Shellfire VPN İncelemesi

Shellfire VPN, Ücretsiz sürüm ve özel yönlendiricinin yanı sıra hiçbir şekilde özel değildir.


Shellfire VPN, internetin ilk günlerinde ev işi olan 2002 yılından beri var olan bir hizmettir..

Merkezi Almanya'da bulunan Shellfire VPN, Beş Göz İttifakı ile ilişkili ülkelerin hemen dış tarafında yer alıyor ve’şu ana kadar itiraz edilmedi. Orada’Premium ve premium plus sürümünün tüm güvenlik ve sınırsız verilerini sunan ücretsiz bir sürümdür.’t Netflix, Hulu ve BBC iPlayer gibi akış sitelerinin engellemesini kaldırma.

Hangi planı seçerseniz seçin, büyük bir dezavantajı, çoklu bağlantıların’t eşzamanlı olarak izin verildi. Orada’Ayrıca Çin'de veya diğer kısıtlı ülkelerde çalışacağının garantisi yoktur ve bazı sunucular’torrent kullanımına izin verme.

Nihayetinde, gerçek bir göz alıcı premium özellik yoktur; hizmeti diğerlerine göre belki biraz pahalı hale getirmek.

Shellfire VPN'in kullanımı güvenli mi??

Yarasadan, Shellfire VPN’s anasayfa ve uygulama günlük tutma ilkesini not ediyor.

Almanya'daki yasa, veri gözetimi söz konusu olduğunda gri alanlar arasında yer almaktadır ve’VPN hizmetinin takdirine bağlıdır. Bu amaçla, Shellfire VPN'in ne trafiği ne de bağlantı verilerini günlüğe kaydetmesi övgüye değer değildir. Bununla birlikte, orada’s Web sitesinde herhangi bir Gizlilik Politikası belgesi bulunmamakta ve kayıt uygulamaları ile ilgili gerçekler hakkında sorular sorulmaktadır..

Shellfire varsayılan olarak OpenVPN protokolünü kullanır ve çoğu en iyi ve endüstri standardı arasındadır. Bu aynı zamanda iyi bir şifreleme anlamına gelir: Free ve Premium sürümü sırasıyla AES-128-bit ve 192-bit güvenliğe sahipken, Premium Plus planı 256-bit şifreleme sunar,’Premium Plus'a abone olmak zorundasınız - ki bu, iki yıllık bir aboneye abone olsanız bile, yine de ayda 5 dolardan biraz fazla.

Ancak, orada’s kill-switch yok - ve bağlantının ücretsiz sürüme çok düştüğü göz önüne alındığında, bu endişe kaynağıdır. VPN bağlantınız kesilirse bir kill-switch hemen tüm trafiği durduracak ve kimliğinizin sızmasını önleyecektir..

Hız ve Performans

Güvenlik için OpenVPN protokolünü önermemiz ve PPTP'yi sonlandırmamıza rağmen, hız açısından bu tavsiyeyi almalı ve tersini yapmalısınız..

Ancak, Shellfire VPN’s hızı hala arzulanan bir çok şey bırakıyor. Ücretli sürümde çok sayıda sunucuda test edildiğinde, hızlar önemli ölçüde düştü ve bize en yakın sunucular için en az% 30 düştü.

Ücretsiz sürümde, durum daha da zayıftır, hız, hız testi uygulamasının yüklemesi gereken şeyin altında kalmaz.

Shellfire VPN nasıl indirilir

Kurulum oldukça karmaşık ve basittir. Uygulamayı indirir, e-postada güvenli bir etkinleştirme bağlantısı alırsınız ve’gitmek için iyi. Orada’burada karşılaşabilirsiniz pek sorun değil - web sitesi son derece sezgisel ve çıplak kemikler bir şekilde ortaya koydu.

Ücretsiz sürümde, orada’s bağlamadan önce 25 saniyelik bir gecikme. Bu süre zarfında, neredeyse tüm ekranınızı (özellikle küçük bir dizüstü bilgisayarda) ele alır ve bunlar ile Premium planlar ve bunlar arasındaki farkları bildirir.’kullanıyorsun.

Uygulamalar ve uzantılar

Shellfire tüm büyük platformlarda (Windows, Mac, iOS ve Android) kullanılabilir. Mac uygulamalarının Windows uygulamasından çok daha iyi olduğunu iddia ediyorlar. Eğer sen’Mac kullanıcısıysanız ve önemli bir gelişme hissediyorsanız, yorumlar bölümünde bize bildirin!

Sensiz’VPN'i bir yönlendiricide kullanıyorsanız, ancak Amazon Fire TV veya Kodi gibi şeyler için seçenek yok gibi görünüyor. Bununla birlikte, Shellfire VPN, cihazı yenme avantajına sahip olan Shellfire VPN Box yönlendiricisini sunar. “eşzamanlı bağlantı yok.” O’ayrıca çok seyahat ediyorsanız iyi.

