SurfEasy VPN İncelemesi


Düşük işlevsellik için yüksek maliyet. Orada’s SurfEasy VPN yatırım yapmak için gerçek bir neden yok.

Uzun zamandır bu VPN hizmeti Opera'ya aitti. Bu, Amerikan siber güvenlik devinin Kasım 2017'de değişti Symantec SurfEasy VPN satın aldı.

Anlaşma gerçekleştiğinde, SurfEasy zaten VPN pazarında ilk 50 isim. o’Ne büyük ne de korkunç - güçlü bir VPN hizmeti oluşturmak için bazı pozitif ve iyi bir temel içeren orta halli bir projeydi. Bir Fortune 500 şirketi olan Symantec, ödüllü yatırımlarıyla pek bir şey yapmamış gibi görünüyor ve SurfEasy VPN incelememizin göstereceği gibi, Toronto merkezli VPN orta halinden düşüyor gibi görünüyor.

Güvenlik özellikleri

SurfEasy VPN kullanmak zorunda kalan talihsiz Symantec çalışanları aşağıdaki güvenlik özelliklerinden yararlanabilir:

 • Askeri sınıf AES-256 şifreleme
 • OpenVPN protokolü (veya yeni macOS uygulamasında IPSec)
 • Temel kaçak koruması

Gördüğümüz gibi, orada’faydalanmak için fazla bir şey yok. SurfEasy VPN'de IKEv2, IPSec ve diğer protokoller yoktur. Ayrıca doesn’öldürme anahtarı yok, özel DNS sunucuları ve yönlendirici üzerinden VPN. Bu tür çekirdek özellikler eksikken,’SurfEasy'ın yapmadığı sürpriz değil’t Çoğu rakibin yaptığı VPN, çok atölye ve diğer hoş öğeler için Tor sağlayın.

Sonuç olarak, SurfEasy güvenlik cephesinde sadece minimum değeri sağlar. Bu nedenle, ne yeni ne de deneyimli kullanıcılara tavsiye edebiliriz. Bir taraf savunmasız kalacak ve diğer taraf diğer VPN araçlarını kullanırken alıştığı özelliklerden yoksun kalacak.

SurfEasy VPN günlük tutuyor mu??

Teknik güvenlik özelliklerini tamamlamak için SurfEasy VPN'nin arkasındaki şirket Kanada merkezli (5 Göz ülkesinden biri - istihbarat paylaşım çerçevesi). Aksine iddialara rağmen, şirket ayrıca çok fazla olmasa da bazı verileri kullanıcılarında tutar. Bunu kişisel bilgilerinizi ve kullanım verilerinizi kolluk kuvvetlerine aktarmayla ilgili ifadelerle birleştirdiğinizde “mahkeme celbi, varant veya diğer yasal belgelerin sunulduğu yerlerde,” endişe verici bir durum yaratır.

SurfEasy VPN sızdırmaz mı??

SurfEasy VPN inceleme ekibi testlerimiz SurfEasy'nin en korkunç DNS, IPv6 veya WebRTC sızıntılarına karşı hassas değil, ama o bölümde bazı endişe verici işaretler var. Bir kere, SurfEasy kendi özel DNS ağına sahip değil. İkincisi,’henüz IPv6 ile nasıl başa çıkılacağına karar verdi - VPN ne destekliyor ne de engelliyor.

Neyse ki, IPv6 sızıntılarını kullanımını devre dışı bırakarak önleyebilirsiniz. WebRTC güvenlik açıkları söz konusu olduğunda, çoğu tarayıcıda da kapatılabilir.

Hız ve performans

Hız ikinci en önemli noktadır (bazıları için en önemlisi)’SurfEasy VPN incelememizde tartışmak istiyorum. Sonuçta, hız bir VPN'in akış, P2P dosya paylaşımı veya oyun oynamak için ne kadar iyi olduğunu belirler.

Sunucu kapsamı

SurfEasy VPN var 28 ülkede 500+ sunucu, ki bu hem şeffaf sayılar hem de genel kapsamda çok fazla değildir. Üzücü yanı, SurfEasy'nin 2018'de iki kat daha fazla sunucusuna sahip olması ve’t web sitesi iyimser bir şekilde diyor olsa da, o zamandan beri hiçbir ülke eklemedi “28 ve sayılıyor.”

Daha da kötüsü, bu sunucuların tümü, “Toplam” (düzenli) plan. Aynı şey, torrentler ve P2P - bu lüks yalnızca “Ultra” (ödül) kullanıcılar. Ve burada’tabutun çivisi - sadece premium kullanıcılar sunucuyu seçebilir Bundan sonra, diğerleri optimize edilmiş konumla yaşamak zorunda kalırken.

Hız testi sonuçları

İzin Vermek’SurfEasy VPN çeşitli sunucu konumları ile ne kadar iyi bir göz var. Testimizi Avrupa'dan yaptık, VPN olmayan hızlar 217 Mbps indirme ve 228 Mbps yüklemeye ulaştı:

SurfEasy VPN İncelemesi

Sonra SurfEasy VPN'i başlattık ve dünyadaki sunucu konumlarını test ettik.

