaşıldığı üzere, bu hizmet günlüksiz politikasını en azından ciddiye alır. Bu biraz gizlilik-düşmanca konumu ile ilgili korkularımı dengelenmiş olabilir. Eğer’t 2016 yılında günlük yakalandı…

IPVanish'in hala Mudhook Marketing'e (ABD) ait olduğu uzun zaman önce, IPVanish'in yetkililere kişisel olarak tanımlanabilir bilgi günlükleri sağlaması nedeniyle bir şüphelinin mahkum edildiği bir ceza davası vardı. Bu özel durumda, şüphelinin yakalandığı oldukça şanslı görünüyor, ancak bölüm IPVanish'in samimiyetini sorgulamaya çağırıyor.

İyi haber şu ki IPVanish şimdi farklı mülkiyet altında. Bu şirket StackPath (J2 Global'in bir parçası) ve ürünlerini geliştirmekle ilgileniyor gibi görünüyor’s itibar. Her durumda, eğer yapmazsan’özellikle hassas bir şey yapmayı planlamıyorsanız,’çok endişelenme.

Diğer teknik özellikler

IPVanish'in kazandığınız birkaç gelişmiş güvenlik özelliği vardır’t Her zaman ortalama, sürekli çalışan VPN hizmetinizde bulunmaz:

 • Ücretsiz SOCKS5 Proxy hizmeti - ek yazılım indirmeden konumunuzu değiştirin ve IP'nizi gizleyin.
 • TOR uyumluluğu - ek bir gizlilik ve anonimlik katmanı için Soğan Ağı ile entegrasyon.

Bunlar sahip olmak güzel özellikler, ancak bu liste değil’IPVanish'in güvenlik ve gizlilik bloğundaki NordVPN, ExpressVPN ve diğer büyük çocuklarla rekabet ederken kalabalığın arasından sıyrılması için henüz yeterince uzun.

Hız: IPVanish hızlı?

IPVanish, bugün mevcut olan en iyi hızlardan bazılarını sunduğunu iddia ediyor. Bu iddiaların gerçekle eşleşip eşleşmediğini görmek için VPN'ye bir test sürüşü verdim.

VPN olmadan bağlantı hızım 220 Mb / sn indir ve 200 Mb / sn yükleyin. Speedtest.net aracını kullanarak Avrupa'dan IPVanish'i test ediyordum. Buraya’Ben ne geldi s:

Nottingham, İngiltere

 • İndir: 123 Mbps (% 44 düşüş)
 • Yükleme: 46 Mbps (% 77 düşüş)

IPVanish hız testi - İngiltere

New York, ABD

 • İndir: 44 Mbps (% 80 düşüş)
 • Yükleme: 6 Mbps (% 97 düşüş)

IPVanish hız testi - ABD

Tokyo, Japonya

 • İndir: 3 Mbps (% 99 düşüş)
 • Yükleme: 4 Mbps (% 98 düşüş)

IPVanish hız testi - Japonya

Özetlemek gerekirse, IPVanish'in yakındaki konumlardan çok iyi indirme hızları vermesini ve yükleme hızlarının ortalamadan düşük olmasına kadar beklemesini bekleyebilirsiniz. Bu düşük yükleme hızları, sürekli olarak çok yüksek yükleme oranları gösteren önceki IPVanish hız testlerimde önemli bir değişiklik..

Bu, sağlayıcının aksine’uzun vadeli IPVanish kullanımı, diğer hızlı VPN hizmetlerinin gerisinde kalan ortalama indirme hızlarını ortaya çıkarabilirken, yükleme hızları alt tarafta olma eğilimindedir.

IPVanish cihazımı destekliyor mu?

Evet, muhtemelen. Çoklu platform desteği ile ilgili olarak, IPVanish en popüler masaüstü ve mobil platformların yanı sıra Chromebook OS, Amazon Firestick TV ve yönlendiricilerde kullanılabilir.

Ben kesinlikle vurgulamak gerekir etkileyici uygulamalar bu VPN servis sağlayıcısı, haklı olarak bu konuda en iyi 3 seçimim arasında yer alıyor.

Kullanabilirsiniz tek aboneliğe kadar 10 cihaza kadar, böylece tüm istemcileri indirmek isteyebilirsiniz’bir seferde ihtiyacım olacak.

IPVanish masaüstü uygulamaları: Windows, macOS ve Linux

IPVanish uygulamalarından bazılarını denedikten sonra, uygulamalarını yenilemekte iyi bir iş çıkardığını itiraf etmeliyim. Eski sürümde bazı tasarım sorunları vardı (bazı menü ekranları tıknazdı, hatta düzgün işlevsel değildi). Ancak bu geçmişte kaldı.

Windows ve macOS'taki yeni IPVanish arayüzü aslında oldukça net ve bilgilendirici görünüyor ve basit ama güzel bir tasarıma sahip.

