VIP72 VPN İncelemesi

VPN pazarında VIP72'den daha kötü bir anlaşma bulmak zor olurdu.


VIP72 web sitesine bir göz atmak, herkesin bu korkunç VPN / proxy hizmetini kullanmasını durdurmalıdır. Dijital bir fosile benziyor, çok az bilgi sunuyor ve her şeyi İngilizce olarak sunuyor, MacGyver bile düzeltemedi.

vip72 web sitesi giriş ekranı

Hizmet, meşhur Bunitu botnet'ine bağlandı ve olmamalı’kimse tarafından güvenilmez. Daha fazla bilgi edinmek için tam VIP72 incelememizi okuyun, ancak buna zor bir pas verdiğinizden emin olun.

Güvenlik özellikleri

Orada’VIP72'nin kötü amaçlı yazılımlar için bir dağıtım mekanizması olduğuna inanmanın nedeni.

VIP72'yi Windows OpenVPN tabanlı istemci veya SOCKS istemcisi. Güvenlik düzeyi çok belirsiz çünkü web sitesi hakkında neredeyse hiçbir bilgi yok. OpenVPN genellikle katı bir tünel protokolü olarak düşünülür, ancak bu onunla kullanılan şifreleme şifresine bağlıdır.

Dahası - ve bu büyük “Dahası” - Orada’VIP72'nin kötü amaçlı yazılımlar için bir dağıtım mekanizması olduğuna inanmanın nedeni. Popüler kötü amaçlı yazılımdan koruma şirketi Malwarebytes Labs tarafından yapılan 2015 analizi, VIP72'nin kullanıcıları çeviren Bunitu trojanını yaymaktan sorumlu olduğunu ortaya koydu.’ bilgisayarları bir botnet üzerindeki makinelere dönüştürür. Bu, bir siber saldırının farkında olmayan bir katılımcısı olmanıza veya daha kötüsüne neden olabilir.

Bu nedenle’VIP72'nin bir Çift VPN özelliği sunduğu veya OpenVPN'in verilerinizi güçlü AES-256 şifresini kullanarak şifrelediği ilgisiz - risk buna değmez.

VIP72 VPN günlük tutuyor mu??

Web sitesinde bulunan sıfır giriş iddialarına hiç güvenmiyoruz.

Bu VIP72'nin hangi ülkede faaliyet göstermediği net değil. Bazı raporlar VIP Technologies'in ABD merkezli bir şirket olduğunu iddia ediyor, ancak web sitesinde kullanılan dil (ab) farklı bir kökene işaret ediyor. Bu nedenle, VPN şirketinin hangi yasalara uyması gerektiğini söylemek zor.

Web sitesinde bir Gizlilik Politikası belgesi var, ancak’çok kötü yazılmış ve bilgisiz, bu yüzden web sitesinde bulunan sıfır giriş iddialarına hiç güvenmiyoruz.

Hız ve performans

VIP72, 178 ülkede (SOCKS) IP adreslerine sahip olduğunu iddia ediyor. gerçekte çıplak metal sunucular yerine sanal sunuculara güvenmelerini öneriyor. Aynı zamanda, OpenVPN sunucularının Letonya, Almanya, İsviçre, Hollanda, İsveç, ABD, Malezya, Panama, Çek Cumhuriyeti ve Lüksemburg'da olduğu görülmektedir. Bu, Asya ve Avustralya ile Afrika'da hızların düşeceğini gösteriyor.

Tekrar, yapmazdık’VIP72 güven’s vaatleri “hispeed bağlantıları” - özellikle Surfshark veya ExpressVPN gibi denenmiş ve test edilmiş hızlı VPN hizmetleri olduğunda.

Kullanım kolaylığı ve çoklu platform desteği

VIP72'nin sadece bir özel istemcisi vardır:

  • pencereler

Web sitesine göre VIP72'yi macOS, Linux ve BSD'de, Windows uygulamalarının diğer işletim sistemlerinde çalıştırmasına izin veren bir tür yazılım olan WINE aracılığıyla da kullanabilirsiniz. Bu bir eğer korkunç bir çözüm’Windows kullanıcısı değilsiniz.

O zaman kullanım kolaylığı ne olacak? Uygulamanın ekran görüntüleri çok eski ve sezgisel olmayan bir program gösteriyor. VIP72'nin korkunç müşteri desteğine sahip olması ve herhangi bir öğretici veya SSS olmaması daha da kötüleşiyor.

