ביקורת VPN של SumRando

SumRando היא חברה שכביכול מקבלת את כל היסודות הנכונים, אך מתפרקת בכל מה שקשור לביצועים ותכונות.


ל- SumRando אולי אין שם טוב, אך נראה כי היסודות ממוספרים. הוא נוסד בשנת 2011 ומתארח במדינת מאוריטניה (מאוריציוס). בסך הכל, נראה שמדובר בשירות הגון שאינו יכול להתמודד עם הגדולים עד כה, אך מבצע מספיק הגינות.

VPR של SumRando נופל מאחור בתכונות. זה יהיה נהדר לראות אותם מוסיפים יותר שרתים ולהיות קצת פחות מעורפלים עם מדיניות הרישום שלהם. על מנת ללמוד את הפרטים, הרשו’לצלול למה’הכי חשוב: האבטחה.

בטיחות ופרטיות

הדבר הראשון שאנו בודקים בכל מה שקשור לאבטחה עבור VPN הוא ההצפנה בה הוא משתמש והיבטים אחרים. להלן סקירה קצרה של התכונות שלהם:

 • הצפנת AES-128
 • פרוטוקול OpenVPN בלבד
 • מניעת דליפת DNS
 • מתג כיבוי

SumRando משתמש בהצפנת AES של 128 סיביות שהיא מאובטחת, אך לא חזקה כמעט כמו AES-256 הסטנדרטית בתעשייה..

נוסף על כך, אתה יכול להשתמש רק בפרוטוקול המנהור של OpenVPN. למרות ש OpenVPN הוא פרוטוקול די מוצלח, הוא לא עובד במצבים מסוימים (למשל בסין). מלבד זאת, ל- SumRando אין תכונות נוספות כמו מולטי-הופ.

עם זאת, יש בו את כל היסודות החשובים, לכן עליך להיות בטוח מספיק באמצעותו.

האם VPR של SumRando שומר ביומנים?

כפי שקורה בכל VPN אחר, SumRando טוענת שלא לנהל יומנים. מדיניות הפרטיות שלהם קובעת במפורש שהם לא מחזיקים יומנים, אך הם סותרים אותה רק כמה פסקאות מאוחר יותר.

החברה מציינת את הנתונים שהיא אכן מאחסנת, והיא כוללת את הזמן שחיברת (וניתקת), את סך הנתונים שאתה מעביר לצרכי חשבונאות, ומידע על ניהול חשבונות. אמנם זה לא חריג, אבל זה’זה גם לא בדיוק כלום.

SumRando ממוקמת במאוריציוס, שהיא מדינה הידועה בזכות הפרטיות שהיא מקנה לאזרחיה. דבר אחד שאתה יכול להיות בטוח בו הוא שיהיה קשה מאוד עבור כל ממשלה או סוכנות אכיפת חוק לחלץ מידע אודותיך.

מהירות וביצועים

כשמדובר בשרתים, ל- SumRando יש בסך הכל 13 שרתים הפרוסים בסך הכל 8 מיקומים. זה לא מלאי שרתים טוב וגורם לנו לפקפק ב- VPN’היכולות במחלקת הביצועים. עם זאת, החיבורים היו מהירים בצורה הגונה במיקומנו.

קלות שימוש ותמיכה מרובת צורות

VPR של SumRando אינו תומך בהרבה פלטפורמות. נכון לעכשיו, זה זמין רק על שניים:

 • חלונות
 • אנדרואיד

אם אתה רוצה שירות למחשב האישי, תוכל להוריד את ה- VPN דרך האתר או להוריד את האפליקציה מחנות Google Play אם אתה מחפש את אפליקציית Android..

אין שירות למק או לאייפון, שהם שתי פלטפורמות ענק עם בסיס לקוחות של מיליונים. ה- GUI הוא גם עצמות בר מאוד, והיו מספר בעיות שדווחו על ידי משתמשיה, כמו התוכנית שגורמת לעיתים קרובות ל- Explorer של Windows “לא להגיב.” בקיצור, השירות הוא תת-חלק מבחינת תאימות.

ביטול החסימה של Netflix ופלטפורמות סטרימינג אחרות

במהלך הבדיקות שלנו מצאנו כי ה- VPN של SumRando אינו מצוין לעקיפת חסימת הגיאוגרפיה. אם אתם מתכננים לצפות בתוכניות טלוויזיה באמצעות SumRando, אתם עשויים למצוא את טכנולוגיית החסימה המשמשת את כמעט כל שירותי הסטרימינג קשוחים מדי..