Arayüz, özellikle Windows'da, şık görünümden farklı’VPN'lerden beklemeye geldim. Düşük çözünürlüklü dağınık kutular ekranın çoğunu oluşturur ve çok fazla boş alan bırakarak yazılımı olduğundan daha sınırlı hissettirir.

Netflix için Shellfire VPN

Shellfire'ın bazılarından beri’ın en güvenilir sunucuları ABD'de, Netflix ABD içeriği akışı çok yapılabilir.

Sadece bir Alman sunucuya veya Amerika Birleşik Devletleri'nden bir sunucuya bağlanmanıza izin veren ücretsiz sürümde bile, Netflix'i atlatabildik’s VPN yasağı.

Torrent için Shellfire VPN

Shellfire değil’t torrent'leri web sitelerinde veya SSS'lerde öncelikli olarak reklam vermek.

Yine de, deneme yanılma bazı sunucuların torrentleri engellerken diğerlerinin iyi çalıştığını görmemizi sağladı..

Ancak, orada gerçeği ile’ücretsiz sürümde hızlarda en azından fark edilir bir düşüş, Premium Plus'a yükseltmek için ödeme yapmadıkça günlük torrent yapmak mümkün olmayabilir.

Yazma sırasında Finlandiya sunucusu, Shellfire VPN ile iletişime geçerek kolayca bulabildiğimiz torrentler için en iyilerden biriydi.’s desteği. Ancak, Destek ile iletişim kurmak değildi’t olabildiğince kolay’ve bu konuda - daha fazlası aşağıdaki bölümde.

Destek

Shellfire VPN en çok puanı kaybedebilir. Orada’web sitesinde basit, alçakgönüllü bir form - canlı sohbet veya doğrudan temas yok ve testlerimiz (ve diğer kullanıcı incelemelerinden toplama) sırasında ortalama yanıt süresi en az bir veya iki gün gibi görünüyor, sadece basit sorgular için.

Kullanılabilir destek seçenekleri şunlardır:

  • Destek biletleri
  • SSS

Canlı sohbet seçeneği var gibi görünüyor, ancak bunun basit bir iletişim formu olduğu ortaya çıkıyor.

Web sitesindeki Yardım bölümü, belki de daha önce hiç VPN kullanmayan ve kullanmayan kişilere yönelik gibi görünüyor.’Daha ne sorulacağını bilmiyorum. Her şey özetlendi ve hiçbir teknik detay verilmedi.

(Android uygulamasında SSS'de yalnızca biri veri kaydı ve diğeri VPN'nin ne olduğu hakkında iki soru görüntüleniyor gibi görünüyor;’zaten bir tane yükledim).

Bununla birlikte, uygulamaları, eksiklikleri ve iyileştirmelerin üzerinde çalışıldığının güvencesi için Shellfire VPN'e bonus puanlar.

Fiyatlandırma

Fiyatlandırma planları aşağıdaki gibidir:

  • Sınırlı özelliklere sahip ücretsiz plan
  • 1 aylık plan: 11,95 $
  • 1 yıllık plan: 90,95 $ (7,58 $ / ay)
  • 2 yıllık plan: 135,95 $ (5,66 $ / ay)
  • Shellfire Box 1 yıllık (PremiumPlus): 113,95 $ (aylık 9,50 $)
  • Shellfire Box 2 yıllık (PremiumPlus): 157,95 $ (6,58 $ / ay)

Shellfire, 2 yıllık bir plan satın almanıza izin veren nadir VPN hizmetlerinden biridir. Her iki yılda bir 140 dolarlık ödeme için’kazandığını bilerek gönül rahatlığı sağladı’t ani bir fiyat artışından etkilenir.

Aylık ödemeniz sırasıyla 12 dolar, 8 dolar veya 6 dolar olabilir (aylık, yıllık ve iki yıllık plan için).

PayPal ve hatta telefon başına ödeme sistemi de dahil olmak üzere ödeme yöntemlerinde bazı seçenekler vardır (ortak VISA, MasterCard, American Express ve BitCoin seçeneklerine ek olarak).

Onlar’ayrıca 14 gün içinde paranızı iade etmek için daha fazla istersen’Memnun kalmadım, soru sorulmadı. Bu iyiye işaret; güven oluşturmak için uzun bir yol kat eden, özellikle de parayla.

Bununla birlikte, bunun kesinlikle vasat bir VPN için aşırı derecede pahalı olduğu söylenmelidir. Ücretsiz sürüm oldukça iyi olmasına rağmen.

Sonuç olarak

Shellfire VPN çok ortalama, özellikle güvenilir değil ve biraz pahalı. Sensiz’Ücretsiz sürümünü kullanarak, biz don’tavsiye etmiyorum.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

27 + = 33