Birleşik Krallık

SurfEasy VPN hız testi İngiltere

 • İndir: 41 Mbps (% 81 düşüş)
 • Yükle: 76 Mbs (% 68 düşüş)

Birleşik Devletler

SurfEasy VPN hızı ABD

 • İndir: 1 Mb / sn (% 99 düşüş)
 • Yükle: 15 Mbs (% 93 düşüş)

Avustralya

SurfEasy hız testi Avustralya

 • İndir: 9 Mbps (% 96 düşüş)
 • Yükle: 2 Mbs (% 99 düşüş)

Japonya

Japonya'dan SurfEasy hız testi sonuçları

 • İndir: 16 Mbps (% 93 düşüş)
 • Yükle: 3 Mbs (% 99 düşüş)

Yukarıdaki sonuçlar sadece şu şekilde tanımlanabilir: ortalamanın altında. Avrupa dışındaki hızları test etmeye çalışırken de gecikme sorunları yaşadık - bu çok nadiren ve yalnızca düşük kaliteli VPN'lerle gerçekleşiyor.

Bu bizi en iyi fiber optikler bile SurfEasy'nin sizi yavaşlatmasını engellemez ve son altı ayda hızı ve performansı artırmak için hiçbir şey yapılmadığını.

Kullanım kolaylığı ve çoklu platform desteği

SurfEasy VPN aşağıdakiler için özel uygulamalara sahiptir:

 • pencereler
 • macOS (2 farklı sürüm)
 • iOS
 • Android
 • Amazon Telefon

Chrome ve Opera için tarayıcı uzantıları da vardır. Dürüst olmak gerekirse, iki Mac uygulaması yerine bir Linux veya Router uygulamasını tercih ederiz - ama ne yapabilirsiniz? Yeni macOS uygulamasının ardındaki mantık muhtemelen SurfEasy'nin aslında çok daha iyi görünen yeni bir tasarım denemek istemesiyle ilgisi var. Yeni sürüm, OpenVPN yerine IPSec üzerinde de çalışıyor.

Uygulamalar ve Uzantılar

Mobil cihaz uygulamalarına gelince, Android için SurfEasy biraz daha güvenlidir, çünkü Android'i kullanarak bir öldürme anahtarının eksikliğini telafi edebilirsiniz’s Her zaman açık VPN uygulaması.

SurfEasy'yi indirmek ve yüklemek, diğer herhangi bir yazılım parçasını kurmakla aynıdır. Senden sonra’SurfEasy VPN yüklediyseniz, program otomatik olarak çalışmalıdır. Hesabınıza giriş yapmanızı ve hemen sizi en uygun (en yakın) sunucuya bağlamanızı ister. Kazandı’farketmek uzun sürmüyor bu en gelişmiş yazılım değil.

surfeasy vpn ev

Üzerinde birkaç seçenek var Ana ekran:

 • Reklam İzleyici Engelleme - bir süre boyunca engellenen izleyici sayısını gösterir. Özelliğin kendisi Ayarlar'da değiştirilebilir.
 • Küre düğmesi - Ultra planınız varsa hangi ülkeye bağlanacağınızı seçmenize olanak tanır.
 • Karikatür düğmesi - tıklamak nasıl olduğunu kanıtlar düşük özellikler SurfEasy VPN.

SurfEasy vpn Ayarları

İçinde Ayarlar geçiş yapabilirsin Reklam izleyici engelleme, Etkinleştir veya devre dışı bırak wifi güvenlik özellikleri, ve başlangıçta SurfEasy'nin çalıştırılıp çalıştırılmayacağını seçin.

wifi koruma özelliği biraz yanıltıcı görünüyor çünkü tek yaptığı bir “Bilmediğiniz Wifi ağına katıldıktan sonra VPN'ye bağlanın” çevresinde olası güvenli olmayan Wifi ağları hakkında uyarı gönderme şüpheli yarar seçeneği.

Netflix ve diğer akış platformlarının engellemesini kaldırma

Netflix için SurfEasy VPN

Orada en iyi seçim değil! SurfEasy VPN, geçtiğimiz yıl Netflix ile tanışıyor. Engellendi, engeli kaldırıldı, sonra tekrar engellendi.

Son testimiz şunu gösterdi: Netflix ABD ve İngiltere'yi SurfEasy VPN ile aktarabilirsiniz.

Fast.com'da SurfEasy hız testi

Netflix ABD hızı UHD (4K) için yeterliydi, ancak daha yavaş bağlantıları olan kullanıcılar HD kalitesiyle bile mücadele edebilir.

SurfEasy VPN İncelemesi

En iyi Netflix kütüphanelerinden ikisi bu sefer çalışırken, Netflix için çok daha iyi VPN seçenekleri var özellikle Amerika ve Asya'daki kullanıcılar için.