IPVanish hızlı bağlantı

IPVanish ayrıca çok kullanışlı bir menü ile birlikte gelir Ayarlar. Bu menüde, başlangıç ​​ve bağlantı tercihlerinizi basit başlangıç ​​davranışı seçeneklerinden öldürme anahtarı ve sızıntı koruma özelliklerini değiştirmeye veya sunucu gizliliğini etkinleştirmeye kadar değiştirebilirsiniz. Bu özellikle internet kullanımını kısıtlayan ülkelerde yaşayanlar için önemlidir.

Yeterince garip, IPVanish destek ekibiyle iletişim kurma seçeneği artık Ayarlar menüsünün altında gizlendi:

IPVanish genel ayarlar menüsü

Sonuçta, ben’IPVanish'i buldum ve net, bilgilendirici ve kullanımı kolay arayüz teknoloji meraklısı kullanıcılar için bile. IPVanish uygulaması, destek menüsünün garip yerini değiştirmeyi yasaklayan bu VPN servis sağlayıcısının kesinlikle güçlü bir noktasıdır.

Bir başka olumlu nokta, IPVanish Mac uygulamasının Windows istemcileri kadar güvenli olduğu ve VPN endüstrisinde yaygın olmadığıdır. Birçok VPN sağlayıcısı, daha az güvenlik özelliği ve tünel protokolü seçeneği olan macOS uygulamaları sunar. Neyse ki, bu’IPVanish için durum böyle değil.

Öte yandan, Linux sürümünde konuşulacak bir grafik kullanıcı arayüzü yoktur. o’VPN'lerin büyük çoğunluğunun Linux sürümlerini OpenVPN uygulaması için yapılandırma talimatları olarak yayınladığı göz önüne alındığında şaşırtıcı değil. Kullanıcı dostu bir arayüzün olmaması dışında, IPVanish Linux uygulaması’t Biraz hayal kırıklığı yaratabilecek statik IP'yi desteklemez.

IPVanish mobil uygulamaları: Windows Phone, Android ve iOS (iPhone / iPad)

IPVanish Android ve iOS uygulamaları, masaüstü kullanımlarının mobil kullanıma uyarlanmış sürümlerini basitleştirdi. İyi tasarlanmış ve gerçekten kullanıcı dostu, mobil cihazınız için çevrimiçi korumaya ihtiyacınız olduğunda bu uygulamaların her ikisi de arkanıza sahip olacak.

IPVanish Android ayarları

IPVanish'in Android sürümü yok’t Doğal bir öldürme anahtarına sahip değilsiniz. Bu demek oluyor ki’üçüncü taraf bir kill switch uygulaması veya varsayılan Android OS olanı kullanmanız gerekir.’önemli değil.

IPVanish Android uygulamasını Google Play'den alabilir veya resmi web sitesinden doğrudan bir APK paket dosyası olarak indirebilirsiniz..

IPVanish iOS uygulaması App Store'dan edinilebilir.

IPVanish için diğer platformlar

IPVanish ayrıca Chromebook OS, Amazon Fire Stick ve yönlendiriciler için uygulamalar sunar. Bu, çevrimiçi trafiğinizi şifrelemek, bu içeriğe erişmek için bu diğer cihazlarda da kurabileceğiniz anlamına gelir.’bölgenizde coğrafi olarak engellendi veya VPN'yi doğrudan yönlendiricinizde çalıştırarak tüm ağınızı koruyun.

Netflix ve diğer akış hizmetleri

IPVanish özellikle Netflix için iyi mi? Onlar değil’Hizmetin’t Netflix'i destekliyor, ancak’t yaptıklarını tanıtmak, yani’Çoğu sunucunun engellendiğini görünce şaşırmayın.

IPVanish Netflix ABD engelini kaldırıyor, ama diğer kütüphaneler değil. Dahası, bunu sadece trafik karıştırması açıkken IKEv2'den OpenVPN'e geçtiğimde yaptı. O’hızları hakkında bir şey söylemek zor çünkü ben yapamadım’t Netflix'e erişim’s Fast.com testi ve bazen yapamadım’t Netflix'i bile yükler’web sitesi.

Netflix.com ve Fast.com'a erişirken IPVanish hataları

O’Bu test sonuçlarından IPVanish'in Netflix'in engellemesini kaldırmakta sorun yaşadığını açıklıyor. Ayrıca ABC kanalının kilidini açarken sorun yaşıyor gibi görünüyor, ancak testlerim sırasında CBS ve NBC'nin engelleme önlemlerini atlamayı başardı.

Ancak, en iyi akış deneyimini istiyorsanız, Netflix ve VPN savaşında hakim olmak için ideal olduğu kanıtlanmış NordVPN veya ExpressVPN'i öneriyorum..

IPVanish torrentlemeyi destekliyor mu?

Evet, IPVanish tüm sunuculardaki torrentleri destekler.

