VPNUK İncelemesi

VPNUK, bir süredir - daha doğrusu - daha az bilinen VPN seçeneklerinden biridir. Ne yazık ki, hizmet büyük ölçüde zamanla taşınamadı.


Bu VPNUK incelemesinde,’hizmetin iyi (ve kötü) hakkında bir fikir vermek için artılarını ve eksilerini gözden geçireceğim.

Güvenlik özellikleri

VPNUK web sitesinde çok fazla metin ve çok az bilgi var. Bu, güvenlik özellikleri için de geçerlidir. O’s sadece hizmet:

 • Sağlam bir tünel protokolü seçeneği sunar: OpenVPN, IKEv2 / IPsec, L2TP / IPsec ve PPTP
 • Derin Paket Denetimine Karşı Gizlilik Modu (VPNUK Eclipse)

Yarasa VPN VPN ile ilgili göze çarpan bir şey,’t VPN hizmetleri tarafından kullanılan şifreleme standardını görüntüleme. Bu, kırmızı bayraktan bir parça, çünkü şifreleme standartlarının par. Bununla birlikte, protokol listesi bunu önerir’her ikisi de iyi olan muhtemelen AES-128 veya AES-256.

VPNUK çoğunlukla OpenVPN uygulamasına dayandığından,’aldanmayın - güvenlik seviyesi ve güvenlik özellikleri oldukça iyi.

VPNUK günlükleri tutar mı??

Kısa cevap: evet, çok olmasa da

VPNUK, kullanıcıları tanımlamak için kullanılabilecek zaman damgalarını, IP adreslerini ve bant genişliği kullanımını günlüğe kaydeder.

Şirketin nereden çalıştığı hakkında hiçbir bilgisi yok, ancak şirketleri geniş kapsamlı istihbarat ittifaklarının bir parçası olmayan ve internet gizliliği ile ilgili katı yasalara sahip olmayan Belize'de kayıtlı. Bu VPNUK için genel olarak iyi bir işaret olsa da,’ayrıca web sitesinde bulunan bir İngiltere fiziksel adresi.

Hız ve performans

VPNUK'un 24 ülkede 100 sunucusu var - iyi bir sayı, ama muhteşem bir şey değil. Bağlantı hızları için de aynı şey geçerli.

Kullanım kolaylığı ve çoklu platform desteği

VPNUK ile ilgili en güzel şeylerden biri, hizmetlerinin çok çeşitli cihazlarda desteklenmesidir. Ancak, yalnızca Windows özel bir uygulamaya sahiptir. Desteklenen platformlar şunlardır:

 • Windows (özel OpenVPN tabanlı uygulama)
 • Mac os işletim sistemi
 • iOs
 • Android
 • Linux
 • Chrome OS
 • BlackBerry cihazları

Oyun konsolları ve yönlendiriciler gibi çok çeşitli diğer cihazlar da VPNUK kullanacak şekilde yapılandırılabilir. Kullanım kolaylığı gelince, OpenVPN uygulamaları aren’t En yeni başlayanlar için uygun, ancak özelleştirme için çok fazla alan sunuyorlar.

Netflix ve diğer akış platformlarının engellemesini kaldırma

VPNUK, coğrafi olarak engelleme konusunda endişelenmeden hizmetlerinin akış hizmetlerine ve diğer şeylere erişmek için yararlı olduğunu gururla ilan etse de, bu VPN'nin Paylaşılan IP sürümü Netflix ABD'nin engellemesini kaldırmak için etkili görünmemektedir. Özel bir ABD IP'si alırsanız durum farklı olabilir.

VPNUK, Hulu gibi coğrafi kısıtlamalarla diğer hizmetlerin engellemesini kaldırmak için etkili olabilir, ancak web sitesi bununla ilgili belirli bir iddiada bulunmaz.

P2P ve torrent

VPNUK, ABD'de bulunanlar dışındaki tüm sunucularda torrent kullanımına izin verir. Bu, güçlü OpenVPN istemcileri ve uygun hızlarla birleştiğinde, hizmeti torrent için oldukça iyi hale getirir.

Çin'de ve başka yerlerde çevrimiçi sansür

Çin hükümetinin internetlerini ağır bir şekilde sansürlemek için sağlam bir güvenlik duvarı var. Büyük Güvenlik Duvarı olarak bilinen bu, Çin'den internet gizliliği ve özgürlüğü isteyen insanlar için oldukça zor bir barikat.

VPNUK bir “Gizleme” veya “gizli modu” kullanıcıların Derin Paket İncelemesini (DPI) atlamasına izin veren VPNUK Eclipse adlı araç. Bu aslında hizmetin Çin ve diğer baskıcı ülkeler için yeterince iyi bir seçim olması gerektiği anlamına geliyor..

Müşteri desteği

VPNUK çok çeşitli müşteri destek seçenekleri sunar:

 • 7/24 canlı sohbet
 • INUM, ABD, İngiltere, İspanya hatları
 • Skype
 • Destek biletleri
 • SSS
 • Kılavuzlar

VPNUK tüm temelleri kapsıyor - burada en iyi VPN hizmetlerinden bile daha fazla destek seçeneği var.

Fiyatlandırma

VPNUK çok çeşitli paketler sunar:

1: 1 Özel IP hesabı:

 • Fiyat 12.99 $ (1 ay) ile 10.83 $ / ay (1 yıl) arasında değişmektedir

Özel IP hesabı (İngiltere, ABD veya İtalya):

 • Fiyat 12.99 $ (2 kullanıcı için 1 ay) ile 18.96 $ / ay (5 kullanıcı için 1 yıl) arasında değişmektedir

Paylaşılan IP hesabı:

 • Fiyat 7.79 $ (2 kullanıcı için 1 ay) ile 16.57 $ / ay (6 kullanıcı için 1 yıl) arasında değişmektedir

Orada’Ayrıca ikinci ve üçüncü fiyatlandırma planları ile 7 günlük ücretsiz bir deneme var, ancak para iade garantisi yok. Artı tarafta, VPNUK için kripto kullanarak anonim olarak ödeme yapabilirsiniz..

Olumsuz tarafta, bu fiyatlar daha geniş pazar bağlamında gülünç derecede yüksek.

Sonuç olarak

VPNUK, olağanüstü güçlü noktaları olmayan yeterince iyi bir VPN hizmeti gibi görünüyor (belki de müşteri destek seçeneklerinin sayısı hariç). 3 kat daha ucuz olsaydı, o zaman paranıza değer olabilir.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

42 + = 44