Skrývají služby VPN vaši IP adresu?


V těchto dnech je vaše IP adresa stejně důležitá jako číslo vašeho mobilního telefonu nebo vaše ulice. To’s digitální identifikátor, který poskytuje poskytovatelům internetových služeb, donucovacím orgánům a - potenciálně - zločincům informace o vaší poloze. Mohou použít data IP ke sledování vaší online aktivity a v některých případech dokonce ukrást vaši identitu, aby provedli phishingové útoky.

Z těchto důvodů se mnoho lidí snaží stahovat svou identitu při stahování hudby nebo streamování filmů. A VPN jsou populární způsob, jak toho dosáhnout. Ale ne každý chápe, jak VPN používají IP adresy, a mohou’neodpovídám na otázku ‘skrývá VPN vaši IP adresu?’

Pravda je složitější, než si možná myslíte, zvláště pokud berete marketingový obsah z VPN za nominální hodnotu. Tento blog se bude zabývat podrobněji o tom, co VPN říkají, a do jaké míry skutečně skrývají IP adresy online.

Jaký je vztah mezi VPN a IP adresami??

Nejprve, když odpovídám na otázku ‘skrývá VPN informace o IP?’, to’je asi nejlepší dohodnout se na pracovní definici “IP adresa”. IP znamená “internetový protokol”, a adresa je řada čísel, která přenosové protokoly používají pro komunikaci s jinými zařízeními v síti.

Každá veřejná adresa IP je jedinečná a nejběžnější typ adresy IP se skládá ze čtyř čísel v rozsahu od 1 do 255. Jsou rozděleny do pěti “třídy”, které lze identifikovat od prvního čísla a také používají “masky podsítě” určit, která zařízení mohou vzájemně komunikovat.

Většina IP adres na webu je IPv4, ačkoli tento standard pravděpodobně klesne, jakmile dosáhneme nasycení IPv4, což povede k rozsáhlému přijetí formátu IPv6. Jinými slovy, v určitém okamžiku nebude dostatek IPv4 adres. Prozatím však můžeme hovořit o IP adresách jako standardu IPv4.

VPN zakrývají identity svých uživatelů tím, že jim dávají nové IP adresy. Když se připojíte k serveru VPN, VPN vám přiřadí zcela jinou adresu IP, která odpovídá určitému zeměpisnému umístění. Můžete si tedy vybrat server v Hamburku, a tak se jako cílový server zobrazí jako uživatel z Německa.

Můžete to vidět v akci, pokud používáte VPN. Než se přihlásíte ke svému klientovi, použijte nástroj, jako je tento IP Checker a poznamenejte si uvedenou IP adresu. Po vás’Načtili jste klienta VPN a směrovali váš provoz přes vzdálený server, vraťte se zpět ke kontrole IP. Měli byste vidět úplně jinou sadu čísel - údaj, že VPN dělá to, co slíbil, - což vám dá zcela novou online personu.

Nicméně, don’Tento kouzelný trik na mě příliš nepůsobí. To’je to nejméně, co dobré VPN mohou udělat pro ochranu vaší identity, a rozhodně to není’Celý příběh. Pokud by tomu tak bylo, stěží bychom se museli ptát, zda VPN zakryje vaši IP adresu. Odpověď by samozřejmě byla ano. Ale to’Někdy tomu tak není, a uživatelé internetu si musí být toho vědomi.

Skryje VPN úplně IP adresy?

Jeden z problémů při odpovídání ‘skrývá VPN data IP adresy?’ souvisí s perspektivou. Například když vám bude přidělena nová IP adresa a nová identita na druhé straně světa, vládní agentury ve vaší domovské zemi se téměř jistě budou snažit zjistit, kdo jste. Ale co vaše VPN? Můžete se na ně spolehnout, že nebudou sledovat vaše IP informace?

Vaše VPN má přístup k vaší nové IP adrese (a vaší staré), takže může technicky sledovat vaši online aktivitu a vidět weby, které navštěvujete, filmy, které streamujete, a soubory, které torrentujete, nemluvě o vašich platebních podrobnostech. jestli ty’Vzal jsem si problém se vyhnout pohledu svého ISP nebo státu, proč byste měli věřit VPN?

Je známo, že některé sítě VPN uchovávají protokoly o činnosti uživatelů a vyskytly se případy, kdy byla data prodána obchodníkům nebo poskytnuta úřadům. Tyto společnosti bývají VPN VPN nižší kvality a často jsou poskytovateli, kteří se specializují na bezplatné služby VPN. Při stahování klienta tedy buďte velmi opatrní ohledně skvělých obchodů. Ve světě VPN získáte to, za co platíte častěji než ne. Ještě důležitější je, abyste si vždy přečetli zásady ochrany osobních údajů - některé VPN nabízejí přísné zásady bez protokolování, což je přesně to, co chcete.

Proč to?’je nezbytné najít správného poskytovatele VPN

Nakonec otázka není’• VPN nemusí nutně skrývat podrobnosti IP, ale zda věříte vaší VPN, že nebude poskytovat informace lidem, které byste chtěli’Nechci mít přístup k vašim osobním údajům.

Proto je opravdu důležité vybrat spolehlivého poskytovatele VPN, který vyhrál’neuchovávejte si protokoly. Nebo, pokud dáváte přednost určité společnosti, která je otevřená svým praktikám uchovávání záznamů, omezte používání internetu na nízkorizikovou aktivitu.

Naštěstí existuje spousta vynikajících recenzních webů se zpětnou vazbou od zákazníků a technologický tisk pokrývá bezpečnostní problémy s VPN docela dobře. Takže zůstaňte naladěni a proveďte trochu výzkumu, než se pustíte do jakéhokoli konkrétního poskytovatele.

My’už jsem mluvil o tom, jak VPN vidí vaši IP adresu, ale tam’je další věc, kterou se musíme dotknout, než skončíme: únik IP adresy. Špatně spravované VPN jsou proslulé únikem podrobností o IP adrese. A někteří VPN klienti nemají’• ještě připojené díry spojené s webovými prohlížeči a používáním smartphonu. V těchto případech je ochrana VPN v zásadě odstraněna. Možná nebudete schopni obejít opatření pro geoblokování a vaši IP adresu můžete vidět všichni. Vždy se proto ujistěte, že vaše VPN volba má dobré výsledky, pokud jde o únik IP.

Celkově tam’není důvod vyhýbat se VPN. Uživatelé prostě potřebují najít seriózního a spolehlivého poskytovatele. Tímto způsobem můžete chránit svoji IP adresu před externími agenturami a bezpečně používat web. I když pravděpodobně není’Pokud se jedná o 100% anonymitu, můžete se k VPN dostat téměř pomocí VPN.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 26 = 35