מצאנו ש- VPR של SumRando לא הצליח לגשת ל- Netflix US, Hulu או BBC iPlayer.

למרבה המזל, יש המון VPNים שמתאימים לזרם:

ה- VPN הטוב ביותר עבור Netflix

ה- VPN הטוב ביותר להולו

ה- VPN הטוב ביותר ל- BBC iPlayer

P2P וטרנינג

לא מצאנו אפשרות להוריד טורנטים בזמן השימוש ב- SumRando VPN. הספקים חוסמים את כל חיבורי ה- P2P.

אם אתם מחפשים VPN שמתאים לטרנינג, בדקו את רשימת ה- VPN הכי טובה שלנו לטרנינג.

ההמלצה שלנו היא TorGuard שהוא VPN שנבנה במיוחד לסיבוב.

צנזורה מקוונת בסין ובמקומות אחרים

סין מפורסמת בזכות חומת האש הגדולה שלה וצנזורה באינטרנט. אחת הסיבות העיקריות לכך שאנשים משתמשים ב- VPN היא היכולת לגשת לאינטרנט בצורה לא מצונזרת לחלוטין ולהתחמק מהמעקב המקוון שנראה שקיים כמעט בכל מדינה גדולה בעולם..

אחת הדרכים העיקריות שבאמצעותן סין מונעת מאנשים להשתמש ב- VPN היא על ידי חסימת משתמשים להשתמש בפרוטוקול OpenVPN. מכיוון ש OpenVPN הוא הפרוטוקול היחיד בו משתמש VPR ב- SumRando, אין זה מפתיע שהוא לא עובד בכלל בסין..

שירות לקוחות

נכון לרגע זה, אין צ'אט חי או תמיכה טלפונית ל- VPN של SumRando. עם זאת, הם מספקים לך כמה אלטרנטיבות שונות ליצירת קשר איתם לקבלת עזרה. יש:

 • כרטיסי תמיכה
 • שאלות נפוצות

השאלות הנפוצות שלהם די מפורטות ומספקות מידע על כל המוצרים שלהם (SumRando מספק שירותים נוספים כמו העברת הודעות מוצפנות ופרוקסי אינטרנט). עם זאת, כמה שאלות חשובות מדלגות לגמרי. תמיכת הלקוחות הייתה מהירה ומועילה למדי.

למרות שאופציית תמיכה בשידור חי תהיה נהדרת, רוב ה- VPNs מהקליבר הזה פשוט לא יכולים להרשות לעצמם אפשרות כזו. בסך הכל מצאנו שתמיכת הלקוחות שלהם מספקת למדי ואחת מההיבטים הטובים יותר של SumRando VPN.

תמחור

ל- SumRando יש הרבה תוכניות תמחור שונות. לתת’תסתכל על כולם.

 • תוכנית אנונימית בחינם (אין צורך בהרשמה)
 • תוכנית חופשית
 • תוכנית לחודש: 10.00 $ לחודש
 • תוכנית לחצי שנה: 42 $ (7.00 $ לחודש)
 • תוכנית 12 חודשים: 72 $ (6.00 $ לחודש)

האפשרות לבחור בין 2 תוכניות חינמיות היא בהחלט דבר טוב. למרות שאתה מקבל רק 1 GB של נתונים בחודש עם כל אחד מהם, העובדה שאתה יכול להשתמש בתוכנית החינמית האנונימית מבלי להירשם היא תוספת טובה מאוד, ואחת שלא קיימת ברבים מ- VPN אחרים..

לגבי אמצעי התשלום, יש לך אפשרות לבחור בין PayPal וביטקוין. ביטקוין ככל הנראה יעדיף על ידי מי שתעדף אנונימיות מעל לכל דבר אחר.

למרבה הצער, אין דרך לקבל החזר כספי. אם אתה מגלה שאתה לא אוהב VPR של SumRando, אתה תקוע עם זה. אנו ממליצים להשתמש בגרסה החינמית כדי לגלות האם אתה אוהב את השירות או לא.

שורה תחתונה

כמו רוב ה- VPNs האחרים בממוצע, VPR של SumRando טוב לכמה דברים ולא כל כך טוב לאחרים. כלומר, זה’זה טוב אם המטרה שלך היא לגלוש או אולי לך’אני שם לב שהשירות מבטל את חסימת פלטפורמת הזרימה שתבחר. עם זאת, ישנם שירותים טובים בהרבה במחירים דומים.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 + 3 =