Netflix ve diğer akış platformlarının engellemesini kaldırma

VIP72'nin Netflix'in engellemesini kaldırabileceğine dair raporlar var, ancak bunların bunu destekleyen hiçbir kanıt yok gibi görünüyor. Bunu söyleyeceğiz: akış devi nedeniyle VIP72'den Netflix'i desteklemekten vazgeçen çok daha gelişmiş VPN hizmetleri’s sağlam sunucu engelleme çabaları. Bu çürük VPN'in sizi Netflix ABD'deki tüm bu güzel içeriğe yakın bir yere götürmesi olası görünmüyor.

Şüpheli raporlara inansak bile, VIP72 çok pahalı ve Netflix erişimi için çok daha iyi (ve daha ucuz) VPN'ler var.

P2P ve torrent

Raporlara göre, VIP72 VPN, ABD'de bulunanlar dışındaki tüm sunucularda P2P (BitTorrent) trafiğine izin verir. Bu iyi bir başlangıç, ancak hizmetin sağlandığını düşündüğünüzde her şey düşüyor IP adresi sızıntılarından çok az koruma işletim sistemi güvenlik açıkları veya yalnızca VPN bağlantısı kesintileri nedeniyle (VIP72'de öldürme düğmesi yok).

VIP72 SOCKS proxy'si, güvenlik risklerini giderebilecek torrent istemci düzeyinde kurulabilir. Yine de sonunda’orada gerçeğe geri dönmek zorunda’s torrent için daha ucuz ve daha iyi seçenekler olduğunda bu kötü ve pahalı aracı seçmenin anlamı yok.

Çin'de ve başka yerlerde çevrimiçi sansür

Don’t Çin'de veya VPN kullanımının kısıtlandığı başka bir ülkede VIP72 kullanmayın.

Don’t VIP72'yi Çin'de veya VPN kullanımının kısıtlandığı başka herhangi bir ülkede kullanmayın. Bu aracın zayıf güvenlik özellikleri ve tehlikeli olabilecek belirsiz bir gizlilik politikası vardır - özellikle de’gazeteci, siyasi aktivist veya diğer hassas faaliyetlerde bulunduğunuzda.

Özellikle Çin hakkında konuşurken,’t VIP72 VPN öneriyor çünkü:

  • Vardır Asya'da az sayıda sunucu konumu (hızlar kötü olabilir)
  • Vardır gizli protokol yok, Çin'de sansürü atlatma kabiliyetini güvenilmez kılabilir

Müşteri desteği

VIP72 VPN'in bir diğer düşüşü, müşteri desteklerinin hemen hemen yok olmasıdır. Kullanılabilir iletişim seçenekleri:

  • E-posta
  • ICQ (ICQ'yu hatırlıyor musunuz?)

E-posta yoluyla destek yalnızca aboneler tarafından kullanılabilir ve web sitesinde sıfır kendi kendine yardım kaynağı bulunmaktadır. İyi VPN'lerin SSS ve kılavuzlar sunduğu yerlerde, VIP72'nin yalnızca bilgilendirici anlamsızlığı vardır.

Fiyatlandırma

VPN pazarındaki en kötü anlaşma için yarışmacı.

VIP72'nin fiyatı, premium VPN hizmetleri için bile makul olmayacaktır (ki kesinlikle değil)’t). Fiyatlandırma planları şunlardır:

  • Tek bir cihaz için 1 haftalık plan: $ 9.00
  • 1 aylık plan: $ 25.01
  • 1 yıllık plan: 265 $ (22 $ ​​/ ay)

VIP72'nin fiyatlandırma departmanında sahip olduğu yalnızca iki itfa niteliği vardır: kayıt işlemi’t Herhangi bir kişisel bilgi gerektirmez ve Bitcoin ile ödeme yapabilirsiniz.

Bunun dışında biz’d bunun VPN pazarındaki en kötü anlaşma için bir yarışmacı olduğunu söylüyor.

Sonuç olarak

VIP72 VPN incelememizin kesin bir sonucu var:’t Hiçbir koşulda satın almayın. Bu mevcut en gölgeli araçlardan biridir ve fiyat saçmadır. Bunun yerine, kendinizi bu premium VPN hizmetlerinden birine gösterin.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

27 − 21 =