VPNinja İncelemesi

Ne yazık ki, bu VPN artık aktif değil.


VPNinja, en iyi VPN'in özelliklerinin çoğunu, çok düşük bir fiyatla sunar;’t gizliliğinizle ilgilenmeyin.

VPNinja'ya kısa bir bakıştan sonra açıktır’s web sitesi bu bütçe üzerine kurulmuş bir VPN olduğunu. Biz’bazı önemli özellikleri eksik ve bunun üzerine Çin'den çalışır, eğer yarasa derhal diskalifiye eder’Çin hükümeti yerine’senin hakkında her şeyi bilmiyorum.

Güvenlik ve gizlilik

VPNinja iyi bir şifreleme özelliğine sahiptir, ancak benzer fiyat aralığına sahip diğer VPN'lerde bulacağınız birçok özellik mevcut değildir. Ayrıca, web siteleri çok fazla ayrıntı hakkında belirsiz.

Şu anda, VPNinja aşağıdaki güvenlik özelliklerine sahiptir:

 • OpenVPN, L2TP / IPSec, PPTP güvenlik protokolleri
 • Gizli bir protokol (Çin'den hiçbir VPN'in çalışamayacağı düşünüldüğünde neden açık değil?
 • yetkililerle işbirliği yapmadan)
 • DNS Sızıntı Koruması
 • 256 bit şifreleme

Bir öldürme anahtarının olmaması, anonimlik amaçlı bir VPN için büyük bir hayır-hayır çünkü’s her zaman VPN bağlantısının kesilmesi nedeniyle kimliğinizin sızma riski. Bunun da ötesinde, çoklu atlama gibi ek özelliklerin olmaması da oldukça belirgindir, ancak bunları VPNinja'yı düşünmeyi beklemiyorduk.’s fiyat aralığı.

VPNinja günlük tutuyor mu??

Tek kelimeyle, evet. VPNinja hakkında sevmediğimiz şeylerden biri, Gizlilik Politikasının tamamen duman ve ayna olması. Her şey son derece belirsiz ve hizmetlerini kullandığımızda sağlayıcının ne depoladığını bulmanın bir yolu yok. O’Çin VPN hizmetinin temelde her şeyi günlüğe kaydettiğini varsaymak adil.

Hız ve performans

Performans iyi. Minimum kayıp fark ettik, bu VPN'i akış ve diğer hız yoğun etkinlikler için iyi hale getirdik. Ne’daha da iyisi, hızın tüm sunucular arasında oldukça tutarlı olması (elbette, daha uzaktaki sunucular biraz daha yavaş olmaya bağlı).

Hizmetin 14 farklı noktaya dağılmış toplam 34 sunucusu var. Konumlar tüm dünyaya eşit olarak dağılmıştır ve size en yakın sunucuyu bulmakta çok fazla zorlanmamalısınız.

Kullanım kolaylığı ve çoklu platform desteği

VPNinja istemcisini çok sayıda farklı cihaza indirebilirsiniz. Kullanımı inanılmaz derecede kolaydır ve uygulamasını indirmek ve web sitesine yüklemek için çok sayıda kılavuz vardır.

VPNinja indirebilirsiniz’Aşağıdaki platformlarda s uygulaması:

 • pencereler
 • Mac os işletim sistemi
 • iOS
 • Android
 • Ubuntu
 • DD-WRT Yönlendiriciler
 • Chromebook'lar

Hepsi bu kadar değil, hizmet aynı zamanda OpenVPN yapılandırmalarını destekleyebilecek herhangi bir cihaza yüklemek için kullanmanıza izin verdiği için. Bu işlem biraz karmaşıktır, ancak iyi haber şu ki, Kindle Firestick gibi başka bir cihaza VPNinja kurmanız mümkün.

Tüm platformlarda kullanımı kolaydır. Müşteriler sezgiseldir ve web sitesinde sorun giderme için yeterli kaynaklar vardır.