Bir yan not olarak, önceki testimiz sırasında BBC iPlayer'ı izlemek için SurfEasy VPN kullanmayla ilgili herhangi bir sorun yaşamadık, ancak bu sefer herhangi bir içerik akışı gerçekleştiremedik. BBC iPlayer'ın engelleme açısından oldukça kötü bir platform olduğu için sürpriz değil.

Belki SurfEasy diğer bazı içerik platformları için iyidir, ancak açıkçası,, yapmazdık’t Bu VPN'yi akış için önermeyin herhangi bir yöntemle.

P2P ve torrent

Torrent için SurfEasy VPN kullanmak korkunç bir fikir! Bir kere, torrent ve P2P hem Başlangıç ​​hem de Toplam abonelik ile engellenir - it’s sadece çok pahalı Ultra sürümünü satın alırsanız kullanılabilir.

Ama bunu yapsanız bile, torrentleri bir öldürme anahtarı olmadan (ve oldukça kötü bir bağlantıyla) kullanmak ister misiniz? Eğer öyleyse, sen’bizden daha cesur bir insansın.

P2P için gerçekten harika bir VPN istiyorsanız, torrent listemiz için en iyi VPN'imize daha iyi göz atın.

Çin'de ve başka yerlerde çevrimiçi sansür

Baskıcı hükümetler altında yaşayan insanlar, SurfEasy VPN'nin sağladığından daha yüksek bir güvenlik seviyesine sahip olabilirler

Dürüst cevap? Biz’orada bile çalışıp çalışmadığından emin değilim, ama’Paramızı üstüne koyma. SurfEasy diğer alanlarda yüksek kalite göstermedi ve Çin için iyi olmasının bir nedeni görmüyoruz veya kısıtlı internet özgürlüğü olan başka bir ülke.

Güvenilir bir hizmet istiyorsanız, Çin için en iyi VPN'lerimizden bir şey seçin.

Müşteri desteği

SurfEasy VPN ile ilgili sorunların olması büyük olasılıkla, aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak yardım almaya hazır olun:

 • Nasıl yapılır videoları
 • SSS
 • Destek e-postası
 • Biletleme sistemi
 • Canlı sohbet

İkinci seçenek en iyisi gibi görünse de, canlı sohbet 7/24 aktif değil ve EST odaklı zamanlar kazanıldı’t Amerika dışında olanlar için uygun. Genel olarak, SurfEasy web sitesinden nefret ettik - bilgileri bulmak kolay değil ve bulduğunuzda sık sık netlikten yoksun. Aynı şey kılavuzlar ve SSS'ler için de geçerlidir - en temel konulardan bazıları eksik görünüyor.

Fiyatlandırma

Var 3 SurfEasy VPN fiyatlandırma planı - Başlangıç, Toplam ve Ultra. Her biri farklı hizmet seviyeleri sunar ve her biri için aylık veya yıllık olarak ödeme yapabilirsiniz (ikinci seçenek biraz daha ucuzdur). Ödeme seçenekleri arasında kredi kartları ve PayPal bulunur.

Aylık fiyatlar:

Surfeasy Fiyatlandırması

Ve burada yıllık fiyatlar:

SurfEasy planları

 • Başlangıç ​​- ücretsiz, 500 MB veri
 • Toplam - 4,99 $ / ay veya yıllık 47,88 $
 • Ultra - $ 11.99 / ay veya yıllık 77,88 $

Neyse ki, ücretli planlar şunları içerir: 7 günlük para iade garantisi, bu yüzden orada’yeniden düşünmek için en azından biraz zaman!

Ücretsiz SurfEasy'nin başlangıç ​​sürümünde 500 MB'lık acımasız bir sınır var - piyasada çok daha iyi ücretsiz VPN'ler var. Ayrıca, sadece Ultra plan torrent kullanımına izin verir, Bu da Total'i abonelerin çoğunluğu için neredeyse işe yaramaz kılar.

Sonunda, orada’s SurfEasy fiyatlandırma planları hakkında iyi bir nokta - it’s 5 cihaz sınırı. Bazı VPN'lerde, uygulamayı yükleyebileceğiniz cihaz sayısına karşılık gelen cihaz sınırları vardır. Bu durumda, sınır, hesabınıza bağlayabileceğiniz ve aynı anda kullanabileceğiniz cihaz sayısını ifade eder.

Sonuç olarak

Bu 120 dolarlık düz beyaz bir Kanye West tişört satın almanın VPN karşılığıdır. Bu süper sınırlı VPN aracını satın almanız için kesinlikle hiçbir neden yok - sen olmasan bile’CEO'yuz’annesi.

SurfEasy VPN zayıf, değil’Bize özellikle güvenilir olarak saldırıyor ve paranızı başka bir yere koyarak kaçınabileceğiniz çok sayıda konu var.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 75 = 85