Bazıları IPVanish'i çağırıyor “bir sel’s ve oyuncu’rüya,” öyleyse bırak’gerçekten ne sunabileceğini görüyorum.

Testlerim IPVanish'i torrent için en iyi VPN hizmetlerinden biri olarak gösterdi.

IPVanish, ağını olabildiğince hızlı hale getirmek için birçok stratejik yerde kendi sunucularına sahiptir. OpenVPN protokolünü ve AES-256 şifrelemeli IKEv2 protokolünü destekler ve DNS ve IP sızıntı korumasına da sahiptir. Bu, hiç kimsenin trafiğinizi çözemediği anlamına gelir.

Ancak, don’Bu sağlayıcının Beş Göz ülkesinde bulunduğunu ve ABD'nin güçlü bir telif hakkı mevzuatına sahip olduğunu (özellikle Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası) unutmayın..

IPVanish canlı sohbet, e-posta desteği ve bilgi tabanı

Müşteri desteği, IPVanish'in bazı iyileştirmeler kullanabileceğini düşündüğüm başka bir alan. Yani bir çentik yükseltmek ve VPN pazarındaki en güçlü oyuncuları geçmek istiyorlarsa.

Genellikle olduğu gibi, IPVanish destek ekibinden yardım almanın birkaç yolu vardır:

 • SSS
 • Bilgi tabanı
 • E-posta desteği
 • 7/24 canlı sohbet desteği

IPVanish destek merkezi

E-postayla gönderilen sorularınıza gerçekten bir yanıt alabilmenize rağmen, kullanıcı raporları bu tür mesajların genellikle robotik olduğunu ve mutlaka yararlı olmadığını gösterir. Başka bir deyişle, nihayet sorununuzu çözmek için tekrar tekrar denemeniz gerekebilir. IPVanish'in müşteri hizmetleriyle ilgili tüm bu olumsuz yorumları kesinlikle aşması gerekiyor.

Testlerim sırasında, uygulamanın aynı zamanda 7/24 canlı sohbet desteği seçeneği olduğunu, geçmişte böyle olmadığını ve sonunda IPVanish müşteri desteğini bir sonraki seviyeye taşıdığını fark ettiğim için şaşırdım..

Fiyatlandırma: IPVanish paranıza değer mi?

Birçoğu için fiyatlandırma en önemli faktörken, diğerleri bir VPN seçerken güvenlik veya hıza belirleyici kriterler olarak öncelik verebilir.

İşte 2 Aralık'a kadar IPVanish fiyatlandırma planları:

1 aylık plan: $ 10.00 / ay
3 aylık plan: $ 8.99 / ay
1 yıllık plan: $ 6.49 / ay

Sadece onunla 7 günlük para iade garantisi, Bu VPN hizmeti tam olarak bugün orada en iyi satın alma değildir. yine, bu fiyatlar oldukça adil diğer daha pahalı sağlayıcılara kıyasla (ör. Astrill ve Mükemmel Gizlilik). Dahası, IPVanish'in tüm küresel ağına sahip olduğunu ve koruduğunu düşünürsek, belki de onları biraz gevşetmeli ve çabayı takdir etmeliyim.

Artık kullanabileceğiniz için 10 ayrı cihaz zamanında tek bir lisansla, IPVanish, birden fazla cihaza veya aileye sahip kullanıcılar için mükemmel bir seçimdir. Bu VPN olmasa bile’Şu anda tarayıcı uzantıları yok, inanıyorum ki’HD video, torrent ve çevrimiçi oyun akışı için hala iyi bir seçim.

Bir iOS kullanıcısıysanız, ücretsiz deneme seçeneği paranızı yatırmadan önce.

Benim gibi’Daha önce de belirttiğimiz gibi, IPVanish kripto para birimleri gibi anonim ödeme yöntemlerini desteklemeyi bıraktı. Bu ne yazık ki, müşteri türlerini erteleyebilir (araştırmacı gazeteciler, bilgisayar korsanları, aktivistler ve’yüzleşmek, çeşitli suçlular) mümkün olan en yüksek çevrimiçi gizlilik düzeyine ihtiyaç duyan.

IPVanish alırsanız?

İncelememin geri kalanından da görebileceğiniz gibi, IPVanish'in artıları ve eksileri var. Bu VPN sağlayıcısında biraz kaba olabilirdim, ancak genel olarak şunu söyleyebilirim’hala daha iyileri arasındayım’gördük, test ettik ve gözden geçirdik.

Genel kararım, orada üstün VPN'ler olduğu, ancak ihtiyaçlarınıza bağlı olarak IPVanish'i güvenilir ve güvenli bir hizmet olarak bulabilirsiniz..

Eğer sen’hala en iyi VPN hizmetini arıyor, diğer incelemelerimizi ve karşılaştırmaları kontrol ettiğinizden emin olun.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + 1 =