Netflix ve diğer akış platformlarının engellemesini kaldırma

Coğrafi engellemeyi aşmak ve Netflix, Hulu ve BBC iPlayer'da en sevdiğiniz TV şovlarının çoğuna erişmek için VPNinja'yı kullanabilirsiniz. Ancak, Amazon Prime Video'ya erişemediğini tespit ettik.

Netflix için buna Hong Kong ve Güney Kore sunucuları üzerinden erişebilirsiniz (’Asya merkezli yeniden). Netflix'in ABD sürümüne de erişilebilir.

OpenVPN yapılandırmasının eklenmesi, Netflix'in Roku ve Nvidia Shield TV gibi cihazlarda da engellemesini kaldırabileceğiniz anlamına gelir, bu da bunu akış için iyi bir VPN yapar (ancak hiçbir şekilde mükemmel değildir).

P2P ve torrent

Çok torrent almayı seven biriyseniz, telif hakkı ihlali bildirimleri almaya dikkat etmelisiniz. Kimsenin sizi bulamadığından emin olmanın en iyi yolu, torrent işlemine izin veren şifreli bir VPN kullanmaktır (birçok VPN bunu yapmaz).

VPNinja bir P2P bağlantısı kurmanıza izin verdiği için sel indirmeleri mümkündür. Ancak, Kanada sunucusunu yalnızca güvenli torrentler için kullanabilirsiniz ve anonim kaldığınızdan emin olmak için SOCKS5 proxy'si veya bir kill anahtarı yoktur..

VPNinja'da torrent kullanımına izin verilmesine rağmen, bunu önermiyoruz. Piyasada CyberGhost gibi çok daha iyi alternatifler var. Veya Torrent için en iyi VPN listemize göz atabilirsiniz.

Çin'de ve başka yerlerde çevrimiçi sansür

VPNinja Çin'de inanılmaz derecede iyi çalışıyor ve’Bu yüzden kesinlikle kullanmamalısınız. Çin tarafından işletilen VPN hizmetleri bunu hükümet gereksinimlerini izleyerek yapar. Başka bir deyişle, yetkililer temel olarak tüm verilerinize erişebilir.

Bu olmasa bile’Bu durumda, VPNinja muhtemelen Çin'de kullanmanız için yeterince güvenli değildir. Bir öldürme anahtarının olmaması, kapağınızı kolayca uçurabileceğiniz anlamına gelir.

Müşteri desteği

Var’t birçok destek seçeneği. Temel olarak, güvenmeniz gerekecek:

 • Destek biletleri
 • SSS

Telefon veya canlı destek seçeneği yoktur. Bununla birlikte, kendi kendine yardım kaynakları oldukça ayrıntılıdır ve VPN'yi hemen hemen her cihazda nasıl kuracağınıza ve bilmek isteyebileceğiniz diğer ipuçlarına ilişkin kılavuzlar vardır..

Fiyatlandırma

Bu boyuttaki birçok VPN ücretsiz deneme sürümü sunar ve satın almanız gerekmeden önce VPNinja'ya toplam 4 saat erişebilirsiniz. Geri ödeme politikaları, satın alma işleminizden sonra 3 gün boyunca herhangi bir nedenle para iadesi garantisine sahip olduğunuzu belirtir..

VPNinja tarafından sunulan toplam 3 fiyatlandırma planı vardır, bunlar:

 • 1 haftalık plan: 12,00 $ / ay
 • 1 aylık plan: 6,00 $ / ay
 • 12 aylık plan: 4,83 $ / ay

Fiyatlar oldukça düşük, ancak hiçbir fiyat mahremiyetten vazgeçecek kadar düşük değil.

Sonuç olarak

VPNinja, güvenlik veya gizlilik söz konusu olduğunda hiçbir şekilde iyi bir VPN değildir. Çin dışında çalıştığı gerçeğini göz ardı etse bile, başka bir yerde aynı fiyata çok daha iyi güvenlik özellikleri elde edebilirsiniz. Bu aracın iyi olduğu tek amaç coğrafi engelleme etrafında hareket etmektir.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

24 − 22 =