Co je to ISP?

ISP, zkratka pro poskytovatele internetových služeb, odkazuje na společnost, která poskytuje domácnostem a organizacím přístup k internetu prostřednictvím měděné, optické nebo satelitní komunikace. Jednoduše řečeno, váš poskytovatel internetových služeb je společnost, za kterou zaplatíte předplatné, abyste mohli používat internet.


Možná máte počítač s vestavěným modemem a routerem pro síťové připojení, ale bez poskytovatele internetových služeb nemůžete mít připojení k internetu. To’v zásadě spojení mezi počítačem a všemi ostatními servery.

Jakmile počítač připojíte k síti pomocí modemu nebo směrovače a zadáte webovou stránku, ke které chcete přistupovat, modem odešle vaši žádost poskytovateli internetových služeb. Zkontroluje, zda máte statickou IP adresu.

Pokud tak učiníte, bude váš požadavek zpracován. Pokud však nemáte statickou adresu, ISP komunikuje se serverem DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol) a přiřadí vašemu počítači dynamickou IP adresu. Váš požadavek je poté zpracován poskytovatelem internetových služeb.

Co dělá ISP?

Poskytovatelé internetu nabízejí svým zákazníkům celou řadu služeb. Kromě přístupu na internet někdy poskytují služby webhostingu, které uživatelům umožňují vytvářet a udržovat osobní webové stránky. Tyto webhostingové služby zahrnují registraci názvu domény a hostování názvu domény.

Mohou být také poskytovány další služby, jako je telefon, telefonické připojení, přístup k pronajaté lince a televizní služby. Rozsah nabízených služeb je pro každého ISP jedinečný. Mnoho provádí zálohy e-mailových a webových souborů, nabízí brány firewall atd.

Typy poskytovatelů internetových služeb

Většina poskytovatelů internetových služeb nabízí různé druhy připojení ISP na základě počtu uživatelů a potřebných e-mailových adres, rychlosti připojení nebo množství volného webového prostoru. Mezi typy poskytovatelů internetových služeb patří:

  • Dial-up ISP

Telefonické připojení je internetové připojení, které odesílá a přijímá data přes telefonní linku pomocí modemu. Přestože se jedná o jedno z nejpomalejších připojení k internetu, někteří poskytovatelé telefonického připojení poskytují akcelerátory, které využívají ukládání do mezipaměti webové stránky a komprese obsahu ke zvýšení rychlosti přenosu dat. Pokud máte telefonní linku, můžete ve vaší oblasti obvykle najít vytáčeného poskytovatele internetových služeb. to je jeden z nejlevnějších Typy ISP. Je zřejmé, že s příchodem optických vláken a dalších vyspělejších typů internetového připojení jsou dial-up ISP mimo módu.

  • Kabel ISP

Kabelový poskytovatel internetových služeb nabízí přístup k internetu prostřednictvím koaxiálního kabelu. Toto připojení vyžaduje také modem, který lze obvykle pronajmout od poskytovatele internetových služeb nebo zakoupit u prodejce počítačů. Výhodou je, že můžete ušetřit peníze sdružování služeb internetu a televize dohromady.

  • DSL ISP

Digitální účastnická linka (DSL) přichází přes vaši telefonní linku stejně jako vytáčená linka. DSL však používá elektrické signály při frekvencích, které lidé neslyší. Mnoho telefonních společností nabízí DSL připojení k internetu za zvýhodněné ceny, pokud také používáte jejich telefonní služby. Klíčový rozdíl mezi DSL a dial-up je to Internetové připojení DSL je mnohem rychlejší a neslyšíte datový signál. Můžete také používat telefon a internet současně, i když máte pouze jednu telefonní linku.

  • Bezdrátové širokopásmové připojení

Jedná se o typ technologie širokopásmového připojení k internetu, který poskytuje vysokorychlostní bezdrátové připojení k internetu na velké ploše. Tito poskytovatelé internetových služeb poskytují rychlosti internetu, které jsou blízké nebo vyšší než kabelové širokopásmové rychlosti poskytované kabelovými a DSL poskytovateli internetových služeb. Obvykle se používá na místech, kde nelze získat přístup k pevnému širokopásmovému připojení (vzdálené oblasti).

  • Wifi připojení

Wi-Fi je bezdrátové připojení k internetu. WiFi není tak rychlé jako DSL nebo Cable, ale je to’je velmi výhodná služba ISP.

  • Satelit

Satelitní připojení k internetu je přístupné jednotlivcům, kteří nejsou schopni přijímat DSL nebo kabelové ISP. Satelitní připojení mají velmi vysoké rychlosti stahování, ale jejich rychlosti nahrávání jsou velmi pomalé. Satelitní poskytovatelé internetových služeb fungují ve vzdálených nebo venkovských oblastech, kde není k dispozici širokopásmové připojení.

  • Širokopásmové optické vlákno

Tento typ internetového připojení nabízí přístup k superrychlému širokopásmovému připojení prostřednictvím jednotlivých kabelů z optických vláken.

