Proč je moje připojení VPN tak pomalé? 7 způsobů, jak zvýšit rychlost VPN


Virtuální privátní síť umožňuje skrýt vaši IP adresu a šifrovat vaše informace, takže podvodníci, hackeři a podvodníci nemohou získat přístup k vašim soukromým online informacím. Dalším důvodem, proč byste hledali služby VPN, je obejít geoblokované weby konkrétními zeměmi. Umožní vám přístup k politickým zpravodajským webům, filmovým webům, stahování hudby a dalších souborů.

Přestože mnoho potenciálních uživatelů VPN tyto výhody využívá, obávají se také dopadu VPN na rychlost internetu. jestli ty’jeden z nás, možná se ptáte “proč je moje připojení VPN tak pomalé?” nebo “provádí pomalou rychlost stahování VPN?”. Nechat’s podrobně prozkoumejte tento problém.

Co způsobuje pomalé připojení VPN?

1. Vzdálenost k serveru VPN

Nejvýznamnějším faktorem je rychlost internetu, kterou používáte, a vzdálenost mezi vaší polohou a serverem VPN. Pokud se například připojujete z Dubaje k VPN serveru ve Washingtonu DC, můžete zaznamenat nižší rychlost internetu. Vyhledejte poskytovatele VPN, který má servery na různých místech, a ujistěte se, že některé z nich jsou blízko vás.

2. Zatížení serveru VPN

Další příčinou pomalého připojení VPN je zatížení serveru. Tento hlavně se děje u bezplatných poskytovatelů služeb VPN když je v určitý okamžik připojeno k jednomu serveru mnoho uživatelů. Přetíží server a podle toho zpomaluje rychlost stahování VPN. V takovém případě se pokuste připojit k jinému serveru ve stejné zemi.

3. Protokoly a šifrování

Existují čtyři nejčastější protokoly VPN. Poskytovatelé obvykle nabízejí L2TP, IPSec PPTP a OpenVPN, zatímco jiní nabízejí SoftEther nebo SSTP. Každý protokol má jinou úroveň šifrování a každý protokol se používá v různých případech. Hlavním pravidlem je vyšší úroveň šifrování - nižší rychlost VPN. Díky 128bitovému šifrování obvykle dosáhnete lepších rychlostí připojení pomocí L2TP, IPSec a PPTP. Avšak pomocí OpenVPN (což je více šifrované a bezpečnější) budete mít pomalé připojení. SSTP má nejlepší rovnováhu v úrovni a rychlosti šifrování, ale je to’Je k dispozici pouze ve Windows.

Přečtěte si více: Nejbezpečnější protokoly VPN

4. Omezení rychlosti ISP

Vaše Virtuální privátní síť nebude nikdy rychlejší než rychlost internetu, kterou poskytuje váš ISP. Pokud je váš plán 40 Mb / s, pak je’s maximální rychlost, kterou bude VPN schopna poskytnout, i když bude’je schopen 50 Mbps.

5. Antivirový software

To’Je běžné, že brány firewall zpomalují připojení VPN. jestli ty’Už jsem překročil jiné možnosti, zkuste dočasně deaktivovat antivirové nástroje abyste viděli, jestli ano’znovu způsobte problémy s rychlostí VPN.

7 způsobů, jak zvýšit rychlost VPN

Takže jste zahájili svůj skvělý vztah s VPN a připojení není tak plynulé, jak jste očekávali. Zabezpečení přichází za cenu, příteli. Obvykle je tato cena 10 až 20% snížením rychlosti internetu, ale pokud se cítíte jako více, nechte to’s kopat tento problém trochu hlouběji.

Zde je několik věcí, které můžete udělat pro zvýšení rychlosti a zapomenout na neúnosně pomalá připojení VPN.

1. Změňte port / protokol VPN

Software VPN se obvykle připojuje k serverům s přesným číslem portu. Například se připojí k portu číslo 443 při použití a Protokol UDP nebo TCP. Některé webové stránky omezují rychlost určitých protokolů nebo portů. Zkuste změnit protokol nebo port, dokud nenajdete nejrychlejší kombinaci.

2. Změňte servery

Vyberte server, který je geograficky blízko vás. To obvykle vede ke zvýšení výkonu internetu rychlostí. Přepnutí na server v nejbližším místě navíc může zmírnit problémy s přetížením v závislosti na tom, jak blízko je vaší poloze.

3. Vyměňte WiFi za kabelové připojení

Bezdrátová připojení závisí na sdílené síti pro přenos dat mezi mnoha zařízeními, což obvykle vede k nižší rychlosti. Proto je jednou z nejčastějších metod, jak vylepšit prostředí VPN, použití kabelového připojení. Určitě zvýší vaši rychlost a zajistí konzistenci.

4. Upgradujte plány ISP nebo VPN

VPN nemůže zvýšit rychlost vašeho internetu nad rámec toho, co poskytuje váš poskytovatel internetových služeb. V takovém případě byste měli upgradovat svůj internetový plán na rychlejší úroveň. Mějte však na paměti, že poskytovatelé internetových služeb nemusí dosahovat rychlosti, kterou slíbili.

5. Přepněte zařízení

Některá zařízení nemají schopnost poskytovat vysoké rychlosti kvůli silnému šifrování virtuální soukromé sítě. Obvykle to’starší zařízení pro iOS a Android, směrovače, úložiště připojené k síti. jestli ty’Pokud znovu použijete jeden z nich, jediným řešením je změna zařízení, které má mnohem schopnější procesor.

6. Don’• na routeru nastavte VPN

Když začnete používat VPN, můžete ji nastavit buď na každém ze svých zařízení, nebo na routeru. Pokud jste šli na ten druhý, vy’Budu muset udělat nějakou práci. Směrovač pravděpodobně nikdy nebude dohonit rychlost vašeho zařízení. Navíc můžete’Neočekávejte, že vaše VPN bude rychlá, když váš router šifruje data pro více zařízení.

7. Použijte dělený tunel

Aby nedocházelo k únikům identity, převádí většina klientů VPN síťový provoz prostřednictvím šifrovaného tunelu. Ano, ty’bezpečnější, ale můžete být také pomalejší. Pokud například chcete stahovat torrenty pouze anonymně, nemáte’Ve skutečnosti je třeba směrovat váš e-mail nebo procházet stejným spojením. Rozdělené tunelování vám umožní přenášet provoz prohlížeče přes VPN, zatímco vše ostatní bude používat běžné připojení.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + 4 =