SwitchVPN İncelemesi

Zaman zaman, siber güvenlik konusunda en iyisini sağladığını iddia eden yeni VPN hizmetlerini keşfediyoruz. Bunların birçoğu daha yakından incelendiğinde parçalanıyor, ancak SwitchVPN incelememiz için araştırmayı derlemeye başladığımızda hoş bir sürpriz olduk.


Daha az bilinen bu hizmet, neredeyse VPN dünyası gibi, bir süredir radarın altında köpürüyor gibi görünüyor’s en iyi saklanan sır. Hızlı bir kez daha harika bir ilk izlenim sağlar, ancak’bundan biraz daha derine iniyorum.

Daha ayrıntılı bir değerlendirmeden önce, bize gerçekten göze çarpan birkaç şey daha vardı. Örneğin, en mantıklı abonelik seçeneklerinden birine sahiptir.’rastlamak. Bunun yanı sıra,’s de oldukça ucuz.

Bu n’ancak bütün şeftali ve krema; SwitchVPN’s sunucu filosu ve sonuçta ortaya çıkan bağlantı hızları ev hakkında yazmak için bir şey değildir ve özel uygulamalar aralığı değildir’t Özellikle olağanüstü.

SwitchVPN'in kullanımı güvenli mi??

SwitchVPN ile harika bir başlangıç ​​yapıyor AES-256-bit şifreleme şifresi, 2020'de sadece siber güvenlik için endüstri standardı değil,’Ayrıca siber güvenlik için altın standart, dönem.

Basitçe söylemek gerekirse, hiçbir kaba kuvvet saldırısı bu şifreleme seviyesinden bugüne kadar geçmeyi umut edemezdi.

SwitchVPN ayrıca çok sayıda protokolü destekler: OpenVPN, SSTP, IKEv2, L2TP / IPsec ve Çorap5.

SwitchVPN incelememiz için büyük ilgi gören ilk üçü. OpenVPN yıllardır siber güvenlik uzmanlarının gözdesi ve tamamen güvenilir olduğu biliniyor.

IKEv2 ve SSTP'nin her ikisi de daha yeni protokollerdir ve bazen OpenVPN'den daha güvenli oldukları düşünülür. IKEv2 özellikle mobil kullanıcılar için harika, SSTP ise Çin gibi baskıcı ülkelerde içerik sansürünü atlamak isteyen kullanıcılar için mükemmel bir araçtır..

Sonunda biz’SwitchVPN'in bir öldürme anahtarı cephaneliğinde. Bu temelde VPN bağlantınız kesilse bile kişisel bilgilerinizin korunmasını sağlar.

Gizlilik

Ne yazık ki, SwitchVPN ABD'de bulunuyor, yani’Beş Gözler ittifakının tam kalbinde. Ayrıca, herhangi bir yasadışı davranış tespit edilirse, SwitchVPN verilerinizi ilgili makamlara sızdıracaktır..

Bunu yapabilmeleri, verilerinizin bir kısmını günlüğe kaydettikleri anlamına gelir. Biz’Bahsedildiği gibi, Beş Gözler ittifakı içinde yer almak, beş üye ülkenin tümünün herhangi bir noktada kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerinize erişebileceği anlamına gelir.

Artı tarafta, SwitchVPN yapmaz’t DNS, IPv6 veya WebRTC sızıntısı yok. Böylece’en azından bir artı.

hız & verim

SwitchVPN'in 43 ülkede 250'den fazla sunucusu var. Bu değil’t Akıl almaz sayıda sunucu, ama değil’t korkunç.

Bunu akılda tutarak, SwitchVPN teste girdiğinde sürprizler konusunda çok az şey sundu. Aslında, tam olarak sizin gibi’d yukarıda belirtilen rakamlar göz önüne alındığında bekliyoruz. Başka bir deyişle,’gerçekten şikayet için hiçbir şey ile mükemmel hizmet.

Kullanım kolaylığı & destek

SwitchVPN olmasına rağmen’s bağlantı hızları genellikle iyi, web siteleri inanılmaz derecede yavaş görünüyor. Yükleme için gereken dosyaların indirilmesi, makul olarak olması gerekenden çok daha uzun sürdü.

