Prečo je moje pripojenie VPN také pomalé? 7 spôsobov, ako zvýšiť rýchlosť VPN


Virtuálna súkromná sieť vám umožňuje skryť vašu IP adresu a šifrovať vaše informácie, takže podvodníci, hackeri a podvodníci nemôžu získať prístup k vašim súkromným online informáciám. Ďalším dôvodom, prečo by ste hľadali služby VPN, je obídenie geograficky blokovaných webových stránok konkrétnymi krajinami. Umožnia vám prístup k politickým webovým stránkam, filmovým webom, sťahovaniu hudby a ďalším súborom.

Aj keď mnoho potenciálnych používateľov VPN využíva tieto výhody, znepokojuje ich aj vplyv VPN na rýchlosť internetu. Ak ty’jeden z nás, možno sa pýtate “prečo je moje pripojenie VPN také pomalé??” alebo “robí VPN pomalú rýchlosť sťahovania?”. nechať’podrobne preskúmajte tento problém.

Čo spôsobuje pomalé pripojenie VPN?

1. Vzdialenosť od servera VPN

Najvýznamnejším faktorom je rýchlosť internetu, ktorú používate, a vzdialenosť medzi vašou polohou a serverom VPN. Napríklad, ak sa pripájate z Dubaja k serveru VPN DC vo Washingtone, môže sa vyskytnúť nižšia internetová rýchlosť. Vyhľadajte poskytovateľa VPN, ktorý má servery na rôznych miestach a uistite sa, že niektoré z nich sú vo vašej blízkosti.

2. Zaťaženie servera VPN

Ďalšou príčinou pomalého pripojenia VPN je zaťaženie servera. toto Deje sa to hlavne u poskytovateľov bezplatných služieb VPN keď je na jeden server v určitom okamihu pripojených veľa používateľov. Preťažuje server a podľa toho spomaľuje rýchlosť sťahovania VPN. V takom prípade sa pokúste pripojiť k inému serveru v tej istej krajine.

3. Protokoly a šifrovanie

Existujú štyri najbežnejšie protokoly VPN. Poskytovatelia zvyčajne ponúkajú L2TP, IPSec PPTP a OpenVPN, zatiaľ čo iní ponúkajú SoftEther alebo SSTP. Každý protokol má inú úroveň šifrovania a každý protokol sa používa v rôznych prípadoch. Hlavným pravidlom je vyššia úroveň šifrovania - nižšia rýchlosť VPN. Pri šifrovaní 128 bitov dosiahnete vo všeobecnosti lepšiu rýchlosť pripojenia pomocou protokolov L2TP, IPSec a PPTP. Ak však používate OpenVPN (ktorý je šifrovanejší a bezpečnejší), budete mať pomalé pripojenie. SSTP má najlepšiu rovnováhu v úrovni a rýchlosti šifrovania, ale je to tak’k dispozícii iba v systéme Windows.

Čítaj viac: Najbezpečnejšie protokoly VPN

4. Obmedzenie rýchlosti ISP

tvoj Virtuálna súkromná sieť nebude nikdy rýchlejšia ako rýchlosť internetu, ktorú poskytuje váš poskytovateľ internetových služieb. Ak je váš plán 40 Mb / s, potom je’s maximálna rýchlosť, ktorú bude VPN schopná poskytnúť, aj keď’je schopný 50 Mbps.

5. Antivírusový softvér

to’Je bežné, že brány firewall spomaľujú pripojenia VPN. Ak ty’Už som prekročil iné možnosti, skúste dočasne vypnúť antivírusové nástroje aby ste videli, či sú’príčinu problémov s rýchlosťou VPN.

7 spôsobov, ako zvýšiť rýchlosť VPN

Takže ste nadviazali skvelý vzťah s VPN a pripojenie nie je také plynulé, ako ste očakávali. Bezpečnosť prichádza za cenu, môj priateľ. Zvyčajne je táto cena 10 až 20% zníženie rýchlosti vášho pripojenia k internetu, ale ak sa cítite viac, nechajte to tak’s kopať tento problém trochu hlbšie.

Tu je niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste zvýšili rýchlosť a zabudli na neúnosne pomalé pripojenia VPN.

1. Zmeňte port / protokol VPN

Softvér VPN sa bežne pripája k serverom s presným číslom portu. Napríklad sa pripája k portu číslo 443 pri použití a Protokol UDP alebo TCP. Niektoré webové stránky obmedzujú rýchlosť určitých protokolov alebo portov. Skúste zmeniť protokol alebo port, kým nenájdete najrýchlejšiu kombináciu.

2. Vymeňte servery

Vyberte server, ktorý je geograficky blízko vás. Zvyčajne to vedie k zvýšeniu rýchlosti internetu. Prepínanie na server v najbližšom umiestnení môže okrem toho zmierniť problémy s preťažením v závislosti od toho, ako blízko je k vašej polohe.

3. Vymeňte Wi-Fi za káblové pripojenie

Bezdrôtové pripojenia závisia od zdieľanej siete pri prenose údajov medzi mnohými zariadeniami, čo zvyčajne vedie k nižším rýchlostiam. Preto je jednou z najbežnejších metód na zlepšenie prostredia VPN použitie káblové pripojenie. Určite zvýšia vašu rýchlosť a zaistia konzistentnosť.

4. Inovujte svoje plány ISP alebo VPN

Sieť VPN nemôže zvýšiť rýchlosť vášho pripojenia na internet nad rámec toho, čo poskytuje poskytovateľ internetových služieb. V takom prípade by ste mali upgradovať svoj internetový plán na vyššiu úroveň. Nezabúdajte však, že poskytovatelia internetových služieb nemusia dosahovať rýchlosť, ktorú sľúbili.

5. Prepnite zariadenia

Niektoré zariadenia nemajú schopnosť poskytovať vysoké rýchlosti kvôli silnému šifrovaniu virtuálnej súkromnej siete. Zvyčajne to je’staršie zariadenia iOS a Android, smerovače, sieťové úložisko. Ak ty’Ak znova použijete jeden z nich, potom jediným riešením je zmena zariadenia, ktoré má oveľa schopný procesor.

6. Don’• na smerovači nastavte sieť VPN

Keď začnete používať sieť VPN, môžete ju nastaviť na každom zo svojich zariadení alebo na smerovači. Ak ste išli za posledným, vy’Budem musieť urobiť nejakú prácu. Router pravdepodobne nikdy nezachytí rýchlosť vášho zariadenia. Navyše môžete’Neočakávajte, že vaša sieť VPN bude rýchla, keď smerovač šifruje údaje pre viacnásobné zariadenia.

7. Použite rozdelené tunelovanie

Aby sa predišlo únikom identity, väčšina klientov VPN prenáša sieťovú prevádzku prostredníctvom šifrovaného tunela. Áno ty’ste bezpečnejší, ale môžete byť aj pomalší. Napríklad, ak chcete sťahovať torrenty iba anonymne, nemáte’V skutočnosti musíte smerovať svoju e-mailovú adresu alebo prehľadávať rovnaké pripojenie. Rozdelené tunelovanie vám umožní prenášať prevádzku prehľadávača cez VPN, zatiaľ čo všetko ostatné by využívalo bežné pripojenie.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

51 − 47 =