Udržuje Avast VPN protokoly?


Avast’s SecureLine je snadno použitelná populární VPN - v neposlední řadě proto, že ji uživatelé mohou snadno kombinovat s Avast’s antivirový software. Je to však nejlepší volba pro uživatele, kteří upřednostňují soukromí?

Jen proto, že SecureLine pochází od renomované bezpečnostní společnosti, není’neznamená, že Avast má soukromí v jádru své mise. Mohli by snadno vést protokoly a současně poskytovat vynikající šifrování. No a co’je situace zde - vede Avast VPN záznamy nebo je to čisté, pokud jde o soukromí? Nechat’s hlouběji kopat.

Co říká Avast o své logovací politice?

Většina sítí VPN tvrdí, že neuchovává žádné protokoly nebo má velmi benigní zásady sběru dat. Koneckonců, přitahují se k demografické demografii a jen málo VPN by uspělo, pokud by uvedly své stinné soukromí. Z této situace vyplývá, že mnoho poskytovatelů není’t upřímně s potenciálními zákazníky o rozsahu sběru dat, které provádějí.

Avast rozhodně mluví o dobré hře o soukromí a tvrdí, že “soukromí je právo, ne privilegium” a zároveň ujistit zákazníky, že vyhráli’netřeba se bát “zaměstnavatelé, inzerenti, vlády nebo váš vlastní poskytovatel internetových služeb” slídění na jejich činnosti.

A co je důležitější, přední stránka Avast SecureLine uvádí, že VPN “nevypadá’• Protokolovat navštívené weby nebo použití aplikace.” Na první pohled se zdá, že protokol Avast VPN není problém. Pokud berete jejich marketingovou literaturu jako pravdu, pak je Avast tak čistá jako píšťalka.

Zkoumání zásad ochrany soukromí VPN Avast Secureline VPN

Počítač, svět

My však’nebudu je brát v nominální hodnotě. Tak ať’se blíže podíváme na to, co zásady ochrany osobních údajů Avast ve skutečnosti říkají o protokolování.

Všechny VPN musí mít zásady ochrany osobních údajů. Tento zásadní dokument stanoví, jak bude VPN jednat s uživateli, co dělají se svými daty, a jak budou komunikovat s agenturami, které o ně požádají’ data. Měl by tedy obsahovat vše, co potřebujeme vědět o problému protokolů Avast VPN.

A pokud přejdeme dolů Zásady ochrany osobních údajů společnosti Avast, budeme’Udělám pár zajímavých objevů. Zásady ochrany osobních údajů uvádějí, že při spuštění SecureLine, Avast “může zachytit určitá základní data, jako je čas a umístění v síti, ze kterého bylo připojení VPN vytvořeno, a doba trvání připojení VPN.”

Toto je poněkud vágní doložka, ale není’t nutně znepokojující samo o sobě (například pokud Avast zaznamená pouze typ počítače připojeného k jejich serverům). A jak se říká, všechna tato data jsou smazána do 30 dnů. Problém je v tom, že Avast ne’neříkej, co s těmito údaji udělá nebo co by udělal, kdyby o to donucovací orgány požádaly.

Tato politika pokračuje, všímá si toho “systém může ukládat data na šířku pásma přenesenou za relaci.” Použití slov jako “smět” nejsou něco, v čem se cítíme dobře v kontextu zásad ochrany osobních údajů.

Avast bude nakonec vést záznamy o vašich interakcích s jejich podpůrným týmem, včetně “osobní údaje.” Oficiálně to má za cíl zajistit hladší chod jejich podpůrných operací, ale některé uživatele to může rozumně vyděsit. Shromážděná data však zvítězila’nebudete používat pro marketingové účely, pokud nejste vy “přihlásit se” - což je vítané zařazení.

Nic z toho neprokazuje, že Avast uchovává podrobné protokoly o zákaznické činnosti, když se přihlásí k VPN. Naznačuje to však, že Avast shromažďuje spoustu informací jindy a společnost není’t tak otevřený, jak by to mohlo být o tom, jak přesně to dělá.

By Avast sdílel data s donucovacími organizacemi nebo obchodníky?

Když mluvíme o protokolech VPN,’většinou řeší obavy, které VPN vyhrály’chránit nás před podnikovým nebo vládním dohledem. Často používáme VPN, abychom udrželi naši online aktivitu v tajnosti a chránili před potenciálem oficiálního vniknutí. Takže záleží na tom, kdy VPN vzniknou’Není jasné, jak se vztahují k donucovacím orgánům.

Avast není’Tak jasné, jak by to mohlo být v této oblasti. My’jsem poznamenal, že společnost’Interní postupy sběru dat jsou temné a to samé platí o způsobu interakce s externími stranami, které si mohou přát naše data.

Nechat’s na chvíli se vraťte k zásadám ochrany osobních údajů, abyste prokázali, jak to funguje. Na jednom místě popisuje, jak společnost ukládá a používá “informace shromážděné…Avast software”, než to uzná “Tyto informace můžeme zveřejnit nebo sdílet s třetími stranami, které nejsou součástí skupiny Avast.”

Avast také uvádí, že vymaže identifikátory, aby uživatelé udrželi anonymní, ale to’Není povzbuzující vidět, jak horlivě sdílejí uživatelská data široko daleko.

Společnost také připouští, že nemá mnoho ochrany před oficiálními agenturami. Ve skutečnosti to je’Je to docela slabé, pokud jde o ochranu identity uživatele.

Například Avast vyhrál’• vzdát se osobně identifikovatelných údajů legitimním požadavkům orgánů činných v trestním řízení. Předá také údaje dalším třetím stranám “pokud věříme na radu našich právníků, že jsme povinni reagovat.” A rutinně přenáší osobní údaje smluvním stranám “vývoj produktu nebo průzkum trhu.”

Takže tam’je spousta obav o soukromí.

Do Avast berte soukromí a bezpečnost vážně? Počítač, svět

Zatím jsme’zjistil jsem, že Avast’s Zásady ochrany osobních údajů jsou trochu nejasné ohledně způsobu, jakým společnost používá data. Co my’Našel jsem daleko nedosahuje důkazů, na které odpověď “provádí Avast VPN protokoly?” je kategoricky “Ano.” Existují však vážné pochybnosti o tom, jak Avast chrání osobní údaje.

Navzdory všem obavám’Je jen spravedlivé zdůraznit, že Avast má některé vynikající bezpečnostní politiky. A co je nejdůležitější, zálohuje “žádné záznamy” politika s působivými bezpečnostními prvky. Společnost používá 256bitové šifrování, aby byla data v bezpečí.

Závěr: udržuje Avast VPN záznamy nebo ne?

Zda tyto bezpečnostní politiky převažují nad slabinami, které my máme’Už jste diskutovali, je na vás, abyste se rozhodli. My však’Našli jsme spoustu důkazů, že Avast shromažďuje data, jako jsou IP adresy, jména, délky relací atd.

Tam’to žádný konkrétní důkaz, že Avast vede důkladné záznamy, ale pravděpodobně se vyplatí být skeptičtí. A pokud je vaše priorita soukromí, může být vhodné vyhnout se SecureLine.

Doporučené čtení:

Recenze Avast SecureLine VPN

Jak používat Avast SecureLine VPN?

Avast SecureLine VPN Zkušební verze zdarma

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

34 − 31 =