Ne olursa olsun, dosyalar geldiğinde, kurulum işlemi hızlı ve kolaydı. Sadece uygulamayı devam ettirin ve’ll otomatik yapılandırma; ondan sonra sen’yeniden çalışıyor ve çalışıyor. SSS teknik yönlerden biraz eksik olsa da, web sitesindeki her şey bulmak için yeterince kolaydır..

Tabii ki, her kullanıcı siber güvenlik jargonuna aşina değildir, ancak daha kolay erişmesini istediğimiz bazı bilgiler vardır. Bununla birlikte, destek ekipleri duyarlı ve bilgili - bize ihtiyacımız olan tüm bilgileri sağladılar.

Fiyatlandırma

Biz’SwitchVPN'den etkilendim’fiyatlandırması — it’s kesinlikle orada daha ucuz seçeneklerden biri.

İki temel paket vardır: SwitchVPN ve SwitchVPN Plus. Tek fark, birincinin iki eşzamanlı bağlantıya izin verirken, sonraki paket beş.

Birçok kullanıcının sadece iki eşzamanlı bağlantıya (dizüstü bilgisayarda ve telefonda) gerçekten ihtiyaç duyması muhtemel olduğu göz önüne alındığında bu oldukça makul..

Temel paket, bir aylık abonelik için 5,95 $ ve on iki ay için 3,33 $ / ay olarak fiyatlandırılır. Plus paketi bir ay için 9,95 dolar ve on iki ay için 5,82 dolar..

Daha iyisi, sen’çeşitli yöntemlerle ödeme yapabilir. Bu, PayPal ve kredi / banka kartları gibi düzenli seçenekleri içerir, ancak elbette daha sıkı güvenlik sağlayan Bitcoin'i de içerir..

Kötü haber, SwitchVPN'in 30 günlük para iade garantisi sunmasına rağmen ücretsiz deneme sunmaması.

Netflix için SwitchVPN

O’SwitchVPN ne yapacağını bilmek zor’coğrafi kısıtlamalı akış hizmetlerinin engellemesini kaldırma özellikleri.

Hangi nedenle olursa olsun, Netflix'i atlamakla sık sık sorunları vardı’s VPN dedektörleri. Öte yandan, BBC iPlayer ile gayet iyi çalıştı.

Bu, farklı kütüphanelere erişmek isteyebilecek veya yurtdışında seyahat ederken en sevdikleri şovlara ayak uydurmak isteyen fanatikler için kötü haberler veriyor..

Tabii ki’dünyanın sonu değil; ara sıra çalışması Netflix'e erişmenin biraz deneme yanılma gerektireceği anlamına gelir. Yine de, deneme yanılma herkesin katlanmak istediği bir şey olmayabilir - yine de Netflix'te izlemek için bir şey seçmek yeterince uzun sürüyor!

Torrent için SwitchVPN

SwitchVPN torrentleri aktif olarak destekler. Ana sayfasında, temel olarak tüm sunucularında P2P ağını kullanmanıza izin verdiğini belirtir..

Bununla birlikte, telif hakkıyla korunan malzemelerin torrentinin yasadışı olduğunu ve SwitchVPN'in bu tür herhangi bir etkinlikle ilgili şikayette bulunulursa aboneliğinizi sonlandırma hakkını saklı tuttuğunu unutmayın..

Çin'deki kullanıcılar için iyi mi?

Şu anda belirsiz, ancak SwitchVPN'in hiç “gizlilik” Derin Paket Denetiminin dikkatli gözünü atlamak için protokol. Çin'deki yüksek riskli atmosfer VPN kullanıcıları ile birlikte, Büyük Güvenlik Duvarını atlamak için daha kanıtlanmış bir VPN önermemizin nedeni budur.

Uygulamalar & uzantılar

SwitchVPN’s app kullanılabilirliği biraz hayal kırıklığı yaratıyor’s yalnızca standart Windows – macOS – iOS – Android serisi için kullanılabilir.

SwitchVPN'in diğer platformlarda manuel olarak kurulabilmesi için küçük bir teselli var, ancak bu değil’t yapılacak en kolay şey.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 9 = 1