Jak zjistím, jaký je můj současný poskytovatel internetových služeb?

Chcete-li zjistit, který poskytovatel internetových služeb aktuálně dodává vaše připojení k internetu, proveďte test rychlosti ISP. Spolu s vaším stažením by se mělo objevit jméno vašeho ISP & výsledky rychlosti nahrávání. Nebo můžete jednoduše vyhledat svou IP adresu - nejvíce online “Jaká je moje ip adresa?” Nástroje vám také dají jméno vašeho ISP.

Co vidí můj ISP?

Váš poskytovatel internetových služeb zná vaši IP adresu, a proto může sledovat všechny vaše online aktivity. Tato zranitelnost se stala problémem, protože mnoho vlád prošlo “uchovávání dat” zákony, díky nimž poskytovatelé internetových služeb sledují svou uživatelskou základnu.

Vaše historie prohlížení označující webové stránky, které jste navštívili, a obsah, se kterým jste komunikovali, může být pro zpravodajské agentury činné v trestním řízení velmi užitečná, ale může být také zisková. V některých zemích (například v USA) mohou poskytovatelé internetových služeb prodávat údaje o svých uživatelích třetím stranám. To je užitečné zejména pro reklamní společnosti, například, kteří se při poskytování cílené reklamy spoléhají na uživatelská data.

Výsledkem toho všeho je, že mnoho uživatelů milujících svobodu se obává možného narušení soukromí.

Naštěstí můžete tento problém vyřešit pomocí služby VPN.

Proč potřebuji VPN?

Pokud se obáváte o množství informací, které o vás váš ISP ví prostřednictvím vašich zvyklostí při prohlížení, můžete chránit své soukromí online pomocí dobré VPN. Služba VPN pomáhá maskovat vaši skutečnou adresu IP tím, že umožňuje připojení k internetu pomocí adresy IP poskytnuté serverem VPN umístěným kdekoli na světě.

Na druhé straně této rovnice je problém cenzury: Ačkoli poskytovatelé internetových služeb nabízejí přístup k internetu, některé vlády se na ně spoléhají, že blokují přístup uživatelů k určitému obsahu. Můžete použít VPN služba nebo Tor síť obejít taková omezení, a volně procházet jakékoli stránky na internetu.

Co vidí můj poskytovatel internetových služeb, když používám VPN?

Váš ISP může vidět VPN prostřednictvím své IP adresy, stejně jako vaše data, ale to’s šifrována pro zajištění soukromí.

Poskytovatel internetových služeb si také může poznamenat načasování surfování. Zaznamenává také množství odeslaných a přijatých dat za účelem výpočtu poplatků (pokud ano)’s jakým druhem cenového plánu vás’přihlásil jsem se k odběru).

Procházení pod štítem VPN také zajišťuje, že váš poskytovatel internetových služeb nemůže sledovat podrobnosti o stahováních kvůli šifrování. Také jim to znemožňuje identifikovat navštívené webové stránky.

Pomocí těchto služeb VPN se skrýt před poskytovatelem služeb Internetu

Vzhledem k velkému množství možností, které se nabízejí poskytovatelům VPN, může být volba pro průměrného uživatele skličující. Nezáleží na tom, že služby VPN se mohou výrazně lišit co do ceny, funkcí a kvality.

Abychom vám mohli udělat dobrý výběr, my’zúžil možnosti na několik nejlepších VPN, které můžete najít. Tyto služby nabízejí vynikající kombinaci kvality a cenové dostupnosti.

ExpressVPN

ExpressVPN je nepochybně jednou z nejlepších VPN služeb, které dnes najdete. I když to není levné, nabízí kompletní balíček robustního zabezpečení, vysokých rychlostí a skvělého výkonu.

NordVPN

NordVPN zatrhne všechna správná políčka včetně cenové dostupnosti - pokud zvolíte správné cenové plány. Tato špičková služba bude udržovat zvědavé oči vašeho ISP co nejdále.

Astrill VPN

Astrill VPN nemusí být nejdostupnější službou VPN. Šílená rychlost a solidní funkce zabezpečení a soukromí však z něj činí vynikající možnost, zejména pokud žijete v Asii.

TorGuard

Pokud potřebujete bezpečnou, univerzální a přizpůsobitelnou službu VPN, TorGuard je pro vás. Je to skvělé zejména pro torrenting.

Ivacy VPN

S přísnou politikou bez protokolování, vysokými rychlostmi a některými z nejlepších cen na trhu si Ivacy VPN jistě získává své místo mezi špičkovými službami VPN.

Výše uvedené služby VPN jsou vynikajícími nástroji, které vám umožní skrýt vaši internetovou aktivitu před poskytovatelem internetových služeb. Tyto služby jsou pro tento účel skvělé, protože skrývají vaše IP adresy, nabízejí silné šifrování a don’t vést záznamy o vašich osobních údajích. Většina těchto sítí VPN také poskytuje Ochrana proti úniku WebRTC, DNS a IPv6 a nabídnout zabít spínač Vlastnosti.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + 1 =